PDA

View Full Version : ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Hornet 900f2



Randolphcarter
23/06/2009, 19:31
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΔΕΝ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΤΗΣ SHOWA.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ?

sapila racing
24/06/2009, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Randolphcarter
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΤΟ ΠΙΣΩ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΔΕΝ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΜΙΣΙΟ ΤΗΣ SHOWA.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ?

Δεν επισκευάζεται δυστυχώς, είναι της πλάκας.

Randolphcarter
24/06/2009, 10:05
μαλιστα.παμε για αλλα δηλαδη.κανα μεταχειρισμενο ελαφρως ξερει κανεις που μπορω να βρω?

Panos RG
24/06/2009, 10:12
μήπως να το πάει μια βόλτα απο το κ-shock μπας και....γιατί κι εμένα μου είχαν πει το ίδιο και
τελικά ήταν πλήρως επισκευάσιμο ! αλλά το δικο μου ήταν σε θέση που δεν φαινόταν και έπρεπε
να βγει για να μου πει!

αλλά αν έχεις το ίδιο κάτι παραπάνω θα ξέρεις!

Randolphcarter
24/06/2009, 11:37
ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ K-SHOCK Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.ΘΑ ΠΑΩ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

sapila racing
24/06/2009, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Randolphcarter
ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ K-SHOCK Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.ΘΑ ΠΑΩ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Περίεργο γιατί κι εγω τους είχα ρωτήσει και μου ειχαν πει οτι δεν ανοίγει, εχω το τελευταίο μοντέλο που εχει και ρύθμιση απόσβεσης επαναφοράς.
Παντως απο τότε που έβαλα ενα Ohlins πίσω το μηχανάκι βελτιώθηκε 100%, το μαμα είναι μάπα, και το οτι δεν εχει μοχλικό δεν βοηθάει.
Πληροφοριακά ειχα βρει το απλο Ohlins (χωρίς μπουκαλάκι και με ρύθμιση απόσβεσης επαναφοράς μόνο) απο ebay 250 Ευρω. Αν τελικά φτιάχνεται το μαμα, θα σου πάει λίγο λιγότερο μαζί με ελατήριο και παλι ψιλομάπα θα είναι.
Ασε που εχει περίπου 3πλάσιο βάρος απο το Ohlins.

Randolphcarter
25/06/2009, 14:46
ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΣΤΟ ΕΒΑΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ.

Randolphcarter
30/06/2009, 17:42
ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΑΖΩΤΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.75 ΕΥΡΩ Η ΟΛΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ.:rotflmao:

nassosxlvbros
30/06/2009, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Randolphcarter
ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.ΕΙΧΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΑΖΩΤΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.75 ΕΥΡΩ Η ΟΛΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ.:rotflmao:

ωραίος! μια χαρα! :)

ποσο καιρό άφησες τη μηχανή;

Randolphcarter
01/07/2009, 05:33
ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΓΩ ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΩ.ΛΙΓΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.

sapila racing
01/07/2009, 09:08
Ωραίος! Καλά την έβγαλες τελικά. :wave2: