PDA

View Full Version : ΜotoGP Πορτογαλιας - Estoril - Barros



gmakris
17/04/2005, 15:48
1. Barros
2. Vale
3. Biaggi

Η βροχη επηρεασε τουν οδηγους....
Πολυ καλη η εμφανιση των 2 οδηγων της Honda - ιδιως ο Barros ο οποιος ηταν ο ποιο γρηγορος οδηγος σημερα, και η νικη του αξιζε χωρις αμφιβολια - κριμα που αυτοι οι οδηγοι δεν εχουν σταθερη αποδοση αλλα μονο "ξεσπασματα" με αποτελεσμα να μην τους βλεπουμε συχνα στο podium.....

Πολυ καλη η μαχη μεταξυ των Edwards - Melandri με νικητη τον Melandri εφοσον ο Edwards επεσε λογω βροχης.....

Φοβερο το σωσιμο εκανε ο Rossi λογω βροχης, ο οποιος μαζεψε την διαφορα στο τελος χωρις να καταφερει να απειλησει τον Barros, ενω ο Biaggi πολυ καλος και βελτιωμενος.....

Polifer
17/04/2005, 16:05
Οι πιο σταθεροι οδηγοι:

Σταθερός ο Rossi στο Pontium
Σταθερός ο Sete στις Εξόδους

Αντε καλά ήταν σημερα

Συνχαρητηρια στον Βαrros που εδειξε το μεγεθός του.

Todi
17/04/2005, 16:09
Ολο το ΣΚ. ο A.Barros εμεινε πρωτος αυτο το GP ηταν δικο του...


12732

Todi
17/04/2005, 16:10
ο Ροσσις .... χεχεχε


12733

Todi
17/04/2005, 16:12
και ο ...:yuck: Τζιμπερναουης:yuck: ...
χμμμ.. εδω θα βαλω το τροχοσπιτι και θα ξαπλωνω .. και εκει θα παρκαρο το πλυντηριο...


12734

Todi
17/04/2005, 16:13
χμμ.. ναι .. εδω ειναι καλο παρκινγκ.. ας ριξω μια ζεϊμπεκια...:rotflmao: :rotflmao:


12735

gdevelek
17/04/2005, 16:21
Φίλε καλή η πλάκα αλλά σε ένα αναβάτη που έτρεξε με ενέσεις και που τον έβλεπαν με το κυάλι για τόσους γύρους μέχρι να κάνει το λάθος, αξίζει κάτι περισσότερο... νομίζω. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος.

crs-k
17/04/2005, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Φίλε καλή η πλάκα αλλά σε ένα αναβάτη που έτρεξε με ενέσεις και που τον έβλεπαν με το κυάλι για τόσους γύρους μέχρι να κάνει το λάθος, αξίζει κάτι περισσότερο... νομίζω. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος.

Συμφωνω! :cool:

Respect !!! :mad:

idi
17/04/2005, 16:29
τι respect? πατε καλα? ο ανθρωπας ειναι ΛΟΥΛΟΥ!!!

μπραβο στον Barros για τη καθαρη και δικαιοτατη νικη!!!

anco
17/04/2005, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τι respect? πατε καλα? ο ανθρωπας ειναι ΛΟΥΛΟΥ!!!

μπραβο στον Barros για τη καθαρη και δικαιοτατη νικη!!!

Ναι ετσει ακριβως !!!!!!

ΛΟΥΛΟΥ !!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
17/04/2005, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τι respect? πατε καλα? ο ανθρωπας ειναι ΛΟΥΛΟΥ!!!

μπραβο στον Barros για τη καθαρη και δικαιοτατη νικη!!!

Αν ΔΕΝ επεφτε λες να τον "εβλεπε" ο Baros ??? :p

Θάνος
17/04/2005, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν ΔΕΝ επεφτε λες να τον "εβλεπε" ο Baros ??? :p

Ναι καλά, αν δεν έπεφτε, αν δεν γλύστραγε, αν δεν έκανε λάθος, αν αν αν...

Προφανώς ΔΕΝ μπόρεσε και έπεσε... Άρα Barros καλύτερος! Είχε την ταχύτητα από την αρχή ως το τέλος και η νίκη του αξίζει!

jtoros
17/04/2005, 17:27
Αν και μοιραζόμαστε την ίδια τρέλα με τις μηχανές και τους αγώνες, Todi, κι εγώ θα συμφωνήσω με τους προγράψαντες (:eyepop: τους ποιους???).

Αναφέρεσαι σε έναν καλό αθλητή που δεν έχει το ταλέντο του γιατρού, αλλά έχει συμβάλλει πολλά (όπως και αρκετοί άλλοι οδηγοί που έτρεχαν σήμερα) στο να φτάσουν οι αγώνες και οι μηχανές οι ίδιες στο επίπεδο που είναι σήμερα.

Να τον βρίσεις για τη μαλακία που έκανε (αυτό συζητιέται) πριν μια βδομάδα, οκ. Αλλά να τον βρίζεις-κοροϊδεύεις στο σημερινό αγώνα, μόνο εμπάθεια δείχνει.

Βέβαια παίζει και η μικρή σου ηλικία, οπότε έχεις ένα ελαφρυντικό από κει. Όλοι περάσαμε από περιόδους "καύλας" (εγώ είμαι της εποχής Doohan-ίδη), αλλά πιστεύω πως όταν μεγαλώσεις λίγο ακόμα θα καταλάβεις.

Αυτά.

jtoros
17/04/2005, 17:37
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Sete καλός μέχρι που έπεσε. Δυστυχώς δεν θα μάθουμε ποτέ τι θα γινόταν αν δεν έπεφτε. Οπότε αυτά για τον καταλανό.
Ο Barros ήταν από άλλο πλανήτη σήμερα, σταθερότατος, αποτελεσματικός και τυχερός ίσως, αφού πάτησε γραμμή και το RC211V σπαρτάρησε από κάτω του αλλά το κράτησε.
Ο γιατρός τα βρήκε λίγο σκούρα με τους 2 τριανταφεύγα μπροστά του οπότε αρκέστηκε σε μια διαφαινόμενη 3η θέση που κατόπιν έγινε 2η (ελέω δώρου Sete).
Ο "Αυτοκράτορας" πάλεψε και πίεσε τον Rossi αλλά ο νέος είναι ωραίος και μάλλον καλύτερος. Το καλό είναι πως ο Biaggi έδειξε να ασχολείται με τον αγώνα και όχι με παράπονα για το μηχανάκι του ("Θέλω το πλαίσιο να κουνάει λίγο παραπάνω, 3% περισσότερη ροπή στις 11.257 στροφές και να έρθει το κέντρο βάρους 3,5 χιλιοστά πιο μπροστά. Πολλά ζητάω;;;")
O Melandri κατά την ταπεινή μου άποψη θα πρωταγωνιστήσει στο μέτρο του λογικού, όντας νέος, νέος στα 1000, κ@uλwμ3ν0ς και φίλος του γιατρού.

Ωραίος αγώνας με τον καιρό να σπάει πλάκα με οδηγούς, μηχανικούς...

crs-k
17/04/2005, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
............................
Να τον βρίσεις για τη μαλακία που έκανε (αυτό συζητιέται) πριν μια βδομάδα, οκ. Αλλά να τον βρίζεις-κοροϊδεύεις στο σημερινό αγώνα, μόνο εμπάθεια δείχνει.
............................


Εχοντας δει ΚΑΙ τις ΔΥΟ μεταδοσεις ...
Σχολιαστηκε (στο Eyrosport περισσοτερο). οτι οι περισσοτεροι οδηγοι ειπαν πως ο Ροσσι μπαινοντας εκει στον προηγουμενο αγωνα, ΗΞΕΡΕ οτι θα "τρακαρει" !!!

Επισης ο ιδιος ο Ροσσι ηταν πολυ πιο "μαζεμενος" σε σχεση με την προηγουμενη νικη του ... :winka:

Ετσι για να μαζευουμε και τις γνωμες ειδικοτερων, πριν βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα ... :smokin:

Todi
17/04/2005, 20:24
τστστστστστστσ:nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


εγω δεν αναφερομαι στις οδηγηκες τους ικανοτητες του Σετε..
Αλλημονο χτυπαει πρωτες θεσεις ολη την ωρα..
ειναι απο τους καλυτερους.

Εμενα το στυλακι του και το υφος του μου την σπαει..
και η μαπα του .. εντελως αντικειμενικα πραματα δηλαδη..
αχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao:

idi
17/04/2005, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
Εμενα το στυλακι του και το υφος του μου την σπαει..
και η μαπα του .. εντελως αντικειμενικα πραματα δηλαδη..
αχαχαχαχα:rotflmao: :rotflmao:


EΤΣΙ. ΑΚΡΙΒΩΣ

ο Barros ηταν πρωτος καθε μερα στα δοκιμαστικά, πρωτος στα χρονομετρημένα και χαλλλλλαρα πρωτος στον αγωνα

ποιος sete?????

απο τη στιγμη που επιανε το χερι του στην απονομη σα κυρια, ειμαι ορκισμενος εχθρος του. ετσι κανουν να μη πω ποιες....

stratdevel
17/04/2005, 23:08
Απλά σε αυτό το επίπεδο όλα κρέμονται σε μία κλωστή. Αν έπεφτε και Μπαρούλης σε αυτό το τρελό σπαρτάρισμα και ο Ρόσι σε εκείνη την δεξιά που το έχασε θα βλέπαμε τον μου φταίνε τα πάντα να έπερνε σημαία. Φυσικά τίποτα από αυτά δεν έγινε και αυτό είναι ΚΑΙ θέμα τύχης. Για αυτό μην είστε τόσο κακοί με τον Sete...

Tigas
17/04/2005, 23:11
ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ O SETE ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΣΤΟ ΒΡΕΓΜΕΝΟ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ.
ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΡΙΘΜΗΣΩ ΤΙΣ ΠΙΠΕΣ ΠΟΥ ΕΔΙΝΕ ΣΤΟΝ ROSSI ΟΤΑΝ ΕΤΡΕΧΕ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ HONDA.
O ROSSI MAMAEI KAI ΔΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΣΤΕΓΝΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΡΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΒΡΟΧΟΥΛΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΑΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ.
ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΑΣΗ Ο SETE ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΑΙ@@ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ.

Θάνος
18/04/2005, 00:03
Τώρα ό,τι και να λέτε παρηγοριά ψάχνετε. Ας ήταν ο αγώνας κρίσιμος για το πρωτάθλημα και θα βλέπαμε αν μπορεί ο Rossi να πάει στο βρεγμένο όπως και στο στεγνό...

Απλά μάλλον δεν υπήρχε λόγος να ρισκάρει μία σίγουρη τρίτη ή δεύτερη θέση στην αρχή του πρωταθλήματος.

Δηλαδή ο Sete τι κατάλαβε που αγόρασε πάλι οικόπεδο;

jtoros
18/04/2005, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εχοντας δει ΚΑΙ τις ΔΥΟ μεταδοσεις ...
Σχολιαστηκε (στο Eyrosport περισσοτερο). οτι οι περισσοτεροι οδηγοι ειπαν πως ο Ροσσι μπαινοντας εκει στον προηγουμενο αγωνα, ΗΞΕΡΕ οτι θα "τρακαρει" !!!

Επισης ο ιδιος ο Ροσσι ηταν πολυ πιο "μαζεμενος" σε σχεση με την προηγουμενη νικη του ... :winka:

Ετσι για να μαζευουμε και τις γνωμες ειδικοτερων, πριν βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα ... :smokin:

Έλα ρε Χρήστο, με απογοητεύεις!
Είδες το "Να τον βρίσεις για τη μαλακία που έκανε " και δεν είδες κοτζάμ παρένθεση "Αυτό συζητιέται"; Ακριβώς επειδή κι εγώ άκουσα διάφορες ερμηνείες της τελευταίας φάσης στην Jerez, για αυτό το έβαλα εκεί. Για να προλάβω τέτοιες παρερμηνείες... Δυστυχώς απέτυχα...

Πιάσε μια :beer: !!! Καλό πρωτάθλημα κι ας το πάρει όποιος τέλει!

crs-k
18/04/2005, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Έλα ρε Χρήστο, με απογοητεύεις!
Είδες το "Να τον βρίσεις για τη μαλακία που έκανε " και δεν είδες κοτζάμ παρένθεση "Αυτό συζητιέται"; Ακριβώς επειδή κι εγώ άκουσα διάφορες ερμηνείες της τελευταίας φάσης στην Jerez, για αυτό το έβαλα εκεί. Για να προλάβω τέτοιες παρερμηνείες... Δυστυχώς απέτυχα...

Πιάσε μια :beer: !!! Καλό πρωτάθλημα κι ας το πάρει όποιος τέλει!

Δεν "απετυχες"! Το ειδα! Απλα πιαστηκα απο αυτο για να μεταφερω αυτα τα σχολια που ακουσα ... :winka:

:beer: :smokin: :wave2:

KnT
18/04/2005, 09:53
Μπράβο στον Barros!
Ο Biaggi έτρεχε με το δεύτερο μηχανάκι, μην το ξεχνάτε ...

hornet
18/04/2005, 10:18
Αρχης γενομενης και να προσπερασουμε τα σχολια των yamahaκιδων που αν δεν ηταν ο γιατρος δεν θα βλεπαν χαρα στα σκελια τους με τη καρακαλτακα το Μ1 ουτε σε 40 χρονια...οπου η διαφορα τους φαινεται ακομα και σε κλειστες πιστες...καλα σε ανοιχτες αντε γεια σας!
Τωρα sete μου θυμιζει λιγο τον kevin swhantz με το suzuki αμα κατσει επανω συνηθως νικαει...αμα ομως αλλα μην ειμαστε και αδικοι ...ειναι τραυματισμενος...ηταν γλυστερος και ο γυρος περιπου την ιδια στιγμη ο rossi εχασε μπροστινο και επισης στον επομενο γυρο το αλλο Μ1 αγορασε οικοπεδο
Barros σταθερη αποδοση στον αγωνα και φυσικα κερδισε επαξια το βαθρο...η σωστη δηλωση του rossi ..θα ειναι πρωταθλημα σταθερων παρουσιων στο βαθρο!

sniper
19/04/2005, 11:57
Μούγκα στην στρούγκα......


Ούτε ένας να μιλήσει για το M1 που ήταν πίσω ΠΟΛΛΑ δευτερόλεπτα και στο στεγνό και στο βρεγμένο;

illuminatios
19/04/2005, 12:38
Λοιπόν που λέτε παλιάθρωποι, τα πολλά παράθυρα στην τελεόραση αυτά κάνουν! Είμαστε όλοι ειδικοί !

Τουμπίδι τρελλό για τον επιστήμονα! Και ας πρόσεχε. Αν δεν αντέχει την πίεση μπορεί να γίνει πετυχημένος σχολιαστής!

Απ το καλός μέχρι το πρωταθλητής έχει πολύ.

Μπάρος σταθερός και άξιος νικητής
(ήταν και πέρσυ στο βάθρο στο estoril)

ολα τα λεφτά πάντως για τους μέχρι τώρα αγώνες......

33 MARCO MELANDRI !!!

Αν δεν αρχίσει πάλι τις εργολαβίες στις εξόδους (βραβείο σερι τουμπιδίων για πέρσυ) .....


Υγ :Αν πετύχει η εμφύτευση όρχεων στη γιαγιά μου, η Honda θα πανηγυρίσει πρωτάθλημα φέτος

:sun:

Tigas
20/04/2005, 14:23
ΕΣΥ ΣΑΝ ΠΑΛΙΟΣ HONDAΚΙΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ
ΦΤΟΥΣΟΥ :wave2:

hornet
20/04/2005, 15:47
αποστολη και περισυ πρωταθλημα κατασκευαστων πηρε η honda...o rossi πηρε το οδηγων μην ξεχνιομαστε

Tigas
20/04/2005, 16:02
ΑΙ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΤΑΘΗ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.(ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΕΒΑΙ ΤΙΓΚΑ-GAYZER ΩΠ FAZER ΕΝΝΟΟΥΣΑ :wave2: )
HONDA RCV211V RULES

ireneepi
21/04/2005, 09:43
ο barros ειναι δυναμη μεγαλη....

αλλα ρε γαμωτο πολλες φορες εχει χαρακτηριστει οτι ειναι
του υψους ή του βαθους...



εγω ομως τον παω με χιλια...!

Tigas
21/04/2005, 10:54
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΑΧ
Α ΡΕ ΜΕ ΤΑ ΚΑΠΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΣΟΚΑΝΑΜΕ ΛΕΜΕ:beer: