PDA

View Full Version : Αγορα μεταχειρισμενου



Zerotronic
09/06/2009, 12:06
Καλημερα :)

Σκεφτομαι να αγορασω ενα tuono 06-07 μεταχειρισμενο για χρηση κυριως μεσα στην πόλη. Δεν ειμαι νεος αναβατης, αλλα θα ειναι η πρωτη φορα που θα αποκτησω aprilia και θα ηθελα να μαθω καποιες λεπτομερειες σχετικα με τιμη, κοστος συντηρησης, καταναλωση, ελαστικα κλπ για αυτη τη μοτοσυκλετα και οδηγηση εντος πολεως καθως και, αν το εχει ηδη καποιος, τη γνωμη του.

Ολες οι αποψεις καλοδεχουμενες και σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Gandalf dr685sm
09/06/2009, 12:17
Αντικειμενικά και χωρίς πλάκα... είναι μια πολύ ωραία μηχανή με δύο όμως προβλήματα.

Ηλεκτρολογικά ... και δεν έχει πουθενά σωστό μηχανικό για Aprilia (τουλάχιστον απο όσο γνωρίζω και αν δεν έχει αλλάξει κάτι).

Το μηχανάκι μου άρεσε και μένα ενα διάστημα αλλά ειδικά το δεύτερο πρόβλημα με κράτησε πολύυυυυυυ μακριά του.

Gandalf

SeNNinhA
09/06/2009, 12:25
Ηλεκτρολογικά ή άλλο πρόβλημα εγώ δεν αντιμετώπισα κανένα με το προηγούμενο TUONO.

ΑΛΛΑ...


Η μηχανή αυτή ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ. Ζορίζεται σε ζορίζει και το καταλαβαίνεις από την πρώτη σου επαφή και με το που τσουλήσει της ρόδες της. Στην απολη ασφυκτιά και μόνο αναγκαστικά κυκλοφορεί σ'αυτή.
- Δεν κόβει το τιμόνι με τίποτε
- Σκορτσάρει στα χαμηλά
- Έχει σκληρές αναρτήσεις
- Έχει άκμαμπτο πλαίσιο και ψαλίδι

Με απλά λόγια είναι ένα Mille γυμνό και με τιμόνι που θέλει δρόμο και όχι πόλη.

Εαν το θέλεις για κάτι τέτοιο δες κανένα άλλο γυμνό. Ούτε και τα Triumph & ΚΤΜ να υπολογίζεις. Κανά Japan θα σε βολέψει περισσότερο.