PDA

View Full Version : honda shadow 400



michalis69
29/06/2009, 01:43
Αγαπητοί φίλοι ,γεια σας.
Προσφατα αγόρασα ,ενα honda shadow 400.
ειμαι πολύ ευχαριστημένος (μοντέλο 2001-2) ,και θα ήθελα εαν κάποιος μπορεί να μου πεί ,που μπορώ να βρώ αξεσουαρ σε καλή τιμή για τη συγκεκριμένη μηχανή. π.χ. τσάντες,μπαρα ,και κάποια ανταλακτικα ,οπως πίσω φτερό και τα φωτιστικά του.
ευχαριστώ ,και περιμένω τη βοηθεια σας.
Δυστηχώς εχω ..μεσάνυχτα από το συγκεκριμένο θέμα.....
Μιχάλης

nassosxlvbros
29/06/2009, 01:45
καλοτάξιδος!

κάνε μια βόλτα από τα μαγαζια της Καλλιρόης (αν είσαι Αθήνα) όλο και κάτι θα βρείς!

:beer: :wave2:

makis206
29/06/2009, 08:08
Kαλοτάξιδοι και πάντα όρθιοι κι οι δυο σας, καλώς ήρθες !

:beer: :beer: :beer:

tai
29/06/2009, 17:55
στο μοναστηράκι θα βρεις "περίεργα" δερμάτινα σαμάρια
στα χαρλεαδικα θα βρεις νικελ (απο fat boy)
στο Ebay τα παντα!! ακομα και ιδέες.
και αν εισαι κοντά στο χαιδαρι στειλε πμ
:wave2:

michalis69
01/07/2009, 00:12
ευχαριστώ πολύ ,για ..τις οδηγίες.
Δυστηχώς είμαι Λούτσα...αλλά εαν έρθεις από εδώ κερνάω ουχάκι στο μαγαζί που δουλέυω..

Θα κοιτάξω με την πρώτη ευκαιρία ,να δώ τι μπορώ να ψρώ πάντως εκεί που μου λές.

ευχαριστώ

Μιχάλης

michalis69
01/07/2009, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Kαλοτάξιδοι και πάντα όρθιοι κι οι δυο σας, καλώς ήρθες !

:beer: :beer: :beer:

ευχαριστώ πολύ ,και ε΄συ καλέ μου φίλε πάντα καλό δρόμο να έχεις

michalis69
01/07/2009, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
καλοτάξιδος!

κάνε μια βόλτα από τα μαγαζια της Καλλιρόης (αν είσαι Αθήνα) όλο και κάτι θα βρείς!

:beer: :wave2:

ευχαριστώ πολύ

smooth criminal
28/10/2009, 21:22
Καλοριζικο φιλε αν επιτρεπεται ποσο το μαλλι?Ρωταω γιατι ο κολλητος μου μολις βγαλει διπλωμα θελει ή shadow ή steed 400cc μεταχειρα να παρει,πες και γενικα εντυπωσεις αμα θες.
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΙ και οι δυο σας:)

michalis69
29/10/2009, 21:23
εγω γίλε μου βρηκα ένα πολυ καλο εργαλειο με 4.000 .απο εκει και επειτα του διαθεσα αλλο ενα 1.000 και την εκανα κουκλα.τα λεφτα τα διαθεσα επειδη η μηχανη πραγματικα αξιζει....ειμαι πολυ ευχαριστημένος ,αψογη συμπεριφορα στο δρομο..(βεβαια ,κοιτα ειναι βαρια μηχανή και δεν ειναι για ..μαγκιες.απλη ,στρωτή και προσεκτική οδήγηση ,και την απολαμβανεις...Το μοτερ .ειναι αψογο ,εξαλλου ,είναι honda.ανταλακτικα no problem.για την ώρα λοιπόν όλα δείχνοθν οκ.Αν ο φίλος σου βρεί κατι καλό .να το παρει.απο 2.500 θα βρει κάτι...

Μιχάλης

smooth criminal
30/10/2009, 11:42
Μαλιστα απο 2500ευρω και ανω,θα του το πω(αν και μαλλον θα του πεσει το ηθικο,θελει κατι με max τα 1500ευρω,αλλα τωρα honda και τζαμπα δεν πανε μαζι),το καλο ειναι πως οπως λες ειναι απροβλιματιστη και εχει και ανταλακτικα.
Καλες βολτες:beer: :beer: :beer:

michalis69
31/10/2009, 21:05
να εισαι καλα .ευχαριστώ..

DARK NEBULA
17/12/2011, 23:56
Καλησπερα παλιο το post αλλα δεν πειραζη δεν μπορω να καταλαβω γιατι να εινε τοσο παρεξηγημενες αυτες η μηχανες ,το stead - sadow-intruder .Κατοχος και εγω μιας κουκλας honda stead μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες εινε ενα μηχανακη που περνει αρκετες μετατροπες και το φτιαχνης οπως θες χωρις να σε περιορηζει και με χαμηλο κοστος δηλαδη ενα μηχανακι για μικρες τσεπες (χεχεχεχεχεχε).

taisteal
18/12/2011, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DARK NEBULA
Καλησπερα παλιο το post αλλα δεν πειραζη δεν μπορω να καταλαβω γιατι να εινε τοσο παρεξηγημενες αυτες η μηχανες ,το stead - sadow-intruder .Κατοχος και εγω μιας κουκλας honda stead μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες εινε ενα μηχανακη που περνει αρκετες μετατροπες και το φτιαχνης οπως θες χωρις να σε περιορηζει και με χαμηλο κοστος δηλαδη ενα μηχανακι για μικρες τσεπες (χεχεχεχεχεχε).

ειναι παρεξηγημενες γιατι δεν ειναι μουρατες,γιατι δεν παιρνουν τριβαλιτσο μεταλλικο,γιατι δεν θες 30 μηνιατικα να τις αγορασεις,γιατι δεν μπορεις να ταξιδεψεις με λιγοτερα απο 1200 κυβικα,γιατι δεν ειναι μουρη στις καφετεριες και παει λεγοντας:)

:evil:

DARK NEBULA
18/12/2011, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tommy dakar
ειναι παρεξηγημενες γιατι δεν ειναι μουρατες,γιατι δεν παιρνουν τριβαλιτσο μεταλλικο,γιατι δεν θες 30 μηνιατικα να τις αγορασεις,γιατι δεν μπορεις να ταξιδεψεις με λιγοτερα απο 1200 κυβικα,γιατι δεν ειναι μουρη στις καφετεριες και παει λεγοντας:)

:evil:


Ναι και φυσικα δεν φτιαχνωντε bobber ακια βαρβατα και εινε αλητικα μηχανακια για αλητικες ψυχες......:wave2: :wave2:

DARK NEBULA
18/12/2011, 12:00
Αχ αντε να τελειωση το εργαλειο να μας παρει λιγο ο αερας να παρουν και τα μυαλα μας αερα.......:a5: :a5:

tai
18/12/2011, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DARK NEBULA
δεν μπορω να καταλαβω γιατι να εινε τοσο παρεξηγημενες αυτες η μηχανες ,το stead - sadow-intruder .

γιατι αδελφε εχεις μια μηχανή με 250 άχρηστα κιλά, που με το που γέρνεις ακουμπάει κάτω, με θέση οδηγήσεως μονο για 1-1,5 ώρα (μετά πονάει η "ουρά" σου) και απο 400cc παίρνεις μόνο 150χλμ.


πρώην κάτοχος :wave2:

DARK NEBULA
18/12/2011, 13:20
Δεν διαφωνω αγαπητε συμφωρουμητη και σηγουρα ξερεις κατι περισωτερο ,αλλα δυστηχοσςη τσεπουλα μου αυτο μπορεσε να μου αγοραση,χαχαχαχααχ οποτε θα το υποστω κα θα το χαρω οσο μπωρο ,και εχει ο θεος :wave2: :wave2: :wave2:

tai
18/12/2011, 20:06
Σου εύχομαι να την απολαύσεις εως να την βαρεθεις
Το τι μηχανή εχεις δεν σε εμποδίζει να κάνεις (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7896) τα πάντα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=6203) αρκει να εχεις διαθεση για βολτα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8050)

SVX
18/12/2011, 20:11
καλωσηρθες συνοδοιπορε... :beer:


γουσταρω πολυ να βλεπω τσοπερ και custom να γραφονται στο φορουμ


ειναι τα μηχανακια που εχουν απομεινει να μας θυμιζουν αξεχαστα ταξιδια ...παιδικους ποθους και απροβληματιστη , λειτουργικη απλοτητα ουτε Abs , ουτε GPS, ουτε θερμαινομενα, ουτε "τουριστικες" προδιαγραφες