PDA

View Full Version : Όλα Σε ένα



zeko
08/06/2009, 20:45
Παιδιά καλησπέρα.
Διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τα άρθρα του φόρουμ αλλά ποτέ μα ποτέ δεν έχω συμμετάσχει σε κάποια συζήτηση λόγο του ότι είμαι νέος (σχετικά) στο χώρο και δεν έχω να προσφέρω τίποτα. Αποφάσισα να γράψω ζητώντας τα φώτα σας σε κάτι που με απασχολεί εδώ και περίπου 3 μήνες.

Είμαι 28 χρονών 75 κιλά 1,73 κάτοχος διπλώματος για μηχανή υψηλού κυβισμού και εδώ και περίπου 2 χρόνια κάνω τη δουλειά μου με ένα Honda xr 125. Η δουλειά μου απαιτεί τα εξής. Καθημερινή μετακίνηση στους δρόμους της Αθήνας και στην Αττική οδό, φόρτωμα πραγμάτων στην μπαγκαζιέρα (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ), παρκάρισμα σε οποιοδήποτε πεζοδρόμιο.

Εδώ και πολύ καιρό έχω βαρεθεί να θέλω να μπω σαν άνθρωπος στην Αττική οδό και να είμαι στη δεξιά λωρίδα με 90 χμ τελική και να χαροπαλεύω όπως και άλλα πολλά που εσείς ξέρετε μάλλον καλύτερα από μένα.

Επίσης επειδή από όταν πήρα το μηχανάκι έχω ξεγράψει το αυτοκίνητο μου, έχω βαρεθεί να μην μπορώ να παω ένα ταξιδάκι μέχρι πχ τη Χαλκίδα η το Ναύπλιο.

Για όλους αυτούς τους λόγους και ότι πηγάζει από αυτούς θέλω μια καινούρια μηχανή.

Οι απαιτήσεις μου?
1) να μπορώ να κινούμε άνετα στην Αθήνα (75 κιλά άνθρωπος)
2) να μπορώ να έχω μπαγκαζιέρα
3) να μπορώ να πάω δικαβαλο ένα μικρό ταξιδάκι ή να βγω το βράδυ
4) να μην πρέπει να ασχολούμαι και πολύ με προβλήματα που θα μου βγάλει ( το xr θέλει ένα σέρβις που και που και τέλος ).
5) Να είναι αντικειμενικά όμορφο


Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω μηχανάκια ιδιαίτερα στο 1 και στο 3 και θα ήθελα τη γνώμη σας.

1) Kawasaki Versys
2) Vstrom ( Αλλά νομίζω ότι μου πέφτει πολύ μεγάλο ψηλό και βάρη, μου τη σπάει που το έχουν όλοι και δεν μου αρέσει και πολύ εξωτερικά )
3) GSR 600 ABS (μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά νομίζω ότι δεν παίρνει μπαγκαζιέρα ή δεν είναι καλό για ταξίδια?)
4) kawasaki er-6n ( μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά νομίζω ότι δεν παίρνει επίσης μπαγκαζιέρα ή δεν είναι καλό για ταξίδια? )
5) ΒΜW GS650

Βασικά αυτά είναι τα μοντέλα που μου αρέσουνε αλλά αν εσείς ξέροντας τις απαιτήσεις μου μπορείτε να μου προτείνετε κάτι άλλο είστε ευπρόσδεκτοι.

Θα εκτιμούσα πάρα πολύ κάθε βοήθεια γιατί όπου και να απευθυνθώ μπερδεύομαι. Θέλω κάποιον να μου πει: «μεγάλε πάρε ΑΥΤΟ αυτό σου κάνει.»

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

MikeG
08/06/2009, 20:52
Welcome!


:beer: :beer:


Αποφάσισε μεταξύ 1, 2 και 5. Προσωπικά έχω το BMW και τα κάνει όλα όσα περιγράφεις και συμφέρει. Θα σου έλεγα να ψάξεις για κάποιο μεταχειρισμένο 650GS.

:wave2:



p.s Όχι ότι οι άλλες 2 δεν είναι καλές μοτοσυκλέτες. Το Vstrom υπερτερεί σίγουρα σε ανοιχτό δρόμο και το Versys ίσως σε στροφιλίκι. Βέβαια με το BMW θα πατάς και το χωματάκι σου αν το θέλεις.

guzzistas
08/06/2009, 21:14
Το καινούριο Transalp?
Σ'αρέσει?

Road67
08/06/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
Το καινούριο Transalp?
Σ'αρέσει? Φάνη τί λες; :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: ε όχι και το τα :lol: :lol:

Για 'μενα θα σε βολέψει περισσότερο το versys. Πάντως και το Τα700 που ανέφερε ο Φάνης (πέρα απ' την πλάκα γιατί ήθελα να τον πειράξω :D ) είναι βατό μηχανάκι.

zeko
08/06/2009, 21:26
Παιδιά Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Η αλήθεια είναι οτι σιγά σιγά κλίνω προς το VERSYS ή το ER6n. Ξέρω οτι ειναι διαφορετικά μηχανάκια απλα δεν ξέρω ποιο θα με βολέψει περισσότερο.

MikeG
08/06/2009, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Παιδιά Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Η αλήθεια είναι οτι σιγά σιγά κλίνω προς το VERSYS ή το ER6n. Ξέρω οτι ειναι διαφορετικά μηχανάκια απλα δεν ξέρω ποιο θα με βολέψει περισσότερο.

Μεταξύ των 2 το Versys.


:wave2:

icet
08/06/2009, 21:31
Μάλλον το Versys θα σε βολέψει καλύτερα
:beer:

devil's animal
08/06/2009, 21:31
για μενα οι επιλογες σου ειναι ή το versys ή το gs650...

κανουν τα παντα και συμφερουν.

κανε και καποιο test ride απο αυτα που λες και αποφασισε...
:wave2:

CIRUS
08/06/2009, 21:36
Και εγώ τα ίδια με σένα είμαι φίλε μου, μέχρι πρόσφατα είχα scooter και ήθελα τα ίδια πράγματα, το έψαξα αρκετά ως πολύ και έβαλα και μια παράμετρο να μην έχει πολύ μεγάλο κόστος σαν αγορα. Εγώ κατέληξα και αγόρασα το Yamaha xj6 Diversion και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ρίξτου μια ματιά αν θες αξίζει. Αλλά που θα σου πρότεινα είναι Suzuki Bandit, και Kawasaki er6f :beer: :beer:

Τελος υπάρχει και το Honda cbf που όμως κοστίζει λίγο παραπάνω που το απέριψα ελέω Σαρακάκη και ακριβής τιμής αγοράς σε σχέση με τα προαναφερθέντα (γνώμη προσωπική δεν τα αξίζει)

zeko
08/06/2009, 21:37
Εχω ακούσει οτι το GS απλά δεν ειναι σκύλος οσο τα άλλα. Εμενα μου αρέσει πολύ αλλα φοβάμαι. Το er6n γιατι δεν θα με βολέψει?

MikeG
08/06/2009, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Εχω ακούσει οτι το GS απλά δεν ειναι σκύλος οσο τα άλλα. Εμενα μου αρέσει πολύ αλλα φοβάμαι. Το er6n γιατι δεν θα με βολέψει?


Το αντίθετο. Το GS είναι σκύλος :smokin:

zeko
08/06/2009, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
Και εγώ τα ίδια με σένα είμαι φίλε μου, μέχρι πρόσφατα είχα scooter και ήθελα τα ίδια πράγματα, το έψαξα αρκετά ως πολύ και έβαλα και μια παράμετρο να μην έχει πολύ μεγάλο κόστος σαν αγορα. Εγώ κατέληξα και αγόρασα το Yamaha xj6 Diversion και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ρίξτου μια ματιά αν θες αξίζει. Αλλά που θα σου πρότεινα είναι Suzuki Bandit, και Kawasaki er6f :beer: :beer:

Τελος υπάρχει και το Honda cbf που όμως κοστίζει λίγο παραπάνω που το απέριψα ελέω Σαρακάκη και ακριβής τιμής αγοράς σε σχέση με τα προαναφερθέντα (γνώμη προσωπική δεν τα αξίζει)


CIRUS ολα αύτα πέρνουν μπαγκαζιέρα???? Ειναί πολύ σημαντικό...

CIRUS
08/06/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Εχω ακούσει οτι το GS απλά δεν ειναι σκύλος οσο τα άλλα. Εμενα μου αρέσει πολύ αλλα φοβάμαι. Το er6n γιατι δεν θα με βολέψει?

σκύλος είναι αλλά στα service η BMW παίνει λίγο κώλο από όσο έχω ακούσει από τον ξάδερφο που έχει το 1200

CIRUS
08/06/2009, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
CIRUS ολα αύτα πέρνουν μπαγκαζιέρα???? Ειναί πολύ σημαντικό...

φυσικά και παίρνουν, εγώ προχθες την έβαλα που το xj6 είναι και καινούργιο μοντέλο της yamaha.

απόλυτα σίγουρος δεν είμαι μόνο για το kawasaki αλλά λογικά δεν υπάρχει ζήτημα

MikeG
08/06/2009, 21:47
Το 650GS είναι ένα τυπικό μονοκίλυνδρο και τα service του είναι τα ανάλογα.
2,8 λίτρα λάδι και ένα φίλτρο λαδιού ανά 5000 χιλιόμετρα. Τώρα αν ο καθένας πάει σε "κάποιους" εξουσιοδοτημένους και τους τον φοράνε τότε ας αλλάξουν μυαλά. :winka:

CIRUS
08/06/2009, 21:49
ξέχασα να σου αναφέρω ότι όλλα όσα σου πρότεινα είναι τα μοντέλα με fairing και όχι τα γυμνα αντίστοιχα του που πίστεψε με αξίζει να πάρεις καθότι στο ταξίδι το γυμνο δε σε προστατεύει από τον αέρα και θα μετανιώσεις να μην το έχεις:wave2:

MAG/FMX
08/06/2009, 21:50
Παρε το χτ660 ρ το on-off να μπορεις να πας και κανα χωματοδρομο κανα πεζοδρομιο αλλιως το versys.Γενικα οτι κερδιζεις στην πολη χανεις στο ταξιδι.

CIRUS
08/06/2009, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το 650GS είναι ένα τυπικό μονοκίλυνδρο και τα service του είναι τα ανάλογα.
2,8 λίτρα λάδι και ένα φίλτρο λαδιού ανά 5000 χιλιόμετρα. Τώρα αν ο καθένας πάει σε "κάποιους" εξουσιοδοτημένους και τους τον φοράνε τότε ας αλλάξουν μυαλά. :winka:

νομίζω οτι το βγάζει και δικύλυνδρο 800 κυβικά κάνω λάθος Mike???

έχεις δίκιο άλλα όσο είναι στην εγγύηση λογικά θα την ανεχτείς (ξέρω ότι η εγγύηση συμφωνα με τον νομο είναι για όλα τα συνεργεία κτλ κτλ αλλά δεν θες και να μπλέκεις και να ταλαιπωριέσαι σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα)

MikeG
08/06/2009, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
νομίζω οτι το βγάζει και δικύλυνδρο 800 κυβικά κάνω λάθος Mike???

έχεις δίκιο άλλα όσο είναι στην εγγύηση λογικά θα την ανεχτείς (ξέρω ότι η εγγύηση συμφωνα με τον νομο είναι για όλα τα συνεργεία κτλ κτλ αλλά δεν θες και να μπλέκεις και να ταλαιπωριέσαι σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα)


Αναφέρομαι στο BMW F650GS & όχι στο BMW F650 GS Twin

:winka:


165673

ggs
08/06/2009, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko

Βασικά αυτά είναι τα μοντέλα που μου αρέσουνε αλλά αν εσείς ξέροντας τις απαιτήσεις μου μπορείτε να μου προτείνετε κάτι άλλο είστε ευπρόσδεκτοι.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Από αυτά που σου αρέσουν ,πιο είναι αυτό που το βλέπεις και «φτερουγίζει» η καρδιά σου ???
Αυτό να πάρεις ….

:wave2:

zeko
08/06/2009, 22:41
Μου αρέσει πάρα πολύ το ER6N το ΒΜW 650 που εχει ΜΙΚΕG, και το versys. Αν δεν φοβόμουν τίποτα θα διαλεγα το ER6N. Αυτο που φοβάμε ειναι τα πεζοδρόμια και το αν μπορω να βάλω μπαγκαζιέρα..

MikeG
08/06/2009, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Αν δεν φοβόμουν τίποτα θα διαλεγα το ER6N. Αυτο που φοβάμε ειναι τα πεζοδρόμια και το αν μπορω να βάλω μπαγκαζιέρα..


Και την άνεση στο ταξίδι :winka:

Tpap
08/06/2009, 22:42
Γιατί δεν είναι μέσα στις επιλογές σου το hornet 600 ή το bandit 650..?


ΣΗΜ: μην ακούς τους μπεμβεδάκιες όταν σου προτείνουν μπεμβε.


Με το καλό, ό,τι και να επιλέξεις. :wave2: :beer: :beer:

zeko
08/06/2009, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Γιατί δεν είναι μέσα στις επιλογές σου το hornet 600 ή το bandit 650..?


ΣΗΜ: μην ακούς τους μπεμβεδάκιες όταν σου προτείνουν μπεμβε.


Με το καλό, ό,τι και να επιλέξεις. :wave2: :beer: :beer:


hornet 600??? μπορεί να πάρει μπαγκαζιέρα?

MikeG
08/06/2009, 22:52
Σχεδόν σε όλες τις μοτοσυκλέτες (εξαιρώντας τα ss αν και υπάρχουν τρελοί) μπορεί να μπει μπαγκαζιέρα. Μπορείς να το δεις και στα site των εταιρειών κατασκευής εξοπλισμού μοτοσυκλέτας.
Το ζήτημα είναι πόσο πρακτικό και άνετο είναι έτσι το συγκεκριμένο μοτόρι και κατά δεύτερον πόσο όμορφο.

Αφού επιμένεις σε φόρτωμα τότε κυρίως πρέπει να κοιτάς on off και στη χειρότερη κανά CBF.

:wave2:

Lazio
08/06/2009, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Παιδιά καλησπέρα.
Διαβάζω εδώ και πολύ καιρό τα άρθρα του φόρουμ αλλά ποτέ μα ποτέ δεν έχω συμμετάσχει σε κάποια συζήτηση λόγο του ότι είμαι νέος (σχετικά) στο χώρο και δεν έχω να προσφέρω τίποτα. Αποφάσισα να γράψω ζητώντας τα φώτα σας σε κάτι που με απασχολεί εδώ και περίπου 3 μήνες.

Είμαι 28 χρονών 75 κιλά 1,73 κάτοχος διπλώματος για μηχανή υψηλού κυβισμού και εδώ και περίπου 2 χρόνια κάνω τη δουλειά μου με ένα Honda xr 125. Η δουλειά μου απαιτεί τα εξής. Καθημερινή μετακίνηση στους δρόμους της Αθήνας και στην Αττική οδό, φόρτωμα πραγμάτων στην μπαγκαζιέρα (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ), παρκάρισμα σε οποιοδήποτε πεζοδρόμιο.

Εδώ και πολύ καιρό έχω βαρεθεί να θέλω να μπω σαν άνθρωπος στην Αττική οδό και να είμαι στη δεξιά λωρίδα με 90 χμ τελική και να χαροπαλεύω όπως και άλλα πολλά που εσείς ξέρετε μάλλον καλύτερα από μένα.

Επίσης επειδή από όταν πήρα το μηχανάκι έχω ξεγράψει το αυτοκίνητο μου, έχω βαρεθεί να μην μπορώ να παω ένα ταξιδάκι μέχρι πχ τη Χαλκίδα η το Ναύπλιο.

Για όλους αυτούς τους λόγους και ότι πηγάζει από αυτούς θέλω μια καινούρια μηχανή.

Οι απαιτήσεις μου?
1) να μπορώ να κινούμε άνετα στην Αθήνα (75 κιλά άνθρωπος)
2) να μπορώ να έχω μπαγκαζιέρα
3) να μπορώ να πάω δικαβαλο ένα μικρό ταξιδάκι ή να βγω το βράδυ
4) να μην πρέπει να ασχολούμαι και πολύ με προβλήματα που θα μου βγάλει ( το xr θέλει ένα σέρβις που και που και τέλος ).
5) Να είναι αντικειμενικά όμορφο


Είμαι ανάμεσα στα παρακάτω μηχανάκια ιδιαίτερα στο 1 και στο 3 και θα ήθελα τη γνώμη σας.

1) Kawasaki Versys
2) Vstrom ( Αλλά νομίζω ότι μου πέφτει πολύ μεγάλο ψηλό και βάρη, μου τη σπάει που το έχουν όλοι και δεν μου αρέσει και πολύ εξωτερικά )
3) GSR 600 ABS (μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά νομίζω ότι δεν παίρνει μπαγκαζιέρα ή δεν είναι καλό για ταξίδια?)
4) kawasaki er-6n ( μου αρέσει πάρα πολύ, αλλά νομίζω ότι δεν παίρνει επίσης μπαγκαζιέρα ή δεν είναι καλό για ταξίδια? )
5) ΒΜW GS650

Βασικά αυτά είναι τα μοντέλα που μου αρέσουνε αλλά αν εσείς ξέροντας τις απαιτήσεις μου μπορείτε να μου προτείνετε κάτι άλλο είστε ευπρόσδεκτοι.

Θα εκτιμούσα πάρα πολύ κάθε βοήθεια γιατί όπου και να απευθυνθώ μπερδεύομαι. Θέλω κάποιον να μου πει: «μεγάλε πάρε ΑΥΤΟ αυτό σου κάνει.»

Ευχαριστώ εκ των προτέρων





Τι το ψαχνεις ρε φιλαρακι.....versys για ανεση και αν θελεις κατι με ποιο σπορ γονιδια GSR ποιο ομορφο κατα εμε και εχω δει καποιο με μπαγκαζιερα αλλα δε μπορω να πω οτι τρελαθηκα με την εικονα

Καλες αγορες

:beer:

Tpap
08/06/2009, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
hornet 600??? μπορεί να πάρει μπαγκαζιέρα?


δεν έχεις δεί σε γιαχαβούζα...?

PortisHead
08/06/2009, 23:07
Μην κανεις καμια βλακεια και ΔΕΝ παρεις το Versys.
Ειναι οτι ακριβως χρειαζεσαι και πολυ περισσοτερο.

Θα σου ελεγα αρχικα το V-Strom...αλλα συμφωνω για τον "πασατεμπο".

Ξεχνα μονοκυλινδρο για ταξιδακι.

Αλλα τι σου λεω.....κανε ενα test-ride το Versys....και δεν θα εχεις απολυτως κανενα δίλημμα μετα.

zeko
08/06/2009, 23:42
To μονο προβλημα το ύψος τελικά. Το δικο μου το φτάνω αλλα δέν πατάει ολο το ποδι κάτω. Ομως είναι XR 140 κιλα. Το Versys? Μήπως θα με πάρει απο κάτω σε καμια ανηφόρα???

bar-code
08/06/2009, 23:55
ama ta taksidakia einai kontina,to pegaso de sou kanei?

MAG/FMX
09/06/2009, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
To μονο προβλημα το ύψος τελικά. Το δικο μου το φτάνω αλλα δέν πατάει ολο το ποδι κάτω. Ομως είναι XR 140 κιλα. Το Versys? Μήπως θα με πάρει απο κάτω σε καμια ανηφόρα???
Eγω ειμαι ενα 1.70 αμα τεντωθω κ οδηγαω και varadero 1000. Mia xara einai το versys kai κονταινει και 6cm. Ama ανεβαινεις πεζοδρομια κ πας χωματοδρομους παρε χτρ660. Για ταξιδια παρε αμαξι καμπριο.Γνωμη μου ετσι...:smilea:

CIRUS
09/06/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αναφέρομαι στο BMW F650GS & όχι στο BMW F650 GS Twin

:winka:

ρε τους πούστηδες τους Γερμανούς βάζουν ενά twin στο τέλος και εννοούν άλλο μοντέλο και άλλα κυβικά :alien:

thanks for the info :beer:

LOUKILOUK
09/06/2009, 11:58
zeko διαλεξε οποιο σου αρεσει ποιο πολυ και μολις το βλεπεις γουσταρεις να το καβαλησεις...
Ολα σχεδον τα μηχανακια που σκεφτεσαι ή σου προτειναν θα κανει αυτα τα οποια θελεις λιγο πολυ... διαλεξε καποιο που να το γουσταρεις και να σε φτιαχνει...:wave2: καλους δρομους οτι και αν παρεις...

road spirit
09/06/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
ρε τους πούστηδες τους Γερμανούς βάζουν ενά twin στο τέλος και εννοούν άλλο μοντέλο και άλλα κυβικά :alien:

thanks for the info :beer:

με την έλευση του νέου δικύλινδρου F650 GS twin, η ΒΜW μετονόμασε το παλιο σε G 650 gs...

επίσης, πιο πάνω αναφέρθηκε ότι είναι σκυλί... ε χμμ... ήταν σκυλί (mikeg :a014: ), καθώς το νέο G 650 gs κατασκευάζεται πλέον στη κίνα, ότι και αν σημαίνει αυτό :ninja:

Gandalf dr685sm
09/06/2009, 12:15
τα ίδια παντελάκη μου , τα ίδια παντελή μου.

Ρε παιδιά , το παληκάρι είδε 5 μηχανάκια και του άρεσαν μάλλον περισσότερο απο τα άλλα.

Και δική μου γνώμη είναι το versys σύμφωνα με τα όσα λές και ζητάς. Δεν θα τα κάνει όλα 100% αλλά σίγουρα θα σε καλύψει. Αν τώρα σου κάνει και οπτικά... εμάς τι μας ρωτάς;... καλή αγορά!


Gandalf

camen
09/06/2009, 12:29
+1 και απο εμενα...
Το εχει συγγενικο μου προσωπο,το εχω οδηγησει και μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις...
Περνει και τριβαλιτσο ανετα,και παραμενει ομορφο...:winka: :winka:



Καλες αγορες και καλους δρομους...:beer: :wave2:

PortisHead
09/06/2009, 12:35
Βρεεε....
Αν δεν παρεις το Versys (συμφωνα με τις αναγκες που μας περιγραφεις) θα το μετανιωσεις.
:wave2:

camen
09/06/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Βρεεε....
Αν δεν παρεις το Versys (συμφωνα με τις αναγκες που μας περιγραφεις) θα το μετανιωσεις.
:wave2:

Σε πορτοκαλι αμα γουσταρεις να ειναι "μπανικο" ή σε μαυρο για "all time classic"...:smilea: :smilea: :smilea:
Σε πρασινο μην το παρεις ειναι αηδια...

VGER
09/06/2009, 13:10
Έχω εγώ πράσινο...

Πειράζει που μου αρέσει;;:D

PortisHead
09/06/2009, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από karapapam
Έχω εγώ πράσινο...

Πειράζει που μου αρέσει;;:D

Φιλε μαζι σου.....το πρασινακι με το μαυρο σκελετο και τις μαυρες ζαντουλες ειναι ονειρο...καθολου δεν θα με χαλαγε.

Ατιμη Kawasaki....ετσι και το εβγαζε σε 1000cc δεν θα ειχα κανεναν ενδοιασμο για το ποια θα ηταν η επομενη μηχανη μου.

camen
09/06/2009, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από VGER
Έχω εγώ πράσινο...

Πειράζει που μου αρέσει;;:D

Οχι βρε τι να πειραζει...:beer: :beer: :beer:
Γουστα ειναι αυτα...Απλα εμενα προσωπικα δεν μου καθεται καλα στο ματι...:winka:

zeko
09/06/2009, 15:55
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ DRIVE ΚΑΙ ΤΟ VERSYS και κάθισα και στο ER6n. Το VERSYS είναι πολύ καλό, λίγο πιο ψηλό απο το δικό μου, αλλα λέει μπορεί να κατέβει η σέλα 5 cm άμα θέλω ή εργοστασιακά με 300 ευρώ ( αλλαγή σέλας ) ή απο αυτούς τσάμπα (κάτι θα κόψουν λέει). Ένοιωθα άρχοντας, εύκολο, ούτε αέρας ούτε τίποτα. (Όλα αυτά βεβαία σε σχέση με το XR)

Από την άλλη το ER6n είναι μια κούκλα και το φτάνω πολύ άνετα, και είναι πανέμορφο σε άσπρο δεν το είχαν τεστ ντραιβ όμως....

Πάλι μπέρδεμα... :confused:

camen
09/06/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ DRIVE ΚΑΙ ΤΟ VERSYS και κάθισα και στο ER6n. Το VERSYS είναι πολύ καλό, λίγο πιο ψηλό απο το δικό μου, αλλα λέει μπορεί να κατέβει η σέλα 5 cm άμα θέλω ή εργοστασιακά με 300 ευρώ ( αλλαγή σέλας ) ή απο αυτούς τσάμπα (κάτι θα κόψουν λέει). Ένοιωθα άρχοντας, εύκολο, ούτε αέρας ούτε τίποτα. (Όλα αυτά βεβαία σε σχέση με το XR)

Από την άλλη το ER6n είναι μια κούκλα και το φτάνω πολύ άνετα, και είναι πανέμορφο σε άσπρο δεν το είχαν τεστ ντραιβ όμως....

Πάλι μπέρδεμα... :confused:

Εγω αναμεσα σε er και versys θα επερνα το δευτερο...
Το versys βγαινει απο το εργοστασιο σε 2 μεγεθη!!!

Αφου θες κατι ανετο που να τα κανει ανετα ολα ειναι μονοδρομος πιστευω το versys!!!
Πως θα φορτωσεις το er να πας ταξιδι?!Ενω, βαζεις μια τριπλετα στο versys και εφυγες...
Ολα ομορφα και νοικοκυρεμενα δε ενα:winka: :winka: :winka:

PortisHead
09/06/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Εγω αναμεσα σε er και versys θα επερνα το δευτερο...
Το versys βγαινει απο το εργοστασιο σε 2 μεγεθη!!!

Αφου θες κατι ανετο που να τα κανει ανετα ολα ειναι μονοδρομος πιστευω το versys!!!
Πως θα φορτωσεις το er να πας ταξιδι?!Ενω, βαζεις μια τριπλετα στο versys και εφυγες...
Ολα ομορφα και νοικοκυρεμενα δε ενα:winka: :winka: :winka:

Και να συμπληρωσω οτι δεν εισαι κοντος για το Versys.Μια χαρα εισαι.
Απλα τα συγκρινεις τωρα ολα με αυτο που ειχες.
Θεμα συνηθειας ειναι.
Αν κατα τα αλλα σου αρεσε.....go for it.

tasos 2
09/06/2009, 18:50
Κανα ΧΤακι 660??????

zeko
10/06/2009, 01:28
Το ΧΤ μου το εχουν πεί αρκετοί αλλα δεν μου αρέσει πολυ....:bigcry:

zeko
10/06/2009, 01:28
Ωραία Τέλεια......
Τελευταία ερώτηση και σκάω γιατί σας έχω πρίξει....

Θέλω απλά να επιβεβαιωσω τα παρακάτω.,...
Εγω ταξίδια μια στο τόσο με τη μηχανη...
96 % πόλη μπαγκαζιέρα παρκινγκ κτλ κτλ.... και το βράδυ κανα ποτό με κοπέλα ή κάποιον καφρο φίλο...... ==== Εr6n?????

Δηλαδή το Versys παιζει μονο αν μπεί στη μέση το ταξίδι ή Γενικά είναι πιο εβέλικτο απο το ΕR6n στην πόλη???

camen
10/06/2009, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeko
Ωραία Τέλεια......
Τελευταία ερώτηση και σκάω γιατί σας έχω πρίξει....

Θέλω απλά να επιβεβαιωσω τα παρακάτω.,...
Εγω ταξίδια μια στο τόσο με τη μηχανη...
96 % πόλη μπαγκαζιέρα παρκινγκ κτλ κτλ.... και το βράδυ κανα ποτό με κοπέλα ή κάποιον καφρο φίλο...... ==== Εr6n?????

Δηλαδή το Versys παιζει μονο αν μπεί στη μέση το ταξίδι ή Γενικά είναι πιο εβέλικτο απο το ΕR6n στην πόλη???

Kαταρχας δεν μας εχεις πρηξει...:winka:
Λοιπον,εγω νομιζω οτι ακομη και μεσα στην πολη το Versys ειναι καλυτερο.
Μπορει να ειναι πιο βαρυ και ψηλο αλλα εχει πιο ευελικτο τιμονι και ανετη ορθια θεση οδηγησης!

Αν παρεις το er στα ταξιδια θα εισαι πιο περιορισμενος στο φορτωμα!
Αφου λοιπον θα τα σκασεις που θα τα σκασεις παρε το Versys που τα κανει και τα 2!!!


:beer: :wave2:

CIRUS
10/06/2009, 07:24
βρε αγορίνα εμάς δεν μας κουράζεις, αλλά τον εαυτό σου σίγουρα, αφού το έχεις απόφασίσει ουσιαστικά και γουστάρεις μόνο το er6n γιατί αναρωτιέσαι ακόμα, μια χαρά μηχανάκι είναι και κάνει όλα τα προηγούμενα που θες πάρτο γιατί αν δεν το πάρεις και διαλέξεις άλλο ύστερα θα αναρωτιέσαι "γιατί δεν το πήρα αφού εκείνο γούσταρα???"

άντε με το καλό όταν το πάρεις πόσταρε και φωτος να σε πούμε τα καλορίζικά :wave2: