PDA

View Full Version : κλέβουν τις εξατμίσεις



S.R.team
27/06/2009, 02:11
Μεγάλο πρόβλημα τελευταία η κλοπή των εξατμίσεων!
Προχθές μου πήραν μία εξάτμιση Leovince που είχα βάλει για να γλιτώσω από αυτό το πράγμα που φοράει από τη μάνα του (που θα μπορούσαν να γράφουν απάνω soulis ή firogenis)
Η εξάτμιση που φοράει θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη κατασκευαστική διαστροφή σε μηχανάκι: δε χωράς, καίγεσαι.. και από αισθητική; θαύμα...
Αναγκάζεσαι λοιπόν κάποια στιγμή να βάλεις μια πιο μικρή, πιο μαζεμένη, που να μην καίει πόδια και 4 κιλά ελαφρύτερη. Και βέβαια βάζεις το χέρι στην τσέπη - από το υστέρημά σου φυσικά - δε μας περισσεύουν!
Αλλά... τη ζηλεύουν οι διάφοροι αρουραίοι της μοτοσικλέτας και κάνει φτερά..
Προσοχή λοιπόν!
Το φαινόμενο έχει γίνει μάστιγα !!

SVX
27/06/2009, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.R.team
Μεγάλο πρόβλημα τελευταία η κλοπή των εξατμίσεων!
Προχθές μου πήραν μία εξάτμιση Leovince που είχα βάλει για να γλιτώσω από αυτό το πράγμα που φοράει από τη μάνα του (που θα μπορούσαν να γράφουν απάνω soulis ή firogenis)
Η εξάτμιση που φοράει θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη κατασκευαστική διαστροφή σε μηχανάκι: δε χωράς, καίγεσαι.. και από αισθητική; θαύμα...
Αναγκάζεσαι λοιπόν κάποια στιγμή να βάλεις μια πιο μικρή, πιο μαζεμένη, που να μην καίει πόδια και 4 κιλά ελαφρύτερη. Και βέβαια βάζεις το χέρι στην τσέπη - από το υστέρημά σου φυσικά - δε μας περισσεύουν!
Αλλά... τη ζηλεύουν οι διάφοροι αρουραίοι της μοτοσικλέτας και κάνει φτερά..
Προσοχή λοιπόν!
Το φαινόμενο έχει γίνει μάστιγα !!


μια ειναι η λυση....... tamper-proof Βιδα και παξιμαδι .... παραδειγμα...


167068

filipp0s
27/06/2009, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.R.team
Μεγάλο πρόβλημα τελευταία η κλοπή των εξατμίσεων!
Προχθές μου πήραν μία εξάτμιση Leovince που είχα βάλει για να γλιτώσω από αυτό το πράγμα που φοράει από τη μάνα του (που θα μπορούσαν να γράφουν απάνω soulis ή firogenis)
Η εξάτμιση που φοράει θεωρώ ότι είναι η μεγαλύτερη κατασκευαστική διαστροφή σε μηχανάκι: δε χωράς, καίγεσαι.. και από αισθητική; θαύμα...
Αναγκάζεσαι λοιπόν κάποια στιγμή να βάλεις μια πιο μικρή, πιο μαζεμένη, που να μην καίει πόδια και 4 κιλά ελαφρύτερη. Και βέβαια βάζεις το χέρι στην τσέπη - από το υστέρημά σου φυσικά - δε μας περισσεύουν!
Αλλά... τη ζηλεύουν οι διάφοροι αρουραίοι της μοτοσικλέτας και κάνει φτερά..
Προσοχή λοιπόν!
Το φαινόμενο έχει γίνει μάστιγα !!


Μητσο εσύ είσαι? Φίλιππος εδώ! Μου το είπε χθες ο Αρης... :sick:

Η μόνη λύση όντως ειναι αυτη που αναφερει απο πάνω ο svx

PortisHead
27/06/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Μητσο εσύ είσαι? Φίλιππος εδώ! Μου το είπε χθες ο Αρης... :sick:

Η μόνη λύση όντως ειναι αυτη που αναφερει απο πάνω ο svx

Εξαρταται....
Αμα δουν τετοιες βιδες...απλα κοβουν τα κολλαρα που κραταν τις εξατμισεις.
Η μονη λυση ειναι μια ποντα ηλεκτροκόλληση εκει που μπαινει το τελικο στο λαιμο.
Και μην μου πειτε τωρα μετα πως θα βγαινουν οι εξατμισεις ?
Δηλ. καθε ποτε τις βαγαζουμε ?
:wave2:

S.R.team
28/06/2009, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
Μητσο εσύ είσαι? Φίλιππος εδώ! Μου το είπε χθες ο Αρης... :sick:

Η μόνη λύση όντως ειναι αυτη που αναφερει απο πάνω ο svx


Γεια σου Φίλιππε!
Μπορεί να ακουστεί παιδαριώδες αλλά να: προσπαθώ να καταλάβω ποιοι είναι αυτοί που κλέβουν - τι σόι άνθρωποι είναι. Δεν έχει τύχει να γνωρίσω ποτέ κανέναν που να ξέρω ότι το βράδυ που κυκλοφορούσε, ας πούμε, μπάνισε μια εξάτμιση και την τσίμπησε ή ότι του γυάλισε ένα μηχανάκι και το τσάκωσε... Δεν είναι άνθρωποι που κυκλοφορούν αναμεσά μας;
Μου φάινεται ότι είναι ένα συντηρητικό κομμάτι της κοινωνίας, φευ, νέοι άνθρωποι, που δεν επιθυμούν την εξέλιξη αλλά την αγκύλωση σε τακτικές του περελθόντος, τότε που ο κόσμος ήταν αμόρφωτος, ακαλλιέργητος κι άξεστος, χωρίς αξίες και χωρίς κανένα σεβασμό στη ζωή των άλλων. Όπως ήταν οι παππούδες μας σε καιρούς πείνας...

Όσο για τη βίδα, το λέγαμε από καιρό ότι είναι λύση, αλλά δεν αξιώθηκα να την αποκτήσω...
Αν κατάφέρω να ξαναπάρω εξάτμιση, θα φροντίσω να έχω πρώτα τη βίδα...

S.R.team
28/06/2009, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μια ειναι η λυση....... tamper-proof Βιδα και παξιμαδι .... παραδειγμα...

Φίλε SVX, πού μπορεί κανείς να βρει μια τέτοια ωραία βίδα;

Αν και η ιδέα της ηλεκτροσυγκόλλησης δεν ακούγεται κακή...

SVX
28/06/2009, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από S.R.team
Φίλε SVX, πού μπορεί κανείς να βρει μια τέτοια ωραία βίδα;

Αν και η ιδέα της ηλεκτροσυγκόλλησης δεν ακούγεται κακή...


EBAY ή αν εχεις κανα ψαγμενο φιλο με σιδηρικα - ειδη οικοδομης

hidefnick
28/06/2009, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
μια ειναι η λυση....... tamper-proof Βιδα και παξιμαδι .... παραδειγμα...

Εχω σετάκι για όλα τα "περίεργα" κεφάλια, 40 κομμάτια, αγορασμένο από ΠΑΝΥΓΗΡΙ στην καταπληκτική τιμή των 5 (ΠΕΝΤΕ) ευρώ....

Ηλεκτροκόληση δυστυχώς, και φυσικά μην σε βάλουν στο μάτι.:wave2: :wave2: :wave2:

LogOutGoRide
28/06/2009, 20:52
Σε αυτην που έβαλα τώρα (η πρώτη ψειρίστηκε) ''έφαγα'' με τρυπάνι το κεφάλι της αλλενόβιδας που πιάνει πίσω χωρις ηλεκροκόλληση και λέω πως είμαι λίγο ήσυχος

dond4le
29/06/2009, 00:41
Οτι βιδες και να βαλεις παλι θα βρουν τροπο να τις ξεβιδωσουν.....η λυση για οσους εχουν συναγερμο ειναι η τερμα ευαισθησια του. Για τους υπολυπους...................πρωτα ο συναγερμος και υστερα ολα τα αλλα





Εκτος και αν στη ροδα της μοτο δενετε κανενα θυριακι π.χ ροτβαιλερ.

sapila racing
29/06/2009, 10:29
Την επόμενη θα την ηλεκτροκολλήσουμε Μήτσε.
Κατάρα στους κλεφτοεξατμισάδες! :mad:

Οι παπάρες πήραν και τον συνδετικό σωλήνα, αλλιώς θα την μπαλωναμε την κατάσταση.
Τα λέμε σήμερις :winka:
Φίλιππας ακούει? :beer:

McTalas
29/06/2009, 10:44
εδω ρε παιδια κλεβουν λαδια απο τα μηχανακια, στις εξατμησεις θα κολλήσουν???