PDA

View Full Version : Xenon lights



Spike
16/04/2005, 20:08
Koitaga mpas kai balo stin mixani xenon fota tis touratech alla oxi mono sta aristera alla kai sta dexia (katopin paraggelias...) to mono kako einai oti sto 1200GS i mpataria opos anaferthike malon DEN ta sikonei kai ta dyo .... psaxno na do an mporo na alaxo mpataria kai tha sas po... Opoios xerei kati peri tou thematos as pei...

GEORGE_37
16/04/2005, 23:00
Για το θέμα της μπαταρίας που δεν τα σηκώνει... η μπαταρία στο 1200 είναι ΜΟΝΟ για να βάζει μπροστά τον κινητήρα. Από την στιγμή που θα πάρει μπροστά, δεν "ξανασχολείται" με τα φορτία. Αναλαμβάνει το δυναμό...
Για προβολείς ψάχνομαι και εγώ και προς το παρόν, έχω στο μυαλό μου Touratech και Wunderlich...
Το ψάχνω ακόμα... :uplate:

Giannis_L
17/04/2005, 02:59
Νομιζω οτι της Wunderlich ειναι στη μιση τιμη...καπου το ειχα διαβασει..

grsart
17/04/2005, 14:58
Νομιζω οτι το ενα προβολακι ειναι αρκετο για το φωτισμο που παρεχει και οτι (κατα την γνωμη μου) ειναι υπερβολικο να εχεις δυο xenon. Εγω θα προτεινα να βαλεις ενα xenon και ενα ομιχλης.
Ετσι θα καλυπτεις ολο των δρομο και χαμηλα και μακρυα, αν προσθεσεις και τα φωτα σου θα τα κανεις ολα μερα. Αυτα ακριβως τα εχει και ενα ξαδερφος μου, με transalp(ηταν και στην ευβοια δεν ξερω αν τα ειδατε), και δεν εχει κανενα προβλημα με τα ρευματα. Επισης νομιζω οτι τα xenon εχουν μετασχημετιστη και η καταναλωση ειναι 35w(δεν ειμαι 100% σιγουρος).
Ετσι και το κοστος ειναι πιο λογικο, αλλα και το αποτελεσμα ικανονοποιητικοτατο.

Spike
19/04/2005, 20:39
MALON GIA TO ENA XENON ME BLEPO....