PDA

View Full Version : Nεος...



simitis
16/04/2005, 23:59
Χαιρετω την παρεα του μοτο
:wave2:

Εδω και αρκετο καιρο σκεφτομαι για αποκτηση διπλωματος ενος 125 και μια καλη μηχανη.Δεν εχω και πολλες εμπειριες απο μηχανες ουτε εχω οδηγησει τις πολλες ωρες.Και θα ηθελα μερικες συμβουλες.
Κατα το καλοκαιρι σκεφτομαι για αποκτηση μιας Varadero XL 125V(μην βαρατε μερικοι :) )μιας και μου αρεσει αρκετα και αναρωτιεμαι.Θα κανει καλο για πρωτη μηχανη η θα φαω τα μουτρα μου???:confused: Αξιζει τα λεφτα της η να καταληξω σε καποια αλλη 125αρα(υποψην δεν μου αρεσουν τα παπια και καθολου τα scooter)Απο θεμα χρηματων βολευομαστε μεχρι 5.000 (να ειναι καλα οι καλοκαιρινες δουλειες:) )Θα ηθελα να μου απαντησετε μιας και εσεις εχετε καποια παραπανω πειρα απο μενα.

Ευχαριστω.

DoctorS
17/04/2005, 00:23
καλό και ταξιδιάρικο μπορεί να είναι........αλλά πολλάααααα τα λεφτά!!!!!

η δική μου άποψη για αρχή ένα XR 125 ή στην τελική ένα CBR 125!!!!!

καλή αρχή και ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ!!!!!

καλώς ήρθες στην παρέα μας.....μάθε όσα πιο πολλά μπορείς πριν ανεβείς και βγεις στο δρόμο :wave2:

:beer: :beer: :beer: :beer:

free rider
17/04/2005, 00:52
RE SIMITIS LEGETAI TO PAIDI ...

TI ROTAME TORA...

EMPROS MEGALE RIXE KAI SE MAS KANENA MIXANAKI...

KALOS HRTHATE KYRIE SIMITI...

WELCOM..

:wave2: :wave2:

DoctorS
17/04/2005, 01:21
ωωωωωωωωωωωωωχ τώρα το πήρα χαμπάρι.......τα σέβη μου κύριε σημίτη....τι κάνετε πως είναι η κυρία Δάφνη.....(πρέπει να βάλουμε ένα emoticon να γλύφει)

και όπως έλεγε και ο Φιλιππίδης...........κοιμήσου!!!

:D :D :D :D

free rider
17/04/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
ωωωωωωωωωωωωωχ τώρα το πήρα χαμπάρι.......τα σέβη μου κύριε σημίτη....τι κάνετε πως είναι η κυρία Δάφνη.....(πρέπει να βάλουμε ένα emoticon να γλύφει)

και όπως έλεγε και ο Φιλιππίδης...........κοιμήσου!!!

:D :D :D :D

PISO RE EGO TON EIDA PROTOS...

SE MENA SE MENA TO K4

GRIGORA...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DoctorS
17/04/2005, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
PISO RE EGO TON EIDA PROTOS...

SE MENA SE MENA TO K4

GRIGORA...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πρόσεξε γιατί μάλλον θα πάρουμε κι οι δυο τα Κ...............3 του!!!!

:lol: :rotflmao: :lol:

simitis
17/04/2005, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctorS
καλό και ταξιδιάρικο μπορεί να είναι........αλλά πολλάααααα τα λεφτά!!!!!

Aυτο μου λενε πολλοι για τα λεφτα αλλα ενταξει.Εχω τρελαθει με αυτην.Απο δυσκολια τι λενε τετοιες μηχανες?Ειναι ευκολες η με βλεπω να πεφτω τουμπα?Για χωμα μπορω να την παω???Σκεφτομαι τωρα τον ιουνιο να ξεκινησω μαθηματα και τελη καλοκαιριου να την αποκτησω.Και τι προσοχη χρειαζεται στα επομενα βηματα μου?

Υ.Γ Αμα ημουν Πρωθυπουργος θα ειχατε τις
μηχανες που θελετε αλλα.....Ν.Δ θελατε.

apav
17/04/2005, 14:53
Καλώς τον βουλευτή! :wave2:

SaraMaritis
17/04/2005, 15:00
...σου (απλη συνωνυμια ελπιζω)-simitis-μαν :wave2:

Αφου το Varadero125 σ'αρεσει, ΑΥΤΟ να παρεις !!! :smokin:
:beer:

adam_tsouk
17/04/2005, 17:52
:rotflmao: :rotflmao:


Το φτάνεις;;; (λόγω ύψους το λέω!!! απ'ότι θυμάμαι...) :lol: :lol:


Καλώς ήρθες φίλτατε...



Δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα με το εν λόγω μηχανάκι...

Xlitos
17/04/2005, 22:09
Φίλε μου είχα το varaderaki για 2 χρόνια ήταν το πρώτο μου μηχανάκι.Στην αρχή δυσκολεύτηκα λίγο με το βάρος του,149 κιλά και ψηλό σχετικά κέντρο βάρους δεν είναι λίγα.Οπότε το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να παω σε αλάνα και για 3 ώρες να κάνω 8χταρια για να συνηθίσω.Πάντως άμα το μάθεις μετά οδηγείς πανεύκολα από Transalp μέχρι 1200 GS.Ποιότητα κατασκευής,ποιότητα κύλησης,ασφάλεια,άνεση,αξιοπιστία είναι απλά κορυφαία.Το μόνο που δεν θα έχεις είναι το γκάζι.Στα φανάρια θα σε περνάνε τα παπιά,στις στροφές άμα ξέρεις θα τα περνάς εσύ.Στην Εθνική θα ταξιδεύεις με 90-100χλμ/ώρα(στα 100 θα ζορίζεται αλλά δεν καταλαβαίνει τίποτα) και στις στροφές θα πρέπει να έχεις φόρα και άμα το πιέσεις δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.
Για το χώμα δεν λέει να πας γρήγορα,δεν ξέρω εγώ το λυπήθηκα.άσε που τα πλαστικά δεν είναι για να τα γρατσουνήσεις γιατί θα τα πληρώσεις μάλλον ακριβά.
Στην πόλη είναι λίγο δυσκολο,δεν καίει τίποτα(410 χιλιόμετρα αυτονομία έχω μετρήσει),ανεβαίνει πεζοδρόμια για πλάκα και στις καφετέριες τα κοριτσάκια θα σε κοιτάνε.(τα μικρά γιατί τα μεγάλα θέλουν R1:lol: ) Πάντως κοίτα και το CBF250. :D


12741

simitis
17/04/2005, 23:53
Σε ευχαριστω HotDog.Πολυ χρησιμες οι συμβουλες :winka: