PDA

View Full Version : μπαρες για το 1200 gs



grsart
16/04/2005, 18:19
οι μπαρες ειναι ενα θεμα που εχει ξανα συζητηθει, αλλα θα ηθελα απο οσους γνωριζουν κατι με το θεμα ας το στειλουν,

Εχω υποψην μου που τις μπαρες της Η&Β, αλλα επειδη παιζουν και αλλες αρκετα αξιολογες, θα ηθελα την γνωμη σας και για τις μπαρες της μαμας και για touretch και αν υπαρχει κατι αλλο.

Σταυρο βοηθειααααααααα!!!!!!!!!

ααααααα!!! ζηταω πολλα αλλα αν ξερετε και τιμες και κανα τηλ. ακομα καλυτερα. thnx.:wave2: :wave2:

Giannis_L
16/04/2005, 18:43
Η&Β χαλαρα. πιο φθηνες απο τις BMW και καλυτερες,προστατευοντας τους κυλινδρους πολυ καλα.. σου μιλαω εκ πειρας. Απο και και περα υπαρχουν της Touratech..πιο ακριβες απο τις Η&Β , πιο φθηνες απο της μαμας...

Η&Β 200 €

BMW 290 €

Εγω προτεινω Η&Β χαλαρα..:wave2:

Spike
16/04/2005, 18:56
grsart ek peiras (apo pesimo kai mono) sou synisto na baleis tis H&B kai tipota allo .... pistepse me tha me thymitheis an (makria apo emas) sou pesei i mixani .
Den leo oi touratech einai kales alla oi Hepco prostateuoun OLO to mikos ton kylindron !!!
Pare ton Kosta sto 210-7525690 kai parigeile tis (pes tou oti pairneis ek merous mou)

GEORGE_37
16/04/2005, 21:47
Παιδιά έχω νεότερα για τις μπάρες...
Πήγα την Τετάρτη για service στον Παναγιωτόπουλο και του είπα τον προβληματισμό μου για τις μπάρες μου (μαμάς) και ότι θέλω να τις αλλάξω με h&b.
Kαταρχήν μου είπε ότι οι δικές μου είναι οι βελτιωμένες της BMW, μου έδειξε και τα σημεία που της βελτίωσαν για να μην υπάρχει πλέον το γνωστό πρόβλημα.
Μετά του είπα εγώ, παρόλα αυτά μιας και προστατεύουν καλύτερα οι h&b θα βάλω αυτές και τι μου λέει.... :confused: να το πω τώρα η θα σας στεναχωρήσω? :eek:
τσπ θα το πώ... Οι h&b λέει έχουν και αυτές πρόβλημα με το πέσιμο ίδιο με αυτό που είχαν οι μπάρες της BMW πριν της φτιάξουν!!! Δηλαδή υπάρχει ο ίδιος κίνδυνος να ραγίσει το μπλόκ του κινητήρα!!! :confused:
Τι να πω τώρα.... ρωτήστε τον και εσείς...

Spike
17/04/2005, 00:59
Esteila e-mail prin tis paro sto ergostasio stin Nurembergi opou ftiaxnontai oi H&B kai mou exoun steilei grapti diabebaiosi oti oi sugekrimenes mpares exoun perasei ton 2o elegxo TUV o opoios kalyptei crash test (Vertical kai Slide) gia tin en logo mixani. Episis mou steilane kai ena xarti to opoio leitourgei san eggyisi se periptosi anairesis ton proigoumenon....

GEORGE_37
17/04/2005, 01:08
Τι να πω??? :dizzy:
Πες τα και στον Αντώνη μπας και καταλήξουμε κάπου!!! :look:

grsart
22/04/2005, 19:13
περασα απο Παναγιωτοπουλο και τον ρωτησα για μπαρες.
Μου ειπε οτι εχουν ερθει καινουριες βελτιωμενες. Οταν του ειπα οτι οι μπαρες τησ μαμας δεν προστατευουν αφου περνανε μονο απο μπροστα, μου ειπε οτι θα ηταν καλο να μην φορτωσω την μηχανη με μπαρες που περνανε απο πανω απο κατω απο δεξια απο αριστερα κτλ. γιατι οι μπαρες πρεπει να αντεξουν χωρις να στραβωσουν μεχρι μια ορισμενη δυναμη. Αλλιως η δυναμη θα μεταφερθει στη βαση απο τις μπαρες και μπορει να προκαλεσει ζημια και στον κινητηρα. Επισης του ειπα για τισ μπαρες της Η&Β ή της wunderlich, μου ειπε οτι απλα δεν του αρεσουν αισθητικα. Αυτα.....

Giannis_L
22/04/2005, 23:13
αν φτασεις στο σημειο να ειναι δυνατη η συγκρουση (εξω απο εμας) και χαλασει η βαση κλπ.τοτε,χωρισ τα επιπλεον πλαινα προστατευτικα σιδερα των αλλων εταιριων ο κυλινδρος θα σου μεινει στο χερι...

Ισως να εχει πιο μεγαλο κερδος απο τις μαμας τις μπαρες παρα τις H&B...

grsart
23/04/2005, 00:22
το θεμα με τις μπαρες ειναι πονεμενη ιστορια. Ο καθενας λεει την αποψη του. Εγω συμφωνω με εσενα και τον spike για τις Η&Β, αλλα προσπαθω να μαζεψω και αλλες αποψεις.
Οσο για το ποιες ειναι οι καλυτερες μπαρες δεν εχω καταληξη καπου. Ειμαι μεταξυ Η&Β και wunderlich(αν και νομιζω οτι ειναι σχεδον ιδιες).΅Της μαμας ωραιες ειναι αλλα αρκετα ακριβες και σε μια χαζη πτωση δεν καλυπτουν ολο τον κυλινδρο. Αυριο μαλλον θα περασω απο ΜΑΚΑΝ μηπως εχει να τις δω και live και μετα θα κοιταξω και για της Η&Β, γιατι πολυ το ζαλιζω και αρχιζει να μου την δινει.
Μηπως εχετε καμια κοντινη φωτο απο πλαγια με τις μπαρες.(αυτο παει προς Σταυρο και Γιαννη).

αντε

:ZZZ:

καλητυχτα τωρα:ZZZ: :ZZZ:

Giannis_L
23/04/2005, 00:46
tis H&B kai WUNDERLICH tis ftiaxnei o idios kataskeyastis :)


13307

Spike
23/04/2005, 02:08
Ontos oi Wundelich kai oi Hepco & Becker einai apo ton idio kataskeuasti.
Grsart rota kai ton kosta sto 210-7525690 poso sou afinei tis H&B an apofasiseis na baleis aytes prin kaneis kati allo....

grsart
23/04/2005, 11:02
thnx παιδες. Αυτο ειχα παρατηρησει και εγω αλλα δεν μπορουσα να βρω φωτο απο Η&Β.

grsart
23/04/2005, 11:10
μολις πηρα τηλ. τον Κωστα αλλα εχει μονο μαυρες αυτη την στιγμη. θα φερει σε καμια δεκαρια μερες της ασημι. 200 €.

ευχαριστω και παλι ολους σας.