PDA

View Full Version : Μην καλοκαιριάσει, αμέσως.....



@ggelos
17/06/2009, 10:21
Μέσα από την 3χρονη δίτροχη εμπειρία μου έχω διαπιστώσει πως όταν καλοκαιριάζει, οι μηχανόβιοι βγαίνουν σαν τις μύγες

ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ???

Εγώ κυρίως το χειμώνα λιώνω στις βόλτες, πηγαίνω παντού με τη μηχανή όσο κρύο και να φάω, όσο κ αν στύβονται τα ρούχα μου από τη βρόχα που παραλίγο να με σκοτώσει.

Και όμως ακόμα και έτσι το χαίρομαι γιατί κάνω την κ@υλα μου με την αγαπημένη μου μηχανή
Θα μου πείτε ότι ο άλλος έχει τη δυνατότητα να πάρει και το αυτοκινητάκι του και βρέξει, χιονίσει εκείνος θα πάει ατσαλάκωτος και μυρωδάτος στη δουλειά του, με το καλοριφέρ του το χειμώνα, χωρίς τις “κακουχίες” της μηχανής.

Μπορεί να είμαι μόνο 20 χρονών και η λιμπιντό μου για τη μηχανή να είναι υψηλή αλλά δεν είμαι και κανας φλούφλης να φοβάμαι να βγω όλο το χειμώνα «μηπως και…¨»

Μήπως και....τι??? θα παγώσουν τα δάχτυλα μου, θα βραχεί το τζιν μου, θα στύβονται οι κάλτσες μου. Ε και γι αυτό και διαφέρει η μηχανή από τα άλλα μέσα μεταφοράς, Γιατί ζεις διαφορετικα!!!

Ουφ ξεθύμανα

DUKASII
17/06/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Μέσα από την 3χρονη δίτροχη εμπειρία μου έχω διαπιστώσει πως όταν καλοκαιριάζει, οι μηχανόβιοι βγαίνουν σαν τις μύγες

ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ???

Εγώ κυρίως το χειμώνα λιώνω στις βόλτες, πηγαίνω παντού με τη μηχανή όσο κρύο και να φάω, όσο κ αν στύβονται τα ρούχα μου από τη βρόχα που παραλίγο να με σκοτώσει.

Και όμως ακόμα και έτσι το χαίρομαι γιατί κάνω την κ@υλα μου με την αγαπημένη μου μηχανή
Θα μου πείτε ότι ο άλλος έχει τη δυνατότητα να πάρει και το αυτοκινητάκι του και βρέξει, χιονίσει εκείνος θα πάει ατσαλάκωτος και μυρωδάτος στη δουλειά του, με το καλοριφέρ του το χειμώνα, χωρίς τις “κακουχίες” της μηχανής.

Μπορεί να είμαι μόνο 20 χρονών και η λιμπιντό μου για τη μηχανή να είναι υψηλή αλλά δεν είμαι και κανας φλούφλης να φοβάμαι να βγω όλο το χειμώνα «μηπως και…¨»

Μήπως και....τι??? θα παγώσουν τα δάχτυλα μου, θα βραχεί το τζιν μου, θα στύβονται οι κάλτσες μου. Ε και γι αυτό και διαφέρει η μηχανή από τα άλλα μέσα μεταφοράς, Γιατί ζεις διαφορετικα!!!

Ουφ ξεθύμανα Κοιτα φιλε..ωραια τα πες και ξεθυμανες ...τι ειπες ομως για δε καταλαβα?

@ggelos
17/06/2009, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Κοιτα φιλε..ωραια τα πες και ξεθυμανες ...τι ειπες ομως για δε καταλαβα?

Ότι πολλοί χρήστες μοτοσυκλέτας(όχι μοτοσυκλετιστές) χρησιμοποιούν μοτοσυκλέτα μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες ενώ κάποιοι άλλοι όλους τους μήνες του χρόνου, με όλες τις καιρικές συνθήκες.
Είναι εντελώς διαφορετικοί τύποι.Ε δεν θα πεθάνουν κιόλας άμα παγώσουν και λίγο τα δάχτυλά τους...

DUKASII
17/06/2009, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Ότι πολλοί χρήστες μοτοσυκλέτας(όχι μοτοσυκλετιστές) χρησιμοποιούν μοτοσυκλέτα μόνο τους καλοκαιρινούς μήνες ενώ κάποιοι άλλοι όλους τους μήνες του χρόνου, με όλες τις καιρικές συνθήκες.
Είναι εντελώς διαφορετικοί τύποι.Ε δεν θα πεθάνουν κιόλας άμα παγώσουν και λίγο τα δάχτυλά τους... ε και?

ελά σε 10 χρονια να μου τα πεις αυτα..αν εχεις ακομα μοτοσυκλετα...

@ggelos
17/06/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ε και?

ελά σε 10 χρονια να μου τα πεις αυτα..αν εχεις ακομα μοτοσυκλετα...

Υπάρχει λόγος να μην έχω?

DUKASII
17/06/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Υπάρχει λόγος να μην έχω? ναι μπορεις να χεις βαρεθει να κρυωνεις..η να εχεις βαρεθει να βλεπεις καθε καλοκαιρι τα μηχανακια να αυξανονται στο δρομο.

makis206
17/06/2009, 11:16
Ειλικρινά απορώ γιατί δεν χαιρόμαστε εμείς τα μηχανάκια μας όπου και όποτε γουστάρουμε και κοιτάμε ή φτάνουμε πολλές φορές μέχρι και στο να κρίνουμε το πότε τα χαίρονται ή πότε τα χρησιμοποιούν οι άλλοι...

Ο καθένας γουστάρει αλλιώς, πως να το κάνουμε τώρα και γιατί να το αλλάξουμε κιόλας; Άλλοι ονειρεύονται πάνω στη σέλα και άλλοι κάνουν απλώς τη δουλειά τους, αυτό δεν μπορεί να αλλάξει. Ας είμαστε καλά και μακρυά από αναποδιές, ας γουστάρουμε κάθε χιλιόμετρο και κάθε στιγμή που μοιραζόμαστε μαζί με την καλή μας με όποιο τρόπο και σε όποια εποχή κι αν συμβαίνει αυτό, τα υπόλοιπα είναι ψηλά γράμματα..

Δεν πάει προσωπικά σε σένα Άγγελε, σε όλους μας πάει :beer:

panagiotis dim
17/06/2009, 11:27
Δηλαδή ..αγόρι μου ..εγώ που έχω θάλλασα στο χωριό μου ..πρέπει να πέφτω και οταν χιονίζει μέσα για να την απολαμβάνω ;;;;

DUKASII
17/06/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
Δηλαδή ..αγόρι μου ..εγώ που έχω θάλλασα στο χωριό μου ..πρέπει να πέφτω και οταν χιονίζει μέσα για να την απολαμβάνω ;;;; DILADI DEN PEFTEIS?????:rotflmao: :lol: :rotflmao: FLOYFLIIIIII

panagiotis dim
17/06/2009, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
DILADI DEN PEFTEIS?????:rotflmao: :lol: :rotflmao: FLOYFLIIIIII

ρε συ πέφτω .....αλλα τον ψάχνω .......:lol: :lol:

megatim
17/06/2009, 11:45
Εγώ θεωρώ φλούφληδες αυτούς που παίρνουν τη μηχανή το καλοκαίρι, λες και θα ιδρώσει ο κώλος τους στο κάθισμα του αυτοκινήτου, με τον ήλιο ντάλα, ακινητοποιημένοι για μια ώρα στο κέντρο.

Άντε λοιπόν, γίναμε όλοι μάγκες ...

:yuck:

Pappios
17/06/2009, 12:11
φιλε σε λιγα χρονια κ αν εχεις την δυνατοτητα θα παρεις κ εσυ αμαξι οταν θα βρεχει...το κρυο ενταξει κανεναν δεν πειραζει κ λογικο ειναι αφου αν εχεις ολοκληρο εξοπλισμο κ ισοθερμικα δεν καταλαβαινεις απολυτως τπτ...τωρα στην βροχη ωραιος βγαινεις εξω κ τι ακριβως χεραισε που δεν μπορεις να πλαγιασεις οσο σε στεγνο που πας με 30χλμ μηπως κ βγει κανεις κ κανεις τσουλιθρα κ ξαπλωσεις?δεν εχω αμαξι αλλα οσες φορες με πιανει η βροχη ριχνω τοσο βρισιδι που καθομαι συνηθως κατω απο υποστεγα κ γκαραζ σπιτιων μεχρι να ψιλοσταματησει κ βραχει λιγο ο δρομος...

panagiotis dim
17/06/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Εγώ θεωρώ φλούφληδες αυτούς που παίρνουν τη μηχανή το καλοκαίρι, λες και θα ιδρώσει ο κώλος τους στο κάθισμα του αυτοκινήτου, με τον ήλιο ντάλα, ακινητοποιημένοι για μια ώρα στο κέντρο.

Άντε λοιπόν, γίναμε όλοι μάγκες ...

:yuck:

ΩΧΧΧΧ!!! καλοκαίρι την πήρα :sad: :sad:

megatim
17/06/2009, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
ΩΧΧΧΧ!!! καλοκαίρι την πήρα :sad: :sad:

Πούλα τη όσο προλαβαίνεις μεγάλε πριν σου βγει το παρατσούκλι

:rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
17/06/2009, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Μέσα από την 3χρονη δίτροχη εμπειρία μου έχω διαπιστώσει πως όταν καλοκαιριάζει, οι μηχανόβιοι βγαίνουν σαν τις μύγες

ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ???

Εγώ κυρίως το χειμώνα λιώνω στις βόλτες, πηγαίνω παντού με τη μηχανή όσο κρύο και να φάω, όσο κ αν στύβονται τα ρούχα μου από τη βρόχα που παραλίγο να με σκοτώσει.

Και όμως ακόμα και έτσι το χαίρομαι γιατί κάνω την κ@υλα μου με την αγαπημένη μου μηχανή
Θα μου πείτε ότι ο άλλος έχει τη δυνατότητα να πάρει και το αυτοκινητάκι του και βρέξει, χιονίσει εκείνος θα πάει ατσαλάκωτος και μυρωδάτος στη δουλειά του, με το καλοριφέρ του το χειμώνα, χωρίς τις “κακουχίες” της μηχανής.

Μπορεί να είμαι μόνο 20 χρονών και η λιμπιντό μου για τη μηχανή να είναι υψηλή αλλά δεν είμαι και κανας φλούφλης να φοβάμαι να βγω όλο το χειμώνα «μηπως και…¨»

Μήπως και....τι??? θα παγώσουν τα δάχτυλα μου, θα βραχεί το τζιν μου, θα στύβονται οι κάλτσες μου. Ε και γι αυτό και διαφέρει η μηχανή από τα άλλα μέσα μεταφοράς, Γιατί ζεις διαφορετικα!!!

Ουφ ξεθύμανα

οταν θα πρεπει να πας σε μια δουλεια που πρεπει να εισαι ατσαλακωτος ειναι δυσκολο να συμβιβαστει αυτο με την μηχανη.

κατα τ'αλλα εχεις δικιο.

εποχιακοι λεγονται αυτοι που αναφερεις και συνηθως ειναι χειροτεροι οδηγοι μοτο απο ολους τους αλλους ακριβως επειδη εχουν λιγοτερη εμπειρια και χρησιμοποιουν την μηχανη σαν διευκολυνση απο την κινηση ή σαν μοστρα.
:wave2:

panagiotis dim
17/06/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Πούλα τη όσο προλαβαίνεις μεγάλε πριν σου βγει το παρατσούκλι

:rotflmao: :rotflmao:

λοιπόν ... την μία εβδομάδα παίρνω το ενα αμάξι . Την αλλη εβδομάδα παίρνω το άλλο αμάξι . Την μηχανή την΄παίρνω αν θέλω να βγάλω καμμιά γκόμενα να πούμε !!:smokin:

@ggelos
17/06/2009, 16:24
:a014: :a014: :a014: :a014:










Μάλλον έπρεπε να το βάλω στις αντιπαραθέσεις

LOUKILOUK
17/06/2009, 16:39
Τωρα τα λες καλα...γιατι ενω ολοι συμφωνουμε και εχουμε παρατηρησει το ιδιο, γουσταρουμε τσακωμο...Βασικα θελουμε ολοι διακοπες μπας και ηρεμησουμε...:bigcry: :sun:

Κατα τα αλλα οπως τα λες ειναι αλλα μην εισαι πολυ αυστηρος κριτης... μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην πεις που λενε...Μεγαλωνοντας τα πραγματα αλλαζουν και οι καταστασεις επαναπροσδιοριζονται...επαγγελματικοι, προσωπικοι, οικογενιακοι και αλλοι λογοι μπορει να κανουν τον οποιονδηποτε εποχικο ή περιστασιακο αναβατη...
Εγω ευτυχως την γλυτωσα, εχω μονο μηχανη ακομα, αν και πολλες φορες εκανα "κακες" σκεψεις για αγορα "κουτιου" για τους γνωστους πρακτικους λογους...
Ειμαι 34 και ακομα την εχω γλυτωσει, αλλα ποτε δεν ξερω ουτε και εγω για ποσο ακομα...:winka:
και γεια χαρα σας μαγκες:wave2: