PDA

View Full Version : Assen



alexxxcbr
26/06/2009, 14:11
Assen δοκιμαστικα τωρα



http://racing.skai.gr/

devil's animal
26/06/2009, 14:29
:beer: :beer: :beer:

devil's animal
26/06/2009, 14:55
μαλιστα!
αλλη μια μαχη σωμα με σωμα αυριο!
stay tuned!!
:beer: :beer: :beer:

alexxxcbr
26/06/2009, 14:59
Mια χαρα.Αρκετος ανταγωνισμος.Καλα μιλαμε τι εσωσε ο Stoner.....................



:beer: :beer: :beer: :beer:

t10vr
26/06/2009, 15:00
Mπραβο στο Γιατρο για την πολ.Στο τελευταιο σπλιτ πεταει ο ανθρωπος..Τραβηξε και τον πεντροσα στη πρωτη γραμμη:smokin:

devil's animal
26/06/2009, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexxxcbr
Mια χαρα.Αρκετος ανταγωνισμος.Καλα μιλαμε τι εσωσε ο Stoner.....................



:beer: :beer: :beer: :beer:

αν του ειχε "διπλωσει" περισσοτερο θα ηταν ακατορθωτο.

μαλλον "εμεινε στο γκαζι" που ειπε και ο Χουντρας και το εσωσε.


εγω οπως το εδειξε αρχικα απο την on board καμερα νομιζα οτι επεσε και ξανασηκωθηκε.:eek: :eek:

εκει που ηταν πλαγιασμενος κατεβηκε λιγο στην ασφαλτο και ξανανεβηκε...:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pan_ski
26/06/2009, 15:23
προβλέπω μάχη πάλι αύριο. Ο rossi μου φαίνεται πιο δυνατός και φαβορί για τη νίκη αλλά ο stoner πιστεύω πως θα είναι ανταγωνιστικός αφού με τα σκληρά πήγαινε καλά και θα είναι από (πολύ) κοντά. Ο lorenzo θα είναι σίγουρα και αυτός μπροστά-μπροστά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να τα βάλει με τους άλλους. Τα yamaha πάλι κορυφαία...

AKIS BUSA
26/06/2009, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
προβλέπω μάχη πάλι αύριο. Ο rossi μου φαίνεται πιο δυνατός και φαβορί για τη νίκη αλλά ο stoner πιστεύω πως θα είναι ανταγωνιστικός αφού με τα σκληρά πήγαινε καλά και θα είναι από (πολύ) κοντά. Ο lorenzo θα είναι σίγουρα και αυτός μπροστά-μπροστά αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσει να τα βάλει με τους άλλους. Τα yamaha πάλι κορυφαία...

συμφωνω!!

πιστευω βεβαια ο "γιατρος" να μην κανει το ιδιο με περσι λαθος!!!
(δυνατα φρενα) στην πρωτη στροφη!! και βεβαια (κρυα λαστιχα)
οποτε και "χασαμε το μπροστινο πατριωτη!!!"

και πηρε παραμαζομα.....!! και τον de puniet!!

sleepson
26/06/2009, 17:27
τι ωρα ειναι ο αγωνας?

Nionios250
26/06/2009, 17:44
Μπράβο γιατρέ!!Ελπίζω να δούμε έναν φοβερο αγώνα αυριο( Vale κάνε τα μαγικα σου να μας τρελάνεις πάλι):smokin:

vassilis88
26/06/2009, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sleepson
τι ωρα ειναι ο αγωνας?

15.00 ..αμεσως μετα εχει superpole donington sbk

η μλκια ειναι, οτι παιζει να βρεξει............ παλι....... εχουν γ@μηθει οι μισοι αγωνες γ@μω τον καιρο μου ^%*&*&%$#$%$@^$:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

σπανια παιρνει pole ο ροσσι τωρα.. καλο αυτο..

qualifying practice

1. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team 1.36.025
2. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1.36.110
3. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team 1.36.393
4. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team 1.36.633
5. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 1.36.760
6. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP 1.36.953
7. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP 1.37.194
8. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 1.37.237
9. James Toseland GBR Monster Yamaha Tech 3 1.37.323
10. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 1.37.473
11. Alex de Angelis RSM San Carlo Honda Gresini 1.37.637
12. Mika Kallio FIN Pramac Racing 1.37.749
13. Nicky Hayden USA Ducati Marlboro Team 1.37.759
14. Marco Melandri ITA Hayate Racing Team 1.37.948
15. Toni Elias SPA San Carlo Honda Gresini 1.38.136
16. Sete Gibernau SPA Grupo Francisco Hernando 1.38.453
17. Niccolo Canepa ITA Pramac Racing 1.38.605
18. Yuki Takahashi JPN Scot Racing Team MotoGP 1.38.619
19. Gabor Talmacsi HUN Scot Racing Team MotoGP 1.39.407


167025

pan_ski
26/06/2009, 18:31
o stoner είπε μετά το qualifying:

"We had Sete Gibernau in the middle of the track in a sixth gear area, he looked around and saw me coming and didn’t bother to get out of the way"

ε ρε γλέντια, τώρα στα γεράματα να αρχίσει και άλλη κόντρα ο gibernau...

TROOPER
27/06/2009, 14:47
βαρετο.

αντε να δουμε αυριο sbk

devil's animal
27/06/2009, 15:05
μονο στις πισω θεσεις ειχε καποια δραση...
εδω εδειξε παλι την ανωτεροτητα του ο γιατρος.
εφυγε μπροστα,εκανε διαφορα και μην τον ειδατε.
:wave2:

alexxxcbr
27/06/2009, 15:17
Δυστυχως παλι τα ιδια.....:mad: :mad: :mad: Αυριο θα φτιαχτουμε.

makis206
27/06/2009, 15:27
:a08: 100! :a08:


:beer: :a23: :beer:

McTalas
27/06/2009, 15:37
αυριο εχουμε wsbk και ss600 οποτε μην ανησυχείτε...

:D :D

byron
27/06/2009, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
αυριο εχουμε wsbk και ss600 οποτε μην ανησυχείτε...

:D :D

Ευτυχώς γιατί μας πήρε ο ύπνος :ZZZ: :ZZZ:

Πάλι καλά που είχε τη μάχη στις πίσω θέσεις.

kouremenos
27/06/2009, 22:32
100 !!!

makis206
28/06/2009, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ευτυχώς γιατί μας πήρε ο ύπνος :ZZZ: :ZZZ:
Πάλι καλά που είχε τη μάχη στις πίσω θέσεις.

Εμείς κύριος που τρέχαμε με το γιατρό μας πέσαν τα μαλλιά απ'την αδρεναλίνη :lol:

Πλάκα πλάκα σήμερα ήμουνα σαν την γιαγιά μου, κοιτούσα τον Ρόσσι χαλαρό μπροστά και σε κάθε στροφή έλεγα "πρόσεχε παλικάρι μου, μη γέρνεις τόσο γαβρί μου, δεν σε κυνηγάνε λεβέντη μου..":rotflmao:

pan_ski
28/06/2009, 08:07
ο αγώνας σούπα, ο rossi ισοπεδωτικός, δεν άφησε περιθώρια σε κανέναν, δίκαια έγραψε ιστορία. ο Lorenzo από κοντά αλλά δεν το είχε και απλώς ετοιμάζει την επίθεσή του για την laguna seca. ο stoner μιλάει για exhaustion αλλά νομίζω πως καβαλώντας αυτό το πράγμα από μόνο του σε εξαντλεί, δε χρειάζεται να έχεις υποβιταμίνωση ή κάτι σχετικό...

η yamaha ισοπεδωτική, έχουν φτιάξει μηχανάκι που δεν παίζεται, μπράβο τους αλλά πρέπει οι άλλες εταιρίες να ξυπνήσουν λίγο γιατί σε λίγο το σχετικό ερώτημα θα είναι αν θα νικήσει ο lorenzo ή ο rossi.

η honda ότι και να πω λίγα θα είναι, ας πούμε ότι απλώς βράζει σαν ηφαίστειο και μάλλον θέλει να ξηλώσει τον pedrosa αφού η υπομονή της πρέπει να έχει αρχίσει να εξαντλείται. Μάλλον θα κάνει τα πάντα για να φέρει τον stoner ή τον lorenzo γιατί πλέον ούτε βάθρα δε βλέπει. Ο pedrosa καλό παιδί κλπ., αλλά τρώει τούμπες σαν rookie και είναι αδικαιολόγητος.

η ducati έχει να λύσει πολλά θέματα, τώρα μάλλον κάνει ευχέλαια να είναι καλά ο stoner γιατί χωρίς αυτόν φανερώνεται η γύμνια της και θα είναι ευχαριστημένη αν μπαίνει ...δωδεκάδα! μέχρι και στην τελική τώρα τρώει 10 στο κεφάλι κάθε γύρο από τη yamaha. με 4 οδηγούς στις 6 τελευταίες θέσεις του πρωταθληματος, πρέπει να έχει αρχίσει να αναρωτιέται τι θα γίνει αν της φύγει ο stoner αφού κανένας οδηγός, τουλάχιστον πρώτης γραμμής, δεν πρόκειται να κοιτάξει κατά μπολόνια μεριά, και δικαίως για να λέμε την αλήθεια. Άντε κανένας γέρος για να κολλήσει τα τελευταία ένσημα, άντε κανένας ανύποπτος νεαρός...ετοιμάζεται να ξεβρακωθεί κανονικά για τον stoner, ότι και να ζητήσει μάλλον θα του το δώσουν.

μαύρη λίστα για μένα μπαίνει ο κατά τα άλλα πολύ συμπαθής capirossi ο οποίος έκανε τη μεγαλύτερη #$%^$#^ που έχω δει σε αγώνες, στα προκριματικά που κόντεψε να σκοτώσει τον depuniet (και όχι μόνο). Αυτό δεν το κάνουν ούτε οι rookies, είναι αδικαιολόγητος

chr1s_86
28/06/2009, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski

μαύρη λίστα για μένα μπαίνει ο κατά τα άλλα πολύ συμπαθής capirossi ο οποίος έκανε τη μεγαλύτερη #$%^$#^ που έχω δει σε αγώνες, στα προκριματικά που κόντεψε να σκοτώσει τον depuniet (και όχι μόνο). Αυτό δεν το κάνουν ούτε οι rookies, είναι αδικαιολόγητος

Τι έγινε ακριβώς ;

vassilis88
28/06/2009, 23:53
θυμαμαι μονο στο τελος του qp οπου εκλεισε γκαζι στην ευθεια κ χαλασε το χρονο του deangelis, ο οποιος τα πηρε (οκ δν κοβουμε στην ευθεια, αλλα δν σου χαλασε κ την pole ρε φιλε) κ με τη σειρα του αναγκασε τον talmacsi να βγει στα χορτα για να μην πεσει πανω του! δν θυμαμαι κατι με τον ντε πουνιε ομως!

ο στονερ αν δν γινει καλα δν θα μπορεσει να κερδισει ουτε το λορεντσο ουτε το ροσσι. κ δν ειναι οτι καλυτερο που αρρωσταινει καθε κυριακη στην πιο σημαντικη περιοδο του πρωταθληματος! ο ιδιος παντως ειπε οτι φταιει αυτος κ οχι το μηχανακι, οποτε καλο θα ηταν να γινει καλα γρηγορα γιατι περιμενουμε πολλα απ αυτον στη λαγκουνα σεκα!


167317

pan_ski
29/06/2009, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
Τι έγινε ακριβώς ;
έκοψε το γκάζι ξαφνικά πάνω στην αγωνιστική γραμμή στο chikane με τον deangelis (και όχι depuniet όπως είπα πριν) να έρχεται με full gas στα 5-10m και από πίσω κολλητά ο talmasci. το θέμα δεν είναι ότι του 'χάλασε' τον γύρο αλλά ότι κόντεψε να γίνει (γίνουν) χαλκομανία. Το αστείο είναι ότι ο capirex είναι και ο πρόεδρος της επιτροπής ασφαλείας των οδηγών...

harvester
29/06/2009, 09:27
συγνωμη αλλα 100 δεν ειναι αρκετουτσικες :lol:





ειναι πολλες, ειναι πολλες, ειναι πολλες οοοε.


καλα στο πανο με τα ξεβρακωματα επρεπε ο σκαι να βαλει το σημα ακαταλληλο. γατακια 100 ξεβρακωματα ειναι παρα πολλα :a08:

devil's animal
29/06/2009, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
....

δεν υπαρχει ρε φιλε αυτη η φωτο!
:eek: :eek: :eek:
:a23: :a23: :a23:

ειναι σαν να οδηγανε ολοι το μηχανανακι του Ροσσι!
απιστευτη!
:beer: :beer: :beer:

+Arxiereas+
30/06/2009, 16:25
Αφού δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τον αγώνα live, κατάφερα να μην μάθω-ακούσω τι έγινε και πριν λίγο τον είδα.
Δε θα σχολιάσω τον αγώνα αφού για άλλη μια φορά είδαμε πρώην πρωταθλητές να παλεύουν για την 3η, 4η, 5η θέση(..) και wannabe πρωταθλητές να ακολουθούν τον βασιλιά..
Είδαμε αυτό που βλέπουμε εδώ και σχεδόν 10 χρόνια με τον γιατρό στη μεγάλη κατηγορία. Βλέπουμε να γράφεται ιστορία και άσχετα με το αν ίδρωσε ή όχι, είδαμε τον καλύτερο οδηγό της μεγάλης κατηγορίας ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ να κάνει την 100η νίκη της καριέρας του και το ρεκόρ των 74ων νικών στη μεγάλη κατηγορία. Όσο βαρετός κι αν είναι ένας αγώνας, το τι εποχές ζούμε για το άθλημα είναι τουλάχιστον συναρπαστικό!
Ιδιαίτερα συγκινητικό το ξετύλιγμα του γιγάντιου κολάζ με τις κορυφαίες του στιγμές....

:a23: VALE :a23:

sapila racing
08/07/2009, 11:49
Η φωτό τα λέει όλα :sun:


168107