PDA

View Full Version : Shoei Xr 1000



chria
15/06/2009, 08:32
Γεια χαρά σε όλους.

Επειδή βρήκα XR-1000 σε πολύ μεγάλες διαφορές τιμής το ένα απ' το άλλο, πες τε μου τι παίζει? Είναι μόνο τα γραφικά ή κάτι άλλο που αυξάνουν την τιμή ακόμα και 100+ ευρώ???

chr1s_86
15/06/2009, 08:35
περίπου ?100 είναι η διαφορά γραφικά-μονόχρωμο απ' ότι θυμάμαι...

τι τιμές βρήκες και για ποιά;

:)

chria
15/06/2009, 09:03
Φοβερές τιμές από ένα site Αγγλικό που πόσταρε ένα παλικάρι http://www.bikersbargains.co.uk/product_info.php?products_id=28{2}1{8}205&osCsid=fabc6b0e064c031cfda06969fd5fcf80 (και με δώρο γαντάκια!!!)

guzzistas
15/06/2009, 09:10
και στο www.mandp.co.uk μου στείλενε mail και το έχει 199 λίρες... 220 ευρώ περίπου. Καλή τιμή δεν είναι?

IPL
15/06/2009, 21:53
Μήπως έρχεται κανένα update στην σειρά;

ilias s.m.
15/06/2009, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
και στο www.mandp.co.uk μου στείλενε mail και το έχει 199 λίρες... 220 ευρώ περίπου. Καλή τιμή δεν είναι?

Τζαμπα ειναι!!! εχει ψωνισει κανεις απο εκει?τι διαδικασια χρειαζεται?
(δεν εχω ξαναψωνισει απο το ιντερνετ):D

IPL
15/06/2009, 22:17
Πάντως στο site της Shoei Europe αυτά τα σχέδια δεν υπάρχουν τώρα που κοίταξα. Ίσως έχουν σταματήσει, γι αυτό να είναι πιο φτηνά.

guzzistas
15/06/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Τζαμπα ειναι!!! εχει ψωνισει κανεις απο εκει?τι διαδικασια χρειαζεται?
(δεν εχω ξαναψωνισει απο το ιντερνετ):D

Εγώ έχω ψωνίσει αρκετά πράγματα ακόμα και λάστιχα, αλλά μέσω πιστωτικής κάρτας. Δεν ξέρω αν έχει άλλο τρόπο πληρωμής, δεν το έχω ψάξει.

IPL
17/06/2009, 07:04
Πάντως κάτι παίζει, έχω βρει συγκεκριμένα ή όλα τα γραφικά του XR-100 ή του RF-1000 (το Αμερικάνικο) με καλές εκτπώσεις σε πολλά sites. Ίσως παίζει εκκαθάριση στοκ για τον ερχομό νέου στοκ;

macrozan
17/06/2009, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
και στο www.mandp.co.uk μου στείλενε mail και το έχει 199 λίρες... 220 ευρώ περίπου. Καλή τιμή δεν είναι?

το ίδιο αγόρασα για φίλο απο αυτο το μαγαζί ( πηρα το sykes replica) , τελικη τιμη με ταχυδρομικα σπιτι μου 250 ευρω, το συνιστώ ανεπιφύλακτα

chr1s_86
17/06/2009, 22:07
τα γραφικά από προηγούμενες χρονιές τα δίνουν φθηνότερα...

;)

asphyx
17/06/2009, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
το ίδιο αγόρασα για φίλο απο αυτο το μαγαζί ( πηρα το sykes replica) , τελικη τιμη με ταχυδρομικα σπιτι μου 250 ευρω, το συνιστώ ανεπιφύλακτα

Φίλε μου μήπως είδες τη χρονολογία του κράνους?? Χρόνος παράδοσης??
Και κάτι ακόμα παίζει ρόλο το πότε έχει κατασκευαστεί ένα κράνος?

macrozan
18/06/2009, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
Φίλε μου μήπως είδες τη χρονολογία του κράνους?? Χρόνος παράδοσης??
Και κάτι ακόμα παίζει ρόλο το πότε έχει κατασκευαστεί ένα κράνος?

δεν είδα, το πήρα γιά τον CB1-FAN από το VFR Club, χτυπα του ενα πμ, http://vfrh.forumotion.net/forum.htm

μου ηρθε σε 3 βδομαδες γιατι ειχε ελλειψη :beer:

+Arxiereas+
18/06/2009, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
Φίλε μου μήπως είδες τη χρονολογία του κράνους?? Χρόνος παράδοσης??
Και κάτι ακόμα παίζει ρόλο το πότε έχει κατασκευαστεί ένα κράνος?

Παραπάνω από 1 βαρυά βαρυά 2 χρόνια δεν μένουν στο ράφι γιατί πέφτουν οι τιμές και γίνονται ανάρπαστα. Οπότε είσαι καλυμένος αφού η shoei λέει 7 χρόνια από την παραγωγή ή 5 από την αγορά. Το βρήκα στο net αυτό και ήταν για το RF (το Αμερικάνικο XR), αν κάποιος έχει το βιβλιαράκι του XR και λέει κάτι άλλο ας με διορθώσει.

"5 Year Warranty From Purchase Date. 7 Year Warranty From Helmet Manufacture Date. Whichever comes first."

asphyx
19/06/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
δεν είδα, το πήρα γιά τον CB1-FAN από το VFR Club, χτυπα του ενα πμ, http://vfrh.forumotion.net/forum.htm

μου ηρθε σε 3 βδομαδες γιατι ειχε ελλειψη :beer:

MACROZAN soRRY ΑΝ σε ζαλίζω απλά επειδής είμαι ολίγον τόυβλο απο αγορές μέσω net τι πρέπει να κάνω σε αυτό το site σΥμπληρώνω τη φόρμα που χει απλά ή πρέπει να τους πάρω τηλ όπως λένε για το BIKERS??
αΚΌΜΑ prepaid card ξέρεις αν δέχονται??? Tα στοιχεία( οδό-όνομα κτλ) σου τα δίνεις με αγγλικούς χαρακτήρες ή καλύτερα να τα γράψω στα ελληνικά???χρειάζεται register???
Και ότι άλλη πληροφορία σου ρθει σε παρακαλώ πές μου!!
Τhanks k πάλι sorry!!!:beer: :beer:

macrozan
19/06/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από asphyx
MACROZAN soRRY ΑΝ σε ζαλίζω απλά επειδής είμαι ολίγον τόυβλο απο αγορές μέσω net τι πρέπει να κάνω σε αυτό το site σΥμπληρώνω τη φόρμα που χει απλά ή πρέπει να τους πάρω τηλ όπως λένε για το BIKERS??
αΚΌΜΑ prepaid card ξέρεις αν δέχονται??? Tα στοιχεία( οδό-όνομα κτλ) σου τα δίνεις με αγγλικούς χαρακτήρες ή καλύτερα να τα γράψω στα ελληνικά???χρειάζεται register???
Και ότι άλλη πληροφορία σου ρθει σε παρακαλώ πές μου!!
Τhanks k πάλι sorry!!!:beer: :beer:


register thelei sto ebay kai sto paypal kai me prepaid ta kamneis ola

asphyx
19/06/2009, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
register thelei sto ebay kai sto paypal kai me prepaid ta kamneis ola

Αν δεν είναι κόπος πές μου απο το www.mandp.co.uk τη διαδικασία βήμα- βήμα
Τhanks