PDA

View Full Version : Αστυνομικός χωρίς δίπλωμα



castoras
09/06/2009, 17:57
Μία 33χρονη υπαρχιφύλακας της Αστυνομίας, που υπηρετεί στην Τροχαία, συνελήφθη τα ξημερώματα, επειδή παρέσυρε με Ι.Χ. αυτοκίνητο και τραυμάτισε σοβαρά 23χρονο, στη Λεωφόρο Νίκης της Θεσσαλονίκης.

Ο τραυματίας διεκομίσθη με πολλαπλά κατάγματα, στα άνω και κάτω άκρα, στο Γενικό Νοσοκομείο «Παπανικολάου», όπου υποβλήθηκε σε χειρουργική επέμβαση.

Σύμφωνα με τον Διευθυντή Ιατρικής Υπηρεσίας του νοσοκομείου, Βασίλη Καλπακίδη, η ζωή του νεαρού δε διατρέχει κίνδυνο. «Αποκαταστάθηκαν τα πολλαπλά κατάγματα και αυτή τη στιγμή νοσηλεύεται εκτός κινδύνου σε θάλαμο της Ορθοπεδικής Κλινικής», είπε.

Όπως προέκυψε από την αστυνομική προανάκριση, η 33χρονη υπαρχιφύλακας δεν κατείχε άδεια οδήγησης.

Το πρωί οδηγήθηκε στην Εισαγγελία Θεσσαλονίκης, όπου της απαγγέλθηκαν κατηγορίες για σωματική βλάβη από αμέλεια και οδήγηση χωρίς άδεια. Με εντολή της εισαγγελέως ποινικής δίωξης αφέθηκε ελεύθερη και ορίστηκε τακτική δικάσιμος.

από zougla.gr

mivvo
09/06/2009, 18:04
Εφτασε 33 χρονων η μπατσίνα και δε ξερει ακομα να οδηγαει :mad:

ledz
09/06/2009, 23:06
Για να την πιασανε θα υπηρχαν μαρτυρες... αλλιως θα ψαχναμε θυτη. :yuck:

@ggelos
10/06/2009, 02:23
Ντροπή και αίσχος!!!

Τι? Επειδή δεν θα την έγραφε κανένας συνάδελφός της?

Δεν πάμε σε σχολή οδηγών για να αγοράσουμε ένα δίπλωμα!!!
Παμε για να μαθουμε να οδηγούμε και να μπούμε στη λογική του δρόμου, του μηχανίματος του οποίου πρόκειται να χειριστούμε.

Η απερισκεψία της αυτή(το όργανο που στέλνει στα δικαστήρια άτομα χωρις δίπλωμα), θα μπορούσε να αφαιρέσει μια ζωή!

Και πάλι ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ

@ggelos
10/06/2009, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Με εντολή της εισαγγελέως ποινικής δίωξης αφέθηκε ελεύθερη.

Προσοχή Σαλονικιώτες....

GiannisBlessed
10/06/2009, 03:04
δε μπορω αλλο να βλεπω ανθρωπους να πρατουν σαν να μην εχουν μελλον....
μα καλα ρε π@υστ μου δεν βλεπουν τοσα ατυχηματα που συμβαινουν καθε μερα!!!!!!!!!!!!????????????!!!!!!!:mad:
γιατι δεν "μπαινουν" στην θεση τους?
φταιει αυτη η π@υτ@ν@ η νοοτροποια "εγω??ΣΙΓΑ μην το παθω....." εχει αρχισει και μου την δινει απεριγραπτα!!
παραβιαζουμε την ελευθερια του αλλου καθε μερα με το να μ@λ@κιζομαστε ετσι.
τι φταιει ο αλλος????


τα εχω παρει βραδιατικα:mad:

epp1640
10/06/2009, 03:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
δε μπορω αλλο να βλεπω ανθρωπους να πρατουν σαν να μην εχουν μελλον....
μα καλα ρε π@υστ μου δεν βλεπουν τοσα ατυχηματα που συμβαινουν καθε μερα!!!!!!!!!!!!????????????!!!!!!!:mad:
γιατι δεν "μπαινουν" στην θεση τους?
φταιει αυτη η π@υτ@ν@ η νοοτροποια "εγω??ΣΙΓΑ μην το παθω....." εχει αρχισει και μου την δινει απεριγραπτα!!
παραβιαζουμε την ελευθερια του αλλου καθε μερα με το να μ@λ@κιζομαστε ετσι.
τι φταιει ο αλλος????


τα εχω παρει βραδιατικα:mad:

εγώ το έχω πάρει απόφαση για να μην συγχίζομαι κάθε μέρα.. :cry:

the who
10/06/2009, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
εγώ το έχω πάρει απόφαση για να μην συγχίζομαι κάθε μέρα.. :cry:


Εγω παλι οχι με την π@υτ@ν@.Γιατι σκεφτομαι οτι σε κανα μπλοκο θα εψαχνε κατι για να με γραψει.:evil: :evil: :evil:

george72
10/06/2009, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Εγω παλι οχι με την π@υτ@ν@.Γιατι σκεφτομαι οτι σε κανα μπλοκο θα εψαχνε κατι για να με γραψει.:evil: :evil: :evil:



+10000

giorgosxt
10/06/2009, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
[B]

Τι? Επειδή δεν θα την έγραφε κανένας συνάδελφός της?


Γι'αυτό ακριβώς πολύ μπάτσοι δεν έχουνε δίπλωμα.
Το έχω ακούσει και κατάμουτρα από γνωστό μου μπάτσο, δεν πρόκειτε να με γράψουνε γιατί να βγάλω?
Εννοείτε ότι δεν συνέχισα την σηζήτηση:mad:

slacker
10/06/2009, 13:27
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=81897 ;)

GiannisBlessed
11/06/2009, 02:34
εγω απο εδω και περα οταν με ελεγχουν για διπλωμα θα τους ζηταω να μου δειξουν και το δικο τους.:evil:

@ggelos
11/06/2009, 04:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
εγω απο εδω και περα οταν με ελεγχουν για διπλωμα θα τους ζηταω να μου δειξουν και το δικο τους.:evil:

Και άμα σου βρούνε κάτι(οτιδήποτε) αντι για Χ ευρώ θα τους σκάσεις Χ*2 !!!:sick:

castoras
11/06/2009, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=81897 ;)

Sorry,δε σε είδα!!!Τουλάχιστον έχουμε διαφορετικές πηγές!!!:wave2:

GiannisBlessed
12/06/2009, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Και άμα σου βρούνε κάτι(οτιδήποτε) αντι για Χ ευρώ θα τους σκάσεις Χ*2 !!!:sick:
den nomizw na zhtane parapanw....alla na broyne ayto to "otidipote".....ginetai:(

LsKostas
12/06/2009, 02:04
Αντε να χαθειτε ολοι...μαθαινε η κοπελα...αμεσως την κακια σας :alien:





Τι να πεις για το νι-μου της αλληνης ...

the who
12/06/2009, 08:41
Το γελοιο ειναι οτι υπαρχει σχολη οδηγησης της αστυνομιας.Τους βλεπω πολυ συχνα.