PDA

View Full Version : Ερώτηση: Ποιός φταίει περισσότερο;



IPL
28/06/2009, 20:48
http://www.liveleak.com/view?i=0ee_1246170724

Red Rider
28/06/2009, 21:18
Oι διοργανωτες

ggs
28/06/2009, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από REDRS
Oι διοργανωτες


+1000

:mad:

STOYBI
28/06/2009, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από REDRS
Oι διοργανωτες

Σωστα..!! ( και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο της ερωτησης...)

McTalas
28/06/2009, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Σωστα..!! ( και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο της ερωτησης...)

+

sergiosm
29/06/2009, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
http://www.liveleak.com/view?i=0ee_1246170724

εσύ τί λες;;;

ό'τι είπαν και οι παραπάνω ...

Drapetsoniths
29/06/2009, 15:03
Απιστευτο....
Μου θυμησε σε μια φαση που ειχα παει να δω τα ss στο Τυμπακι-Κρητη και κατα την διαρκεια του 2-3 γυρου πεφτει η διαφημιστικη ταμπελα πανω απο την γραμμη εκκινησης και κλεινει την πιστα!!Ηταν καθαρα στατιστικο θαυμα πως δεν περασε μοτο και προλαβαν να το μαζεψουν .

Επισης καθε 3 και λιγο ο αερας παρεσερνε(!) τα προστατευτικα τοιχια (πλαστικα!!!) μεσα στην πιστα και τρεχαν ατομα της διοργανωσης να τα μαζεψουν.Πραγματικα κωμικοτραγικες καταστασεις που ηταν σχεδον βεβαιο πως θα προκαλουσαν τραυματισμο.(Θαυμα σας λεω)

Αν ημουν αναβατης θα τραβαγα μια ξεγυρισμενη μηνυση κατα των διοργανωτων.
Δηλαδη τετοια αδιαφορια και προχειροτητα για την ασφαλεια των αγωνιζομενων και του κοσμου.....Ελεος!

sniper
29/06/2009, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Drapetsoniths
Απιστευτο....
Μου θυμησε σε μια φαση που ειχα παει να δω τα ss στο Τυμπακι-Κρητη και .....

Φοράγανε τις μαύρες στολές ή μιλάμε για τα μάχιμα SS; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

IPL
29/06/2009, 15:31
Η αλήθεια είναι πως η ερώτηση μπήκε απλά για να δω τι πιστεύει ο καθένας.

Προσωπικά πιστεύω πως φταίνε περισσότερο οι θεατές. Επειδή πιστεύω πως πάντα η σωματική σου ακεραιότητα είναι ευθύνη περισσότερο δικιά σου και πως μερικές φορές δεν πρέπει να υποθέτεις πως την κοιτάει κάποιος τρίτος. Το show δεν φαίνεται κάτι πολύ οργανωμένο, άλλο βέβαια να πήγαινες να δεις moto gp. Σαφώς και φταίνε 3 διαφορετικά άτομα μαζί (διοργανωτές, οδηγός, θεατές) αλλά στην τελική εσύ θα τραυματιστείς.

Drapetsoniti, εγώ προσωπικά πριν τραβήξω μύνηση θα τράβαγα φρένο και θα έβγαινα από την πίστα. Το ίδιο θα έκανα και στην θέση του οδηγού στο βίντεο βέβαια.

devil's animal
29/06/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL



η κακια στιγμη..
:rolleyes:

sniper
29/06/2009, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
η κακια στιγμη..
:rolleyes:

Ναι αυτή η πουτ@να η στιγμή...... το κουρκούτι στο κεφάλι κάποιων σε πια στιγμή αναφέρεται;

devil's animal
29/06/2009, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ναι αυτή η πουτ@να η στιγμή...... το κουρκούτι στο κεφάλι κάποιων σε πια στιγμή αναφέρεται;

Νικο εχεις δικιο αλλα παντα θα γινονται λαθη και παραλειψεις απο τον παραγοντα ανθρωπο!
:wave2:

+Arxiereas+
30/06/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
Η αλήθεια είναι πως η ερώτηση μπήκε απλά για να δω τι πιστεύει ο καθένας.

Προσωπικά πιστεύω πως φταίνε περισσότερο οι θεατές. Επειδή πιστεύω πως πάντα η σωματική σου ακεραιότητα είναι ευθύνη περισσότερο δικιά σου και πως μερικές φορές δεν πρέπει να υποθέτεις πως την κοιτάει κάποιος τρίτος.
Πολύ εύστοχο σε βρίσκω και μπράβο που μας παρέσυρες στο να ρίξουμε για άλλη μια φορά το μπαλάκι στους "αρμόδιους" βγάζοντας τελείως τον κώλο μας απ' έξω!
:a19:
Γνώμη μου είναι ότι φταίνε κι οι δύο εξίσου. Αναμφισβήτητα μοιάζει περισσότερο με ένα τσούρμο περίεργων παρά με οργανωμένη εκδήλωση αλλά σαν διοργανωτές έπρεπε να είναι περισσότερο επιφυλακτικοί γνωρίζοντας τους κινδύνους του εγχειρήματος για να προστατεύσουν καλύτερα τυχόν άσχετους που βρέθηκαν εκεί. Επειδή όμως έχω πάει σε παρόμοια εκδήλωση και είδα αγχωμένους υπεύθυνους με όλη τη σημασία της λέξης να κυνηγούν συνέχεια από κάποιον για να τον μαζέψουν (ενώ υπήρχε ορθά οριοθετημένος χώρος και ενημέρωση), χρειάζεται και η συνεργασία του κοινού.

Τον μοτοσυκλετιστή πάντως τον γράψανε στα φρύδια τους. Κανένας δεν γύρισε καν να τον κοιτάξει! :lol:

sergiosm
30/06/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
Σαφώς και φταίνε 3 διαφορετικά άτομα μαζί (διοργανωτές, οδηγός, θεατές)

Ο οδηγός γιατί φταίει;;;;

STOYBI
30/06/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
Η αλήθεια είναι πως η ερώτηση μπήκε απλά για να δω τι πιστεύει ο καθένας.

Προσωπικά πιστεύω πως φταίνε περισσότερο οι θεατές. Επειδή πιστεύω πως πάντα η σωματική σου ακεραιότητα είναι ευθύνη περισσότερο δικιά σου και πως μερικές φορές δεν πρέπει να υποθέτεις πως την κοιτάει κάποιος τρίτος. Το show δεν φαίνεται κάτι πολύ οργανωμένο, άλλο βέβαια να πήγαινες να δεις moto gp. Σαφώς και φταίνε 3 διαφορετικά άτομα μαζί (διοργανωτές, οδηγός, θεατές) αλλά στην τελική εσύ θα τραυματιστείς.

Drapetsoniti, εγώ προσωπικά πριν τραβήξω μύνηση θα τράβαγα φρένο και θα έβγαινα από την πίστα. Το ίδιο θα έκανα και στην θέση του οδηγού στο βίντεο βέβαια.

Λαθος πιστευεις......

Οταν δεν μπορει να κουμανταρει την βλακεια που βαραει τους οποιους θεατες ( καθως ο διοργανωτης θεωρειτε νομος σε αυτο που διοργανωνει )

Τοτε για την ασφαλεια οδηγων και θεατων εχει υποχρεωση να διακοψει τον αγωνα....

IPL
30/06/2009, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Ο οδηγός γιατί φταίει;;;;

Γιατί αν σκοτώσει κάποιον ή τον αφήσει παράλυτο δεν θα μπορεί να κοιμηθεί μετά.

Νομικά δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις και ίσως εξαρτάται από την οργάνωση του event. Αυτό δεν φαίνεται και τόσο σοβαρό.

IPL
30/06/2009, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Λαθος πιστευεις......

Οταν δεν μπορει να κουμανταρει την βλακεια που βαραει τους οποιους θεατες ( καθως ο διοργανωτης θεωρειτε νομος σε αυτο που διοργανωνει )

Τοτε για την ασφαλεια οδηγων και θεατων εχει υποχρεωση να διακοψει τον αγωνα....


Γνώμη σου και πολύ σεβαστή.

Πάντως δεν ξέρω που και τι ήταν αυτό το event αλλά κανονικά πρώτοι έπρεπε να τρέξουν γιατροί. Το γεγονός ότι δεν φάνηκε να υπάρχουν ίσως σημαίνει πως πράγματι δεν υπήρχαν.

Τώρα αν πράγματι ήταν κάποιο event και εσύ συμμετείχες θα ξεκινούσες την συμμετοχή ενώ έβλεπες μπροστά σου κόσμο και δεν υπήρχε ούτε ένα ασθενοφόρο (αν υποθέσουμε πως πραγματικά δεν υπήρχε στο event αυτό); Εγώ προσωπικά όχι.