PDA

View Full Version : ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ : Κλάψτε μαζί μου



maxfx
22/06/2009, 13:00
Γεια και χαρά φίλοι
Γράφω για να μοιραστώ μαζί σας την ΤΕΛΕΙΑ κ ΑΡΤΙΑ εξυπηρέτηση που τυγχάνουν οι πελάτες της Suzuki στην Ελλαδίτσα μας.
Το λοιπόν μια ωραία μερα 18 μαϊου κάποιο κουλάδι αποφάσισε να σκάσει με το θωρηκτό του επανω στο παρκαρισμένο busaki μου ( 09 ) με αποτέλεσμα ( καθότι το τιμόνι ηταν στο lock ) να μου σπάσει την μπροστινή κλειδαριά και την τιμονόπλακα.
Λοιπον ενταξει λέω το πάω στο συνεργείο που μου πρότειναν ( Γε***** ****** , αμπελόκηποι ) και παραγγέλνουμε τα σχετικά καθώς ΔΕΝ τα είχαν σε stock . μετα 25 μέρες έφτασε η πολυπόθητη κλειδαριά αλλα για την τιμονόπλακα οι αχρηστοι αντιπροσωποι απάντησαν πως ακουσον ακουσον ΔΕΝ εχουν ΚΩΔΙΚΟ για το προίον!!!!. Δηλαδή ΔΕΝ μπορώ να προμηθευτώ τιμονόπλακα για hayabusa 09 η suzuki ΔΕΝ βγάζει κ αλλα τέτοια κουλά.

22 του μηνός πια και μετα 1 μήνα κ κατι μέρες ειμαι χωρίς μηχανή και χωρίς ΔΥΝΑΤΟΤΗΑ σε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μηχανή να παραγγείλω το εξάρτημα.

Τα σχόλια κ οι γνώμες, δικά σας.

blueangel
22/06/2009, 13:34
ΕΞΩΔΙΚΟ στην αντιπροσωπεία ότι για την ταλαιπωρία που υφίστασαι θα τους ζητάς αποζημίωση για κάθε μέρα που η μηχανή είναι σε ακινησία!!!Ρώτα ένα δικηγόρο και θα σου πεί τα σχετικά για να δείς τότε πώς ο φραγκοφονιάς ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ θα τρέχει με χίλια:mad: Αντε με τους μαλάκες που έχουμε μπλέξει εδώ πέρα:evil: :evil: Και πού σαι φίλε δεν θα ταν άσχημο να ενημερώσεις με mail και τη μαμά εταιρία για την ποιότητα του after sales του βασικού της αντιπρόσωπου που έχει στην Ελλάδα:winka:

reinmeister
22/06/2009, 13:36
1...holder-handle:56210-15H00

2...Bracket, Upper:51311-24F50

3...Bracket, Lower:51410-24F50

οι κωδικοι που θες...ο πρωτος ειναι για την ψευτοπλακα που βιδωνουν τα κλιπ ονς,ο δευτερος ειναι η πανω πλακα και ο τριτος η κατω...

τα παραπανω στοιχεια ειναι απο το official suzuki parts list το οποιο ξερω απο πρωτο χερι οτι το εχει η ελληνικη αντιπροσωπεια...

αρα αποκλειεται να σου ειπαν οτι δεν υπαρχει κωδικος...

οποτε πριν συνεχισεις το κραξιμο ψαξτο λιγο καλυτερα το θεμα...

devil's animal
22/06/2009, 13:37
αυτο πρωτη φορα το ακουω.:eyepop:

DUKASII
22/06/2009, 13:37
ΑΥΤΗ Η ΣΟΥΖΟΥΚΙ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ..

ΦΙΛΕ..
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ..ΘΑ ΤΟ ΧΕΙΣ..ΘΑ ΤΟ ΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ...ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...


ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΑΚΙ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΥΓΡΩΝ ΤΗς ΤΡΟΜΠΑ ΦΡΕΝΟΥ...ΘΑ ΧΟΥΝΕ ΚΟΤΖΑΜ ΤΙΜΟΝΟΠΛΑΚΑ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ??


ΕΛΑ ΤΩΡΑ..ΜΑΛΑΚΙΕΣ..

manhunter
22/06/2009, 13:42
Ρώτα και τον Κρούκη, τι άλλο δεν έχει...
Ούτε καν το γνωρίζει κανείς....

:lol: :lol: :lol: :lol:

Zid
22/06/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


οποτε πριν συνεχισεις το κραξιμο ψαξτο λιγο καλυτερα το θεμα... +125

Λογικά... κάποιο μπέρδεμα παίζει... ... Στο σφακιανάκη βρίσκεις ανταλλακτικά ακόμα απο μηχανάκια του 80 .... δεν μου φαίνονται λογικά αυτά που μας περιγράφεις...

el_hymador
22/06/2009, 13:49
Ερωτηση κλειδι:

Η μηχανη ειναι παραεισαγωγης;

:winka:

Zid
22/06/2009, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ερωτηση κλειδι:

Η μηχανη ειναι παραεισαγωγης;

:winka: Τι σχέση εχει το part number της τιμονοπλακας αμα ειναι παραεισαγωγης... ?

reinmeister
22/06/2009, 13:58
το προβλημα δεν ειναι η εξυπηρετηση της ελληνικης αντιπροσωπειας η οποια μπορει να ειναι ειτε τελεια ειτε αισχρη, αλλα το να μην γραφουμε πραγματα που πολυ απλα δεν υφιστανται...

οταν κατηγορουμε καποιον καλο θα ειναι να ειμαστε να ειμαστε απολυτως σιγουροι οτι αυτο που γραφουμε ισχυει...για ευνοητους λογους...

SnakeMJK
22/06/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Τι σχέση εχει το part number της τιμονοπλακας αμα ειναι παραεισαγωγης... ?

μήπως στα παραεισαγωγής λένε πολλές παπάτζες.... και καθυστερούν πράγματα χωρίς λόγο....;;

Zid
22/06/2009, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
μήπως στα παραεισαγωγής λένε πολλές παπάτζες.... και καθυστερούν πράγματα χωρίς λόγο....;; Μηπως στο συνεργείο κάναν μαλκια στη παραγγελια ?:rolleyes:

BUSA MAKIS
22/06/2009, 14:21
Πολύ κουφό μου ακούγεται.

Δεν έχω την ίδια εμπειρία.

gcrook
22/06/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Ρώτα και τον Κρούκη, τι άλλο δεν έχει...
:

5 κιλα C4 στα κεντρικα....

Να προσθεσω οτι μια σιδερια ΝΑ με το συμπαθειο που βιδωνει κατω απο την σελα και κραταει το πανω μερος της μπαταριας για να μην κανει αναπηδησεις και σπασει το battery box (περιττο εξαρτημα δηλαδη),δεν υπαρχει σαν ανταλλακτικο ουτε στα επισημα parts lists,και ολοι ακουστα το εχουνε αλλα κανενας δεν ξερει τον κωδικο του, αν υπαρχει, και αν ερχεται μονο του, η παρεα με κανα undertray."Το παραγγελνεις και προσευχεσαι" η επισημη απαντηση!

Μερικα πραγματα απλα κανενας δεν μπορει να τα γνωριζει.:sad:

reinmeister
22/06/2009, 14:39
μολις μιλησα με την αντιπροσωπεια...

τιμη ψευτοπλακας:245.40
τιμη κατω πλακας;687.35
τιμη πανω πλακας περιπου 150 ευρω αλλα δεν εχει εισαχθει ποτε ως ανταλλακτικο οποτε χρειαζεται ειδικη παραγγελια...

οποτε...ΚΑΙ κωδικος υπαρχει ΚΑΙ μπορει να ερθει εδω...

κεντρο ανταλλακτικων σουζουκι δεν υπαρχει στην ευρωπη,οποτε αν το ανταλλακτικο δεν υπαρχει σε καποια κατα τοπον ευρωπαικη αντιπροσωπεια , ερχεται απο ιαπωνια και κανει απο 30 εως 40 μερες,χρονικο διαστημα που τουλαχιστον σε εμενα φαινεται απολυτως φυσιολογικο...αν υπαρχει ευρωπη σε 15 μερες ειναι εδω...

το προβλημα λοιπον ειναι της μαμας σουζουκι κι οχι του εδω αντιπροσωπου...

αρα φιλε μου μαλλον καποιον αλλο πρεπει να κραξεις...

dimitrioskosmas
22/06/2009, 14:45
κοιτα να δεις που τελικα υπαρχει χειροτερη αντιπροσωπεια απο την honda

blueangel
22/06/2009, 14:47
Βρε δεν πάν να γ@μηθούν όλες:evil: :evil: :mad: Σαν την Yamaha καμιά!!!!:smilea: :p

THEOD
22/06/2009, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από maxfx
αλλα για την τιμονόπλακα οι αχρηστοι αντιπροσωποι απάντησαν πως ακουσον ακουσον ΔΕΝ εχουν ΚΩΔΙΚΟ για το προίον!!!!. Δηλαδή ΔΕΝ μπορώ να προμηθευτώ τιμονόπλακα για hayabusa 09 η suzuki ΔΕΝ βγάζει κ αλλα τέτοια κουλά.



Αυτό που λες δεν γίνεται...Ψάξε να βρεις το parts list....Κατά 99,999 % θα δεις τους αντίστοιχους κωδικούς...

alexxxcbr
22/06/2009, 15:55
:confused: :confused: :confused: :confused:

el_hymador
22/06/2009, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Τι σχέση εχει το part number της τιμονοπλακας αμα ειναι παραεισαγωγης... ?

Γιατι πολυ απλα οταν σου ζητανε τον αριθμο του πλαισιου για να παρεγγειλεις ενα ανταλλακτικο και διαπιστωσουν οτι ειναι μπασμενο στη χωρα μας δια της πλαγιας οδου, αρχιζουν τα δεν ξερω και θα δειξει και ισως κτλ-κτλ...

δεν λεω οτι αυτο ισχυει στη συγκεκριμενη περιπτωση αλλα παιζει σαν σεναριο πολυ...

maxfx
22/06/2009, 16:04
Παιδιά μίλησα με εναν τύπο απο τα ανταλλακτικά τους
έδωσα και τον κωδικό που -ευχαριστώ- μου έδωσε ο rainmaster και μου λεει το τυπάκι
Καλα κοίταξε ναι υπάρχει σαν κωδικός αλλα εγω δεν το εχω φέρει αυτο ποτε μου , αν στο κάνουμε πρωτη παραγγελία θα πρέπει να το δούμε σαν αντικείμενο για να φτιαξω καρτελα προιόντος(!!!) και μετα να το ζητήσουμε. Και του λέω ρε φιλε το Busa to πηρα πριν 2 μηνες περιμενω ηδη 1 μήνα 12 μέρες για να μου το πεις αυτο? και μου λέει κατι παπαριές του στύλ οτι δεν κατάλαβαν τι ήθελα κ τετοια.

Τώρα ψάχνομαι και για μεταχειρισμένα δεν την παλεύω αλλο . Ε λ ε ο ς. Η ωρα και η στιγμή! ΑΑ, ασχετο αλλα θα ήθελα φίλοι Busades να μου προτείνεται κανα σοβαρό συνεργείο-μάστορα γιατι ο τρέχων μου κάνει κάτι σε παπατζή αφου στην τελική δεν έπρεπε να τρεχω εγω για τα ανταλλακτικά μου.