PDA

View Full Version : ο ορισμος του καγκουρα...................



maron
10/06/2009, 01:48
παραδειγμα.......................


οταν ημουνα πιτσιρικος......... καγκουρας ηταν οποιος καβαλαγε harley
ο καγκουρας αυτος ειχε δωσει ενα σκασμο λευτα για μια μηχανη που δεν ειχε κανενα απο τα χαρισματα της μοτοσυκλεττας και κρα κρα κρα ............κλπ


αργοτερα ο καγκουρας ηταν ο κατοχος GSXR 1100 W που ειχε το φοβερο για μενα (τοτε) μηχανακι και το πηγαινε απο σπιτι καφε και σπιτι..........τιποτε αλλο.........και ελεγα οτι αν το ειχα ΕΓΩ......ΘΑ το ειχα λιωσει στα ταξιδια και τις πιστες..............

μετα ειδα κατι Ιταλικα κοσμηματα και κατι πανακριβα τουμπανα σε πιστες να τα σπανε.................βαφτηστικαν καγκουρες και αυτοι...........χμμμμμμμμμ.....


δεν θα αναφερθω σε ξεκρανωτους (που ημουν αναμεσα τους πολες φορες μεχρι το 2001 που πηρα 750) ουτε σε τυπους που οδηγουν επικυνδινα με μονο λογο να σε κανουν να τους δεις................αυτοι παντα θα εχουν ενα καγκουρο κολημενο πανω τους..........η τουλαχιστον μεχρι τις 2-3 τουμπες.....................και μετα θα παρουν 4τροχο.


τελος για να μην πολυλογο............εφτασα στο συμπερασμα οτι ο καθενας παιρνει την μηχανη του για καποοιον δικο του λογο................μοναδικο και αν η μηχανη αυτη τον καλυπτει τοτε ειναι η ιδανικη γιαυτον........οπως ειναι και ο ιδιος και ετσι σταματησα να κραζω ολο τον κοσμο
αφου για πολους και διαφορους ..........συγουρα ημουν εγω ο καγκουρας
αφου και σουζες κανω
και τρεχω
και κοντρες
και το χωματινο κτμ στον δρομο εχω βγαλει κλπκλπκλπ

με λιγα λογια η μονη καγκουρια που δεν μπορω να κανω (παλυ καλα γιατη ειναι και τεραστια..)
ειναι αυτη του 25+ εως και μεσηλικα αρχηκαγκουρα ο οποιως παντα εβλεπε τα μηχανακια ως κατι επικυνδινο και δεν τα ακουμπουσε.
Ο καγκουρας αυτος τα κανει ΟΛΑ σωστα
παιρνει ολο τον προστατευτικο εξοπλισμο που υπαρχει
μπαινει και σε πιστα , κανει 2 CSS βγαζει και φοτο και αυτοβαφτιζεται ως ΣΩΣΤΟΣ μηχανοβιος
(βεβαιως........ολα τα παραπανω ειναι καλα και σωστα)
αυτο που τον κανει ομως καγκουρα ειναι οτι ......................
τα ξερει ΟΛΑ..............!!!!!!!!!!!!!!
και ειναι χρονια μηχανοβιος.................
και ειναι χαρουμενος που ειναι ζωντανος...............
και εχει κλαψει και και και ελεος
και φυσικα εδω εχει βρει πολλα αδερφια


ας γραψει και καποιως αλλος τον ορισμο του καγκουρα
αν καποιως συμφωνει μαζι μου ας το πει (πολυ αμφιβαλο)
αν καποιως θελει να βαλει το ονομα μου στον ορισμο με λενε Μιχαλη :)


(υγ για τις γυναικες καγκουρες δεν γραφω ειναι ιδικη κατηγορια, ευτυχος δεν ειναι πολες ξερω και πολυ καλες :))

byron
10/06/2009, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
με λιγα λογια η μονη καγκουρια που δεν μπορω να κανω (παλυ καλα γιατη ειναι και τεραστια..)
ειναι αυτη του 25+ εως και μεσηλικα αρχηκαγκουρα ο οποιως παντα εβλεπε τα μηχανακια ως κατι επικυνδινο και δεν τα ακουμπουσε.


Εδω σ΄έχασα λίγο...

devil's animal
10/06/2009, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εδω σ΄έχασα λίγο...

εννοει ολους τους αλλους που δεν εχουν οδηγησει μηχανη και ουτε προκειται...
την θεωρουν μηχανημα του διαβολου κλπ..κλπ..
:wave2:

byron
10/06/2009, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εννοει ολους τους αλλους που δεν εχουν οδηγησει μηχανη και ουτε προκειται...
την θεωρουν μηχανημα του διαβολου κλπ..κλπ..
:wave2:

Μα αφού παρακάτω τον περιγράφει. (CSS κλπ) :confused:

gixxerpap
10/06/2009, 14:15
ο κάγκουρας συνηθως οδηγεί gsxr, κατα προτίμηση μαυρο, ή carbon (ο πιο προχωρημένος) δεν διαθέτει πινακίδα, μερικές φορές ούτε καν φώτα, συχνάζει στα λιμανάκια και στη βούτα και βγαίνει πάντα βράδυ ...

αμα δεις κανα τέτοιον, θα καταλάβεις ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τον φοβάται το μάτι σου ρε παιδί μου ....:lol:

byron
10/06/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ο κάγκουρας συνηθως οδηγεί gsxr, κατα προτίμηση μαυρο, ή carbon (ο πιο προχωρημένος) δεν διαθέτει πινακίδα, μερικές φορές ούτε καν φώτα, συχνάζει στα λιμανάκια και στη βούτα και βγαίνει πάντα βράδυ ...

αμα δεις κανα τέτοιον, θα καταλάβεις ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τον φοβάται το μάτι σου ρε παιδί μου ....:lol:

Οι κάγκουρες που βλέπω εγώ οδηγάνε μαύρα TDM με acrapovic χωρίς πινακίδα :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:

gixxerpap
10/06/2009, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι κάγκουρες που βλέπω εγώ οδηγάνε μαύρα TDM με acrapovic χωρίς πινακίδα :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:
αυτό είναι το καθημερινό τους, το παπί που λέμε ...

ggs
10/06/2009, 14:47

macrozan
10/06/2009, 15:07
Ποιά η διαφορά ανάμεσα στον κάγκουρα και στον ινδιάνο που λέγαμε παληά ?

kalesin
10/06/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
Ποιά η διαφορά ανάμεσα στον κάγκουρα και στον ινδιάνο που λέγαμε παληά ?

o καγκουρας δεν εχει πουπουλα κ πιπα

XJR_Billy
10/06/2009, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
Ποιά η διαφορά ανάμεσα στον κάγκουρα και στον ινδιάνο που λέγαμε παληά ?

Ο κάγκουρας μπορεί να έχει πλήρη εξοπλισμό, ο Ινδιάνος ποτέ!

Η φανέλα ν'ανεμίζει λέμε !!!:lol: :lol:

macrozan
10/06/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
Ο κάγκουρας μπορεί να έχει πλήρη εξοπλισμό, ο Ινδιάνος ποτέ!

Η φανέλα ν'ανεμίζει λέμε !!!:lol: :lol:

ξαπλα στο 3κύλινδρο widow maker ? :D

NikosKK
10/06/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι κάγκουρες που βλέπω εγώ οδηγάνε μαύρα TDM με acrapovic χωρίς πινακίδα :lol: :rotflmao: :bawl: :lol:


και βαράν 3 ξερόγκαζα στα 10 sec...ε τι τις βάλαμε τις ακράπες να'ουμ? :rotflmao:

stakis
10/06/2009, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron

Ο καγκουρας αυτος τα κανει ΟΛΑ σωστα
παιρνει ολο τον προστατευτικο εξοπλισμο που υπαρχει
μπαινει και σε πιστα , κανει 2 CSS βγαζει και φοτο και αυτοβαφτιζεται ως ΣΩΣΤΟΣ μηχανοβιος
(βεβαιως........ολα τα παραπανω ειναι καλα και σωστα)
αυτο που τον κανει ομως καγκουρα ειναι οτι ......................
τα ξερει ΟΛΑ..............!!!!!!!!!!!!!!
και ειναι χρονια μηχανοβιος.................
και ειναι χαρουμενος που ειναι ζωντανος...............
και εχει κλαψει και και και ελεος
και φυσικα εδω εχει βρει πολλα αδερφια


εχει πολλους τετοιους εδω,χα χα χα χα
:rotflmao:

:rotflmao:

vassilis88
10/06/2009, 17:01
για μενα ειναι αυτος που γινεται επικινδυνος για τους αλλους.. σουζες στην κινηση, περναει κοκκινα κλπ.. δν υπαρχουν πολλοι τετοιοι.. οι περισσοτεροι με σοβαρα γρηγορες μοτο ειναι απλα φλωροι που τις πηραν μπας κ πιασουν καμια γκομενα κ νομιζουν οτι επειδη εκαναν ενα παντιλικι ειναι πιλοτοι.. τους καταλαβαινεις ακομα κ απ τη σταση του σωματος με τερμα τεντωμενα τα χερια στα κλιπ ονς.. ετσι καθοταν η θεια μου στο ποδηλατο.. anyway λιγοι ετσι κ αλλιως μπορουν να εκμεταλλευτουν τα μηχανακια τους αλλα μου τη δινει καμια φορα επειδη τα λυπαμαι τα καημενα που τα καβαλανε κατι τραγικοι τυποι.. σαν να χουν μια μ.ναρα γκομενα κ να μην την πηδανε..

LOUKILOUK
10/06/2009, 17:06
Παιδια δεν τα θυμαστε καλα...ο καγκουρας ειναι αυτος που οδηγαει οτιδηποτε, αρκει να πιστευει οτι ειναι "μοστρα", οδηγαει επισης ετσι ωστε να τραβαει την προσοχη, οδηγαει τοσο, οσο να φαινεται, παρκαρει οπουδηποτε αρκει να βλεπουν ολοι το "καμαρι" του και τελικα δεν βγαζει και γκομενα που και ο βαθυτερος σκοπος της τεχνης, ο αποτερος, που λεει και ο Τζιμακος...
Με την παροδο των χρονων βεβαια μερικες εννοιες μπλεχτηκαν μεταξυ τους οπως, ο καγκουρας με τον μπακουρα, τα χρεπια με τις μπουρουχες, οι βουρτσες με τις πο*τσες κτλ Ετσι και οι καγκουρες αποκτησαν υποκατηγοριες, οπως αυτη των "φλωροκαγκουρων" που ναι μεν ειναι αρματωμενοι σαν αστακοι πανω στην μηχανη αλλα πανε μονο για καφε για να δειξουν το καινουριο κρανακι, την αγρατζουνιστη στολη με τις καινουριες καλογιαλισμενες μποτες και να μας πουν μοτοσυκλετιστικες ιστοριες ενω τα μηχανακια τους δεν εχουν ουτε 5000 χλμ... :look: :confused:
Βασικα προτιμω περισσοτερο ολους εκεινους που παιρνοντας ενα γνωστο ρισκο οδηγουν χωρις μπουφαν το κατακαλοκαιρο αλλα οδηγουν και τον χειμωνα και παντα... απο εκεινους που αρματωνονται κατακαλοκαιρο αλλα βγαινουν τον Μαιο και ξανακρυβονται τον Οκτωβρη ελεω βροχης και κρυου...
Σε καμια περιπτωση δεν θελω να ξαναγυρισουμε στις εποχες που οι περισσοτεροι οδηγουσαν χωρις κρανος και εξοπλισμο αλλα παλι σημερα κυκλοφορουν πολλοι δηθεν μηχανοβιοι σαν αυτους που περιγραφετε... οργανωμενοι και αρματωμενοι τοσο που νομιζεις οτι αν δεν φορας μποτες και παντελονι δεν μπορεις να πεταχτεις μεχρι το περιπτερο για εφημεριδα...

αντε και γεια χαρα σας μαγκες:wave2:

υ.γ. Ο ορος "καγκουρας" αναφερεται μονο σε αντρες νομιζω... το αντιστοιχο των γυναικων ποιο ειναι?

mount
10/06/2009, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

υ.γ. Ο ορος "καγκουρας" αναφερεται μονο σε αντρες νομιζω... το αντιστοιχο των γυναικων ποιο ειναι?

Aπλή μαρσιποφόρα:rotflmao: :rotflmao:

maron
10/06/2009, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ο κάγκουρας συνηθως οδηγεί gsxr, κατα προτίμηση μαυρο, ή carbon (ο πιο προχωρημένος) δεν διαθέτει πινακίδα, μερικές φορές ούτε καν φώτα, συχνάζει στα λιμανάκια και στη βούτα και βγαίνει πάντα βράδυ ...

αμα δεις κανα τέτοιον, θα καταλάβεις ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
τον φοβάται το μάτι σου ρε παιδί μου ....:lol:

ρε το ορκιζομαι εχω δει 2 τετοιυος λεμε!!!!!!!!!!

πλακα πλακα καποιοι παραπανω με καλυπτουν :)

xenos
11/06/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK

υ.γ. Ο ορος "καγκουρας" αναφερεται μονο σε αντρες νομιζω... το αντιστοιχο των γυναικων ποιο ειναι?

Καγκουρογκόμενα.

GIANNIS SB6R
11/06/2009, 12:19
με λιγα λογια η μονη καγκουρια που δεν μπορω να κανω (παλυ καλα γιατη ειναι και τεραστια..)
ειναι αυτη του 25+ εως και μεσηλικα αρχηκαγκουρα ο οποιως παντα εβλεπε τα μηχανακια ως κατι επικυνδινο και δεν τα ακουμπουσε.
Ο καγκουρας αυτος τα κανει ΟΛΑ σωστα
παιρνει ολο τον προστατευτικο εξοπλισμο που υπαρχει
μπαινει και σε πιστα , κανει 2 CSS βγαζει και φοτο και αυτοβαφτιζεται ως ΣΩΣΤΟΣ μηχανοβιος
(βεβαιως........ολα τα παραπανω ειναι καλα και σωστα)
αυτο που τον κανει ομως καγκουρα ειναι οτι ......................
τα ξερει ΟΛΑ..............!!!!!!!!!!!!!!
και ειναι χρονια μηχανοβιος.................
και ειναι χαρουμενος που ειναι ζωντανος...............
και εχει κλαψει και και και ελεος
και φυσικα εδω εχει βρει πολλα αδερφια

Σωστα τα λες αλλα δεν νομιζω να λεγεται καγκουρας .Κατι αλλο ισως .

Καλα λενε η μικρος παντρεψου η αει γαμ...σου σοβαρεψου

Τοπο στους νεους με μια συμβουλη ( να προσεχουν )

TROOPER
11/06/2009, 15:39
καγκουρας........


165861

catmaster
11/06/2009, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIANNIS SB6R
Τοπο στους νεους με μια συμβουλη ( να προσεχουν )


+ άπειρο ...:beer:

Maira
11/06/2009, 16:09
Η καγκουριά είναι νομίζω ό,τι μπορεί να κάνει ένας οδηγός, επικίνδυνο, όχι μόνο για τον ίδιο αλλά και για τους γύρω του!!!!


Απλά τυχαίνει να γίνονται πολλοί συνδιασμοί αφού αυτοί που γίνονται επικίνδυνοι για τους άλλους είναι είτε φούλ εξοπλισμένοι με τούμπανα μηχανάκια είτε με σανδάλι και αμάνικο!!!! Κι αυτό δεν είναι κανόνας! Δεν σημαίνει πως όποιος είναι έτσι είναι και κάγκουρας (για να μην παρεξηγηθούμε), απλά η πλειοψηφία είναι αυτή!!!


:wave2:

macrozan
11/06/2009, 16:15
Ο κάγκουρας είναι παρτάκιας κα θεωρεί ότι η κενωνία τού χρωστάει ....

metalheart
11/06/2009, 18:55
Διαβάστε και καμμία εγκυκλοπαίδεια :p :p :p

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Κάγκουρας


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TheFace
11/06/2009, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από metalheart
Διαβάστε και καμμία εγκυκλοπαίδεια :p :p :p

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Κάγκουρας


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

jimmy10
15/06/2009, 16:51
με λιγα λογια η μονη καγκουρια που δεν μπορω να κανω (παλυ καλα γιατη ειναι και τεραστια..) ειναι αυτη του 25+ εως και μεσηλικα αρχηκαγκουρα ο οποιως παντα εβλεπε τα μηχανακια ως κατι επικυνδινο και δεν τα ακουμπουσε. Ο καγκουρας αυτος τα κανει ΟΛΑ σωστα παιρνει ολο τον προστατευτικο εξοπλισμο που υπαρχει μπαινει και σε πιστα , κανει 2 CSS βγαζει και φοτο και αυτοβαφτιζεται ως ΣΩΣΤΟΣ μηχανοβιος (βεβαιως........ολα τα παραπανω ειναι καλα και σωστα) αυτο που τον κανει ομως καγκουρα ειναι οτι ...................... τα ξερει ΟΛΑ..............!!!!!!!!!!!!!! και ειναι χρονια μηχανοβιος................. και ειναι χαρουμενος που ειναι ζωντανος............... και εχει κλαψει και και και ελεος και φυσικα εδω εχει βρει πολλα αδερφια

ρε συ φιλε Μιχαλη.... τελικα δεν μας ειπες γιατι ειναι ο 25+ καγκουρας. Γιατι κανει τα σωστα (όπως ο ιδιος παραδεχεσαι) ή γιατι κανει αυτα που εσυ σνομπαρεις/αποδοκιμαζεις/αντιπαθεις/σιχαινεσαι.

και στην τελικη πως επιτρεπεις να γυρνας το ασπρο σε μαυρο?

δλδ αυτος που και καλα δεν το αρεσαν οι μηχανες...γιατι να παρει μηχανη τελικα? Γιατι να ξοδεψει 2000 - 3000 ευρω σε εξοπλισμο και αλλα 1000 ευρω σε μαθηματα σε κατι που δεν του αρεσει?

Μηπως ειναι λιγο αντιφατικα αυτα που λες?

και για να το κλεισω... ειμαι στα 33 μου. Ξεκινησα παλι μηχανη μετα απο πολλα χρονια και θεωρω οτι δεν ξερω τιποτα. Μηπως αυτο με κανει και εμανα καγκουρα??? Α ξεχασα να σου πω οτι ειμαι ΚΑΙ γραφικος... και φίλους εχασα και κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτες φοραω καλοκαιριατικα και στα CSS θελω να παω.

Φιλικα Δημητρης
(εκκολαπτομενος καγκουρας)

maron
15/06/2009, 19:04
γιατη φυλε εκκολαπτομενε καγκουρα (πλακα σου κανω)

κι εγω στα 30 μου και με κρανοι (4)
και dainese κλπ κλπ
ξερω οτι κανω λαθοι
και οτι δνε τα ξερω ολα
και πως οτι και να βαλω η μοτο ειναι επικυνδινες
και αυτο που τις κανει επικυνδινες ειναι οι @@ρες γυρο απο αυτες
αυτα τα ηξερα και απο τα 16 μου
ομως δεν κραζω τον καθε αλλο μηχανοβιο επιδη ζει το ονειρο του με διαφορετικο τροπο απο εμενα..............(λες και ο δικος μου ειναι ο σωστος)
η λες και ολοι εχουν μαθοι πποιως ειναι ο ασφαλεστερος τροπος να οδηγεις..............

στον χορο αυτο ο καθενας λεει τα δικα του

ο ενας δεν τρεχει
ο αλλος δεν κανει σουζες
μπλα μπλα μπλα
και ολοι εχουν τα σωστα και λαθος επιχηρηματα
ομως η αληθεια ειναι οτι ολοι κυνδηνευουμε και τρεχουμε και κανουμε και καγκουριες γιαυτο ας ειμαστε λιγο περισσοτερο ρεαλιστες

jimmy10
15/06/2009, 19:32
OK το'πιασα....

αρα το προβλημα δεν ειναι σε αυτους που προσπαθούν να μαθουν πιο πολλα και να τεινουν στο να τα ξερουν ολα αλλα σε αυτους που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα... Νομιζω?


Τοτε βρε Μιχαλη μου, αυτους που προσπαθουν (με τα κρανη τους, τα γαντια τους, τις μποτες τους, τα μπουφαν τους, τα μαθηματα τους) γιατι τους βαζεις σε αυτη την κατηγορια? Μηπως επειδη ΔΕΝ γνωριζουν τιποτα ή επειδη γνωριζουν οτι ξερουν λιγα και οτι δεν ειναι αρκετα, κανουν οοοοοολα αυτα?

Ναι οι μηχανες ειναι επικινδυνες, εξ'ορισμου... ας μην δυσκολευουμε και εμεις τον εαυτο μας...
Ναι ειναι οπως το ειπες ο καθενας ζει το ονειρο του ή ακομα και τον μυθο του αλλα ο διπλα, ο απεναντι δεν φταιει σε τιποτα...

Θελω να πω οτι δεν υπαρχει σχετικη αληθεια. Ας μην τα θυσιαζουμε ολα στον βωμο του οτι εγω κανω αυτο που γουσταρω.

(το αστειο το καταλαβα, εννοια σου!!!)

sakisdani750
15/06/2009, 19:35
αν θελετε να δειτε καγκουρες να πατε στις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ συγκεντρωσεις μοτοσυκλετιστων....

εκει να δειτε καγκουρια με παντοφλα μπουρι εξατμιση και στην μια....:rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
15/06/2009, 19:41
Κακγουρας ειναι ο Τασος απ'την Λουτσα με ενα βυσσινι R1 05' ,ολοι οι αλλοι ειναι απλες οδοντοκρεμες.:mad:

Φουσκωτος,παντα φανελακι, χωρις κρανος και η μεγαλητερη αποσταση που πηγαινει ειναι μεχρι την Ν.Μακρη.:eek:

:a17: :a3:

p@nos
15/06/2009, 20:06
ρε παιδια δε ξερω τι λετε παντως ο σωστος καγκουρας εχει glx μωβ με νικελ και σεμπρινγκ η runner μωβ με νικελ ναι νεον λαμπα

:lol: :lol: :lol:

bentouza
15/06/2009, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια δε ξερω τι λετε παντως ο σωστος καγκουρας εχει glx μωβ με νικελ και σεμπρινγκ η runner μωβ με νικελ ναι νεον λαμπα

:lol: :lol: :lol:


συμφωνω!
καλα εκει στην πατρα εχετε κορυφαιους εκπροσωπους του ειδους...

p@nos
15/06/2009, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
συμφωνω!
καλα εκει στην πατρα εχετε κορυφαιους εκπροσωπους του ειδους...


κι ομως δεν εχουμε πολλους εδω...

η κατηγορια που αναφερω εχει θεαθει αθηνα μονο:lol:




εδω οι καγουρες ειναι σοβαροι εχουν 1000 φαζερ γυμνα οχι παπακια:smokin: :bawl: :bawl: :bawl:

camen
15/06/2009, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εδω οι καγουρες ειναι σοβαροι εχουν 1000 φαζερ γυμνα οχι παπακια:smokin: :bawl: :bawl: :bawl:

Και ΚΤΜ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

watain
16/06/2009, 03:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
γιατη φυλε εκκολαπτομενε καγκουρα (πλακα σου κανω)

κι εγω στα 30 μου και με κρανοι (4)
και dainese κλπ κλπ
ξερω οτι κανω λαθοι
και οτι δνε τα ξερω ολα
και πως οτι και να βαλω η μοτο ειναι επικυνδινες
και αυτο που τις κανει επικυνδινες ειναι οι @@ρες γυρο απο αυτες
αυτα τα ηξερα και απο τα 16 μου
ομως δεν κραζω τον καθε αλλο μηχανοβιο επιδη ζει το ονειρο του με διαφορετικο τροπο απο εμενα..............(λες και ο δικος μου ειναι ο σωστος)
η λες και ολοι εχουν μαθοι πποιως ειναι ο ασφαλεστερος τροπος να οδηγεις..............

στον χορο αυτο ο καθενας λεει τα δικα του

ο ενας δεν τρεχει
ο αλλος δεν κανει σουζες
μπλα μπλα μπλα
και ολοι εχουν τα σωστα και λαθος επιχηρηματα
ομως η αληθεια ειναι οτι ολοι κυνδηνευουμε και τρεχουμε και κανουμε και καγκουριες γιαυτο ας ειμαστε λιγο περισσοτερο ρεαλιστες

για ονομα του θεου ρε φιλε δακρυσαν τα ματια μου με τα ορθογραφικα ελεος

ilias s.m.
16/06/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από metalheart
Διαβάστε και καμμία εγκυκλοπαίδεια :p :p :p

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/Κάγκουρας


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol: :lol: :lol: ολα τα λεφτα!!!! :lol: :lol: :lol:

Space
16/06/2009, 12:55
http://www.youtube.com/watch?v=Y-yNg_xo4_o

και ενα videaki

Razor
22/06/2009, 04:23
Νομίζω πως ο ορισμός της φρικηπαίδεια με κάλυψε απολύτως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
22/06/2009, 04:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από watain
για ονομα του θεου ρε φιλε δακρυσαν τα ματια μου με τα ορθογραφικα ελεος

Πουλα το μηχανακι σου και ανοιξε μπουτικ.:rotflmao:

masticrasta
29/06/2009, 17:02
Παρακολούθησα με ενδιαφέρον την συζήτηση για τον ορισμό του κάγκουρα και οφείλω να ομολογίσω οτι οι ορισμοί είναι λίγο παροχημένοι και επιφανιακοί. Οι περισσοτεροι έχουν την εσφαλμένη εντύπωση οτι οι κάγκουρες είναι καινούρια κατηγορία μοτοσικλετιστών αλλα κάνουν μέγα λάθος. Ως εραστής της αλήθειας και φανατικός ερευνητής της καταγωγής του ανθρώπινου είδους διάβασα πολλές εγκυκλοπα’ιδιες και επιστημονικά αρθρα και θέλω να δώσωκάποιες πληροφορίες για την ιστορία τους από την εμφάνηση τους μέχρι και σήμερα.
Συμφωνα με τον ορισμό που δίνει ο Arthur Weinsteiger, οι κάγκουρες είναι νομαδικά ιπποκινούμενα φίλα που οι ρίζες τους χάνονται στα βάθοι των αιώνων. Ευρήματα ανασκαφών στην μογγολία αποδεικνύουν την ύπαρξη καγκούρων ήδη απο 67000 π.Χ. Τα φίλα αυτά ικάζετε ότι επιβίωσαν από χτύπημα μετεορίτη γύρω στο 100000 π.Χ. το οποίο όμως άλλαξε γεννετικά το DNA τους. Αποτέλεσμα αυτού είναι η απεριφραστη αγάπη τους για την ταχύτητα, τον εντυπωσιασμό τσαρλατανισμό και φυσικά τους έντονους ήχους μηχανικούς ήχους(τότε βάζανε αντί για μέταλα ειδικούς μεταλλικούς σβόλους που ο ήχος τους θυμίζει τρίπια εξάτμηση). Τα πρώτα φίλα εμφανίστηκαν στον ελλαδικό χώρο πολλές χιλιάδες χρονια πριν και αναμυχθηκαν με τους ντόπιους πλυθησμούς και ιδιαίτερα με το πανίσχυρο βασίλειο των Σπατανέων που όπως όλοι γνωρίζουμε εγκατασταθηκαν αργότερα στα Σπάτα και στις γύρω περιοχές. Αρχαίες επιγραφές σε καγκούρικη διάλεκτο αναφέρουν το πασίγνωστο πλέον ¨Σπάτα Λούτσα Κορωπί 2 λεπτά με το παπί¨ γεγονός που μας δείχνει τον υψηλό πολιτισμό τους(γνώριζαν τον χρόνο, αρίθμηση και παπί λεγόταν το μικρό πουλάρι εως και 125 κιλα) και δίνοντας μια μεταφυσική ερμηνία στην ύπαρξη τους. Κατα πάσα πιθανότητα το DNA τους αναμίχθηκε με εξωγίηνο DNA, εξού και η πρωτοφανής ικανότητας τους να επιβιώνουν από χτυπήματα αλλά και η αγάπη τους για τα έντονα και φωσφοριζέ χρώματα. Η απουσία κράνους, η επιδειξη οδηγικών δεξιωτήτων και το καντίλιασμα βασίζετε στην μυστηριακή τους θρησκεία και στον κατευνασμό των αρχαίγωνων θεών τους. Το καντήλι το αφομίωσαν εκ των ιστέρων άλλες θρησκείες με την μορφή του γνωστού καντηλιού (χριστοπαναγίες κτλ) αλλά και ως φωτιστικό. Ο ιδίμων σε ιστορικές αληθειες Λιακόπουλος αναφέρει τους κάγκουρες και τους σπατανέους στο «ο καιρός γαρ-ιδες κοκταιλ» ώς παιδιά της άρτεμής προστάτιδας των αλόγων και του ποταμού Ουρ στα Ουράλια όροι της σημερινης ρωσίας. Η λέξη ετοιμολογικά είναι απόροια του καγκ και του ουρας, στην τοπική διάλεκτο καγκας σημαίνει φωσφοριζέ κεραυνός και ούρας (καμία σχέση με το ελληνικό) ο ξαπλωμένος σε πύρινη μπάλα φωτιάς.
Η παλιά μεγάλη δυναστεία εξαπλώθηκε σε όλη την ευρώπη την αμερική και το φεγγάρι. Απόγωνοι τους ζούν πλέον σε όλες τις ηπείρους, ακούνε κυρίως πριονοτέκνο, και συνεχίζουν την παράδοση που κληρονόμησαν από τους παππούδες τους περνόντας τις επικίνδυνες τελετές ενηλικείωσης, σηκώνοντας φράχτη, αφήνονμτας τσουλούφια απαρνούμενοι τους κανόνες της αεροδυναμική, κάνοντας σούζες πάνω σε στροφές, επιδυκνύοντας τις ικανότητα τους στα σιδερένια άλογα όπως είχαν προβλέψει οι προφήτες τους. Αναμένουν την άφηξη του μεσσία καγκουρα που θα τους λιτρώσει από την ζωή που ζούνε και θα τους μεταφέρει μέσα σε διαστημόπλοιο σε σχήμα ζεμπρινγκ στην πίστα 17 του δέλτα του κενταύρου ή αλλιώς στον μωβ νικελέ πλανήτη. Για να πραγματοποιηθεί η προφητελια όμως θα πρέπει να πραγματοποιήσουν άθλους και άλλες δοκιμασίες που τους επιδυκνύονται μέσω ηλεκτρομαγνητικών κυμμάτων από την περιοχή των εξωγίηνων προγώνων τους.
Νομίζω η σημερινή μορφή τους είναι κάπως εκφυλισμένη και η παρουσία τους έχει περιοριστεί σε συγκεκριμένες περιοχές, καμια σχέση δηλαδή με τα παλιά μεγαλεία όταν οι κόντρες με τα άλογα κρατούσαν μέρες, σε επικίνδυνες διαδρομές. Όλοι κρύβουμε ένα κάγκουρα μέσα μας και ο λόγος που οι ανθρωποι δείχνουν αυτόν τον αποτροπιασμό τους ενάντια τους είναι επειδή οι ομοιότητες ειναι πολύ μεγάλες και στην αδυναμία να συνηδητοποιήσουμε την κοινή μας καταγωγή. Αυτά ως εισαγωγή. Η αλήθεια βρίσκετε μέσα μας, ας μην πολεμάμε άλλο με τον εαυτό μας και ας αφεθούμε στο καλεσμα της φύσης που μας θέλει γλήγορους και ανένταχτους. Οι δρόμοι είναι πολύ μικρή και η ζωή χωρίς κόντρα ανούσια. Καλό όλη την μοτοσικλετιστικη κοινώτητα να σταματήσει να πολεμάει με το ίδιο της το παρελθόν. Έχουμε κοινή καταγωγή και κοινούς στόχους, ας τους κατακτήσουμε όλοι μαζί για εμάς και τα παιδιά μας.

Υ.Γ.
Συγνώμη για το σεντόνι

T.R.E
29/06/2009, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από masticrasta

Υ.Γ.
Συγνώμη για το σεντόνι


lol :rotflmao:

Razor
29/06/2009, 20:41
^^ :lol: :lol: :lol: ΔΕΝ υπάρχεις ατομάκι! Απλώς δεν υπάρχεις :rotflmao:

NikosKK
29/06/2009, 20:45
Εσύ είσαι για να γράψεις Υπερήρωες δε πρόφεσι #2 με το gcrook ρε φίλε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
29/06/2009, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από masticrasta
Όλοι κρύβουμε ένα κάγκουρα μέσα μας :a10:

Καλωσηρθες .... εισαι εδω που ανηκεις.... ( εισαι η αιθερικη μορφη του mae?)

Tpap
29/06/2009, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από masticrasta
Υ.Γ.
Συγνώμη για το σεντόνι


are you on medication...?

(είσαι πάνω σε φαρμακευτική αγωγή...?)


:rotflmao: :bigcry:

fantacid
29/06/2009, 21:59
θυμαται κανεις το τραγουδακι για τους καγκουρες του βιαμιλ?

ειχε πολυ γελιο αλλα το εχω ξεχασει τελιως...

:sick:

NikosKK
29/06/2009, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
θυμαται κανεις το τραγουδακι για τους καγκουρες του βιαμιλ?

ειχε πολυ γελιο αλλα το εχω ξεχασει τελιως...

:sick:



αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=7Bd8yv1j6cw) σου κάνει?? :lol: :lol:

fantacid
29/06/2009, 22:17
ελγε για τους τυπους στα παπια με το ζελε στο μαλι κ ασρπη καλτσα κ μπλα μπλα μπλα.....

καπως ετσι ....

:lol: :lol: :lol: :lol:

ggs
29/06/2009, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=7Bd8yv1j6cw) σου κάνει?? :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :lol: :rotflmao:

veletzas
01/07/2009, 07:52
Υ.Γ.
Συγνώμη για το σεντόνι [/B][/QUOTE]


ναι ρε τασο ναι......:lol:

αντρωμενος στην χιο που πρωτα μαθαινεις να ντριφταρεις κ μετα να περπατας

chris_honda
19/07/2009, 20:23
κάγκουρας είναι ......εκτος απ όλα τα προαναφερθέντα....

datsun (σάπιο όλο εννοείται)...και να σου κατεβαίνει γύρω στα 30

με 501...diesel γυαλι..εφαρμοστο μπλουζακι εννοείται...και το καλύτερο 1 κιλό AXE (για τον αντρα

παρακαλώ)....και να σου λέει....γεμισέτο μαγκάκι....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τώρα λέω να το βάλω super αντί για diesel??????????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675heat
23/09/2009, 10:17
Καγκουρας ειναι αυτος που με την επιθετικοτητα του δημιουργει κινδυνο σε τριτους, κοινως δεν σεβεται τον κ.ο.κ
Απο αντιφασεις εδω μεσα αλλο τιποτα. Αλλοι κραζουν τους ινδιανους και αλλοι τους ενστολους πλην ξενερωτους.
Δηλαδη οποιος δεν ενστερνιζεται την φιλοσοφια μας ειναι ενιοτε καγκουρας η ξενερωτος.
Δηλαδη ολοι οι υπολοιποι εκτος απο εμας :p