PDA

View Full Version : Πολυχρηστική μοτοσυκλέτα, τι να επιλέξω?



Sha_Mat
22/06/2009, 21:24
Καλησπέρα! Μια βοήθεια-γνώμη θα ήθελα...
Το θέμα έχει ως εξής...
Χρειάζομαι μοτο με τα εξης χαρακτηριστικα:
1) γυρω στα 600cc,
2) που να ειναι ανετη μεσα στην πολη που περναω τον περισσοτερο χρονο μου,
3) να μπορω να κανω ταξιδια 300-400 χλμ με μια σεβαστη ταχυτητα (170-180 οχι υπερβολες) και με πιθανο συνεπιβατη,
4) να εχει δυνατοτητα για βαλιτσες (μονο για τα ταξιδια την θελω)
5) ενταξει καλο και το vstrom αλλα θελω να εχω και κατι λιγο πιο ξεχωριστο, και πιο street
6) και να εχω το κεφαλι μου ησυχο από συνεργεια, δηλ να ειναι απροβληματιστο...

Πραγματικα εχω πελαγωσει με τοσα μοντελα... και δεν εχω την εμπειρια να ξεχωρισω ποιο είναι καλυτερο και συνδυαζει καλυτερα τα παραπανω. Με προβληματιζει ιδιαιτερα το θεμα του fairing καθως δεν εχω κανει ταξιδια μεχρι τωρα σε μεγαλες ταχυτητες και δεν ξερω ποσο σημαντικος ειναι ο ρολος του.

Συγκλίνω ανάμεσα σε:
α) street triple (δεν ξερω ομως αν περνει βαλιτσες και δεν εχει ψηλο fairing?)
β) gsr600 (ομορφο μηχανακι αλλα αμφιβαλλω αν ειναι "δυνατο" σε ταξιδι)
γ) hornet (ευκολο-οδηγητο αλλα δεν νομιζω παλι να παιρνει βαλιτσα ή ανεμοθωρακα)
και συγκλινω προς το...
δ)fazer600 που μου φαινεται οτι τα συνδυαζει ολα, αλλα θα σταματαω στο φαναρι και θα ειναι αλλα 5 ιδια γυρω μου... :eyepop:

Οποιος νομιζει οτι μπορει να δωσει καμια βοηθεια σε σχεση με αυτα η ακομα και να μου πει καποιο μοντελο που εγω να μην εχω παρατηρησει ας πει... :beer:

Το μπατζετ ειναι κανα 4000 ευρω, αρα παω για μεταχειρισμενο εννοειται...

SVX
22/06/2009, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sha_Mat
Καλησπέρα! Μια βοήθεια-γνώμη θα ήθελα...
Το θέμα έχει ως εξής...
Χρειάζομαι μοτο με τα εξης χαρακτηριστικα:
1) γυρω στα 600cc,
2) που να ειναι ανετη μεσα στην πολη που περναω τον περισσοτερο χρονο μου,
3) να μπορω να κανω ταξιδια 300-400 χλμ με μια σεβαστη ταχυτητα (170-180 οχι υπερβολες) και με πιθανο συνεπιβατη,
4) να εχει δυνατοτητα για βαλιτσες (μονο για τα ταξιδια την θελω)
5) ενταξει καλο και το vstrom αλλα θελω να εχω και κατι λιγο πιο ξεχωριστο, και πιο street
6) και να εχω το κεφαλι μου ησυχο από συνεργεια, δηλ να ειναι απροβληματιστο...

Πραγματικα εχω πελαγωσει με τοσα μοντελα... και δεν εχω την εμπειρια να ξεχωρισω ποιο είναι καλυτερο και συνδυαζει καλυτερα τα παραπανω. Με προβληματιζει ιδιαιτερα το θεμα του fairing καθως δεν εχω κανει ταξιδια μεχρι τωρα σε μεγαλες ταχυτητες και δεν ξερω ποσο σημαντικος ειναι ο ρολος του.

Συγκλίνω ανάμεσα σε:
α) street triple (δεν ξερω ομως αν περνει βαλιτσες και δεν εχει ψηλο fairing?)
β) gsr600 (ομορφο μηχανακι αλλα αμφιβαλλω αν ειναι "δυνατο" σε ταξιδι)
γ) hornet (ευκολο-οδηγητο αλλα δεν νομιζω παλι να παιρνει βαλιτσα ή ανεμοθωρακα)
και συγκλινω προς το...
δ)fazer600 που μου φαινεται οτι τα συνδυαζει ολα, αλλα θα σταματαω στο φαναρι και θα ειναι αλλα 5 ιδια γυρω μου... :eyepop:

Οποιος νομιζει οτι μπορει να δωσει καμια βοηθεια σε σχεση με αυτα η ακομα και να μου πει καποιο μοντελο που εγω να μην εχω παρατηρησει ας πει... :beer:

Το μπατζετ ειναι κανα 4000 ευρω, αρα παω για μεταχειρισμενο εννοειται...

αν βρεις Street Triple με 4000 ευρω , θελω να μαθω κι εγω...:uplate:

παρε Fazer για street (απροβληματιστο και ακριβως επειδη πουλησε θα μπορεις μεχρι και ΧΡΩΜΑ να διαλεξεις απο τοσα διαθεσιμα μτχ.)
ή Versys Μτχ με κανα 4500 για ψιλο touring μηχανακι κι ευελικτο στην πολη

miraze
22/06/2009, 21:36
Για αυτά που ζητάς


SUZUKI BANDIT 650 :winka:

makis206
22/06/2009, 22:04
Bandit 650 ή CBF-600 !

:beer:

Elle
22/06/2009, 22:30
Το Versys που πρότεινε ο φίλος SVX είναι για πέταμα, πίστεψέ με!
Μην κάνεις το λάθος να το αγοράσεις διότι θα 'ναι μεγάλο κρίμα.
Είναι το χειρότερο μηχανάκι όλων των εποχών!:cry: :a04:

Πέραν όλων σου προτείνω το Honda CBF600 ή το V-Strom650.
(Κατά τη γνώμη μου θα γουστάρεις πιο πολύ το CBF!)

H απόφαση βέβαια είναι δική σου! (Ακόμα κι αν επιλέξεις Versys)

Α! Και το Bandit που σου προτείνει πιο πάνω ο Γιαννάκος είναι κορυφαίο.
Απίστευτη δύναμη από χαμηλά κι ας είναι τετρακύλινδρο. Είναι όμορφο,
σκυλί μαύρο, δεν σπάει, δε χαλάει κι έχει πολύ χαμηλή κατανάλωση. Αλλά
στην κατηγορία αυτή, το CBF υπερτερεί στην άνεση του πίσω αναβάτη,
ενώ το V-Strom υπερτερεί ακόμη πιο πολύ, αλλά για την πόλη δεν συνιστάται!

Το Fazer είναι καταπληκτικό, μα ο πίσω επιβάτης θα κουραστεί αφάνταστα
και στην πόλη ο κινητήρας θα καταπονηθεί υπερβολικά. Οπότε δε θα το
συνιστούσα!
:beer: :beer: :beer: :beer:

george72
22/06/2009, 22:35
fazer 600 η bandit η γνωμη μου για τα χρηματα που διαθετεις...:smilea:

το triple ειναι πανακριβο ακομη και μεταχειρισμενο, ασε που ειναι αυστηρα μονοθεσιο και
μετα τα 140-150 χλμ/ωρα δεν θα την παλευεις με τιποτα

το hornet ειναι ομορφο και αξιοπιστο αλλα και εδω μια απο τα ιδια μηδενικη καλυψη στον αερα

epp1640
23/06/2009, 01:40
http://www.youtube.com/watch?v=8SAqEuRB0O0&feature=fvst

xj6 diversion.. νομίζω 6400 με ABS αλλά δεν είμαι σίγουρος.. αν είναι αυτή η τιμή είναι πολύ καλό. Το είδα από κοντά όταν άλλαξα λαδια στο ybr.. Μαζεμένο μηχανάκι σε διαστάσεις, χαμηλό ύψος σέλας.. γενικά άνετο μου φάνηκε.. βγάζει γύρω στα 70 άλογα, έχει φαϊαρινγκ.. νομίζω είναι αυτό που θες.. και δεν το έχουν και όλοι :p

Gares'
23/06/2009, 01:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
και δεν το έχουν και όλοι :p

Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι... :winka:

catmaster
23/06/2009, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Το Versys που πρότεινε ο φίλος SVX είναι για πέταμα, πίστεψέ με!
Μην κάνεις το λάθος να το αγοράσεις διότι θα 'ναι μεγάλο κρίμα.
Είναι το χειρότερο μηχανάκι όλων των εποχών!:cry: :a04:



Για το Versys ....το είχες το μηχανάκι ρε παλικάρι και το λες αυτό ;;;

το λέω γιατί κολλητός μου που είναι κάτοχος έχει γράψει μια σαρανταπεντάρα χιλιάδες επάνω στο Versys και δεν έχει κάνει κιχ ... μια χαρά μηχανάκι είναι ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Πέραν όλων σου προτείνω το Honda CBF600 ή το V-Strom650.
(Κατά τη γνώμη μου θα γουστάρεις πιο πολύ το CBF!)

H απόφαση βέβαια είναι δική σου! (Ακόμα κι αν επιλέξεις Versys)

Α! Και το Bandit που σου προτείνει πιο πάνω ο Γιαννάκος είναι κορυφαίο.
Απίστευτη δύναμη από χαμηλά κι ας είναι τετρακύλινδρο. Είναι όμορφο,
σκυλί μαύρο, δεν σπάει, δε χαλάει κι έχει πολύ χαμηλή κατανάλωση. Αλλά
στην κατηγορία αυτή, το CBF υπερτερεί στην άνεση του πίσω αναβάτη,
ενώ το V-Strom υπερτερεί ακόμη πιο πολύ, αλλά για την πόλη δεν συνιστάται!

Το Fazer είναι καταπληκτικό, μα ο πίσω επιβάτης θα κουραστεί αφάνταστα
και στην πόλη ο κινητήρας θα καταπονηθεί υπερβολικά. Οπότε δε θα το
συνιστούσα!
:beer: :beer: :beer: :beer:


Σόρρυ που θα στην ξαναπώ αλλά άμα το Bandit έχει απίστευτη δύναμη από χαμηλά και χαμηλή κατανάλωση εγώ είμαι ο pastrana λέμε ... και άμα μου γράψεις ότι το Bandit είναι και πανάλαφρο ....

θα σΕ κάνω και διπλό backflip με Blackbird ....


για τα υπόλοιπα μηχανάκια δεν διαφωνούμε κάπου ...

φιλικά οεο ..




:wave2:


p.s. (εγώ προσωπικά θα έπαιρνα το εγγλέζικο )...

Xrider
23/06/2009, 09:36
Εγω αν δεν ειχα μηχανη και ηταν να παρω μια μτχρσμν θα επαιρνα ενα CBR 600F μπορει και R εξαρταται απο το ποσο πολυ θελεις τον συνεπιβατη.
Θα του εβγαζα τα φαιρινγκ,αλλαγη στην μπαρα του τιμονιου δλδ βγαζουμε τα κλιπ και βαζουμε μια μπαρα π.χ απο εντουρο,λιγο ανεβασμα την τιμονοπλακα,αφηνεις την μασκα που καλυπτει το φαναρι και εχεις ενα γυμνο 600αρι με ωραιο κινητηρα που σε παει χαλαρα ταξιδι και με πανω απο 200.
Το 600αρι του -99 ειναι παλιο και εχει τις "μικρες" ζαντες,με 2000ευρια παιρνεις το fireblade 900κκ.
Πιστευω οτι με 4000 ι λιγοτερο βρησκεις το 600R του 2004/5.
Η μπαρα τιμονιου ειναι απο 30 ευρω μεχρι 100
Η ιδια συνταγη με το GSXR 600,αφου θελεις να μεινεις στα 600κκ.
Το GSR k Hornet εχουν τους κινητηρες απο το GSXR k CBR με καποιες διαφορες στις ροπες και την δυναμη αλλα στην ουσια προκειται για τα ιδια μηχανακια.Εμφανισιακα αλλαζουν για ευνοητους λογους.

notakos600
23/06/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Εγω αν δεν ειχα μηχανη και ηταν να παρω μια μτχρσμν θα επαιρνα ενα CBR 600F μπορει και R εξαρταται απο το ποσο πολυ θελεις τον συνεπιβατη.
Θα του εβγαζα τα φαιρινγκ,αλλαγη στην μπαρα του τιμονιου δλδ βγαζουμε τα κλιπ και βαζουμε μια μπαρα π.χ απο εντουρο,λιγο ανεβασμα την τιμονοπλακα,αφηνεις την μασκα που καλυπτει το φαναρι και εχεις ενα γυμνο 600αρι με ωραιο κινητηρα που σε παει χαλαρα ταξιδι και με πανω απο 200.
Το 600αρι του -99 ειναι παλιο και εχει τις "μικρες" ζαντες,με 2000ευρια παιρνεις το fireblade 900κκ.
Πιστευω οτι με 4000 ι λιγοτερο βρησκεις το 600R του 2004/5.
Η μπαρα τιμονιου ειναι απο 30 ευρω μεχρι 100
Η ιδια συνταγη με το GSXR 600,αφου θελεις να μεινεις στα 600κκ.
Το GSR k Hornet εχουν τους κινητηρες απο το GSXR k CBR με καποιες διαφορες στις ροπες και την δυναμη αλλα στην ουσια προκειται για τα ιδια μηχανακια.Εμφανισιακα αλλαζουν για ευνοητους λογους.





Μέσα στο μυαλό μου είσαι? Αν και θα μου άρεσε να κάνω το παραπάνω σκηνικό σε ένα R1, από 2001 και μετά, και το 600άρι θα με κάλυπτε πλήρως.

CIRUS
23/06/2009, 09:44
Τα ίδια ακριβώς ήθελα και κατέληξα στο Yamaha xj6 DIVERSION. Έχω κάνει 2400 χλμ μέχρι στιγμής και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τραβάει από χαμηλά και δεν χρειάζεται συνέχεια αλλαγές ταχητήτων μέσα στην πόλη, είναι φτηνό, έχει πολύ μαλακό συμπλέκτη σε κοντινό ταξιδάκι που το πήγα με τη γυναίκα πολύ άνετο, είναι πολύ μαζεμένο σε διαστάσης άρα ιδανικό για μέσα στην πόλη και γενικά πολύ εύκολο για αρχάριο όπως εγώ. Στα αρνητικά το κιβώτιο της Yamaha που είναι σκληρό και σε κάθε αλλαγή κάνει ένα κλανκ που μου έπαγε τα νεύρα στην αρχή αλλά τώρα το έχω συνηθίσει (βέβαια έχω ακούσει ότι και στο fazer το ίδιο σκληρό είναι το κιβώτιο όπως και σε όλα τα κιβώτια της Yamaha αλλά αφού δεν τα έχω οδηγήσει δεν μπορώ να το πω με βεβαιότητα). Καλή αγορά ότι και να πάρεις:wave2:

idi
23/06/2009, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sha_Mat
Καλησπέρα! Μια βοήθεια-γνώμη θα ήθελα...
Το θέμα έχει ως εξής...
Χρειάζομαι μοτο με τα εξης χαρακτηριστικα:
1) γυρω στα 600cc,
2) που να ειναι ανετη μεσα στην πολη που περναω τον περισσοτερο χρονο μου,
3) να μπορω να κανω ταξιδια 300-400 χλμ με μια σεβαστη ταχυτητα (170-180 οχι υπερβολες) και με πιθανο συνεπιβατη,
4) να εχει δυνατοτητα για βαλιτσες (μονο για τα ταξιδια την θελω)
5) ενταξει καλο και το vstrom αλλα θελω να εχω και κατι λιγο πιο ξεχωριστο, και πιο street
6) και να εχω το κεφαλι μου ησυχο από συνεργεια, δηλ να ειναι απροβληματιστο...

Οποιος νομιζει οτι μπορει να δωσει καμια βοηθεια σε σχεση με αυτα η ακομα και να μου πει καποιο μοντελο που εγω να μην εχω παρατηρησει ας πει... :beer:

Το μπατζετ ειναι κανα 4000 ευρω, αρα παω για μεταχειρισμενο εννοειται...


KAWASAKI VERSYS 650

idi
23/06/2009, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
Το Versys που πρότεινε ο φίλος SVX είναι για πέταμα, πίστεψέ με!
Μην κάνεις το λάθος να το αγοράσεις διότι θα 'ναι μεγάλο κρίμα.
Είναι το χειρότερο μηχανάκι όλων των εποχών!:cry: :a04:



αυτο ειναι το χειροτερο ποστ ολων των εποχων και οχι το Versys...

πες μας αν το καβαλησες και τι σε χαλασε και μετα κανε τετοιο σχολιο...

CIRUS
23/06/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
http://www.youtube.com/watch?v=8SAqEuRB0O0&feature=fvst

xj6 diversion.. νομίζω 6400 με ABS αλλά δεν είμαι σίγουρος.. αν είναι αυτή η τιμή είναι πολύ καλό. Το είδα από κοντά όταν άλλαξα λαδια στο ybr.. Μαζεμένο μηχανάκι σε διαστάσεις, χαμηλό ύψος σέλας.. γενικά άνετο μου φάνηκε.. βγάζει γύρω στα 70 άλογα, έχει φαϊαρινγκ.. νομίζω είναι αυτό που θες.. και δεν το έχουν και όλοι :p

με abs το diversion έχει αρχική 7500

αν είναι μετρητοίς η τιμή πέφτει εύκολα:wave2:

jorgevaldano
23/06/2009, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sha_Mat

β) gsr600 (ομορφο μηχανακι αλλα αμφιβαλλω αν ειναι "δυνατο" σε ταξιδι)
γ) hornet (ευκολο-οδηγητο αλλα δεν νομιζω παλι να παιρνει βαλιτσα ή ανεμοθωρακα)
και συγκλινω προς το...
δ)fazer600 που μου φαινεται οτι τα συνδυαζει ολα, αλλα θα σταματαω στο φαναρι και θα ειναι αλλα 5 ιδια γυρω μου... :eyepop:


to gsr είναι όσο δυνατό είναι και τα hornet/fazer (95-98 άλογα)

to hornet παίρνει και βαλίτσα και ανεμοθώρακα

το ότι το fazer έχει πουλήσει τόσο πολύ, μήπως είναι και στα υπέρ του;

σου προτείνω fazer, cbf600, και τα δύο με ABS

spyro
23/06/2009, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sha_Mat

και συγκλινω προς το...
δ)fazer600 που μου φαινεται οτι τα συνδυαζει ολα, αλλα θα σταματαω στο φαναρι και θα ειναι αλλα 5 ιδια γυρω μου... :eyepop:



....... γιατι δεν εισαι μονος σε αυτον τον τοπο που τα ηθελε ολα απο μια μηχανή. Γιατι εαν ολα αυτα που ζητάς τα βρεις απο καποια άλλη μηχανη, πες το μας και εμας για να ξερουμε τι θα συμβουλεύουμε σε ανάλογες ερωτησεις στο μελλον.

:wave2:

stefkeft
23/06/2009, 16:52
...ημουν στην ιδια φαση με εσενα και το εψαχνα για κανα χρονο:uplate:

..αν συμβιβαστεις οτι θα εχεις ενα προβλημα στη μεταπωληση (δηλ. ειτε θα σου παρει περισσοτερο χρονο να τη πουλησεις ειτε θα τη δωσεις πιο φθηνα..) γιατι ειμαστε ελλαδαρα και για καποιο περιεργο λογο καποια μηχανακια θαβονται... τοτε θα σου προτεινα το versys...

μπορεις να το βρεις σε χαμηλη τιμη μεταχειρισμενο με πολλα εξτρα (...τα οποια ουσιαστικα δεν ανεβαζουν τη τιμη αν και αυτο ειναι κριμα για τον προηγουμενο ιδιοκτητη που τα εχει σκασει αλλα καλο για σενα που θα παρεις ενα καρο πραγματα...)

το μηχανακι εχει ορθια θεση οδηγησης, ειναι streetαδικο , ειναι τοσο λεπτο ωστε να ειναι πολυ καλο για πολη και η μηχανη του ειναι διαμαντακι... (..μπες στο forum http://www.kawasaki-bikers.gr/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=34 του versys στην ελλαδα για να δεις αν ειναι απροβληματιστο η οχι περα απο τους κλασσικους τριγμους στα πλαστικα...)

ταξιδευει ανετα και η προστασια απο τον αερα ερχεται στα μετρα σου ευκολα ειτε με τη μαμα μεγαλυτερη ζελατινα η με μια απο τριτο κατασκευαστη

..τουλαχιστον στα χαρτια ειναι best value με αναποδο πιρουνι και δισκοφρενο μαργαριτα

οπως καταλαβες εγω σε αυτο κατεληξα και οσο το στρωνω τοσο με πορωνει... (..εχει αρκετα γρηγορη γεωμετρια για το υψος του και προσωπικα με ενθουσιαζει ο τροπος με τον οποιο στριβει... ειδικα σε ορεινη διαδρομη ειναι ονειρο... λαμβανωντας υπ οψιν παντα το υψος του...)

el_hymador
23/06/2009, 17:11
Versys δαγκωτο!

:smokin:

αλλα, οχι...μολις διαβασα οτι ειναι απο τα χειροτερα μηχανακια ολων των εποχων...μην το παρεις φιλε, μαπα ειναι!


ρε νοιωθετε τι γραφετε μερικοι; :lol:

zvailakis
24/06/2009, 10:09
Bandit 650

Τα κάνει όλα και συμφέρει! Φορτώνεται, ταξιδεύει άνετα (όχι μόνο για 300-400κμ αλλά για 1000-1200κμ) είναι αρκετά φτηνό και δεν παθαίνει και τίποτα!

Μοναδικό μειονέκτημα το βάρος, αλλά το συνηθίζεις μετά τα πρώτα 100-200κμ που θα κάνεις!

Το παρέλαβα την προτελευταία μέρα του Φεβρουαρίου και έχω κάνει ήδη 7500κμ. Όλα άνετα και απροβλημάτιστα!

jorgevaldano
24/06/2009, 10:13
ένα περίεργο πράμα μ' αυτό το μπάντιτ....

άπειροι το επαινούν...

ελάχιστοι το παίρνουν...





...πράγμα που σημαίνει πως έιναι ό,τι πρέπει για το φίλο μας που δεν θέλει να βλέπει άλλα σαν το δικό του στο φανάρι

zvailakis
24/06/2009, 10:39
Στην Ελλάδα είμαστε! Στην υπόλοιπη Ευρώπη γιατί πουλάει?

VGER
24/06/2009, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
[B]Το Versys που πρότεινε ο φίλος SVX είναι για πέταμα, πίστεψέ με!
Μην κάνεις το λάθος να το αγοράσεις διότι θα 'ναι μεγάλο κρίμα.
Είναι το χειρότερο μηχανάκι όλων των εποχών!:cry: :a04:


Τι εμπεριστατωμένη άποψη...



:a04:

jorgevaldano
24/06/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zvailakis
Στην Ελλάδα είμαστε! Στην υπόλοιπη Ευρώπη γιατί πουλάει?

δεν ξέρω γιατί πουλάει στην ευρώπη ή στη νότια αμερική, πάντως ο φίλος στην ελλάδα θα κάνει τα περισσότερα (αν όχι όλα) τα χλμ., άρα δεν έχει και πολύ σημασία...

στην ευρώπη υπάρχουν άλλα κριτήρια... π.χ. αν ζει κανείς σε πόλη με μικρώτερο κομφούζιο στο κυκλοφοριακό, το μεγάλο βάρος του μπαντιτ δεν πολυ-μετράει... επίσης το ότι το μπάντιτ δεν έχει μεγάλη τελική και πάλι δεν μετράει, γιατί εκεί υπάρχει αστυνόμευση και δεν κοτάνε να 200ρίσουν... (με εξαίρεση ορισμένους δρόμους στη γερμανία)

μι πιάνς; ;)

700_Thespieis
24/06/2009, 10:45
Δεν ειναι η πρωτη φορα του Elle:winka:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=72332

catmaster
24/06/2009, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
Δεν ειναι η πρωτη φορα του Elle:winka:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=72332



ε δικαιούται να μιλάει αφού οι απόψεις του είναι βαθιά εμπεριστατωμένες και πάντα με απόλυτη τεκμηρίωση ...


(ότι να ναι κοινώς ... ) :wacko:

johnpan
24/06/2009, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
ένα περίεργο πράμα μ' αυτό το μπάντιτ....

άπειροι το επαινούν...

ελάχιστοι το παίρνουν...





...πράγμα που σημαίνει πως έιναι ό,τι πρέπει για το φίλο μας που δεν θέλει να βλέπει άλλα σαν το δικό του στο φανάρι

Μόλις γύρισα από Παρίσι. Τα μισά 2τροχα είναι σκούτερ, τα υπόλοιπα ... bandit!!!

idi
24/06/2009, 12:03
4 συνεχομενα χρονια πρωτο σε πωλησεις μηχανακι ειναι το Ζ750 στη Γαλλια....

johnpan
24/06/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
4 συνεχομενα χρονια πρωτο σε πωλησεις μηχανακι ειναι το Ζ750 στη Γαλλια....

παίζει και να μην είδα κανενα Z. Παρίσι και Βερσαλίες 6 μέρες. Μαλλον το παίρνουν οι επαρχιώτες. :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

FRAGISCOS
24/06/2009, 14:52
Αν βρεις VERSYS με 4500 χιλιαρικα φιλε μου παρτο με κλειστα ματια και βλαστημα ολους εμας που στο προτειναμε.
Οσο για το φιλο που ειπε οτι ειναι το χειροτερο μηχανακι ολων των εποχων,θα του προτεινα να καβαλησει ενα και μετα να μιλαει.
Οτι και να παρεις παντως να το χαρεις και παντα ορθιος.:beer:

700_Thespieis
24/06/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ε δικαιούται να μιλάει αφού οι απόψεις του είναι βαθιά εμπεριστατωμένες και πάντα με απόλυτη τεκμηρίωση ...


(ότι να ναι κοινώς ... ) :wacko:

:lol:

mchris
29/07/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
http://www.youtube.com/watch?v=8SAqEuRB0O0&feature=fvst

xj6 diversion.. νομίζω 6400 με ABS αλλά δεν είμαι σίγουρος.. αν είναι αυτή η τιμή είναι πολύ καλό. Το είδα από κοντά όταν άλλαξα λαδια στο ybr.. Μαζεμένο μηχανάκι σε διαστάσεις, χαμηλό ύψος σέλας.. γενικά άνετο μου φάνηκε.. βγάζει γύρω στα 70 άλογα, έχει φαϊαρινγκ.. νομίζω είναι αυτό που θες.. και δεν το έχουν και όλοι :p

Εγώ αυτό πήρα, και νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή. Όταν το έψαχνα παλιότερα είχα ανέβει σε μια versys και κόντεψα να σπάσω το καλάμι μου στα μαρσεπιέ. Είναι πολύ μπροστά και το πόδι σε στάσι αναγκαστικά κάθεται πίσω (εκτός αν είσαι ο Φασούλας).

george 1981
02/08/2009, 17:28
Εγώ θα σου πρότεινα ένα bmw gs 650 από 2002-2005 με τα λεφτά που διαθέτεις.