PDA

View Full Version : ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΣΤΟΝ Gurdian ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΓΛΥΠΤΩΝ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ



KiNG-R!
25/06/2009, 19:23
http://www.guardian.co.uk/culture/poll/2009/jun/24/elgin-marbles

jfx
25/06/2009, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από KiNG-R!
http://www.guardian.co.uk/culture/poll/2009/jun/24/elgin-marbles


Ναι , και τι;

ermiss
25/06/2009, 20:57
Ψηφίζουμε για να μας τα στείλου πίσω :lol:

blueangel
25/06/2009, 22:50
Παίδες ΚΑΝΤΕ ΤΟ είναι πάρα πολυ απλά και ειδικά για τους κωλοβρετανούς κάτι τέτοιες πρωτοβουλιες και γκάλοπ μετράνε πολύ!!!Ευκαιρία λοιπόν να τους δείξουμε ακόμη μια φορά ποιος έχει δίκιο...:mad: :beer: :beer: :beer: :beer:

Akatanomastos
25/06/2009, 23:26
το καλητερο μαμησι για τους αγγλους(αλλο που δεν θελουν:D ) ειναι να τα παρουμε και καλα δανεικα και μετα να μην τα γυρισουμε πισω..

Μολων Λαβε που ειπε και ο Πελοπιδας στους πεντακοσιους :alien:

ας μας κανουν πολεμο μετα:smokin:

jfx
26/06/2009, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Παίδες ΚΑΝΤΕ ΤΟ είναι πάρα πολυ απλά και ειδικά για τους κωλοβρετανούς κάτι τέτοιες πρωτοβουλιες και γκάλοπ μετράνε πολύ!!!Ευκαιρία λοιπόν να τους δείξουμε ακόμη μια φορά ποιος έχει δίκιο...:mad: :beer: :beer: :beer: :beer:


Να ρωτήσω εγώ, πού στηρίζεις ότι αυτού του είδους τα γκάλοπ μετράνε πάρα πολύ και ειδικά μάλιστα για τους "κωλοβρετανούς"; εχει γίνει κάτι αντίστοιχο στο παρελθον κι απέδωσε; κι αν όχι, τοτε γιατί το λες αυτο;

harvester
26/06/2009, 08:11
ειχε καποτε ενα ντοκιμαντερ στο σκαι που μια ινδιανα δικδικουσε να παρει μια μασκα που αποδεδειγμενα ηταν δικη της. οι βρετανοι την δωσανε μετα απο χρονια δικαστηριων και φυσικα με συμβολαιο δανεισμου και με τον ορο οτι οποτε θελησουν ειναι υποχρεωμενη η γυναικα να την επιστρεψει.
μιλαμε ηταν μια μικρη μασκα και εμεις περιμενουμε να ξηλωσουν ολο τους το μουσειο. ουτε με την πετρουλα δεν εχουμε ελπιδα

Εχετλαίος
26/06/2009, 11:00
Αν υπήρχαν πολιτικοί με @@, αν το Ελληνικό κράτος δε χρωστούσε και της Μιχαλούς, αν δεν τους είχαμε ανάγκη (πλασματική, αληθινή, ότι να'ναι), αν η οικονομία μας άντεχε και δεν επιρρεαζόταν από χίλια-μύρια κέρατα, το ελληνικό κράτος θα μπορούσε να απειλήσει με δήμευση όλων των νεόδμητων αγγλικών εξοχικών κατοικιών που έχουν κτιστεί (παράνομα, νόμιμα, λαδώνοντας, μη λαδώνοντας, σε δάση, σε ρέματα, σε ακτές, σε εθνικούς δρυμούς) στην Ελλάδα. Μόνο στο νομό Χανίων υπάρχουν πάνω από 10 χιλιάδες τέτοιες. Θα ήταν ένα κάποιο μέτρο πίεσης. :D

blueangel
26/06/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
Να ρωτήσω εγώ, πού στηρίζεις ότι αυτού του είδους τα γκάλοπ μετράνε πάρα πολύ και ειδικά μάλιστα για τους "κωλοβρετανούς"; εχει γίνει κάτι αντίστοιχο στο παρελθον κι αν όχι, τοτε γιατί το λες αυτο;

Για να στο λέω ρε φίλε κάτι ξέρω παραπάνω δεν απάντησα στο post ούτε για χαβαλέ ούτε για να περάσω την ώρα μου!!!Τα βουτυρόπαιδα τα αγγλάκια επηρεάζονται πάααααρα πολύ σαν κοινωνία από διάφορα γκάλοπ που κατά καιρούς οργανώνουν τα μέσα ενημέρωσης της χώρας κυρίως τα ιδιωτικά και ανάλογα με τα δεδομένα που βγαίνουν υπάρχει ανάλογη πίεση στη κυβέρνηση από σωματεία και φορείς...

jfx
26/06/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Για να στο λέω ρε φίλε κάτι ξέρω παραπάνω δεν απάντησα στο post ούτε για χαβαλέ ούτε για να περάσω την ώρα μου!!!Τα βουτυρόπαιδα τα αγγλάκια επηρεάζονται πάααααρα πολύ σαν κοινωνία από διάφορα γκάλοπ που κατά καιρούς οργανώνουν τα μέσα ενημέρωσης της χώρας κυρίως τα ιδιωτικά και ανάλογα με τα δεδομένα που βγαίνουν υπάρχει ανάλογη πίεση στη κυβέρνηση από σωματεία και φορείς...

εγω δε σου ειπα οτι απαντησες για χαβαλε, απλα το ειπες με μια σιγουρια και μου δημιουργήθηκε η απορία απο που προκύπτει αυτο που λες.

Βεβαια το να μου λες οτι κατι ξερεις παραπάνω καταλαβαίνεις οτι δε με πείθει και τόσο οτι πράγματι εχει καποια βαση αυτο που λες. μπορείς να μου πεις κι εμενα αυτο το κάτι παραπάνω που ξέρεις; καποια προηγούμενη φορά που ανετρεψε μια κυβερνητική απόφαση ή βοηθησε στην ανατροπή της καποιο διαδικτυακό γκαλοπ?:rotflmao: