PDA

View Full Version : ''Εσβησε'' ο Michael Jackson



Σελίδες : [1] 2 3

p@nos
26/06/2009, 06:31
παροτι η ζωη του ηταν πολη αστατη και ηταν πολυ ιδιομορφος ανθρωπος με περιεργες συνηθειες, ολοι αγαπησαμε τα τραγουδια του και τα ακουσαμε πολλες φορες, και θα τα ακουμε για πολυ καιρο ακομα...

RIP
http://www.cosmo.gr/Celebrities/USA/243179.html

peskandritsos
26/06/2009, 06:54
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT

nionio$
26/06/2009, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT
+1 respect!

nassosxlvbros
26/06/2009, 07:35
Ένας ανώμαλος λιγώτερο...όσο για τη μουσική του γούστα είναι αυτά...υπήρχαν και καλύτεροι ποπ καλλιτέχνες στην εποχή του...τέσπαν ας τον συχωρέσει ο θεος....

DrIoannis
26/06/2009, 07:35
Ξαφνιάστηκα πραγματικά.Θεωρώ ότι ήταν από τις μεγαλοφυΐες της σύγχρονης μουσικής.
RIP

harvester
26/06/2009, 08:07
r.i.p.

yannis24
26/06/2009, 08:35
τελος εποχης.................

:( :(

makis206
26/06/2009, 08:38
:(

project.breeze
26/06/2009, 08:40
Καλό θα ήταν να μην κάνουμε λαϊκό δικαστήριο τώρα κατηγορώντας έναν νεκρό.RIP

hidefnick
26/06/2009, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Ένας ανώμαλος λιγώτερο...όσο για τη μουσική του γούστα είναι αυτά...υπήρχαν και καλύτεροι ποπ καλλιτέχνες στην εποχή του...τέσπαν ας τον συχωρέσει ο θεος....

+το να σε χαλάει το χρώμα που έχει η μάνα σου και ο πατέρας σου και να θες να το αλλάξεις....

Gandalf dr685sm
26/06/2009, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT

Ακριβώς αυτό. Μια απο τις μεγαλύτερες και σίγουρα ιδιότροπες (στο ελάχιστο) προσωπικότητες στον χώρο της μουσικής. Πρωτοπόρος στον ήχο και στις κινήσεις επί σκηνής.

Κρίμα γιατί τουλάχιστον μουσικά είχε να δώσει ακόμα κάτι.

Για την προσωπικότητα του δεν κρίνω. Δεν είναι η ώρα.

Gandalf

Sennsa
26/06/2009, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT

+1


RIP M.J

SpeakeasyBlues
26/06/2009, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT

...με οχημα καποια τραγουδια, χορο, υποκριτικη η οτιδηποτε σχετικο μπαινουν στην ζωη σου [ μυαλο σου ] καποιοι και καταλαμβανουν θεσεις "βασιλικες", δεν μπορω να καταλαβω ειλικρινα γιατι εχει τοση αξια η "καλιτεχνικη δραστηριοτητα" εντος η εκτος εισαγωγικων. Η ζωη του δε του συγκεκριμενου ηταν μια Ανωμαλια με Κεφαλαια, το δε εργο που "αφησε" ηταν τα pop [up] τραγουδια που σε εκαναν να χοροπηδας και γιαυτο 'κονομησε.
[...λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε]:nono:
ψαχτο λιγο με τα ειδωλα, θα κανεις καλο στον εαυτο σου.

manhunter
26/06/2009, 09:37
Δεν θα σχολιάσω τον άνθρωπο, απλά τον καλλιτέχνη.
Στο κάτω κάτω, δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα, ούτε εγώ ούτε κάνείς.

Ο τραγουδιστής, άφησε εποχή.
Ηταν απλά μοναδικός, άσχετα αν μου αρέσει ή δεν μου αρέσουν τα τραγούδια του...

Μην κρίνετε τώρα τις αμαρτίες του.
Απλά απολαυστε τον

Βilly jean... (http://www.youtube.com/watch?v=C-blEgMyJwU)

SpeakeasyBlues
26/06/2009, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Δεν θα σχολιάσω τον άνθρωπο, απλά τον καλλιτέχνη.
Στο κάτω κάτω, δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα, ούτε εγώ ούτε κάνείς.

Ο τραγουδιστής, άφησε εποχή.
Ηταν απλά μοναδικός, άσχετα αν μου αρέσει ή δεν μου αρέσουν τα τραγούδια του...

Μην κρίνετε τώρα τις αμαρτίες του.
Απλά απολαυστε τον

Βilly jean... (http://www.youtube.com/watch?v=C-blEgMyJwU)

3 πουλακια καθονται, για αυτο βρισκουν και κονομανε στις πλατες σας :wave2:

manhunter
26/06/2009, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
3 πουλακια καθονται, για αυτο βρισκουν και κονομανε στις πλατες σας :wave2:

4 κάθονται βασικά.
Αλλά αν θες και αυτό το θρέντ να πάει αντιπαραθέσεις, κανένα πρόβλημα.

Οτι και αν έκανε, μπορείς να πιστευω να διαχωρίσεις τον καλλιτέχνη απο τον άνθρωπο.
Και σου αρέσει δεν σου αρέσει, άφησε εποχή, και στην δική σου πλάτη

SpeakeasyBlues
26/06/2009, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
4 κάθονται βασικά.
Αλλά αν θες και αυτό το θρέντ να πάει αντιπαραθέσεις, κανένα πρόβλημα.

Οτι και αν έκανε, μπορείς να πιστευω να διαχωρίσεις τον καλλιτέχνη απο τον άνθρωπο.
Και σου αρέσει δεν σου αρέσει, άφησε εποχή, και στην δική σου πλάτη

4 θελεις? αντε 4...και τον νου σου μην σου θιξουν τον michael και ολο του το συναφι...

manhunter
26/06/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
4 θελεις? αντε 4...και τον νου σου μην σου θιξουν τον michael και ολο του το συναφι...


Προφανώς μου έμαθε ο trooper τα σουαχίλι, και δεν τα καταλαβαίνεις.
Αν δεν μπορείς να διαβάσεις αυτά που λέω, μην σχολιάζεις καλυτερα.

Αν διάβασεις, γράφω οτι ανεξαρτήτως αν μου άρεσε η μουσική του ή όχι, δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι άφησε εποχή, σαν καλλιτέχνης.

Όλοι ακούμε μια μουσική, ή διάφορες αν θες.
Όλες ζούν στις ''πλάτες'' μας.
Αν εσένα σε πειράζει αυτό, μην ξανακούσεις καμία μουσική.

reinmeister
26/06/2009, 09:56
εκπληκτικος μουσικος και χορευτης ...σαφεστατα ο βασιλιας της ποπ...αφησε πισω του μια τεραστια μουσικη ιστορια που πιστευω οτι ειναι σχεδον αδυνατον να επαναληφθει απο οποιονδηποτε αλλον...

μια αναντικαταστατη ιδιοφυια της μουσικης ,που χωρις αυτη ο κοσμος θα ειναι φτωχοτερος...

το ποιον του ως εκ των πραγματων δεν μπορει να το ξερει κανεις και ειναι τουλαχιστον ντροπη,την ημερα του θανατου του να κακοχαρακτηριζεται,οταν ολοκληρες γενιες ξεκινησαν χορο και μουσικη,μεσω αυτου, αντι να γκετοποιηθουν και να γινουν εμποροι οπλων και πρεζονια...

αυτο ΕΙΝΑΙ γεγονος και μπορειτε αν μη τι αλλο να το σεβαστειτε αν και δυστυχως ,μαλλον ες ματην το γραφω...

υ.γ.ενας αντρας χτιζει χιλιες γεφυρες και παιρνει και μια πιπα...εσεις δεν θα τον πειτε χτιστη,αλλα πουστη...περαστικα σας...

:wave2:

panagiotis dim
26/06/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
4 θελεις? αντε 4...και τον νου σου μην σου θιξουν τον michael και ολο του το συναφι...

εσύ ..πουλάκι ... κρίνοντας απο το avatar σου ...δεν πρέπει να εχεις είδωλα.

θέλεις δεν θέλεις ομως η μουσική δεν είναι μόνο νότες και ορχήστρες. είναι και συναισθήματα που σου δημιουργούνται καποια στιγμή και έρχεται κάποιο τραγούδι ( μπορεί να είναι και led zepelin) να τα συντροφεύουν ( σου αρέσει το ...συντροφεύουν;;;)

για κάποιους λοιπόν που γεννήθηκαν μέσα στους ροκάδες και τους καρεκλάδες ονόματα οπως του συγχωρεμένου θα θυμιζουν πάντα τα νιάτα τους και τα δικά μου επίσης .

ας αναπαυθεί η ψυχή του .αξέχαστος!!!

peskandritsos
26/06/2009, 10:07
Το περιμενα οτι θα βρεθει καποιος η καποιοι να ειρωνευτουν η να κοροϊδεψουν επειδη απλως δεν συμφωνουν με τα ηχητικα ακουσματα του μακαριτη.
Αλλα οτι και να λενε το μεγεθος απο τα γραμματα που εχει γραφτει το ονομα του στην μουσικη βιομηχανια ειναι ισαξιο με τυπους οπως Ελβις Πρισλεϋ και Τζων Λενον.
Αντε να υπαρχουν αλλοι 10 με τετοια αποδοχη στον κοσμο.
Και ολοι τους ηταν για την εποχη τους πρωτοποριακοι.
Οπως επισης σιγουρα δεν αρεσαν σε ολους αλλα σεβασμο δειχνουν οι περισσοτεροι νοημονες.:wave2:

makis206
26/06/2009, 10:07
Δεν μπορούμε να παραβλέψουμε ότι στον καθένα μένουν άλλα πράγματα απ'αυτόν που έφυγε.. σεβαστή και η μία πλευρά και η άλλη. Αυτοί που κράτησαν τα άσχημα θα μπορούσαν όμως να σιωπήσουν τουλάχιστον για σήμερα.. αν δεν σέβονται τον άνθρωπο που έφυγε ας σεβαστούν τουλάχιστον αυτούς που για σήμερα η μέρα κρύβει μια πικρία στην ψυχή..

XJR_Billy
26/06/2009, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το ειδα τωρα το πρωι και πραγματικα σταναχωρηθηκα.
Μπορει να ειχαν βγει καποιες φημες που δεν ξερουμε αν ηταν αληθινες και φυσικα αν ηταν δεν θα μας ειχαν υποστηρικτες αλλα ο ανθρωπος ηταν χαρισματικος και αληθινος καλλιτεχνης.
Σιγουρα ηταν απο τους ελαχιστους που σημαδευουν την εποχη τους και δεν ξεχνιωντε ποτε, οσα χρονια και να περασουν.
Εμενα θα μου μεινει και μια πικρα που δεν μπορεσα να τον απολαυσω και επι σκηνης ζωντανα πριν απο χρονια που ηταν να ερθει Ελλαδα.
Οι κακοπροαιρετοι ας μην βγαλουν τωρα τις κακιες τους και να δειξουν λιγο σεβασμο σε εναν νεκρο καλλιτεχνη που το ονομα του δεν θα σβησει ποτε.
Απλα RESPECT

+660

Όντως, τέλος εποχής...
Για τους λίγο μεγαλύτερους που τον ζήσαμε στις δόξες του, δεν θα ξεχαστεί...
Ούτε εμένα μου άρεσαν τα τραγούδια του, αλλά μιλάμε για πραγματικό καλλιτέχνη και μεγάλο ταλέντο.

Όσον αναφορά την προσωπική του ζωή... Ο αναμάρτητος τον πρώτο λίθο βαλέτο...

Καλό του ταξίδι...

Akatanomastos
26/06/2009, 10:12
ρε φιλαρακο τον μαικλ τζαξον τον ξερει ολο το ηλιακο συστημα(ισως και παραεξω) και ερχεσαι εσυ να τον κραξεις..

αστειο απλα..

SpeakeasyBlues
26/06/2009, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ρε φιλαρακο τον μαικλ τζαξον τον ξερει ολο το ηλιακο συστημα(ισως και παραεξω) και ερχεσαι εσυ να τον κραξεις..

αστειο απλα..

ελα ντε...

SnakeMJK
26/06/2009, 10:21
michael wins :p


166999

Tpap
26/06/2009, 10:21
Πραγματικά ένας πρωτοπόρος του μουσικού στερεώματος...RIP :(


Ή αλήθεια είναι βεβαίως, ότι θα μας είχε δώσει ακόμη καλλίτερη μουσική, αν είχε αγαπήσει λίγο περισσότερο τον εαυτό του.

sergiosm
26/06/2009, 10:25
Ρε παιδιά

κάθε άνθρωπος έχει την πορεία του, η οποία έχει και καλές και κακές στιγμές.

κάθε άνθρωπος κάπου επιτυγχάνει και κάπου αποτυγχάνει.

όσο μάλιστα πιο προβεβλημένος είναι κάποιος τόσο περισσότερο διογκώνονται (και οι επιτυχίες και οι αποτυχίες).

τώρα γιατί όταν πεθάνει κάποιος πρέπει ή μόνο να τον βρίζουμε ή μόνο να τον εκθειάζουμε δεν μπορώ να το καταλάβω...

ο Jackson σε αυτό που έκανε ήταν επιτυχημένος.
Σε κάποιους άρεσε σε κάποιους άλλους όχι...

Μήπως αυτά που κάνουμε εμείς αρέσουν σε όλους;;
Μήπως εμάς κάποιοι δεν μας λένε μ@λ@κες;;

Το μόνο που μπορεί να βγει από αυτό το γεγονός είναι ότι σε όλους μας στο τέλος το ίδιο κομμάτι γης μας αναλογεί.

Ας κοιτάξουμε λοιπόν να ζήσουμε όσο πιο όμορφα μπορούμε τη ζωή μας, να χαρούμε την οικογένειά μας, τα παιδιά μας και τους φίλους μας και όλα τα άλλα τα εφήμερα ας τα αξιολογήσουμε όπως τους πρέπει ...

:wave2:

Xrider
26/06/2009, 10:26
:a014:

Gandalf dr685sm
26/06/2009, 10:29
Δώσε και μένα ρε μοναχοφάη... πλάκωσες την σακούλα και δεν έχεις αφήσει ούτε ενα κομματάκι pop-corn.

Gandalf

stvr1
26/06/2009, 10:32
:a014: Έχει για όλους...

Akatanomastos
26/06/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

ο Jackson σε αυτό που έκανε ήταν επιτυχημένος.
Σε κάποιους άρεσε σε κάποιους άλλους όχι...

Μήπως αυτά που κάνουμε εμείς αρέσουν σε όλους;;
:

φιλε μου εχεις δικιο, καθενας μπορει να εχει την αποψη του για το καλλιτεχνικο εργο καποιου.

αλλα ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΟ δεν ειναι επιχειρημα για να απορριπτεις καποιον:


Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
3 πουλακια καθονται, για αυτο βρισκουν και κονομανε στις πλατες σας :wave2:


πρωτα ΑΚΟΥ ΔΕς 15 video και μετα κρινε το εργο οχι αν εβγαλε λεφτα ή αν ειναι παιδαραστης

μαγκια του (για το 1ο) η δικαιοσυνη θα πρεπε να επιληφθει για το 2ο(αν οντως ηταν)

:wave2:

Xrider
26/06/2009, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δώσε και μένα ρε μοναχοφάη... πλάκωσες την σακούλα και δεν έχεις αφήσει ούτε ενα κομματάκι pop-corn.

Gandalf
Αραξε,θα δουμε ματς σε λιγο...
:a014: :a014:

cheos13
26/06/2009, 10:35
Ο Μιχαλακης το θελουμε η οχι εχει μεινει στην ιστορια!

Δεν χρειαζεται να εισαι φανατικος του θαυμαστης για να το αντιληφθεις αυτο!
Τα ακουσματα μου αλλωστε ειναι τελειως διαφορετικα...

Τα υπολοιπα περι προσωπικης ζωης το θεωρω τουλαχιστον τραγικο να συζητιουνται για εναν

ανθρωπο που 'εφυγε'.....

υγ1 μην τσουβαλιαζουμε ανθρωπους συλληβδην...δεν ειναι κ οτι το καλυτερο!

@rein :a013:

υγ2 μην μου τσαντιζετε τον περπιρακη!! :rotflmao: :rotflmao:

ggs
26/06/2009, 10:38
Πάει ο Μαικλ…..πέθανε σήμερα κι Σαρα Φοσετ (άγγελοι του Τσαρλυ , η ξανθιά)
εκλεισα κι εγω ενα χρονο ακομη...


Γερνάμε ρε π@υστη μου…..

:sad:

THEOD
26/06/2009, 10:38
Λίγη σημασία έχουν όλα αυτά...Η αλήθεια είναι ότι ήταν ένα παγκόσμιο φαινόμενο που το αστέρι του θα λάμπει και για επόμενες γενιές...

Καλλιτεχνικά δεν μου καίγεται καρφί, άσχετα πολλά από τα τραγούδια του τα θυμάμαι με νοσταλγία - κυρίως γιατί μου θυμίζουν εφηβικά χρόνια...

Σαν άνθρωπος δεν μπορώ να μην λυπηθώ και ας πιστεύω ότι σε έναν μεγάλο βαθμό προκάλεσε και ο ίδιος την τύχη του - και άρα το πρόωρο τέλος του...

Ktm.Prestige
26/06/2009, 10:56
+1000 Michael Jackson

Διμιούργησε ιστορία στην παγκόσμια μουσική σκηνή!Άλλαξε τον τρόπο διασκέδασης και ακουσμάτων.

:a19:

yannis24
26/06/2009, 10:59
:a014: :a014:

εχω πολλα λεμε :

:a014: :a014:

LsKostas
26/06/2009, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Πάει ο Μαικλ…..πέθανε σήμερα κι Σαρα Φοσετ (άγγελοι του Τσαρλυ , η ξανθιά)
εκλεισα κι εγω ενα χρονο ακομη...


Γερνάμε ρε π@υστη μου…..

:sad:

Φιλε τι γυναικαρα αυτη η Foset ... RIP και στους δυο

:(

makis206
26/06/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
πέθανε σήμερα κι Σαρα Φοσετ (άγγελοι του Τσαρλυ , η ξανθιά)

Φάρα ;!;!:p

p@nos
26/06/2009, 11:11
ειναι μια μεγαλη απωλια, οχι επειδη πεθανε, και δε θα εβγαζε αλλα τραγουδια...

απλα ηταν ενας μυθος της μουσικης...
Μεσα στους κορυφαιους γενικα, και σιγουρα με διαφορα ο πρωτος στην κατηγορια μουσικης που βρισκοταν...

πολλα τα μοναδικα του τραγουδια, τα οποια αν και 30 χρονων, ειναι απο τα πολυ λιγα που ακομα παιζουν σε ραδιοφωνα, μαγαζια, και σε κανεναν δε φαινοντε παλιομοδιτικα...

ταλεντο αναμφιβολα μοναδικο, και πολυ δυσκολο να ξαναεμφανιστει ενα τετοιο παρομοιο φαινομενο...

παντως η συγκριση με σημερινα τραγουδια, και με τις επιτυχιες του Michael Jackson ειναι τραγικη...
απλα αλλο επιπεδο...


ειναι απο τους λιγους μουσικους, που ισως δε θα πεθανουν ποτε...


οι επιλογες τους στην προσωπικη του ζωη περιεργες, αλλα στην τελικη στον εαυτο του εκανε οτι ηθελε, και σιγουρα δε μας αφορουν στο ελαχιστο...
τωρα για τους πικροχολους, ο αναμαρτητος και τελειος πρωτος το λιθο...

blueangel
26/06/2009, 11:12
:rolleyes: :a014: :a014: :a014: :a014:

Εχετλαίος
26/06/2009, 11:14
In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?
In My Trials
And My Tripulations
Through Our Doubts
And Frustrations
In My Violence
In My Turbulence
Through My Fear
And My Confessions
In My Anguish And My Pain
Through My Joy And My Sorrow
In The Promise Of Another Tomorrow
I'll Never Let You Part
For You're Always In My Heart.

RIP Michael :(

Xrider
26/06/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ειναι μια μεγαλη απωλια, οχι επειδη πεθανε, και δε θα εβγαζε αλλα τραγουδια...

απλα ηταν ενας μυθος της μουσικης...
Μεσα στους κορυφαιους γενικα, και σιγουρα με διαφορα ο πρωτος στην κατηγορια μουσικης που βρισκοταν...

πολλα τα μοναδικα του τραγουδια, τα οποια αν και 30 χρονων, ειναι απο τα πολυ λιγα που ακομα παιζουν σε ραδιοφωνα, μαγαζια, και σε κανεναν δε φαινοντε παλιομοδιτικα...

ταλεντο αναμφιβολα μοναδικο, και πολυ δυσκολο να ξαναεμφανιστει ενα τετοιο παρομοιο φαινομενο...

παντως η συγκριση με σημερινα τραγουδια, και με τις επιτυχιες του Michael Jackson ειναι τραγικη...
απλα αλλο επιπεδο...


ειναι απο τους λιγους μουσικους, που ισως δε θα πεθανουν ποτε...


οι επιλογες τους στην προσωπικη του ζωη περιεργες, αλλα στην τελικη στον εαυτο του εκανε οτι ηθελε, και σιγουρα δε μας αφορουν στο ελαχιστο...
τωρα για τους πικροχολους, ο αναμαρτητος και τελειος πρωτος το λιθο...
+ απειρο :a10:

Ο Ρουβας ακομα το παλευει να χορεψει σαν τον Μιχαλη :lol: 20 χρονια μετα!!
(αυτο για τους Γιουροβιζιονιστες) :lol:

golis
26/06/2009, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
ψαχτο λιγο με τα ειδωλα, θα κανεις καλο στον εαυτο σου.

Δώσε το καλό παράδειγμα και ξεκίνα εσύ απο το άβαταρ σου... :wave2:



Καλό ταξίδι King of Pop.

madox
26/06/2009, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SpeakeasyBlues
3 πουλακια καθονται, για αυτο βρισκουν και κονομανε στις πλατες σας :wave2:


Ενω τα δικα σου ροκ ιδωλα ειναι ολα στην πεινα...

notakos600
26/06/2009, 11:41
Πλακώσανε και οι παστρικές του χωριού και πετάνε λάσπη.

Το άκουσα μόλις ξύπνησα και στενοχωρήθηκα.
Απλά σεβασμός και να αναπαυθεί εν ειρήνη ο άνθρωπος που με τα τραγούδια του ομόρφυνε τα εφηβικά μου χρόνια....

peskandritsos
26/06/2009, 11:42
Νομιζω οτι η ικανοτητα του δεν ηταν η φωνη του.

Ενταξει καλη φωνη αλλα οχι και τιποτα το φοβερο.

Το σοου ομως που εκανε στις ζωντανες εμφανισεις του αξεπεραστο, οπως και η ικανοτητα να χορευει εκπληκτικα και συγχρονως να τραγουδαει.

Στις συναυλιες που εκανε γινοταν παντα το αδιαχωρητο και δεν ξερω αν ακομα εχει μαζεψει κανενας αλλος τοσο κοσμο.

Και φυσικα το τραγουδι που εγραψε παρεα με τον Λαϊονελ Ριτσι καπου γυρω στο 1980 για την Αφρικη αξεπεραστο.

Ακομα το βιντεο κλιπ του θριλλερ θεωρειτε οτι ειναι το καλυτερο ολων των εποχων (που γυριστηκε μια 20ετια πριν)

Εχει να βγαλει cd πανω απο 10 χρονια και μολις ειπε οτι θα κανει συναυλιες αμεσως εξαντληθηκαν τα εισιτηρια.

Ε, μετα απο ολα αυτα θα πει καποιος οτι δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο??

Ενταξει δεν θα κλαψουμε κιολας αλλα την προσφορα του πρεπει να την αναγνωρισουμε.

blackbusa
26/06/2009, 11:42
χμμμμμμμμ...υπηρχε και ενα αλλο θρεντακι που πρεπει να εφυγε απατο....:look: τεσπα...θα τα πω και απο εδω...το καλλιτεχνη τον κανει ο ανθρωπος και αντιστροφα....πρεπει σε αυτα να υπαρχει μια ισσοροπια....και αυτος την ειχε χασει προ πολλου....και βεβαια δεν ξερω αν και πως αλλα η καριερα του πηρε την κατιουσα απο τοτε που βγηκε η σχετικη βρωμα με τα ''παθη''του...και δεν μπορω να αρκεστω μονο στην καρριερα του σαν καλλιτεχνη με τετοιες ''βρωμες'' που ειχαν βγει....


υ.γ. Rein...δεν υπαρχει περιπτωση να πεις.....πωπωπωπω και γαμω τους χτιστες ειναι ο πουστης...:lol:

spyro
26/06/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Το περιμενα οτι θα βρεθει καποιος η καποιοι να ειρωνευτουν η να κοροϊδεψουν επειδη

γράψε ακόμα εναν μαζί με τον SpeakEasy


@SpeakEasy, φιλαράκι μην μασάς.... και εγω μαζί σου ειμαι. Έτοιμοι ειμαστε τώρα να τα βάψουμε και μαύρα για εναν ψυχανόμαλο παιδεραστή. Εαν ηταν ενας αγνωστος παιδραστης αυτη την στιγμή θα ανοιγαμε σαμπάνιες. αλλά τωρα επειδη καποια βιομηχανία θεάματος δημιουργησε ενα εκτρωμα και τον εβαλε να τραγουδισει το "Bily Jean" μας πιάσανε τα ζουμιά.

madox
26/06/2009, 11:42
Πληροφοριακα το original video του billie jean πριν "σηκωθει"απο το youtube ειχε ξεπερασει τα 25000000 views.

alex14
26/06/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
χμμμμμμμμ...υπηρχε και ενα αλλο θρεντακι που πρεπει να εφυγε απατο....:look: τεσπα...θα τα πω και απο εδω...το καλλιτεχνη τον κανει ο ανθρωπος και αντιστροφα....πρεπει σε αυτα να υπαρχει μια ισσοροπια....και αυτος την ειχε χασει προ πολλου....και βεβαια δεν ξερω αν και πως αλλα η καριερα του πηρε την κατιουσα απο τοτε που βγηκε η σχετικη βρωμα με τα ''παθη''του...και δεν μπορω να αρκεστω μονο στην καρριερα του σαν καλλιτεχνη με τετοιες ''βρωμες'' που ειχαν βγει....




+1

makis206
26/06/2009, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Έτοιμοι ειμαστε τώρα να τα βάψουμε και μαύρα για εναν ψυχανόμαλο παιδεραστή. Εαν ηταν ενας αγνωστος παιδραστης αυτη την στιγμή θα ανοιγαμε σαμπάνιες. αλλά τωρα επειδη καποια βιομηχανία θεάματος δημιουργησε ενα εκτρωμα και τον εβαλε να τραγουδισει το "Bily Jean" μας πιάσανε τα ζουμιά.

Ο άγνωστος παιδεραστής δεν έγινε ούτε στιγμή κομμάτι ζωής στον περισσότερο κόσμο, το μόνο που πρόσφερε ήταν η αηδία. Κι όσοι απ'τους υπόλοιπους βγάλαμε μια δεκάρα στεναχώριας για τον Jackson, δεν σημαίνει ότι αυτά που έκανε μας άφησαν αδιάφορους.

Για εκείνο το κομμάτι που χάραξε στην καρδιά μας ζουμιάσαμε, φιλικά Σπύρο :beer:

madox
26/06/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
χμμμμμμμμ...υπηρχε και ενα αλλο θρεντακι που πρεπει να εφυγε απατο....:look: τεσπα...θα τα πω και απο εδω...το καλλιτεχνη τον κανει ο ανθρωπος και αντιστροφα....πρεπει σε αυτα να υπαρχει μια ισσοροπια....και αυτος την ειχε χασει προ πολλου....και βεβαια δεν ξερω αν και πως αλλα η καριερα του πηρε την κατιουσα απο τοτε που βγηκε η σχετικη βρωμα με τα ''παθη''του...και δεν μπορω να αρκεστω μονο στην καρριερα του σαν καλλιτεχνη με τετοιες ''βρωμες'' που ειχαν βγει....


υ.γ. Rein...δεν υπαρχει περιπτωση να πεις.....πωπωπωπω και γαμω τους χτιστες ειναι ο πουστης...:lol:


Ενω για τα παθη του mick jagger πχ δινεις αφεση χωρις δευτερη σκεψη και αρκεισαι στην καρριερα του ως καλλιτεχνη.Προφανως και δεν σου αρεσε η μουσικη του(ουτε και μενα),αλλα δεν μπορω να διαβαζω προκατελειμμενα ποστ απο φανατικους και ληγμενους "ροκαδες".

blackbusa
26/06/2009, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ο άγνωστος παιδεραστής δεν έγινε ούτε στιγμή κομμάτι ζωής στον περισσότερο κόσμο, το μόνο που πρόσφερε ήταν η αηδία. Κι όσοι απ'τους υπόλοιπους βγάλαμε μια δεκάρα στεναχώριας για τον Jackson, δεν σημαίνει ότι αυτά που έκανε μας άφησαν αδιάφορους.

Για εκείνο το κομμάτι που χάραξε στην καρδιά μας ζουμιάσαμε, φιλικά Σπύρο :beer:

οπως ο Δουρης ρε Μακη...που εγινε και ανεκδοτο καποια στιγμη???σορρυ...δεν εχω ορεξη για αντιπαραθεσεις η να την πω γενικα...αλλα καποια πραγματα (στο μυαλο μου εστω) δεν μπορουν να συνδιαστουν...και ποσο πιο σιχαμερο να εκμεταλλευεσε την φημη σου...πολλοι γνωστοι εχουν διαφορα παθη που μπορει να σε χαλανε η οχι....αυτος ειχε το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ....

Δηλαδη αυτος που πεθανε απο ανιατη αρρωστια για τις σεξουαλικες του προτιμησεις πως δεν τον θυματε ΚΑΝΕΙΣ (νομιζω) για αυτο???

http://www.youtube.com/watch?v=FaGafuPCUaM

:wave2:

notakos600
26/06/2009, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Για εκείνο το κομμάτι που χάραξε στην καρδιά μας ζουμιάσαμε, φιλικά Σπύρο :beer: [/B]






Να 'σαι καλά ρε Μάκη, το έγραψες καλύτερα από όλους μας.

mats8282
26/06/2009, 12:05
Εγω απλα θα πω οτι ηταν ενας καλλιτεχνης που ειχε φανατικους θαυμαστες μεχρι και στα Βρουβιανα Αιτωλοακαρνανιας πριν 15+ χρονια...

Πρωτα πηγε ο Jackson εκει και μετα η ασφαλτος...

blackbusa
26/06/2009, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Ενω για τα παθη του mick jagger πχ δινεις αφεση χωρις δευτερη σκεψη και αρκεισαι στην καρριερα του ως καλλιτεχνη.Προφανως και δεν σου αρεσε η μουσικη του(ουτε και μενα),αλλα δεν μπορω να διαβαζω προκατελειμμενα ποστ απο φανατικους και ληγμενους "ροκαδες".

επειδη δεν θελω να ξεφυγει το θρεντακι αλλα μου την λες (νομιζω)....αυτο και τελος....ο καθενας στον εαυτο του μπορει να κανει οτι θελει...ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ....καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι....ο Jagger που βασικα δεν τον γουσταρω και πολυ δεν ειπε ποτε....μαγκες ελατε να την πιουμε παρεα γιατι ειναι και καλο...και δεν εχει ακουστει να εκανε παρεα με 11χρονα....αν ακουστει εδω θα ειμαι....

υ.γ. ουτε φανατικος ουτε ληγμενος ροκας ειμαι....οταν δεν ξερεις καποιον προσωπικα μην βαζεις ταμπελες....

alex14
26/06/2009, 12:10
Εξαρταται πως το βλεπει ο καθενας. Δεν λεω, σαν τραγουδιστης καλος ηταν αλλα δεν αφησε και καποιο "εργο" που ο κοσμος δεν θα μπορουσε χωρις αυτο.

:wave2:

peskandritsos
26/06/2009, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
γράψε ακόμα εναν μαζί με τον SpeakEasy


@SpeakEasy, φιλαράκι μην μασάς.... και εγω μαζί σου ειμαι. Έτοιμοι ειμαστε τώρα να τα βάψουμε και μαύρα για εναν ψυχανόμαλο παιδεραστή. Εαν ηταν ενας αγνωστος παιδραστης αυτη την στιγμή θα ανοιγαμε σαμπάνιες. αλλά τωρα επειδη καποια βιομηχανία θεάματος δημιουργησε ενα εκτρωμα και τον εβαλε να τραγουδισει το "Bily Jean" μας πιάσανε τα ζουμιά. Αντε, επειδη εισαι πολυ ανετος για καντο και συ αυτο.:wave2:
http://www.youtube.com/watch?v=C-blEgMyJwU

Xrider
26/06/2009, 12:19
Ρε το δικαστηριο δεν εβγαλε ποσρισμα....μπορει και να ηταν μπορει και απλα να του τα "μασησαν/εκβιασμο"!
Δεν εχετε ακουσει καλητερα να σου βγει το ματι παρα τ-ονομα!?!
Ποιος θα εστελνε τα παιδια του και δη μωρα να κοιμουνται στο σπιτι ενος ξενου???
Στο τελος οσοι του εκαναν μυνηση βγηκαν κερδισμενοι με κατι εκατ. $
Μπορει και να πληρωσε απλα για να σταματησουν να ασχολουνται μαζι του,μορει και να μην ηταν παιδεραστης.
Ειδατε κανενα βιντεο να λεει ο Μιχαλης "τι εισαι?εισαι το πουτανακι μου??" [quiz:ποιος ειπε αυτην την γνωστη φραση και σε ποια]

:nono:

evvou
26/06/2009, 12:19
το μηνυμα μιας φιλης μου απο Καναδα με εκφραζει απολυτα...


Over the past few years I have caught glimpses of MJ's media driven downward spiral and as with most 'glamorous gossip' I am not directly interested. I haven't kept up with his diseases, and list of prescription medication or his charges of molestation... However, MJ has inspired my feet to move countless times! I can never sit still when his old school tunes hit the waves. I can clearly recall being young, very young - about 5, in our summer home in Clearwater, FL dancing to the beat of MJ's tunes in our living room. There, for the very first time I could feel the music- live it, be present. So at heart, I must admit that I may be one of his dedicated fans, for he inspired me at 5 to really feeeeeel music and not just listen

spyro
26/06/2009, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
Αντε, επειδη εισαι πολυ ανετος για καντο και συ αυτο.:wave2:
http://www.youtube.com/watch?v=C-blEgMyJwU

τι ειχε κανει ο Θεός ρε συ φιλος πωπω

βέβαια και το παληκάρι απο κάτω ηταν και αυτός σε αναλογα επιπεδα δημιουργίας, δεν μπορεις να πεις .. ε?

http://www.youtube.com/watch?v=mC8JVz5eDl4

blackbusa
26/06/2009, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
Ρε το δικαστηριο δεν εβγαλε ποσρισμα....μπορει και να ηταν μπορει και απλα να του τα "μασησαν/εκβιασμο"!
Δεν εχετε ακουσει καλητερα να σου βγει το ματι παρα τ-ονομα!?!
Ποιος θα εστελνε τα παιδια του και δη μωρα να κοιμουνται στο σπιτι ενος ξενου???
Στο τελος οσοι του εκαναν μυνηση βγηκαν κερδισμενοι με κατι εκατ. $
Μπορει και να πληρωσε απλα για να σταματησουν να ασχολουνται μαζι του,μορει και να μην ηταν παιδεραστης.
Ειδατε κανενα βιντεο να λεει ο Μιχαλης "τι εισαι?εισαι το πουτανακι μου??" [quiz:ποιος ειπε αυτην την γνωστη φραση και σε ποια]

:nono:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ναι ναι....και ο αλλος εσκασε τσουβαλια με λεφτα για εναν εκβιασμο...στην Αμερικη ιδιος που κατι τετοια τα εχουν για ψωμοτυρι...μεσα στους κατακριτεους (ισως και πιο σιχαμεροι)ειναι και οι γονεις που....ασε να μην πω.....το δικαστηριο δεν εβγαλε πορισμα γιατι εγινε συμβιβασμος...:winka: και συνηθως δεν τον κανει ο κατηγορος αλλα ο κατηγορουμενος....οταν βλεπει οτι θα χασει σιγουρα....και λεφτα αποζημιωσης και χαλασμενο (αποδεδιγμενα) προσωπειο...
Με τον Στεφανο που λες ηταν 16χρονα ανεπτυγμενα (που βασει νομου δυστηχως δεν ειχε προβλημα να τον σκισουν τον παλιοκαραγκιοζη)....

γειαααααααα τωρα.....

:wave2:

evvou
26/06/2009, 12:31
ο καθένας έχει την άποψη του κ κάλα κάνει....και καλό είναι να εκφράζουμε την άποψη μας...

όμως το ξεκατίνιασμα κ η κακία είναι γελοίο κ θυμίζει το cosmopolitan forum :wave2:

devil's animal
26/06/2009, 12:41
ας αναπαυθει εν ειρηνη.
:sad:

spyro
26/06/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
ο καθένας έχει την άποψη του κ κάλα κάνει....και καλό είναι να εκφράζουμε την άποψη μας...

όμως το ξεκατίνιασμα κ η κακία είναι γελοίο κ θυμίζει το cosmopolitan forum :wave2:

συμφωνω και ζητω συγνώμη εαν παραφέρθηκα αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ ρε συ zan όταν κάποιος μου ζητάει να παραβγώ στο σπάσιμο της μέσης για να αποδείξω κατα πόσο αξίζω η όχι, οφείλω να πράξω αναλόγως με το αντίστοιχο επίπεδο :D

sorry και πάλι ... προς τους υπόλοιπους

:wave2:

panagiotis dim
26/06/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
χμμμμμμμμ...υπηρχε και ενα αλλο θρεντακι που πρεπει να εφυγε απατο....:look: τεσπα...θα τα πω και απο εδω...το καλλιτεχνη τον κανει ο ανθρωπος και αντιστροφα....πρεπει σε αυτα να υπαρχει μια ισσοροπια....και αυτος την ειχε χασει προ πολλου....και βεβαια δεν ξερω αν και πως αλλα η καριερα του πηρε την κατιουσα απο τοτε που βγηκε η σχετικη βρωμα με τα ''παθη''του...και δεν μπορω να αρκεστω μονο στην καρριερα του σαν καλλιτεχνη με τετοιες ''βρωμες'' που ειχαν βγει....


υ.γ. Rein...δεν υπαρχει περιπτωση να πεις.....πωπωπωπω και γαμω τους χτιστες ειναι ο πουστης...:lol:

Πάνο;; σεβαστή αποψη .

Αλλά ακου.

τον καλλιτέχνη δεν τον κάνει η προσωπική του ζωή η οποία είναι ανεξάρτητη απο τον καλλιτεχνική σε κάθε περίπτωση.

Π.Χ janis joplin είδωλο στην εποχή της ( ισως δεν την ξέρεις) αλλα πήχτρα στα ναρκωτικά. (εξάλλου πέθανε απο δαύτα)

Τί είδους προσωπική ζωή περνούσε στους ακροατές της;; παιδιά παρτε οπως εγώ την σκόνη την πικρή;

Δικός μας μεγάλος καλλιτέχνης εν ζωή δεν λέω ονομα .

Σε συναυλία του είχε πιεί μισή ντουζίνα χάπια και δυο μπουκάλια ουίσκι . Τι παράδειγμα εδινε στους νέους που τον ακουγαν κατα ΄χιλιάδες.

Ο συγχωρεμένος λένε πως πείραζε παιδάκια .Εγώ δεν ξέρω δεν γνωρίζω ούτε μπροστά ήμουν ( οποιος ήταν να το πεί τώρα ...) Αν πείραζε παιδάκια λές να δημιούργησε πολλούς παιδεραστές απο όσους τον ακουγαν και ακούνε ακόμα;;

Εχω πολλά παραδείγματα . Γενικά οι καλλιτέχνες τα πίνουν και κάνουν διάφορα .Εμείς εξετάζουμε ακούσματα και δεν παραδειγματιζόμαστε απο τα προσωπικά τους. Αλλιώς θα έπρεπε να καπνίζαμε όλοι πούρα οπως ο ΤΣΕ. Εδώ ομως μιλάμε για την μουσική σκηνή που αφησε πίσω του τόσα χρόνια και οχι αν ήταν ασπρος μαυρος μέθυσος πούστης η με μικρή τσουτσούνα.

Firestorm
26/06/2009, 12:52
Για την μουσικη του δεν μου πεφτει λογος,αλλοι εκτασιαζονται και αλλοι αηδιαζουν ..περι ορεξεως..!!
Αλλα αν σε οσα τον κατηγορησαν υπαρχει η ελαχιστη αληθεια[που ποτε δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια]στο διαολο να παει και ακομα παραπερα μηπως και ξεβρωμισουμε.

johndoe
26/06/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
εκπληκτικος μουσικος και χορευτης ...σαφεστατα ο βασιλιας της ποπ...αφησε πισω του μια τεραστια μουσικη ιστορια που πιστευω οτι ειναι σχεδον αδυνατον να επαναληφθει απο οποιονδηποτε αλλον...

μια αναντικαταστατη ιδιοφυια της μουσικης ,που χωρις αυτη ο κοσμος θα ειναι φτωχοτερος...

το ποιον του ως εκ των πραγματων δεν μπορει να το ξερει κανεις και ειναι τουλαχιστον ντροπη,την ημερα του θανατου του να κακοχαρακτηριζεται,οταν ολοκληρες γενιες ξεκινησαν χορο και μουσικη,μεσω αυτου, αντι να γκετοποιηθουν και να γινουν εμποροι οπλων και πρεζονια...

αυτο ΕΙΝΑΙ γεγονος και μπορειτε αν μη τι αλλο να το σεβαστειτε αν και δυστυχως ,μαλλον ες ματην το γραφω...

υ.γ.ενας αντρας χτιζει χιλιες γεφυρες και παιρνει και μια πιπα...εσεις δεν θα τον πειτε χτιστη,αλλα πουστη...περαστικα σας...

:wave2:


:a18: :a23: :a18:

VANDA
26/06/2009, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Firestorm
που ποτε δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...


Υπάρχουν και τα καπνογόνα.. Ποιος να ξέρει τι είναι αλήθεια... τέλος πάντων,

αν ένας άνθρωπος πεθαίνει όταν κανείς δεν τον θυμάται πια.. ο συγκεκριμένος έχει εξασφαλίσει την αθανασία εδώ και πολλά χρόνια.

Firestorm
26/06/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Υπάρχουν και τα καπνογόνα.. Ποιος να ξέρει τι είναι αλήθεια... τέλος πάντων,

αν ένας άνθρωπος πεθαίνει όταν κανείς δεν τον θυμάται πια.. ο συγκεκριμένος έχει εξασφαλίσει την αθανασία εδώ και πολλά χρόνια.
Αν αυτη ηταν η ματαιοδοξια του τοτε πρεπει να πω οτι τα καταφερε.
Δεν ειναι παντα αναγκη να κανεις κατι σπουδαιο 'η να προσφερεις κατι σημαντικο για να σε θυμουνται.

Georgaras
26/06/2009, 13:14
Κρίμα..... δεν έχω λόγια... έχει προσφέρει τα πάντα στην παγκόσμια μουσική... Εφυγε ενας σπουδαίος άνθρωπος…:sad:

madox
26/06/2009, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
επειδη δεν θελω να ξεφυγει το θρεντακι αλλα μου την λες (νομιζω)....αυτο και τελος....ο καθενας στον εαυτο του μπορει να κανει οτι θελει...ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ....καταλαβαινεις τι εννοω φανταζομαι....ο Jagger που βασικα δεν τον γουσταρω και πολυ δεν ειπε ποτε....μαγκες ελατε να την πιουμε παρεα γιατι ειναι και καλο...και δεν εχει ακουστει να εκανε παρεα με 11χρονα....αν ακουστει εδω θα ειμαι....

υ.γ. ουτε φανατικος ουτε ληγμενος ροκας ειμαι....οταν δεν ξερεις καποιον προσωπικα μην βαζεις ταμπελες....


Δε σου εβαλα καμοια ταμπελα μονος σου την εβαλες με αυτα που γραφεις.

Firestorm
26/06/2009, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από johndoe
:a18: :a23: :a18:
Μπορει καποιος να παρει οσες πιπες θελει ,να γ@μηθει οσο αντεχει,να παρει οσα ναρκωτικα και ποτο τραβαει η ορεξη του αλλα σε καμια περιπτωση να πηδαεις μικρα παιδια.
Μην τα κανουμε ολα ιδια..
Στην πρωτη περιπτωση ειναι επιλογες του που εχουν να κανουν με τον εαυτο του και τα παθη του και οι συνεπειες τελικα σε αυτον θα στραφουν.Δεν συμφωνησε κανεις με τους καλιτεχνες που επαιρναν ναρκωτικα αλλα δεν τους εστησε και στον τοιχο..
Τωρα για την παιδεραστια τι να πω ..να πω κρεμαλα και λιγο ειναι.

Georgaras
26/06/2009, 13:15
Αυτός είναι ο Michael Jackson

ΘΡΗΝΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ


Ο Μάικλ Τζόζεφ Τζάκσον, γεννημένος στις 29 Αυγούστου του 1958 στο Γκάρι της Ιντιάνα, είναι Αμερικανός μουσικός, τραγουδιστής, χορευτής, τραγουδοποιός και παραγωγός. Θεωρείται μια από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες στην ιστορία της μουσικής και του θεάματος. Πέθανε από ανακοπή καρδιάς στις 26 Ιουνίου, στο νοσοκομείο του Λος Άντζελες. Ήταν 50 ετών.
Άρχισε τη σταδιοδρομία του ως..
.τραγουδιστής της Motown με το συγκρότημα Jackson 5 (αποτελούμενο από τα αδέλφια Jackson), στα τέλη της δεκαετίας του '60 και στις αρχές της επόμενης δεκαετίας. Ενώ ήταν ακόμη μέλος των Jackson 5, το 1971 ξεκίνησε τις πρώτες σόλο ηχογραφήσεις του στην ίδια εταιρία το 1971. Το 1975 το συγκρότημα αποχώρησε από τη Motown και εντάχθηκε στο δυναμικό της Epic αλλάζοντας το όνομα σε Jacksons. Ο Τζάκσον άρχισε ουσιαστικά τη σόλο σταδιοδρομία του το 1979 με τον δίσκο Off the Wall (τυπικά αποχώρησε από τους Jacksons το 1987). Από τότε, είναι ένας από τους πιο επιτυχημένους εμπορικά καλλιτέχνες στην ιστορία της μαύρης μουσικής και ένας από τους πιο επιτυχημένους σόλο καλλιτέχνες συνολικά στην ιστορία της μουσικής.


Ο δίσκος Thriller του 1982 κατέκτησε τον τίτλο του πρώτου σε πωλήσεις δίσκου στην ιστορία, και παραμένει έως σήμερα το άλμπουμ με τις μεγαλύτερες πωλήσεις όλων των εποχών, έχοντας πουλήσει 104 εκατομμύρια αντίτυπα παγκοσμίως σύμφωνα με το Guinness World Records. Έμεινε στην κορυφή του Billboard album chart για 37 εβδομάδες, κέρδισε 7 βραβεία Grammy και 7 τραγούδια του ανέβηκαν στο top-10. Εκτός από τα άλμπουμ του, ο Τζάκσον κατέχει επίσης 13 νούμερο ένα τραγούδια στον πίνακα με τα 100 δημοφιλέστερα τραγούδια του περιοδικού Billboard, συμπεριλαμβανόμενων των «Don't Stop 'Til You Get Enough», «Rock With You», «Billie Jean», και «Beat It» καθώς και επιπλέον τέσσερα τραγούδια με τους Jackson 5. Οι ιδιαίτερες χορευτικές του κινήσεις, τα βίντεο κλιπ, και η ποπ εμφάνισή του έχουν εμπνεύσει και έχουν επηρεάσει πολλούς σημερινούς τραγουδιστές, όπως οι Usher, Beyoncé Knowles, Omarion και Justin Timberlake μεταξύ άλλων. Είναι ευρέως γνωστός ως «Βασιλιάς της Ποπ».

Από τα μέσα περίπου της δεκαετίας του 90, η προσωπική ζωή του Τζάκσον απασχόλησε τα μέσα μαζικής ενημέρωσης και ειδικότερα μια δικαστική διαμάχη βάσει κατηγοριών εναντίον του για σεξουαλική παρενόχληση και κακοποίηση παιδιών, η οποία οδήγησε τελικά σε αθώωσή του το 2005.

madox
26/06/2009, 13:19
Καποιοι συγχεουν την αμερικανικη δικαιοσυνη με την δικαιοσυνη της μπανανοχωρας.Καποιος να τους πει οτι λεμονια και πορτοκαλια δεν συγκρινονται.

geotriada
26/06/2009, 13:20
αν και δεν ειμαι fun της pop ,ο ανθρωπος ηταν ταλεντο.

γιαυτο και ηταν πηγη εμπνευσης για νεους καλλιτεχνες
http://www.youtube.com/watch?v=ZnYo4tKBG9s&feature=related

Georgaras
26/06/2009, 13:24
Ηταν θεος οτι και να λεμε...

http://www.youtube.com/watch?v=IGyopODvMAA

spyro
26/06/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Καποιοι συγχεουν την αμερικανικη δικαιοσυνη με την δικαιοσυνη της μπανανοχωρας.Καποιος να τους πει οτι λεμονια και πορτοκαλια δεν συγκρινονται.

--οφφ τοπικ--

εάν εχεις ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία παρακαλώ στειλε μου pm (μιας και δεν ειναι επι του παρόντος και ειναι εκτος θέματος) ως προς το τι διαφέρει στο βασικό θεσμικό πλαίσιο του.

Ευχαριστώ.

slacker
26/06/2009, 13:31
`Ηταν κομμάτι των παιδικών μας χρόνων. Κι εγώ στεναχωρέθηκα.
R.I.P. , Μιχαλάκη...

Akatanomastos
26/06/2009, 13:34
ειχα ετοιμασει μια μεγαλη απαντηση περι καλιτεχνων και προσωπικης ζωης τους αλλα το πισι μου κλεινει οποτε θελει μονο του, και εκει που ημουν ετοιμος να πατησω αποστολη τα χασα ολα, και βαριεμαι να ξαναγραφω ολοκληρο κατεβατο.


το νοημα ηταν πως δεν πρεπει να συγχεοντε το εργο με τις προσωπικες επιλογες του αρτιστα..



αν απορριπταμε οτι εφτιαξε ενας ανωμαλαρας, πολλα απο την σημερινη κουλτουρα ΟΛΟΥ του κοσμου θα ειχαν χαθει..

madox
26/06/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
--οφφ τοπικ--

εάν εχεις ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρία παρακαλώ στειλε μου pm (μιας και δεν ειναι επι του παρόντος και ειναι εκτος θέματος) ως προς το τι διαφέρει στο βασικό θεσμικό πλαίσιο του.

Ευχαριστώ.



Σε τι δηλαδη θελεις διευκρινιση.Δεν μιλησα πουθενα για θεσμικο πλαισιο.


http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Jackson

το παραπανω λινκ για οσους απλα ακουσαν για την ζωη του απο τα κουτσομπολιστικα μιντια και τα αναμασουν χωρις λογο.

reinmeister
26/06/2009, 13:36
ρε σεις ελεος λεμε...οι κορυφαιοι καλλιτεχνες και δημοσια προσωπα,συντηρουν μονοι τους το χρυσο τριγωνο,κατι που προφανως σας φαινεται φυσιολογικο,μια και πατε γηπεδο,συναυλιες, πολιτικες συγκεντρωσεις και κινηματογραφο και πεθαινει ο jackson που μπορει να συγκριθει μονο με elvis,beatles κι επειδη υπηρξε κατηγορια (οχι αποφαση) για βιασμο,λετε να τον ξερασουν τα σκουληκια...

η συλλογιστικη σας ειναι δια τον πεοντα τουλαχιστον...

ειδικα εσυ με τον τσε φατσα καρτα δεν θα πρεπε να σχολιασεις καθολου μια και ο "δικος σου" ειχε γινει διασημος για τις εκτελεσεις του...

ο σταλιν ηταν γενοκτονος και τον εχουν αγιοποιησει...

η τσιτσιολινα γυριζε τσοντες ουρολαγνιας και την εκαναν βουλευτη...

και χιλιοι δυο αλλοι εν ζωη η θανοντες που αποδεδειγμενα κανουν τον τζακσον να συγκρινεται μονο με την ιωαννα της λωραινης κι εσεις βρηκατε να λυσσαξετε την μερα του θανατου του...

μπορει να ταν και serial killer και να μην το μαθουμε ποτε...αυτο που ξερουμε ομως περαν πασης αμφισβητησης ειναι η προσφορα του στην μουσικη η οποια ειναι τεραστια και αυτη ειναι η κληρονομια που θα αφησει...

να το κανω λιανα για τους πτωχους το πνευματι...
μαθετε να κρινετε με γεγονοτα κι οχι με υποψιες...επισης μαθετε να σεβεστε τους πεθαμενους,τουλαχιστον την ημερα του θανατου τους ,ειδικα αυτους που αποδεδειγμενα εχουν να αφησουν κατι...

αφηστε ρε τον ανθρωπο να λιωσει με την ησυχια του και κρατηστε το ξυδι σε μπουκαλακι για τις δυσκολες μερες διψας...

Georgaras
26/06/2009, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε σεις ελεος λεμε...οι κορυφαιοι καλλιτεχνες και δημοσια προσωπα,συντηρουν μονοι τους το χρυσο τριγωνο,κατι που προφανως σας φαινεται φυσιολογικο,μια και πατε γηπεδο,συναυλιες, πολιτικες συγκεντρωσεις και κινηματογραφο και πεθαινει ο jackson που μπορει να συγκριθει μονο με elvis,beatles κι επειδη υπηρξε κατηγορια (οχι αποφαση) για βιασμο,λετε να τον ξερασουν τα σκουληκια...

η συλλογιστικη σας ειναι δια τον πεοντα τουλαχιστον...

ειδικα εσυ με τον τσε φατσα καρτα δεν θα πρεπε να σχολιασεις καθολου μια και ο "δικος σου" ειχε γινει διασημος για τις εκτελεσεις του...

ο σταλιν ηταν γενοκτονος και τον εχουν αγιοποιησει...

η τσιτσιολινα γυριζε τσοντες ουρολαγνιας και την εκαναν βουλευτη...

και χιλιοι δυο αλλοι εν ζωη η θανοντες που αποδεδειγμενα κανουν τον τζακσον να συγκρινεται μονο με την ιωαννα της λωραινης κι εσεις βρηκατε να λυσσαξετε την μερα του θανατου του...

μπορει να ταν και serial killer και να μην το μαθουμε ποτε...αυτο που ξερουμε ομως περαν πασης αμφισβητησης ειναι η προσφορα του στην μουσικη η οποια ειναι τεραστια και αυτη ειναι η κληρονομια που θα αφησει...

να το κανω λιανα για τους πτωχους το πνευματι...
μαθετε να κρινετε με γεγονοτα κι οχι με υποψιες...επισης μαθετε να σεβεστε τους πεθαμενους,τουλαχιστον την ημερα του θανατου τους ,ειδικα αυτους που αποδεδειγμενα εχουν να αφησουν κατι...

αφηστε ρε τον ανθρωπο να λιωσει με την ησυχια του και κρατηστε το ξυδι σε μπουκαλακι για τις δυσκολες μερες διψας... +10000000000000:beer: :beer: :beer:

p@nos
26/06/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε σεις ελεος λεμε...οι κορυφαιοι καλλιτεχνες και δημοσια προσωπα,συντηρουν μονοι τους το χρυσο τριγωνο,κατι που προφανως σας φαινεται φυσιολογικο,μια και πατε γηπεδο,συναυλιες, πολιτικες συγκεντρωσεις και κινηματογραφο και πεθαινει ο jackson που μπορει να συγκριθει μονο με elvis,beatles κι επειδη υπηρξε κατηγορια (οχι αποφαση) για βιασμο,λετε να τον ξερασουν τα σκουληκια...

η συλλογιστικη σας ειναι δια τον πεοντα τουλαχιστον...

ειδικα εσυ με τον τσε φατσα καρτα δεν θα πρεπε να σχολιασεις καθολου μια και ο "δικος σου" ειχε γινει διασημος για τις εκτελεσεις του...

ο σταλιν ηταν γενοκτονος και τον εχουν αγιοποιησει...

η τσιτσιολινα γυριζε τσοντες ουρολαγνιας και την εκαναν βουλευτη...

και χιλιοι δυο αλλοι εν ζωη η θανοντες που αποδεδειγμενα κανουν τον τζακσον να συγκρινεται μονο με την ιωαννα της λωραινης κι εσεις βρηκατε να λυσσαξετε την μερα του θανατου του...

μπορει να ταν και serial killer και να μην το μαθουμε ποτε...αυτο που ξερουμε ομως περαν πασης αμφισβητησης ειναι η προσφορα του στην μουσικη η οποια ειναι τεραστια και αυτη ειναι η κληρονομια που θα αφησει...

να το κανω λιανα για τους πτωχους το πνευματι...
μαθετε να κρινετε με γεγονοτα κι οχι με υποψιες...επισης μαθετε να σεβεστε τους πεθαμενους,τουλαχιστον την ημερα του θανατου τους ,ειδικα αυτους που αποδεδειγμενα εχουν να αφησουν κατι...

αφηστε ρε τον ανθρωπο να λιωσει με την ησυχια του και κρατηστε το ξυδι σε μπουκαλακι για τις δυσκολες μερες διψας...


:beer: :beer: :beer:

TOLISTOLAROS
26/06/2009, 13:47
Σας λείπει ως καλλιτέχνης ή ως άνθρωπος με μυστήρια προσωπική ζωή χάρη στην οποία μερικοί βρίσκουν νόημα(κουτσομπολιό);

Λες και τον γνωρίσατε προσωπικά ή είστε σίγουροι για το τί έκανε...

RIP Michael και καλές φιγούρες εκεί που πας

panagiotis dim
26/06/2009, 13:54
LIBERIAN GIRL!!!!!:sad: :sad: :sad:

sober
26/06/2009, 13:58
Προσωπικα αν και δεν ακουω ποπ, το βιντεο κλιπ του ''8ριλερ'' αλλα και το τραγουδι ειναι απο τα αγαπημενα μου..

Ασε που ειχα πετυχει κι ενα αφιερωμα στο πως γυριστηκε και φυσικα οσον αφορα σκηνογραφια χορογραφια αλλα και μέικ απ οι τυποι κανανε ΠΑΠΑΔΕΣ !

υγ..

ρε παιδια τι σημαινει r.i.p και το γραφετε ολοι...???

joe_black
26/06/2009, 13:58
'



R I P (http://www.youtube.com/watch?v=l74Y_p6or00)

TOLISTOLAROS
26/06/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
ρε παιδια τι σημαινει r.i.p και το γραφετε ολοι...???

Rest (Aναπαύσου)

In (Εν)

Peace (Ειρήνη)

p@nos
26/06/2009, 13:59
ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του, αλλα τουλαχιστον ας την κρατησει για τον εαυτο του, ειδικα την ημερα που πεθανε ο βασιλιας της ποπ με τα τοσα εκατομυρια θαυμαστες σε ολο τον κοσμο...

και για να καταλαβεται τι ακριβως ηταν, βρειτε μου εναν που να μην εχει δει αυτη την εικονα...

thriller (http://www.youtube.com/watch?v=9Xs9OQHpwDE)


167006

joe_black
26/06/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Προσωπικα αν και δεν ακουω ποπ, το βιντεο κλιπ του ''8ριλερ'' αλλα και το τραγουδι ειναι απο τα αγαπημενα μου..

Ασε που ειχα πετυχει κι ενα αφιερωμα στο πως γυριστηκε και φυσικα οσον αφορα σκηνογραφια χορογραφια αλλα και μέικ απ οι τυποι κανανε ΠΑΠΑΔΕΣ !

υγ..

ρε παιδια τι σημαινει r.i.p και το γραφετε ολοι...???







Rest In Peace.


Αναπαύσου εν'ειρήνη.

tmracing.siros
26/06/2009, 14:01
Η γνωμη μου ειναι.......
Για καπιους καλητεχνες Ελληνες η ξενους που μεγαλωσαμε εμεις η γενια του 80 και τους θεορουσαμε δεδομενους (βλεπε jackson η Σ. Μουστακα αν προτιμας και ισως madona αργοτερα) για αυτο που ηταν και αυτο που εκαναν σαν εικονα η φωνη μεσα στο μυαλο μας και μαθενουμε οτι πεθαναν,ασχετα αν μας ερεσε σαν καλητεχνης η καλητεχνιδα τοτε..τωρα η καποτε και οχι πια καλο θα ηταν να αναλογιστουμε και να θρυνουμε οχι για τον θανατο του ανθρωπου,αλλα για τον ''θανατο''
μιας εποχης που ηταν μερος της και η καλητεχνες αυτοι αλλα και εμεις,μια εποχη που μαζι με αυτους που οπως ειπα ειχαμε δεδομενους τελειωνει και σε λιγο θα ειναι μια θολη αναμνηση μεσα στο μυαλο μας και ενα βιντεο παλιο σε καπιο αρχειο......

slacker
26/06/2009, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober


ρε παιδια τι σημαινει r.i.p και το γραφετε ολοι...???
Rest In Peace = Αναπαύσου εν ειρήνη

spyro
26/06/2009, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε σεις ελεος λεμε...οι κορυφαιοι καλλιτεχνες και δημοσια προσωπα,συντηρουν μονοι τους το χρυσο τριγωνο,κατι που προφανως σας φαινεται φυσιολογικο,μια και πατε γηπεδο,συναυλιες, πολιτικες συγκεντρωσεις και κινηματογραφο και πεθαινει ο jackson που μπορει να συγκριθει μονο με elvis,beatles κι επειδη υπηρξε κατηγορια (οχι αποφαση) για βιασμο,λετε να τον ξερασουν τα σκουληκια...

η συλλογιστικη σας ειναι δια τον πεοντα τουλαχιστον...

ειδικα εσυ με τον τσε φατσα καρτα δεν θα πρεπε να σχολιασεις καθολου μια και ο "δικος σου" ειχε γινει διασημος για τις εκτελεσεις του...

ο σταλιν ηταν γενοκτονος και τον εχουν αγιοποιησει...

η τσιτσιολινα γυριζε τσοντες ουρολαγνιας και την εκαναν βουλευτη...

και χιλιοι δυο αλλοι εν ζωη η θανοντες που αποδεδειγμενα κανουν τον τζακσον να συγκρινεται μονο με την ιωαννα της λωραινης κι εσεις βρηκατε να λυσσαξετε την μερα του θανατου του...

μπορει να ταν και serial killer και να μην το μαθουμε ποτε...αυτο που ξερουμε ομως περαν πασης αμφισβητησης ειναι η προσφορα του στην μουσικη η οποια ειναι τεραστια και αυτη ειναι η κληρονομια που θα αφησει...

να το κανω λιανα για τους πτωχους το πνευματι...
μαθετε να κρινετε με γεγονοτα κι οχι με υποψιες...επισης μαθετε να σεβεστε τους πεθαμενους,τουλαχιστον την ημερα του θανατου τους ,ειδικα αυτους που αποδεδειγμενα εχουν να αφησουν κατι...

αφηστε ρε τον ανθρωπο να λιωσει με την ησυχια του και κρατηστε το ξυδι σε μπουκαλακι για τις δυσκολες μερες διψας...

ρε συ Rein έλεος δηλαδης. Γιατι χολοσκάμε? Για τα νιάτα μας που φεύγουν? για την παιδική αθώα ηλικία μας? για τις αναμνήσεις μας που ξεθωριάζουν? για το οτι οταν αυτός ο γελοίος κουνιότανε εμείς είχαμε γνωρίσει τον μεγάλο ανεκπλήρωτο παιδικό έρωτα μας και μας τον θύμισε? Γιατί τότε στα μακρινά νιάτα μας μας άρεσε και οφείλουμε να ειμαστε πιστοί? Μηπως γιατι είναι προσβολή και ανήθικο την ημερα του θανάτου ενός ανθρώπου να θυμόμαστε τα άσχημα του και όχι τα καλά του? Μήπως τελικά αυτές είναι προσωπικές ανασφάλειες και ενοχές για πατροπαράδοτα κόμπλεξ που έχουμε απέναντι στον θάνατο? Γιατί?

Ενα pop είδωλο δεν δημιουργείτε γιατι παράγει κατι μεγαλειώδες αλλά γιατι η κοινωνία εχει ανάγκη απο αυτά. Με άλλα λόγια αυτος ψυχάκιας δεν έκανε τίποτις πέρα απο το να κουνήθηκε λιγο παραπάνω με ρυθμό, ενώ μια βιομηχανία απο πίσω παρήγαγε και ανέπτυξε το προιόν "Michael Jacson".

Ο O M.J. δεν ηταν ποτε του καλλιτέχνης ουτε τραγουδιστής ουτε χορευτής. Προϊόν ηταν με επίσημο Brand Name. Προϊόν που μας το πούλησαν ποικιλοτρόπως και με μεγάλη επιτυχία απο οτι βλέπω.

Γιατι του προσδίδουμε τοση μεγάλη αξία του ψυχάκια. Τώρα εάν φταίει αυτός που εγινε έτσι η όχι τότε είναι μεγάλη η συζήτηση και το σίγουρο είναι ότι εγώ σε ανάλογη συζήτηση θα τον υπερασπιστώ γιατι προφανώς και δεν εφταιγε που από 8 χρονών παιδάκι τον κάνανε ένα εμπορικό προιόν με αποτέλεσμα να μην ζει στην πραγματικότητα ποτέ του,
….αλλά αυτό ειναι αλουνού παπά ευαγγέλιο

Και επειδή πολύ τον εγουστάρισα τον Jimmako στην άνωθεν φωτογραφία … λέω να παραθέσω και εγώ μια… ετσι για να γουστάρουμε


167014

el_hymador
26/06/2009, 14:46
Respect σε εναν απο τους μεγαλυτρεους καλλιτεχνες - performer που πατησαν ποτε σε αυτο το πλανητη...



:( r.i.p.

700_Thespieis
26/06/2009, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
ρε συ Rein έλεος δηλαδης. Γιατι χολοσκάμε? Για τα νιάτα μας που φεύγουν? για την παιδική αθώα ηλικία μας? για τις αναμνήσεις μας που ξεθωριάζουν? για το οτι οταν αυτός ο γελοίος κουνιότανε εμείς είχαμε γνωρίσει τον μεγάλο ανεκπλήρωτο παιδικό έρωτα μας και μας τον θύμισε? Γιατί τότε στα μακρινά νιάτα μας μας άρεσε και οφείλουμε να ειμαστε πιστοί? Μηπως γιατι είναι προσβολή και ανήθικο την ημερα του θανάτου ενός ανθρώπου να θυμόμαστε τα άσχημα του και όχι τα καλά του? Μήπως τελικά αυτές είναι προσωπικές ανασφάλειες και ενοχές για πατροπαράδοτα κόμπλεξ που έχουμε απέναντι στον θάνατο? Γιατί?

Ενα pop είδωλο δεν δημιουργείτε γιατι παράγει κατι μεγαλειώδες αλλά γιατι η κοινωνία εχει ανάγκη απο αυτά. Με άλλα λόγια αυτος ψυχάκιας δεν έκανε τίποτις πέρα απο το να κουνήθηκε λιγο παραπάνω με ρυθμό, ενώ μια βιομηχανία απο πίσω παρήγαγε και ανέπτυξε το προιόν "Michael Jacson".

Ο O M.J. δεν ηταν ποτε του καλλιτέχνης ουτε τραγουδιστής ουτε χορευτής. Προϊόν ηταν με επίσημο Brand Name. Προϊόν που μας το πούλησαν ποικιλοτρόπως και με μεγάλη επιτυχία απο οτι βλέπω.

Γιατι του προσδίδουμε τοση μεγάλη αξία του ψυχάκια. Τώρα εάν φταίει αυτός που εγινε έτσι η όχι τότε είναι μεγάλη η συζήτηση και το σίγουρο είναι ότι εγώ σε ανάλογη συζήτηση θα τον υπερασπιστώ γιατι προφανώς και δεν εφταιγε που από 8 χρονών παιδάκι τον κάνανε ένα εμπορικό προιόν με αποτέλεσμα να μην ζει στην πραγματικότητα ποτέ του,
….αλλά αυτό ειναι αλουνού παπά ευαγγέλιο

Και επειδή πολύ τον εγουστάρισα τον Jimmako στην άνωθεν φωτογραφία … λέω να παραθέσω και εγώ μια… ετσι για να γουστάρουμε

+1

reinmeister
26/06/2009, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Μηπως γιατι είναι προσβολή και ανήθικο την ημερα του θανάτου ενός ανθρώπου να θυμόμαστε τα άσχημα του και όχι τα καλά του? Μήπως τελικά αυτές είναι προσωπικές ανασφάλειες και ενοχές για πατροπαράδοτα κόμπλεξ που έχουμε απέναντι στον θάνατο? Γιατί?



ας απαντησω σε αυτο αρχικα ξεκαθαριζοντας μια κι ο γραπτος λογος ειναι λιγακι μυστηριος...

1)οχι τα ασχημα του και τα καλα του...ενα υποτιθεμενο ασχημοαπο την μια και απο την αλλη ολοκληρη σχολη performing και αναγωγη της pop μουσικης-χορογραφιας-ντυσιματος σε τελειως διαφορετικο απο το εως τοτε υπαρχων επιπεδο,καθως και διατηρησης του,ως σχεδον αυτουσιο μεχρι σημερα....

2)αν εσυ θεωρεις προσωπικη ανασφαλεια,ενοχη και πατροπαραδοτο κομπλεξ απεναντι στον θανατο τον αποχαιρετισμο καποιου,μια και ο θανατος πρεσβευει την αδυναμια υπαρξης μελλοντικης επαφης με αυτον ,τοτε αντιλαμβανομαστε πολυ διαφορετικα την ζωη...

project.breeze
26/06/2009, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro


Ο O M.J. δεν ηταν ποτε του καλλιτέχνης ουτε τραγουδιστής ουτε χορευτής. Προϊόν ηταν με επίσημο Brand Name. Προϊόν που μας το πούλησαν ποικιλοτρόπως και με μεγάλη επιτυχία απο οτι βλέπω.




Ποτέ δεν υπήρξα φαν του MJ αλλά εμένα και όλους όσους διαβάζουν αυτή την στιγμή αυτά που έγραψες μας προσβάλεις.Προσβάλεις όλους τους θαυμαστές του ανά τον κόσμο γιατί του κατηγορείς ότι υπήρξαν Fashion Victims,αφού κατ εσέ ο Τζάκσον ήταν μία μόδα,ένα προϊόν που μας πούλησαν.Κατηγορείς εκατομμύρια ανθρώπων πως είναι πρόβατα και δεν έχουνε βούληση,πως τρώνε ό,τι τους σερβίρουν.Φίλε μου,αυτό θα μπορούσε να έχει συμβεί στις αρχές της καριέρας του.Αλλά όταν βλέπεις μετά από 10 χρόνια στην αφάνεια να ετοιμάζει tour και τα εισιτήρια όλα να είναι sold out κάτι σημαίνει.Κανείς δεν διαφήμισε τον MJ τα τελευταία 10 χρόνια αλλά ο κόσμος δεν τον ξέχασε.Αν ήταν μία μόδα και κάτι που μας επεβλήθει να 'σαι σίγουρος πως θα τον είχαν όλοι γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι.Αυτά στα λέω εγώ που ποτέ δεν υπήρξα φαν της ποπ μουσικής αλλά έχω μάθει να αναγνωρίζω τις προσωπικότητες ορόσημα σε όποιον χώρο και αν βρίσκονται.Για τις κατηγορίες περί παιδεραστίας δεν μπορώ να εκφέρω άποψη ούτε κανείς από μας φαντάζομαι.Κανείς μας δεν παρακολούθησε τις υποθέσεις αυτές και κανείς μας δεν έχει διαβάσει την δικογραφία.Πίσω από βαθύπλουτους και λαμπερούς ανθρώπους πάντα θα κρύβονται κάποιοι που θα θέλουν να σφετεριστούν τα πλούτη και το όνομά τους.Μπορεί να ήταν αθώος,μπορεί και ένοχος,δεν ξέρω και δεν μπορώ να κρίνω με βάση τα όσα ακούω από δω και από κει.Αν τελικά πειστώ ότι ήταν παιδεραστής θα διαγράψω όσα έχω γράψει εδώ και δεν θα ξαναμιλήσω γιατί η παιδεραστία για μένα είναι πέρα από κακούργημα.Μέχρι να πειστώ όμως,θα μιλάω για έναν μεγάλο καλλιτέχνη,ένα πραγματικό showman που τραγούδησε επιτυχίες που μέχρι και σήμερα ακόμα παίζονται και στα πιο in μαγαζιά και ας είναι γραμμένα πριν 30 χρόνια