PDA

View Full Version : Σελα



Emden
11/06/2009, 11:57
Καλημέρες!


Είμαι κάτοχος εωός fazer 600 04 και έχω ένα προβληματάκι με τη σέλα. Συγκεκριμένα με κουράζει πάρα πολύ με αποτέλεσμα να μουδιάζουν τα @@ μετά από μία με μιάμιση ώρα οδήγησης.Το πρόβλημα αυτό μου το έχει επισημάνει και το αδελφάκι μου όσες φορές έχει καβαλήσει το μηχανάκι για κάποιο κοντινό ταξιδάκι.Δε είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα με κανένα άλλο μηχανάκι που είχα και με πολύ παραπάνω σε ώρες οδήγηση. Κάνω κάτι λάθος στη θέση οδήγησης ή το συγκεκριμένο μηχανάκι δεν είναι και πολύ ενδεδειγμένο για αυτή τη χρήση. Ακόμα οποιαδήποτε πληροφορία για βελτίωση του φαινομένου είναι δεκτή .!!!.

DeusEx
11/06/2009, 14:44
Μαλλον καθεσαι λαθος .. εγω κανω συνεχεια ταξιδια με το fz6 κ η μονη φορα που μου πιαστηκαν τα @@ ηταν οταν ημουν δικαβαλλος , φορτωμενος κ στριμωγμενος μεχρι το ντεποζιτο ..

Σφιξε τα γονατα στο ντεποζιτο , μην καθεσαι με τα @@ , αλλα με το κωλαρακι κ στις στροφες κουνησου δεξια αριστερα ανυψωνοντας λιγο ...

ΥΣ Ψαξε για gel εμφυτευματα στην σελα, ή καινουργια σελα aftermarket

paschalis
05/07/2009, 11:40
θα συμφωνησω και γω εχει ενα θεματακι η σελα κουραζει αρκετα μιλαμε για το μοντελο 2004-2005 στο σ2 ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα μετα απο ταξιδακι 1ας ωρα εχει πιαστει ο κωλος μου απιστευτα ομως λεμε.μονη λυση αλλαγη με μια πιο ανατομικη στα μαγαζια που φτιαχνουν σελες η την λυση που προτεινε ο φιλος παραπανω γεμισμα με αφροδες υλικο

blueangel
05/07/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από paschalis
θα συμφωνησω και γω εχει ενα θεματακι η σελα κουραζει αρκετα μιλαμε για το μοντελο 2004-2005 στο σ2 ειναι σαφως καλυτερα τα πραγματα μετα απο ταξιδακι 1ας ωρα εχει πιαστει ο κωλος μου απιστευτα ομως λεμε.μονη λυση αλλαγη με μια πιο ανατομικη στα μαγαζια που φτιαχνουν σελες η την λυση που προτεινε ο φιλος παραπανω γεμισμα με αφροδες υλικο

Παίδες περίπου έτσι είναι τα πράγματα όπως τα λέτε...προσωπικά την έκανα την κίνηση -μάλιστα έχω ποστάρει και συγκεκριμένο post σε θέμα με φωτό πριν λίγες μέρες-και έστειλα την σέλα Θεσσαλονίκη στον Τόνη Μπάτζιο.Η ανακατασκευή της όπως βλέπετε και παρακάτω στην φωτό είναι εμφανέστατη!!!Μιλάμε από αισθητική η μέρα με την νύχτα!!!Καμία σχέση με τη μαμά σέλα και ιδανική πλέον για πολύωρα ταξίδια.Αφήστε ότι με την προσθήκη αυτής της βάσης σου στηρίζει και τη μέση και είναι και ανατομική:smilea: :beer: :beer:


167872

laryfz1
10/07/2009, 21:17
μηπως εκανε και κανεις στο χιλιαρι?

Emden
10/07/2009, 21:21
και πόσο πήγε το μαλλι μαζί με μεταφορικά?

blueangel
10/07/2009, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Emden
και πόσο πήγε το μαλλι μαζί με μεταφορικά?
140 φίλε μου.110 ήταν η τιμή που συμφωνήσαμε μόνο για τη σέλα!