PDA

View Full Version : νομιμη αλλαγη?



noble
14/04/2005, 18:40
καλησπερα!αλλαξα στη μηχανη μου το μοτερ,εβαλα 600cc.ηταν 400.ειναι νομιμο?μπορω απλα να το δηλωσω στο υπ.συγκ.η δεν επιτρεπεται οποτε χρησιμοποιω τη γυναικεια τσαχπινια καθε φορα που με σταματανε?

Gandalf dr685sm
14/04/2005, 18:50
μπορεί να περάσει σαν νόμιμο αλλά ειδικά για τις μηχανές η διαδικασία νομιμοποίησης και έγκρισης για την αλλαγή κινητήρα είναι πολύ διαφορετική και πολύ πιο περίπλοκη απο αυτή του αυτοκινήτου....
Νομίζω οτι καλύτερα είναι να κάνεις την προσευχή σου και να το αφήσεις έτσι ...

Πραγματικά ο κυκεώνας για την αλλαγή αυτή είναι τεράστιος ..εκτός και αν έχεις κανένα να το "αναλάβει"...σαν διαδικασία...

Gandalf

free rider
14/04/2005, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
καλησπερα!αλλαξα στη μηχανη μου το μοτερ,εβαλα 600cc.ηταν 400.ειναι νομιμο?μπορω απλα να το δηλωσω στο υπ.συγκ.η δεν επιτρεπεται οποτε χρησιμοποιω τη γυναικεια τσαχπινια καθε φορα που με σταματανε?

τώρα αν πιστεύεις οτι η τσαχπινία σου πάντα θα έχει περαση καλά κάνεις ...
καλύτερα όμως θα ήτνα να το δηλώσεις καθώς σε πιθανό έλεγχο αν διαφέρουν τα νούμερα του μοτέρ να φανεί σαν κλεμένο..
αν απλά έχεις αλάξει κυλινδρο τότε μείνε όπως είσαι δεν χρειάζεται ουτε η τσαχπινιά...

noble
15/04/2005, 08:04
θα εχω τιμολογιο μαζι μου που θα φαινεται η αγορα του!δεν ειναι κατι?δεν μ'ενοχλει τοσο για μενα,οσο για την περιπτωση που θελησω να το πουλησω...
τωρα για την τσαχπινια νομιζω θα τα καταφερω...ρωταω για το ενδεχομενο που ο μπατσοσ ειναι γυναικα,εκει παραδινομαι...:D

derd
15/04/2005, 10:18
γειτονισα νεοκοσμιτισα σε τι μηχανη το εκανες αυτο?

cityfly
15/04/2005, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
.ρωταω για το ενδεχομενο που ο μπατσοσ ειναι γυναικα,εκει παραδινομαι...:D


κι εκεί πάλι δεν ξέρεις

μπορεί να χρειαστεί εξαρτάται που θα πέσεις

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

noble
19/04/2005, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από derd
γειτονισα νεοκοσμιτισα σε τι μηχανη το εκανες αυτο?


ΓΕΙΤΟΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΜΙΑ ΥΑΜΑΗΑ DIVERSION...ΑΣΕ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΕΙ ΤΡΕΛΑ,ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ!!!:D

noble
19/04/2005, 08:40
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
κι εκεί πάλι δεν ξέρεις

μπορεί να χρειαστεί εξαρτάται που θα πέσεις

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: [/QUOTE




ποσο δικιο εχεις...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: