PDA

View Full Version : Το πιο συνηθισμένο πέσιμο



antsoar
26/06/2009, 21:33
Το πιο συνηθισμένο και ηλίθιο πέσιμο:a26:

Σταματημένος πήγα να βάλω το πόδι κάτω και...είχε τρύπα

Για την ακρίβεια νόμιζα ότι είχα πρώτη αλλά είχα δευτέρα

Ηταν και ανηφόρα, κόμπιασε πήγα να βάλω πόδι και...:a023:


Τεσπα μιά μανέτα είναι μόνο, τουλάχιστον κόπηκε στην άκρη και ετσι κατάφερα να γυρίσω πίσω

Kotsis23
26/06/2009, 21:51
Εγώ που φρέναρα και κοκάλωσε η πίσω ρόδα και πήγα να το χάσω αλλα μετά έσβησε και η μηχανή και συνέχισε να είναι κοκαλωμένη τι να πω?Ευτυχώς είναι μικρό το μηχανάκι (ninja 250r) και το κράτησα όρθιο...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πολύ εύκολα σβήνει το αναθεματισμένο..Έχω συνηθίσει στο αμάξι (1600cc) που δεν σβήνει με τίποτα τόσο καιρό και αυτό το έχασα κάνα 2 φορες..ότι νάναi:yuck:

:wave2: :wave2:

TROOPER
27/06/2009, 03:27
περαστικα ρε !!!!!!!!!!

Razor
27/06/2009, 06:55
Πάλι καλά που δεν είναι τίποτα το σοβαρό... Να υποθέσω πως έσεις σπαστεί αρκετά , επειδή ουσιαστικά ήτανε ηλίθιο πέσιμο ε? Τι να πω... περαστικά !

filipp0s
27/06/2009, 07:29
Περαστικα! :wave2: :wave2:

XJR_Billy
27/06/2009, 08:18
Περαστικά!:beer:

Ρε πστμ... που τις βάζουν αυτές τις τρύπες...:D :D

SoulGR
27/06/2009, 10:12
χτες μπηκα σε ενα μαγαζι να κανω μια δουλεια π ηθελα και το ειχα παρκαρει απεναντι καποια στιγμη ακουσα ενα μπαμ βγηκα εξω να δω τι ηταν και το ειδα κατω και κατι πιτσιρικια να τρεχουν και να γελανε......τα προλαβαινα χαλαρα αλλα....να χτυπησεις 13 χρονα δε λεει....τσαμπα θα σε πανε μεσα δλδ....ευτυχως μονο το τιμονι στραβοσε και μια μικρη γρατσουνια:mad: :mad:

Pappios
27/06/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SoulGR
χτες μπηκα σε ενα μαγαζι να κανω μια δουλεια π ηθελα και το ειχα παρκαρει απεναντι καποια στιγμη ακουσα ενα μπαμ βγηκα εξω να δω τι ηταν και το ειδα κατω και κατι πιτσιρικια να τρεχουν και να γελανε......τα προλαβαινα χαλαρα αλλα....να χτυπησεις 13 χρονα δε λεει....τσαμπα θα σε πανε μεσα δλδ....ευτυχως μονο το τιμονι στραβοσε και μια μικρη γρατσουνια:mad: :mad:



που εγινε αυτο?:p :p

SoulGR
27/06/2009, 11:47
trikala:yuck: :yuck: :yuck:

antsoar
27/06/2009, 17:59
Ευχαριστώ για τα περαστικά αλλά

Το μόνο που πληγώθηκε είναι ο εγώισμός μου

Σαν πούπουλο το σήκωσα το μηχανάκι :mad:

τεσπα μικρό το κακό:beer:

memas
27/06/2009, 18:06
τυχερος εισαι...ενας φιλος επεσε με τον ιδιο ακριβος τροπο αλλα αντι για τρυπα ειχε σκαμενο χαντακι βαθους 1,5 μέτρου.....:dizzy:

TROOPER
27/06/2009, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Ευχαριστώ για τα περαστικά αλλά

Το μόνο που πληγώθηκε είναι ο εγώισμός μου

Σαν πούπουλο το σήκωσα το μηχανάκι :mad:

τεσπα μικρό το κακό:beer:

μην το παιρνεις ετσι αντωνη...συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες :wave2:

devil's animal
27/06/2009, 22:45
περαστικα στην τσεπη σου.
αυτα να ηταν μονο...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

z.k.a.p.
10/07/2009, 07:38
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΠΕΣΙΜΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΕΝΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚLE ΜΕ ΠΕΤΑΛΟ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΑΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΜΕ 0 ΧΛΜ.

675heat
28/07/2009, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Το πιο συνηθισμένο και ηλίθιο πέσιμο:a26:

Σταματημένος πήγα να βάλω το πόδι κάτω και...είχε τρύπα

Για την ακρίβεια νόμιζα ότι είχα πρώτη αλλά είχα δευτέρα

Ηταν και ανηφόρα, κόμπιασε πήγα να βάλω πόδι και...:a023:


Τεσπα μιά μανέτα είναι μόνο, τουλάχιστον κόπηκε στην άκρη και ετσι κατάφερα να γυρίσω πίσω

Ακριβως ετσι επεσα στο κεντρο των Σερρων μετα απο επισκεψη στην πιστα (για ματι).
Το μηχανακι το σωσα αλλα εγω εισεπραξα μια μεγαλοπρεπη θλαση στο δικεφαλο, δεν μπορουσα να περπατησω ενα μηνα. Ασε που εγινα ρομπα ναμαι ξαπλω και να σφαδαζω και ολη η γειτονια στα μπαλκονια να γελαει.
:lol:

Fon Zolotas
28/07/2009, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από z.k.a.p.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ. ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΠΕΣΙΜΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΚΕΝΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΚLE ΜΕ ΠΕΤΑΛΟ ΣΤΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΑΚΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΜΕ 0 ΧΛΜ. :a029: :a029: :a029:

rockobok
29/07/2009, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fon Zolotas
:a029: :a029: :a029: μη κοροιδεύεις!!είμαι κ γώ παθων και μάλιστα εις διπλούν το ποιο χάζο πέσιμο με διαφορά αλλά κ το ποιό διασκεδαστικό καθώς και η μοτο και εγώ ανέπαφα!!

GiannisBlessed
29/07/2009, 14:58
εξω απο το σχολιο με ενα 50ρι μοταρντ...
επεσα δις μια αριστερα απο τοκορδονι που πιαστικε στον λεβιε και μια δεξια απο το παντελονι που μπηκε μεσα στο kick starter...
την μια με το κορδονι ηταν λιγοι ανθρωποι εκει γυρω...
αλλα αυτη με το μπατζακι ηταν σχολασμα....:blush: :bigcry:

αθλιο...

epp1640
29/07/2009, 16:09
πρώτη μέρα με το mtx 50, πρώτη μέρα με μοτοσυκλέτα γενικά.. μόλις είχα κάνει τα πρώτα μου 10 δίκυκλα χλμ και έπρεπε να το βάλω στην (παλιά) πολυκατοικία.. o !#@#$%$#% o βοθρατζής έπρεπε να έρθει εκείνη τη μέρα και να βάλει στην είσοδο τον σκατοσωλήνα.. :lol: εγώ στην αρχή νόμιζα ότι τον είχα.. :wacko: μια, δυο.. μου έσβηνε.. κατεβαίνω κάτω μήπως και πάει πιο εύκολα.. γκαζάκι.. 7 σε παίρνει αριστερα μη το ζορίζεις.. :lol: αρχίζω να γέρνω αριστερά με το mtx αγκαλιά.. ναι 100 κιλα είναι.. αλλά εγώ δεν είμαι και καμιά δίφυλλη ντουλάπα.. άντεξα μισό λεπτό.. μετά βρέθηκα εγώ κάτω και το mtx από πάνω.. :bigcry: :lol: ήταν τέτοιος ο πανικός μου μην πάθει τπτ (εννοείται πως δεν επαθε τπτ) που κατάλαβα ότι έχω χτυπήσει όταν πήγα σπίτι και με είχε κόψει σε 2-3 σημεία.. :lol:

giorgos_t
04/08/2009, 11:39
Επειδή είμαι μονίμως χαζεμένος και οι τούμπες με την Αφρικάνα λόγω κλειδαριάς δεν λένε, εχω μόνιμα ενα λαστιχάκι στο μπρελόκ και όποτε βάζω την κλειδαριά το τυλίγω στο κλειδί.

Έτσι όταν παω να βάλω το κλειδί, δεν μπαίνει, βλέπω το λαστιχάκι και θυμάμαι το λουκέτο.

Πως τον λέγανε εκείνο τον Γερμανό; Αιζενχάουερ; Κάπως έτσι.

road spirit
04/08/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από antsoar
Το πιο συνηθισμένο και ηλίθιο πέσιμο:a26:

Σταματημένος πήγα να βάλω το πόδι κάτω και...είχε τρύπα

Για την ακρίβεια νόμιζα ότι είχα πρώτη αλλά είχα δευτέρα

Ηταν και ανηφόρα, κόμπιασε πήγα να βάλω πόδι και...:a023:


Τεσπα μιά μανέτα είναι μόνο, τουλάχιστον κόπηκε στην άκρη και ετσι κατάφερα να γυρίσω πίσω

τέτοιο "συνηθισμένο και ηλίθιο" πέσιμο έχει συμβεί σε πολλούς και μερικές φορές με άσχημη κατάληξη (κάταγμα)

οπότε καλά είσαι