PDA

View Full Version : Σας παρακαλω καλοι μου ανθρωποι, μια μικρη βοηθεια...



McTalas
13/06/2009, 12:35
επειδη με το Kolosearch αυτο δεν βγαζω ακρη, καποιος ειχε ποσταρει καπου ενα λινκ το οποιο αφορουσε ενα σαιτ που σε βοηθουσε να κανεις αγορες απο καταστηματα που δεν στελνουν ελλαδα,
δλδ σου εβαζε μιια εικονικη διευθυνση στο αμερικα και αυτος αναλαμβανε να στα στειλει ελλαδα (μεσω Uk νομιζω) με μια μικρη επιβαρινση.

γιατι εχω βρει ενα γαματο σαιτ που στελνει στου διαολου το πατερω, μοναχα εδω δεν στελνουν (τσεκαρισμενο).

argg
13/06/2009, 13:00
μήπως εννοείς αυτό (http://www.byserv.com/) ?

McTalas
13/06/2009, 13:02
μπα δεν νομιζω, ητανε ξενο σαιτ.

div400
13/06/2009, 13:03
Αν δεν βρεις αυτό το site που λες, μπορείς να εγγραφείς και στην υπηρεσίας shop&ship της Aramex (http://www.aramex.com/shopandship/default.aspx) *

λειτουργεί ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που λες και παρέχει tracking. Παράδοση στο σπίτι ή όπου αλλού θες με εγχώρια εταιρεία ταχυμεταφορών** χωρίς επιπλέον επιβάρυνση.
Χρειάζεται μόνο 30$ για την εγγραφή σου (μάλιστα τρέχει και μια προσφορά τώρα που είναι στα μισά 15$). Τα μεταφορικά τα πληρώνεις με τιμολόγιο που σου κόβουν στο τέλος του μήνα (εφόσον έχεις κάνει χρήση της υπηρεσίας..).

Αν και αυτό δεν το θες...στείλε μου πμ...:winka:


*=Αramex, διεθνείς εταιρεία courier αραβικών συμφερόντων
**= Γενική Ταχυδρομική ΑΕΕ.

McTalas
13/06/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
Αν δεν βρεις αυτό το site που λες, μπορείς να εγγραφείς και στην υπηρεσίας shop&ship της Aramex (http://www.aramex.com/shopandship/default.aspx) *

λειτουργεί ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που λες και παρέχει tracking. Παράδοση στο σπίτι ή όπου αλλού θες με εγχώρια εταιρεία ταχυμεταφορών** χωρίς επιπλέον επιβάρυνση.
Χρειάζεται μόνο 30$ για την εγγραφή σου (μάλιστα τρέχει και μια προσφορά τώρα που είναι στα μισά 15$). Τα μεταφορικά τα πληρώνεις με τιμολόγιο που σου κόβουν στο τέλος του μήνα (εφόσον έχεις κάνει χρήση της υπηρεσίας..).

Αν και αυτό δεν το θες...στείλε μου πμ...:winka:


*=Αramex, διεθνείς εταιρεία courier αραβικών συμφερόντων
**= Γενική Ταχυδρομική ΑΕΕ.
ρε μητσο αυτο το πραμα τελωνειο περναει ομως??

div400
13/06/2009, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε μητσο αυτο το πραμα τελωνειο περναει ομως??

εχμμ ναι...ξέχασα...:D

ναι ότι έρχεται από ΗΠΑ περνάει τελωνείο υποχρεωτικά αλλά δεν θα έχεις τρεχάματα όπως με το ταχυδρομείο μιας και αναλαμβάνει εκτελωνιστής της Γενικής Ταχυδρομικής τις διαδικασίες και συνήθως κολλάει μόνο 1-2 μέρες.

ένα άλλο μειονέκτημα είναι ότι οι παραγγελίες υπολογίζονται ως ξεχωριστές αποστολές. δηλ ότι έχει έρθει στην θυρίδα σου ΔΕΝ το στέλνουν σε μια αποστολή αλλά κάθε αντικείμενο ξεχωριστά.
ακόμα αν ο πωλητής σου στείλει κάποιο διαφημιστικό φυλλάδιο στην θυρίδα σου, αυτό θα σου προωθηθεί στην Ελλάδα και ας μην το θες και θα χρεωθείς τα μεταφορικά δυστυχώς.

:wave2:

McTalas
13/06/2009, 13:19
κατι αλλο ηταν ρπ μου ...

τεσπα, δεν θα κατσουμε να σκασουμε (εχει και ζεστα !!)

παντως thnx παιδια για την βοηθεια.
:beer:

road spirit
13/06/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
κατι αλλο ηταν ρπ μου ...

τεσπα, δεν θα κατσουμε να σκασουμε (εχει και ζεστα !!)

παντως thnx παιδια για την βοηθεια.
:beer:

ο gandalf αν θυμάμαι καλά το είχε ποστάρει, για ρίξτου ενα πμ ...

McTalas
13/06/2009, 13:22
οκ Τζον !!

τελικα με εκει να τα φερινγκ τι εγινε? ηρθανε ή ακομα?

road spirit
13/06/2009, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
οκ Τζον !!

τελικα με εκει να τα φερινγκ τι εγινε? ηρθανε ή ακομα? ακόμα δεν ...


αλλά στα @@ μου γιατί χτύπησα μεταχείρο μαμίσια στο εβαυ με .... 27 λίρες !!


:D