PDA

View Full Version : Πρατήρια: Κατεβαίνουμε από τη μηχανή;



tasos 2
12/06/2009, 11:32
Καλημέρα παιδιά , πήγα σήμερα το πρωί να βάλω βενζίνη σε κάποιο πρατήριο καί το παλικάρι μου ζήτησε να κατεύω απο τη μηχανή!!!! Δέν μου έβαζε ,μου έδειξε καί ένα σηματάκι (αυτοκόλιτο) που είχαν βάλει στήν αντλία καί καλά. Τι έγινε εχουμε καινούργιους νόμους???? Εγώ του είπα βέβαια ότι άμα κατεύω καί βάλω το μηχανάκι στο σταντ θα βάλεις τη μισή βενζίνη γιατί γέρνη ,τίποτα αυτός οπότε την έκανα και εγώ και πήγα σε αλλο καί έβαλα κανονικά . :a21:

Sapadak
12/06/2009, 11:57
Σελ ηταν σωστα?

Δεν ειναι νομος ειναι για το δικο σου καλο αυτο για να μην ερχονται στα μουτρα σου οι αναθυμιασεις/πτητικα της μπετζινας :smokin:

chr1s_86
12/06/2009, 12:01
Κάτι έχω ακούσει κι εγώ σχετικά με αυτό, για λόγους ασφαλείας λένε και τέτοια.

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια ποιοί λόγοι είναι αυτοί από τη στιγμή που υπάρχουν πρατήρια στο εξωτερικό (πχ Ιταλία) όπου βάζεις βενζίνη ΜΟΝΟΣ σου και πας μετά μέσα να πληρώσεις ή βάζεις τα λεφτά στην αντλία.




:rolleyes:

DeusEx
12/06/2009, 12:02
Μονο τα shell το κανουν . Δεν ειναι για τις αναθυμιασεις .. Δεν ειναι γενικος νομος για ολους, ειναι δικος τους κανονας

Μου τοχουν κανει κ μενα . Ο λογος λενε οτι ειναι για να μην αρπαξει φωτια η βενζινη κ καεις κ μετα τους κανεις μηνυση .. ( αν ζησεις λολ )

Οτι ναναι .. κ γω εφυγα κ τις 3 φορες κ πηγα αλλου .. πλεον προτιμαω αλλα βενιζιναδικα μη-shellινικα

Giorgos19
12/06/2009, 12:06
Καπου ειχε ξαναπαιξει εδω μεσα αυτο και ειχε αναφερθει οτι ενας λογος που το κανουν ειναι για να μην φυγεις χωρις να πληρωσεις.Βεβαια με αυτο το σκεπτικο το ιδιο θα επρεπε να κανουν και στους οδηγους αυτοκινητων

dukeandthecity
12/06/2009, 12:07
οπως θα έλεγε και ο παλιανθρωπας που τα @@ έχει γανωμενα... έχει πέσει ποτε βενζίνη στα αποκρυφα σας μέρη ?

cheos13
12/06/2009, 12:07
Κ εμενα στην shell με ειπανε for your own protection να κατεβω απο την μχν...ειπε οτι συνεβη καποια αναφλεξη σε πρατηριο

στα Γιαννενα ,αν θυμαμαι καλα κ αποφασιστηκε να γινεται κατα αυτον τροπο!

Τα νεα ταξιδεψαν γρηγορα κ το ιδιο με ειπαν κ στην shell στην Λαμια!!

Κατα αλλα σε ολα τα αλλα οπως παλια!

Λετε αν εγινε κατι να εγινε σε πρατηριο της συγκεκριμενης εταιρειας..... :confused: :confused:

banditgr
12/06/2009, 12:21
kai emena mou to exoun zhthsei kai exw katevei vevea.....den tha mas pesei kai o kolos an katsoume kai ligo orthioi.

TassosK
12/06/2009, 12:28
μη βαζετε shell ειναι απατεωνες απο τους πρατηριουχους μεχρι την εταιρια

εχουν 10 σαπουναδες χωρις διαφορα μεταξυ τους και τις πουλανε 30 λεπτα διαφορα

μια φορα π εβαλα αντι να μου βαλει την απλη που ζητησα μου εβαλε μια racing κατι που ειχε ιδια οκτανια αλλα ηταν πανω απο 1 ευρω το λιτρο

chr1s_86
12/06/2009, 12:30
μπορεί να έχουν και δίκιο αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω στην Ιταλία και στην Αυστρία (μπορεί και Τσεχία, δεν θυμάμαι) όταν είχα περάσει σε ταξίδι, δεν υπήρχαν υπάλληλοι στα περισσότερα βενζινάδικα. Έβαζες μόνος σου και πήγαινες μέσα να πληρώσεις. Αν κάποιος είναι άσχετος μπορεί να βάλει στη φωτιά που λένε μέσα σε δευτερόλεπτα....


:sick:

road spirit
12/06/2009, 12:49
όσοι καβαλάνε παπιά δεν θα δουν διαφορά ε?

:lol:


btw, η shell στην Ελλάδα κλείνει σύντομα :wave2:

Sapadak
12/06/2009, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
μπορεί να έχουν και δίκιο αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω στην Ιταλία και στην Αυστρία (μπορεί και Τσεχία, δεν θυμάμαι) όταν είχα περάσει σε ταξίδι, δεν υπήρχαν υπάλληλοι στα περισσότερα βενζινάδικα. Έβαζες μόνος σου και πήγαινες μέσα να πληρώσεις. Αν κάποιος είναι άσχετος μπορεί να βάλει στη φωτιά που λένε μέσα σε δευτερόλεπτα....
:sick:

Αρα δεν ησουν πανω στη μοτοσυκλετα αλλα διπλα



Αρχικά δημιουργήθηκε από TassosK
μη βαζετε shell ειναι απατεωνες απο τους πρατηριουχους μεχρι την εταιρια

εχουν 10 σαπουναδες χωρις διαφορα μεταξυ τους και τις πουλανε 30 λεπτα διαφορα


:look: :look:


Ειλικρινα ρε φιλε

Για πες τι ξερεις να διαφωτισεις και εμας:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
btw, η shell στην Ελλάδα κλείνει σύντομα :wave2:

Η shell κλεινει εδω και 4 χρονια απο την Ελλαδα ;)

george72
12/06/2009, 12:55
καλυτερα να κλεισουν οι απατεωνες!

chr1s_86
12/06/2009, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Αρα δεν ησουν πανω στη μοτοσυκλετα αλλα διπλα






μπα όχι, μόλις κατάλαβα τι παίζει πήγαινα δίπλα στην αντλία ακριβώς και έβαζα χωρίς να κατέβω και μετά πήγαινα τη μηχανή μπροστά στην πόρτα ακριβώς για να κατέβω...

anyway...


δεν το κάνουν σε όλα τα shell πάντως... πχ ένα στην αχαρνών και το πρώτο στην κων/πόλεως που τυχαίνει και βάζω...

Sapadak
12/06/2009, 13:03
Το κανουν μονο το "ΙΧ" πρατηρια της σελ :winka:

McTalas
12/06/2009, 13:06
στο ιδιο πρατηριο της σελ μια μου λενε να κατεβω (και φευγω) και μια μου βαζουν, οτι ναναι...

makis206
12/06/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
όσοι καβαλάνε παπιά δεν θα δουν διαφορά ε?

Mπα τι λες ; :D

:lol:


165897

McTalas
12/06/2009, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Mπα τι λες ; :D

:lol:
τι ειπες τωρα !!!! ????


ρε φιλε αμα ομως φας καμια σφαιρα (καθολου απιθανο στα μερη σου) στην ποδια θα γινεις ολοκαυτωμα !!!!

:lol: :lol: :lol:

makis206
12/06/2009, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τι ειπες τωρα !!!! ????
ρε φιλε αμα ομως φας καμια σφαιρα (καθολου απιθανο στα μερη σου) στην ποδια θα γινεις ολοκαυτωμα !!!!
:lol: :lol: :lol:

Δεν με φτάνει η σφαίρα μ'αυτόν τον πάπιο..! :o :lol: :rotflmao:

McTalas
12/06/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν με φτάνει η σφαίρα μ'αυτόν τον πάπιο..! :o :lol: :rotflmao:
εχεις και ενα δικιο... δεν αντιλεγω.

:lol: :lol: :lol:

makis206
12/06/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
εχεις και ενα δικιο... δεν αντιλεγω.
:lol: :lol: :lol:

Πάντως κι εμένα με σηκώνουνε στα Shell, εγώ νόμιζα ότι φοβόντουσαν το "μπουμ" και γελούσα γιατί σκεφτόμουν "ναι, λες και θα τη γλυτώσω αμά στέκομαι δίπλα στο μηχανάκι...":lol:

Όχι πείτε μου τώρα, οι αναθυμιάσεις τι μ'ενοχλούν εμένα με την τάπα στο φανάρι ;:a24: :rotflmao:


Θα πέσει πολύ γέλιο στο επόμενο φουλάρισμα :lol:

McTalas
12/06/2009, 13:23
ρε αφιστε καμια αναθυμιαση να μας καψει κανενα εγκεφαλικο κυτταρο !!!

τοσα καιμε καθε μερα με αλλες μαλακιες, ας το υχαριστιθουμς τουλαχιστον!!!

:D

makis206
12/06/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε αφιστε καμια αναθυμιαση να μας καψει κανενα εγκεφαλικο κυτταρο !!!
τοσα καιμε καθε μερα με αλλες μαλακιες, ας το υχαριστιθουμς τουλαχιστον!!!
:D

Βίβα τα οκτάνιααααααα !!!:a25: :a51: :a54: :rotflmao:

road spirit
12/06/2009, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Η shell κλεινει εδω και 4 χρονια απο την Ελλαδα ;) oops :lol:

είχε κυκλοφορήσει αλλά ήταν σε στάδιο αξιολόγησης απο την μαμά εταιρεία. Εδω και 2-3 βδομάδες ανακοινώθηκε επίσημα και έχουν ήδη ξεκινήσει οι διαδικασίες πώλησης της shell hellas

road spirit
12/06/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Mπα τι λες ; :D

:lol: αυτό δεν είναι παπί ρε συ, αυτό είναι χελωνονιντζάκι

makis206
12/06/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αυτό δεν είναι παπί ρε συ, αυτό είναι χελωνονιντζάκι :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: μλκ:rotflmao: :rotflmao:

sober
12/06/2009, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε αφιστε καμια αναθυμιαση να μας καψει κανενα εγκεφαλικο κυτταρο !!!

τοσα καιμε καθε μερα με αλλες μαλακιες, ας το υχαριστιθουμς τουλαχιστον!!!

:D

εγω εχω καψει αρκετα απο τοτε που αρχισες να γραφεις ...

αλλα δεν τραβαω ζορι κυριε ανορ8ογραφε...:p

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wave2:

sober
12/06/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν με φτάνει η σφαίρα μ'αυτόν τον πάπιο..! :o :lol: :rotflmao:


ασ'τα Μακη....μεχρι κι εγω! σε φτανω...:lol: :lol: :lol: :bigcry: :rotflmao:

makis206
12/06/2009, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
ασ'τα Μακη....μεχρι κι εγω! σε φτανω...:lol: :lol: :lol: :bigcry: :rotflmao:

Εσύ μετά τα 150 έχεις πινακιδοπροβλήματα, δε σε φοβάμαι εσένα :lol: :rotflmao:

Maira
12/06/2009, 14:34
Οι λόγοι που η Shell δεν βάζει βενζίνη..... ή έχει τέτοια εντολή από τα κεντρικά είναι για πολλούς και ηλίθιους λόγους!!!

Για να μην δημιουργηθεί σπιθίρας από την τριβή των ρούχων του μοτοσυκλετιστή και του ντεπόζιτου....

Για να μην ηλεκτιρστεί το ντεπόζιτο και πάρει φωτιά......

Για να μην είναι το κινητό πολύ κοντά στην βενζίνη......

Για να έχει η μηχανή μεγαλύτερη ευστάθεια.....

Για να μην γίνει χάλια ο αναβάτης σε περίπτωση που μπλοκάρει η βενζίνη και δεν σταματήσει αυτόματα όταν γεμίσει το ρεζερβουάρ...........

Για να μην αναπνέει ο αναβάτης τις αναθυμιάσεις........

Για να μην ηλεκτιρστεί ο αναβάτης λόγω του αέρα και κατά συνέπεια και το ρεζερβουάρ......



Όλα αυτά τα έχουν πει σε δικηγόρο αναβάτη μηχανής ο οποίος είπε πως θα τους κάνει μήνυση!!!!



:hypnotize :uplate: :look:

ermiss
12/06/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
οπως θα έλεγε και ο παλιανθρωπας που τα @@ έχει γανωμενα... έχει πέσει ποτε βενζίνη στα αποκρυφα σας μέρη ?


Σωστός..... Μια μαλακιά να κάνει το (αλλοδαπό/χαζό/παιδί/κοιτάω το γκομενάκι στο αμάξι δίπλα/gay που φαντάζεται ότι κρατάει κάτι άλλο και όχι την αντλία σκεφτόμενος τον ιππότη στα δερμάτινα πάνω στο άλογο που ήρθε να τον γεμίσει...) που βάζει την βενζίνη και χυθεί εκτός, έχεις μουλιάσει τα @@ σου με αρκετά οκτάνια και κορεσμένους υδρογονάνθρακες...

Maira
12/06/2009, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Σωστός..... Μια μαλακιά να κάνει το (αλλοδαπό/χαζό/παιδί/κοιτάω το γκομενάκι στο αμάξι δίπλα/gay που φαντάζεται ότι κρατάει κάτι άλλο και όχι την αντλία σκεφτόμενος τον ιππότη στα δερμάτινα πάνω στο άλογο που ήρθε να τον γεμίσει...) που βάζει την βενζίνη και χυθεί εκτός, έχεις μουλιάσει τα @@ σου με αρκετά οκτάνια και κορεσμένους υδρογονάνθρακες...




Θα έχεις πολύ καλές αποδώσεις όμως μετά!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Έχει συμβεί αυτό με χαλασμένη αντλία!!!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο γρήγορα βάζεις σταντ και πηδάς από την μηχανή!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VGER
12/06/2009, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Θα έχεις πολύ καλές αποδώσεις όμως μετά!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Έχει συμβεί αυτό με χαλασμένη αντλία!!!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο γρήγορα βάζεις σταντ και πηδάς από την μηχανή!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eek: :eek:

sober
12/06/2009, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Θα έχεις πολύ καλές αποδώσεις όμως μετά!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Έχει συμβεί αυτό με χαλασμένη αντλία!!!! Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο γρήγορα βάζεις σταντ και πηδάς από την μηχανή!!!!


:rotflmao: :rotflmao:

sober
12/06/2009, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober


τι διαολο με πεταει συνεχως εξω....


εγω γελακια η8ελα να προσ8εσω...:p

tzeronymo
16/06/2009, 22:02
Kαλησπερα παιδια θελω να μοιραστω κατι μαζι σας πηγαινοντας προς πανελληνια και στο shell Λαμιας εγινε το εξης μας υποχρεωσε να κατεβουμε για να μας βαλει βενζινα στο ακουσμα τις μ@@@ας του λεω μη φοβασαι δεν κανουμε ληστεια νευριασε και αφου τον στολισα βαλαμε καμμια 40 αρια λιτρα ολη η παρεα α λεω να παρουμε και τα δωρα( καθε 25 λιτρα δινει μπαλα η σακβουαγιαζ ) μου λεει δεν εχει για μηχανες μονο για αuto μετα απο μια καλη διαλεξη το δεχτηκε τα σχολια δικα σας . ΚΑΙ κατι επισης που με πειραξε και το εχουν ξανακανει στον ΚΟΡΙΝΟ παλι SHELL ενω του ειπα απλη αμολιβδη εβαλε v pauer του λεω φιλε θα σε κανω ρομπα σε ολα τα site η απαντηση του τα ιδια λετε ολοι τη να πεις απλα θελει προσοχη !!!

Λεωνίδας
16/06/2009, 22:07
και σ' εμένα έχουν ζητήσει να κατέβω
μόνο εγώ δεν το βρίσκω 100% παράλογο :confused: :confused: :confused:

SVX
16/06/2009, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
Kαλησπερα παιδια θελω να μοιραστω κατι μαζι σας πηγαινοντας προς πανελληνια και στο shell Λαμιας εγινε το εξης μας υποχρεωσε να κατεβουμε για να μας βαλει βενζινα στο ακουσμα τις μ@@@ας του λεω μη φοβασαι δεν κανουμε ληστεια νευριασε και αφου τον στολισα βαλαμε καμμια 40 αρια λιτρα ολη η παρεα α λεω να παρουμε και τα δωρα( καθε 25 λιτρα δινει μπαλα η σακβουαγιαζ ) μου λεει δεν εχει για μηχανες μονο για αuto μετα απο μια καλη διαλεξη το δεχτηκε τα σχολια δικα σας . ΚΑΙ κατι επισης που με πειραξε και το εχουν ξανακανει στον ΚΟΡΙΝΟ παλι SHELL ενω του ειπα απλη αμολιβδη εβαλε v pauer του λεω φιλε θα σε κανω ρομπα σε ολα τα site η απαντηση του τα ιδια λετε ολοι τη να πεις απλα θελει προσοχη !!!


:a52: ΣΑΡΔΑΝΑΠΑΛΟΙ :a52:

WebD
17/06/2009, 00:21
Κι εμένα μου έτυχε μια φορά στο Ηράκλειο.... και πολύ απλά πήγα στο επόμενο γιατί δε μου άρεσε ο τρόπος που το είπε. Ας μας ενημερώσουν πρώτα για τον λόγο που το ζητάνε και μετά κατεβαίνουμε... όχι να μας αντιμετωπίζουν σαν ληστές!!!

Πλέον βάζω μόνο ΕΚΟ και πολύ σπάνια και στην ανάγκη από αλλού...

Λεωνίδας
17/06/2009, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Κι εμένα μου έτυχε μια φορά στο Ηράκλειο.... και πολύ απλά πήγα στο επόμενο γιατί δε μου άρεσε ο τρόπος που το είπε. Ας μας ενημερώσουν πρώτα για τον λόγο που το ζητάνε και μετά κατεβαίνουμε... όχι να μας αντιμετωπίζουν σαν ληστές!!!

Πλέον βάζω μόνο ΕΚΟ και πολύ σπάνια και στην ανάγκη από αλλού... εμένα μου το ζήτησε ευγενικά "για λόγους ασφαλείας" :wave2:

makis206
17/06/2009, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εμένα μου το ζήτησε ευγενικά "για λόγους ασφαλείας" :wave2:

Καλά εσύ φαίνεσαι και για απατεώνας με γερή πρώτη :lol:

ASTRAKITCAR
17/06/2009, 17:36
στην Γερμανια,αυστρια που εχω νοικιασει οχημα,βαζεις παντου μονος σου βενζινη..

εδψ βαζω μονος μου μιας και δεν περιμενω τα γιδια...αν θελει ας την βγαλει...μετα μονος του..

blueangel
17/06/2009, 18:30
Μου συνέβη και μένα χθές στη Shell της Κηφισίας μετά το Φάρο Ψυχικού...Βέβαια ούτε που προχώρησα στο γέμισμα!Την έκανα για άλλο πρατήριο...Αντε με τους μαλάκες που έχουμε μπλέξει αρκετά δηλαδή:evil: :evil: :mad: Αν και το παλικάρι όταν την έκανα ψέλιζε ότι τάχα μου ήταν ατομο από τα κεντρικά μέσα και προ ημερών που έκανε τα στραβά μάτια του την είπανε μετά κανονικά από τη Διεύθυνση!!!!

tasos 2
17/06/2009, 21:25
Τελικά νομίζω ότι σε λίγο καιρό δεν θα έχουν 2τροχο πελάτη τα shell όπως την πάνε την κατάσταση:lol: :lol: :wave2: :a43:

npat
17/06/2009, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εμένα μου το ζήτησε ευγενικά "για λόγους ασφαλείας" :wave2:

Αυτό το "για λόγους ασφαλείας" (χωρίς άλλη διευκρίνηση) τα τελευταία χρόνια έχει γίνει το χάπι για όλες τις ασθένειες.

Και σε 'μένα μου ζήτησαν να κατέβω σε ένα πρατήριο SHELL στην Μιχαλακοπούλου... και πήγα στο επόμενο πρατήριο.

Λεωνίδας
18/06/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό το "για λόγους ασφαλείας" (χωρίς άλλη διευκρίνηση) τα τελευταία χρόνια έχει γίνει το χάπι για όλες τις ασθένειες.

Και σε 'μένα μου ζήτησαν να κατέβω σε ένα πρατήριο SHELL στην Μιχαλακοπούλου... και πήγα στο επόμενο πρατήριο. αν εσύ είσαι πρατηριούχος και σου πει η ασφαλιστική σου ότι ΔΕ σε καλύπτει αν γίνει καμιά τέτοια στραβή (να βραχεί κάποιος πελάτης με βενζίνη και να γίνει με κάποιο τρόπο ανάφλεξη), πες μου τι θα λες στους πελάτες σου :wave2:

ποιος βάζει ένα στοίχημα ότι σε μερικούς μήνες ΔΕ θα βρίσκεις το "επόμενο πρατήριο" στο οποίο θα γεμίζεις καβάλα (κατά το καβάλα παν' στην εκκλησιά, καβάλα προσκυνάνε) :confused:

υποσημείωση : ΔΕΝ υποστηρίζω την πρακτική τους να σε κατεβάζουν, μου φαίνεται τραγικά απίθανο με τις σημερινές αντλίες να μου λούσουν τα @@ με βενζίνη :wave2:

Anty12
18/06/2009, 10:11
Πολύ καλά κάνουν. Υπάρχει θέμα ασφάλειας και μάλιστα τεράστιο...

Έχετε ακούσει για χαλασμένο δαχτυλίδι γείωσης ντεπόζιτου σε OPEL CORSA πριν από κάποια χρόνια.?

Ξέρετε πως θα γίνει η μάπα μας αν αναφλεγούν 15-20 λίτρα βενζίνη καλοκαιριάτικο από σπινθήρα μεταξύ ντεπόζιτου –μάνικας?

Πολύ..μα πάρα πολύ καλά κάνουν....
:wave2:

WebD
18/06/2009, 10:17
Εμένα περισσότερο μου μυρίζει ότι φοβούνται μη την κοπανίσεις χωρίς να πληρώσεις....
Αλλά και θέμα ασφάλειας να είναι, το κάνουν για την ασφαλιστική κι όχι για εμάς.

Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!!

Anty12
18/06/2009, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Εμένα περισσότερο μου μυρίζει ότι φοβούνται μη την κοπανίσεις χωρίς να πληρώσεις....
Αλλά και θέμα ασφάλειας να είναι, το κάνουν για την ασφαλιστική κι όχι για εμάς.

Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!!

Δικαίωμα σου να δίνεις τα φράγκα σου, όπου εσύ γουστάρεις.

Υποχρέωση όλων, να τηρούν τους κανόνες ασφαλείας, και μάλιστα μέχρι κεραίας.

DeusEx
18/06/2009, 10:27
Αν ηταν για λογους ασφαλειας θα είχε βγεί σχετικός νόμος που θα υποχρέωνε ολα τα πρατήρια να πράξουν την ιδια τακτικη κατεβάσματος απο την μοτό, πράγμα που δεν έχει γίνει ..

Εμένα μου κάνει οτι φοβούνται μην φύγεις κ δεν πλερώσεις.

Μαυτην την λογική θα μπορούσαν να μας ζητήσουν οτι ναναι για λόγους ασφαλείας με ιδιωτική πρωτοβουλία..

Πχ, για να σου βαλλω βενζίνη, κατέβα απο την μοτό , βγάλε κ το κράνος, χαμογέλα κ στην κάμερα που μας καταγράφει, βγάλε κ τα γάντια για ναχουμε κ κανενα δακτυλικό αποτύπωμα κτλ (Ξυσε κ κανενα @@ να πεσει καμμια τριχα ναχουμε κ DNA)

Δεν αφηνουνε τις μλκιες λεω εγω !! Στο κατω κατω μια ταμπελιτσα που να προτρεπει τους οδηγους να κατεβουν απ την μοτο αμα θελουνε θα εφτανε (Με μικρα γραμματακια :Μεινε πανω στην μηχανη at your own risk)

Λεωνίδας
18/06/2009, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
Όταν έρχεται ο άλλος με ύφος σερίφη και σου λέει κατέβα κάτω αλλιώς δε σου βάζω... τους λες κι εσύ πάρε τα @@ πάω στον επόμενο!!! όταν το λέει ευγενικά μπορώ να βάλω ; :rolleyes:

WebD
18/06/2009, 10:33
ναι δεν λέω πρέπει να τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας και μάλιστα απ' όλους!!!!!
να σταματήσουν λοιπόν να καπνίζουν και να μιλάνε στο κινητό οι πρατηριούχοι!!

εδώ μιλάμε ότι το κάνουν μόνο μερικά shell ούτε καν όλα της εταιρείας.... ας βγει κανονισμός για όλα τα βενζινάδικα και θα το δεχτώ (αναγκαστικά)

Επειδή μια μέρα ένας κουστουμαρισμένος μάνατζερ της shell είχε μια ιδέα για να δικαιολογήσει τον μισθό του δεν σημαίνει κι ότι συντρέχει πραγματικός λόγος για αυτό το μέτρο.

Από την εποχή που έβαζα βενζίνη με λάδι στο μοτοποδήλατο μέχρι και σήμερα δεν έχει συμβεί τίποτα ούτε και έχω ακούσει κανένα ατύχημα... οπότε αμφιβάλω αν πρόκειται πραγματικά για μέτρο ασφάλειας.

Anty12
18/06/2009, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
οπότε αμφιβάλω αν πρόκειται πραγματικά για μέτρο ασφάλειας.

Aαα ναι εεεε....για ρίξε μια ματιά (http://www.youtube.com/watch?v=tuZxFL9cGkI) ...(στο 1:03 για να μη σε κουράζω)

WebD
18/06/2009, 10:44
ναι το έχω δει πολλές φορές το βίντεο.... πόσο συχνό είναι όμως κάτι τέτοιο; Αν έχω τις ίδιες πιθανότητες με το να φάω κεραυνό σε βροχή.... τότε όταν βρέχει να μη βγαίνω με τη μηχανή :) :)

DeusEx
18/06/2009, 10:46
Μηπως να αναγκαζαν κ τους κουτακιδες να κατεβαινουν τοτε ?! Δηλαδη αν αρπαξει φωτια η βενζινη δεν θα κανει μπαμ το ντεποζιτο που θαναι ανοιχτο απ τη φλογα ?

Μηπως , για λογους ασφαλειας παντα, να το αφηναμε το μοτο εκει κ να πηγαιναμε καμμια 50αρια μετρα αποσταση απ το βενζιναδικο.

Μην κατσει καμμια στραβη κ αρπαξει φωτια , λουσει την μηχανη , η μηχανη να εκραγει , να αρπαξει φωτια το βενζιναδικο , να εκραγει αυτο με την σειρα του κτλ κτλ ... μηπως να φευγαμε κανενα χλμ ?

Φοβουνται το ενδεχωμενο ληστειας κ γρηγορης φυγης .. Χεστηκαν αυτοι για την ασφαλεια μας. Στα @@ μας εχουν γραμμενους. Μηνυση ?! Ποια μηνυση ?! Εγινε ποτε κατι τετοιο ?! Για να φτασουμε στην μηνυση πρεπει να εχουμε περιστατικο κ τετοιο περιστατικο δεν υπηρξε , δεν υπαρχει κ αμφιβαλλω οτι θα υπαρξει κ στο μελλον ... ποσο μαλλον να κερδιζες το δικαστικο αγωνα εναντιον τους που κ αυτο το αμφιβαλλω ...

Anty12
18/06/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
.... πόσο συχνό είναι όμως κάτι τέτοιο;

Άρα υπάρχει θέμα ασφάλειας , απλά στατιστικά είναι μικρό......

Θα ανέβαινες σε αεροπλάνο , (που στατιστικά είναι ασφαλέστερο από το αμάξι) , το οποίο έχει να συντηρηθεί.....πέντε χρόνια ας πούμε...??

Anty12
18/06/2009, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Μηπως να αναγκαζαν κ τους κουτακιδες να κατεβαινουν τοτε ?! Δηλαδη αν αρπαξει φωτια η βενζινη δεν θα κανει μπαμ το ντεποζιτο που θαναι ανοιχτο απ τη φλογα ?



Ρε καρντάσι θες και τα λες , ή σου ξεφεύγουν...????
Το τεπόζιτο στη μηχανή θα σκάσει στα μούτρα μας , πλάκα μΕ κάνεις...???

DeusEx
18/06/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Ρε καρντάσι θες και τα λες , ή σου ξεφεύγουν...????
Το τεπόζιτο στη μηχανή θα σκάσει στα μούτρα μας , πλάκα μΕ κάνεις...???

Ειρωνικα μιλουσα προεδρε, αν δεν με καταλαβες ..

Ουτε η οι οδηγοι μηχανων θαπρεπε να κατεβουν, ουτε οι οδηγοι αυτοκινητων θαπρεπε να βγαινουν.

LogOutGoRide
18/06/2009, 11:11
Παρακαλώ ο κύριος να κατέβει αμέσως ΤΩΡΑ :lol:


166385

Anty12
18/06/2009, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Παρακαλώ ο κύριος να κατέβει αμέσως ΤΩΡΑ :lol:

Γιατί αυτός νομίζεις ότι δεν κινδυνεύει…?? (http://www.guzer.com/videos/midair-refueling-problem.php):lol:

LogOutGoRide
18/06/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Γιατί αυτός νομίζεις ότι δεν κινδυνεύει…?? (http://www.guzer.com/videos/midair-refueling-problem.php):lol:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

'Άσχετος

LogOutGoRide
18/06/2009, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Γιατί αυτός νομίζεις ότι δεν κινδυνεύει…?? (http://www.guzer.com/videos/midair-refueling-problem.php):lol:



Προσοχή αν ο υπάλληλος δεν μπορεί να βρεί με την μια την ''τρύπα'' του ντεπόζιτου στην μηχανή καλό θα ήταν να ήμασταν πάνω στην σέλα και μάλιστα με την μηχανή αναμένη .Μια δεν μπόρεσε ,δυο δεν μπόρεσε ΔΡΟΜΟΟΟΟΟΟ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TassosK
18/06/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
Aαα ναι εεεε....για ρίξε μια ματιά (http://www.youtube.com/watch?v=tuZxFL9cGkI) ...(στο 1:03 για να μη σε κουράζω)

οποτε αν φορας πουλοβερ καλυτερα μη βαζεις βενζινη :D