PDA

View Full Version : Ασφαλεια μοτο



toepoe
08/06/2009, 22:16
καπου διαβασα εδω μεσα πως τωρα πια η ασφαλιστικη σε καλυπτει και αν δεν εχεις διπλωμα η δεν εχεις το καταλληλο διπλωμα. μπορει να φανει αστειο αλλα νομιζω εδω μεσα το διαβασα. Αν εν τελει δεν ισχυει κατι τετοιο θα παρακαλουσα κανεναν μοδερατορ να το κλεισει το τοπικ να μην υπαρξουν παρεξηγησεις :) . γιατι και εμενα μου φανηκε περιεργο και μου εμεινε η απορια

tifoefs
17/06/2009, 23:01
για ριξε οτι πληροφορια εχεις γιατι αν συμβαινει αυτο θα βγουν ΟΛΑ τα κοπιδια στο δρομο και θα θησαυρισουν οι ασφαλιστικες !

:eyepop:

TassosK
18/06/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από toepoe
καπου διαβασα εδω μεσα πως τωρα πια η ασφαλιστικη σε καλυπτει και αν δεν εχεις διπλωμα η δεν εχεις το καταλληλο διπλωμα. μπορει να φανει αστειο αλλα νομιζω εδω μεσα το διαβασα. Αν εν τελει δεν ισχυει κατι τετοιο θα παρακαλουσα κανεναν μοδερατορ να το κλεισει το τοπικ να μην υπαρξουν παρεξηγησεις :) . γιατι και εμενα μου φανηκε περιεργο και μου εμεινε η απορια
τοτε τι νοημα εχει το διπλωμα?

blueangel
18/06/2009, 14:08
Παιδιά δεν μπορεί ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΥΝΟΜΟΥΜΕΝΗ χώρα να παίζει κάτι τέτοιο ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ από καποια λαμογιά και καλό θα είναι να μην ανοίγουμε τις ορέξεις σε κάποια ανώριμα παιδιά ακόμη καβλωμένα με το "άθλημα" να ψάχνουν να "νομιμοποιήσουν" τα ΕΝΤΕΛΩΣ παράνομα!!!:hypnotize

WORLD OF ANGEL
21/06/2009, 19:07
χωρις διπλωμα δεν παιζει με τιποτα αλλα παιζει σιγουρα αυτο ρε παιδια το οχημα απλα να ειναι δικο του και να το οδηγαει καποιος αλλος π.χ να ειναι στο ονομα τισ γυναικας σου η μηχανη και να τιν οδηγας εσυ

FestoNero
21/06/2009, 20:09
Το λογικό είναι η ασφαλιστική να σε καλύπτει ως προς τη ζημιά που προξένησες σε 3ο, αλλά μετά να στραφεί εναντίον σου και να σου ζητάει τα χρήματα.
Άλλωστε ο άλλος δε φταίει σε τίποτα που εσύ σαν καλός μαλάκας κυκλοφορείς χωρίς σχετικό δίπλωμα.
:wave2:

Προφανώς δεν εννοώ τον toepoe ως καλό μαλάκα, αλλά αυτόν που κυκλοφορεί χωρίς δίπλωμα.;)

SVX
21/06/2009, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το λογικό είναι η ασφαλιστική να σε καλύπτει ως προς τη ζημιά που προξένησες σε 3ο, αλλά μετά να στραφεί εναντίον σου και να σου ζητάει τα χρήματα.
Άλλωστε ο άλλος δε φταίει σε τίποτα που εσύ σαν καλός μαλάκας κυκλοφορείς χωρίς σχετικό δίπλωμα.
:wave2:

Προφανώς δεν εννοώ τον toepoe ως καλό μαλάκα, αλλά αυτόν που κυκλοφορεί χωρίς δίπλωμα.;)

σε καλυπτει το επικουρικο σαν ανασφαλιστο αν αυτο εννοεις....ΚΑΙ μετα θα σπας πετρες στα κατεργα μεχρι τα 75 σου για να τους ξεπληρωσεις ..... :smokin:

Anritsu
21/06/2009, 20:18
Νομίζω πως όλες οι ασφαλιστικές σε ασφαλίζουν χωρίς δίπλωμα γι' αυτό και δεν στο ζητάνε . Και όταν λέω "ασφαλίσουν" προφανώς εννοώ να σου κάνουν ενα συμβόλαιό και να εισπράξουν το αντίτιμο Όταν όμως κάνεις ατύχημα και σου ζητήσουν το διπλωμα θα καταλάβεις ότι το θεωρούσαν δεδομένο ότι το έχεις και σε καμιά περίπτωση δεν πρόκειται να σε καλύψει καμία ασφαλιστική , άσχετα με το αν έχετε κάνει συμβόλαιο .

:wave2: