PDA

View Full Version : fmx



kostas4
24/06/2009, 17:26
kalispera......poia einai i gnomi sas gia to fmx ths honda? thelo na paro tin proti mou mixani kai mou eipan oti an kai einai 650 kybika einai xalaro mixanaki....vevaia ego 250 tha protimousa gia sxoleio alla den vrisko kati aksiologo.....to fmx tha me fovisei gia proto mixanaki....i xrisi poy thelo einai gia mesa stin poli k gia voltes kontines

MAG/FMX
24/06/2009, 21:00
Στην αρχη θα σου φανει γκαζι αλλα οχι να φοβηθεις απλα σουπροκαλει πιοπολυ χαρα απο φοβο.
Ειναι πολυαξιοπιστο κ θαδυσκολευτεις νατο πουλησεις γιατι δεθαβρισκεις λογο.Στα 3 χρονια που συνηθεισα το γκαζι του σκεφτομαι με 1000ε να το ανεβασω 10 ιππους η ναπαρω ενα xjr600 alla οπως ειπα ειναι πολυ δυσκολο να πουλησεις ενα τιμιο μηχανακι.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εσυ ομως για τη χρηση το θελεις?Αυτο παιζει ρολο.

konsttanttinos
24/06/2009, 21:11
Σααακη!δωσε τα φωτα σου στο παιδι!:wave2:

p@nos
24/06/2009, 21:43
δε θα σε φοβησει, οχι, αλλα σιγουρα θα θελει πολυ προσοχη...

μπορεις ομως να κοιταξεις και το ΧΤ600, που στην ουσια ειναι ιδια μηχανακια, και μπορεις να το βρεις πολυ πιο φτηνα με αρκετα εξτρα επανω, και βεβαια θα εχεις και πολυ καλυτερη μεταλωληση αν αποφασισεις να το δωσεις...

SVX
24/06/2009, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Σααακη!δωσε τα φωτα σου στο παιδι!:wave2:

που σαι ρε μαστορηηηηηηηηηηη......... :o


δωσε τα φωτα σου για τις απογογονοι των Dominator λεμε.....


166899

sakisvolos
24/06/2009, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
δε θα σε φοβησει, οχι, αλλα σιγουρα θα θελει πολυ προσοχη...

μπορεις ομως να κοιταξεις και το ΧΤ600, που στην ουσια ειναι ιδια μηχανακια, και μπορεις να το βρεις πολυ πιο φτηνα με αρκετα εξτρα επανω, και βεβαια θα εχεις και πολυ καλυτερη μεταλωληση αν αποφασισεις να το δωσεις...

Αει ρε κουλέ του λες του παιδιού να πάρει μια μπουρούχα 10 χρόνων +! :mad: :mad: :mad:

sakisvolos
25/06/2009, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostas4
kalispera......poia einai i gnomi sas gia to fmx ths honda? thelo na paro tin proti mou mixani kai mou eipan oti an kai einai 650 kybika einai xalaro mixanaki....vevaia ego 250 tha protimousa gia sxoleio alla den vrisko kati aksiologo.....to fmx tha me fovisei gia proto mixanaki....i xrisi poy thelo einai gia mesa stin poli k gia voltes kontines

Από δίπλωμα έχεις γι αυτά τα κυβικά ??:confused:

Το βρήκες μεταχειρισμένο? σε τι τιμή?

Καλό είναι πολύ γκάζι βέβαια δεν έχει αλλά είναι σκύλος και έχει πολύ φτηνή συντήρηση αν σε ενδιαφέρει και αυτό!

Για περισσότερες πληροφορίες στείλε πμ!

epp1640
25/06/2009, 05:13
αν μπορούσα να αγγίξω τα 3000 και κάτι θα το σκεφτόμουν και εγώ.. πρέπει να είναι σκύλος μαύρος.. φτηνή συντήρηση, upside down μπροστά.. και με λίγα χρήματα για 650 παίρνεις πολύ πρόσφατο.. τα άλογα όντως για τα κυβικά είναι λίγα αλλά για σένα θα είναι αρκετά.. δεν νομίζω ότι θα σε φοβίσουν αλλά θα πρέπει να τους φερθείς με σεβασμό.. εδώ που τα λέμε και για μένα είναι υπεραρκετά.. :lol: ούτε αυτά δεν χρειάζομαι.. :bigcry:

MAG/FMX
25/06/2009, 14:37
Γιατι ρε παιδια δεν εχει πολυ γκαζι?
Εγω το χτχ 0-400μ το χω παρει πολλες φορες.
ΣΕ 0-90κλμ παλυ το χω παρει.
Το fmx einai pio fun k gia πολη πιο αξιοπιστο, πιο φτηνη συντηρηση.

Το χτχ ειναι πιο all round μηχανη πας πιο ανετα π.χ στη πατρα.

Εγω θα επερνα drz400 me δυο ειδων ροδες enduro k motard etsi na spaei η μονοτονια.

reinmeister
25/06/2009, 14:49
αν εισαι 1.75 και πανω παρτο...ειναι αρκουντως λαστιχενιο και ψοφιμι για νεο οδηγο και δεν σπαει με τιποτα...

kostas4
25/06/2009, 18:35
eimai 1,85 file mou.....oson afora to diploma eixa vgalei prin tria xronia to mikro kai egine aperioristo apo mono tou....

Stergios.DS
22/11/2011, 20:53
Έχω και εγώ ένα FMX, που μου ζεσταίνει πολύ τις εξατμίσεις στο ρελαντί

κάτι τέτοιο:
http://www.youtube.com/watch?v=6i02LtykxI4
ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

Αν το βάλω στο ρελαντί για 3 λεπτά, έτσι θα γίνει. Αν το κάνω με το CHOKE, τότε σε 2 λεπτά έιναι κατακόκκινο!

rockobok
22/11/2011, 22:16
Και σε μένα γινόταν 'αν το άφηνα λίγη ώρα παραπάνω.
Δεν είναι και ότι καλύτερο για αερόψυκτο μηχανάκι
να το αφήνεις ρελαντι σταματημένο για ώρα.

sakisvolos
26/11/2011, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios.DS
Έχω και εγώ ένα FMX, που μου ζεσταίνει πολύ τις εξατμίσεις στο ρελαντί

κάτι τέτοιο:
http://www.youtube.com/watch?v=6i02LtykxI4
ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ?

Αν το βάλω στο ρελαντί για 3 λεπτά, έτσι θα γίνει. Αν το κάνω με το CHOKE, τότε σε 2 λεπτά έιναι κατακόκκινο!

Όχι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό αυτό αυτό οφείλεται σε υπερβολικά πλούσιο μείγμα τουλάχιστον στο ρελαντί...
Μόνο με το τσοκ τραβηγμένο στο φούλ το δικό μου κάνει κάτι τέτοιο αν στο κάνει και με το τσοκ κλειστό
κάτι δε πάει καλά στο καρμπιρατέρ του... το οποίο πιστεύω ότι δεν έχεις πειράξει ε?

rockobok
27/11/2011, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Όχι δεν είναι καθόλου φυσιολογικό αυτό αυτό οφείλεται σε υπερβολικά πλούσιο μείγμα τουλάχιστον στο ρελαντί...
Μόνο με το τσοκ τραβηγμένο στο φούλ το δικό μου κάνει κάτι τέτοιο αν στο κάνει και με το τσοκ κλειστό
κάτι δε πάει καλά στο καρμπιρατέρ του... το οποίο πιστεύω ότι δεν έχεις πειράξει ε?
+1 και μένα μόνο με το τσοκ

sakisvolos
28/11/2011, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από rockobok
+1 και μένα μόνο με το τσοκ

Και αν απενεργοποιήσεις και το pair δεν το κάνει καθόλου!:winka:

Stergios.DS
28/11/2011, 14:46
Τι είναι το Pair ρε παιδιά?

sakisvolos
28/11/2011, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios.DS
Τι είναι το Pair ρε παιδιά?

Το pair είναι αυτό το σύστημα που εμπλουτίζει και καθαρό αέρα τα καυσαέρια ακριβώς μετά
από τη βαλβίδα εξαγωγής! Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ότι δεν καεί μέσα στο θάλαμο καύσης
να καεί βγαίνοντας από τη βαλβίδα εξαγωγής με αποτέλεσμα να μειώνονται οι βλαβεροί ρύποι
από τα καυσαέρια.... όσο πιο πολύ μονοξείδιο και άκαυτους υδρογονάνθρακες έχουν τα καυσαέρια
μόλις φτάνει ο καθαρός αέρας από το pair εκεί καίγονται μέσα στους λαιμούς των εξατμίσεων
έτσι εξηγείτε το πύρωμα των λαιμών!