PDA

View Full Version : από Κω κανείς?



Ζεύκας
29/06/2009, 02:55
για πείτε ρε παιδιά κανά δυο πραματα για τη Κω.

βασικά καίγομαι για το κόστος διαβίωσης (μικρό διαμέρισμα στη Πόλη) εισητήρια, μέρη διασκέδασης, αξιοθεατα κτλ κτλ :D

blackbusa
29/06/2009, 03:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
για πείτε ρε παιδιά κανά δυο πραματα για τη Κω.

βασικά καίγομαι για το κόστος διαβίωσης (μικρό διαμέρισμα στη Πόλη) εισητήρια, μέρη διασκέδασης, αξιοθεατα κτλ κτλ :D

Γιατι μωρη ψαρουκλα???δεν διαθετουν penthouse τα ελληνικα στρατα???δεν εχουν ΚΨΜ???η καλλιοπες σαν αξιοθεατο δεν σου κανει????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Μπαμπινοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο....

:wave2:

Ζεύκας
29/06/2009, 03:14
παλιά οι καλλιόπες τα σιδερένια κρεβάτια και οι φασολάδες για τον μπαμπίνο...:p

Giorgos19
29/06/2009, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
για πείτε ρε παιδιά κανά δυο πραματα για τη Κω.

βασικά καίγομαι για το κόστος διαβίωσης (μικρό διαμέρισμα στη Πόλη) εισητήρια, μέρη διασκέδασης, αξιοθεατα κτλ κτλ :D


Παρων!! Βασικα δεν ειμαι απο την Κω, αλλα ειναι σαν να εχω μεγαλωσει σε αυτο το νησι.
Απο ο,τι καταλαβαινω παιρνεις μεταθεση εκει??
Λοιπον, μια γκαρσονιερουλα στην πολη της Κω δεν πρεπει να σου στοιχηζει ακριβα..Κανενα 300αρι ευρω??Καπου εκει θυμαμαι να παιζουν οι τιμες.
Στην Κω μπορεις γενικοτερα και να ξεφαντωσεις αλλα και να περασεις ηρεμα...
Αξιοθεατα??ΠΑΝΤΟΥ! :lol: Η πολη εχει ενα μονο μουσειο, ολα τα αλλα αρχαια ειναι διασπαρτα και με εισοδο ελευθερη... Must see ειναι Ο "πλατανος" τον οποιο χρονολογουν απο την εποχη του Ιππορκατη, το Ιπποκρατιο καθως επισης και το καστρο των ιπποτων.
Για διασκεδαση.... χμμμ τωρα που ειναι καλοκαιρι θα βουλιαξει απο τις τουριστριες!!! Μαζευονται τα βραδια στα "Εξαρχεια" και πολυ απλα γινεται Π-Α-Ν-Ι-Κ-Ο-Σ! Αν πας προς τα εκει , μια και αγγλοφιλος, δοκιμασε την Irish pub...
Για ποιο κουλ καταστασεις, κανε μια βολτα απο τα παρακατω μαγαζια..
"Νοστος": Εξω απο την πολη της Κω προς την περιοχη Ψαλιδι
"Μυλος" : Και αυτο λιγο εξω απο την πολη, πηγαινοντας προς τον Φαρο. (ειναι η ακριβως αναποδη απο την παραπανω διαδρομη.
"Bitter Sweet" : Φανταστικο μαγαζι στην παλαια πολη. Αν πας, δοκιμασε τις κρεπες του Σωτηρη...
Αυτα τα παραπανω μαγαζια μαζευουν κυριως Ελληνες και επομενως δεν γινεται το χαλι που γινεται στα εξαρχεια..
Ακριβως διπλα υπαρχει και ενα ιταλικο εστιατοριο, το Otto e Mezzo, ακριβουτσικο αλλα ειναι πολυ ωραιο για να πας με κανενα προσωπο! :winka: (επισης, τουλαχιστον μεχρι περισυ, ολα τα μακαρονια του ηταν, εξακριβωμενα, φτιαγμενα την ιδια μερα, απο τον ιδιο τον Σεφ..)
Επισης για καλο φαγητο θα συνιστουσα να πας και στο Πλατανι η οπως το λενε οι ντοπιοι, στον Κερμεντε. Ειναι μια περιοχη λιγο εξω απο την πολη της Κω, κανα 10λεπτο με μηχανακι-αυτοκινητο..

Επισης ειναι αναγκαιο να πας να φας, εστω και μα φορα στη Ζια, οπου το ηλιοβασιλεμα της ειναι εφαμιλο της Σαντορινης!( ειναι πανω στο βουνο)
Για ξεφαντωμα κλπ, επισκεψου και την Καρδαμενα.

Για μπανακι, θα σου προτεινα τα "πετρελαια" :lol: Δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ακουγεται.Πηγαινε και θα με θυμηθεις! :winka: Το τιγκακι, καθως επισης και την παραλια της Κεφαλου!!


Αυτα τα ολιγα, αν θυμηθω κατι θα ξαναποσταρω! Τωρα που ειναι καλοκαιρακι θα περασεις σουπερ! Ε το χειμωνα, νησι ειναι, γινονται πιο μουντα τα πραγματα, αλλα οχι κατι που δεν αντεχεται!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


ΥΓ1: Παιζει να κατεβω και γω αν παιξουν καποια χρηματα που περιμενω να παρω, οποτε αν ειναι βρισκομαστε!
ΥΓ2: ελπιζω να καταλαβες οτι αν θες να μ@μησεις, βγαινεις εξαρχεια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kalant
29/06/2009, 07:03
Φιλε μου θα περασεις καλα απο αποψη βόλτας κλπ αλλα απο αποψη μοναδων, όταν ημουν εγώ εκεί ήταν μαύρα τα πραγματα, πολύ μαύρα θα έλεγα...

αλλα όταν είχαμε έξοδο περνάγαμε γαμάτα...

ίσως το πιο ωραίο νησί της Ελλάδας...

:beer:

Giorgos19
29/06/2009, 07:03
Για να παρεις μια μικρη γευση πως ειναι το νησι, δες εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63470&highlight=Giorgos19)

hidefnick
29/06/2009, 13:17
Η απολύτως χειρότερη μετάθεση που θα μπορούσε να σου κάτσει :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Θέλω και εγώωωωωωωωωωωωω:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Χωρίς πλάκα τώρα. Το νησί έχει τα πάντα να κάνεις. Λόγω στρατού και ειδικότητας το είχα γυρίσει ΟΛΟ. Τρελές παραλίες χωρίς καθόλου κόσμο. Τρελά μονοπάτια στο βουνό. Τρελή νυχτερινή διασκέδαση. 1-2 τρελές ευθείες για 200αρες κλπ κλπ κλπ. Βέβαια πολλούς μεθυσμένους το βράδυ (μακριά απο αγγλους) Σίγουρα θες μεταφορικό μέσο. Και σε αντίθεση με τα περισσότερα άλλα ελληνικά νησιά, έχει μια γενική χαλαρότητα και από ντόπιου και από ξένους. Μιλάμε είναι super. Και παραδόξος πως και τον χειμώνα ήταν καλά.

devil's animal
29/06/2009, 13:29
πες μου μωρη τρελη οτι θα εισαι εκει 4/7-14/7...:rolleyes:


καλα που θα περασουμε εφετΟ στην Κω..:p
:rotflmao: :rotflmao:

αντε να δουμε...

ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

McTalas
29/06/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
πες μου μωρη τρελη οτι θα εισαι εκει 4/7-14/7...:rolleyes:


καλα που θα περασουμε εφετΟ στην Κω..:p
:rotflmao: :rotflmao:

αντε να δουμε...

ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
τι? τελικα δεν θα πας Παρο???


@Ζευκας,
που εισαι ψαρα, κανονισε για κανενα καφε ρε οργιο πριν φυγεις...

Ζεύκας
29/06/2009, 14:27
Γιώργο είσ'ο ανθρωπός μου! :cool:

Διαφωτιστικότατος (και οι λοιποί που απήντησαν βεβαίως...) αν κ θέλω να μου πεις ακριβως που ειν αυτά τα Εξάρχεια!:blush: :lol:

Ενας οικογενειακός φίλος μόνιμος κατοικος Κω με είπε οτι μπορώ να βρώ μικρό σπίτι μέσα στην πόλη-επιπλωμένο-με 200 ευρά.
κ υπάρχουν αρκετά.μπράβο...


Σταύρο εγώ τελειώνω το Σχολείο την άλλη Παρασκευή οπότε θα σε προλάβω στο τελειωμα των διακοπών σου!:D


Μωρουλίνι έχεις φτιάξει τη μηχανή?να πηγαίναμε καμιά Βάρκιζα ρε συ...

Giorgos19
29/06/2009, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Γιώργο είσ'ο ανθρωπός μου! :cool:

Διαφωτιστικότατος (και οι λοιποί που απήντησαν βεβαίως...) αν κ θέλω να μου πεις ακριβως που ειν αυτά τα Εξάρχεια!:blush: :lol:

Ενας οικογενειακός φίλος μόνιμος κατοικος Κω με είπε οτι μπορώ να βρώ μικρό σπίτι μέσα στην πόλη-επιπλωμένο-με 200 ευρά.
κ υπάρχουν αρκετά.μπράβο...


Σταύρο εγώ τελειώνω το Σχολείο την άλλη Παρασκευή οπότε θα σε προλάβω στο τελειωμα των διακοπών σου!:D


Μωρουλίνι έχεις φτιάξει τη μηχανή?να πηγαίναμε καμιά Βάρκιζα ρε συ...


To πρωτο βραδυ που θα βγεις, παρε απο πισω ( :blush: :lol: ) την πρωτη γυναικοπαρεα τουριστριων που θα συναντησεις.Αποκλειεται να τα χασεις! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Επισης, στις παραλιες που ανεφερα πιο πανω, δεν παιζει πολυ κοσμος. Για πολυυυυυυ κοσμο και κυριως του αντιθετου φυλου, πηγαινε στη παραλια κατω απο τη Heaven.
Αφου εχεις γνωστο θα σε κατατοπισει πολυ καλυτερα! Αντε και χαιρετισματα στους "Μποχαλους" να δωσεις :lol: :lol: :beer: :beer:

devil's animal
29/06/2009, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας


Σταύρο εγώ τελειώνω το Σχολείο την άλλη Παρασκευή οπότε θα σε προλάβω στο τελειωμα των διακοπών σου!:D



Μπαμπινο επειδη εγω τηλ δικο σου δεν εχω...
σου στελνω με π.μ. το δικο μου.

οταν φτασεις παρε να βρεθουμε.
λογικα θα τα εχω μαθει και εγω τα κολπα για να σε κατατοπισω..:winka:

:beer: :beer: :beer:

McTalas
29/06/2009, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
[B

Μωρουλίνι έχεις φτιάξει τη μηχανή?να πηγαίναμε καμιά Βάρκιζα ρε συ... [/B]

μια χαρα ειναι και ετσι η μιχανη, κανονισε να βρεθουμε καρδουλινι μου !!!

:blush: :blush: :blush:

Operater
29/06/2009, 17:46
Μου γλίτωσες κουφάλα! :evil:

Καλά να περάσεις! :beer:

Ζεύκας
30/06/2009, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
Μου γλίτωσες κουφάλα! :evil:

Καλά να περάσεις! :beer:

πρωτη-πρωτη την ειχα δηλωσει τη Μυτιληνη ρε συ αλλα με στείλανε Κω. δε με χάλασε.:wacko:


έχεις π.μ.:wave2:

Tpap
30/06/2009, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
παλιά οι καλλιόπες τα σιδερένια κρεβάτια και οι φασολάδες για τον μπαμπίνο...:p

:a013: μπράβο, ρε...!

καλή μετάθεση σού'κατσε. :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
30/06/2009, 00:49
απ'το να με στέλνανε σε τίποτα Ρίζια ή Λαγό τότε ναι,μια χαρά μου έκατσε!:D

watain
30/06/2009, 00:54
Αντι για μπουκαλι νερο θυμησου να λες μποχαλι αλλιως δεν σε καταλαβαινουν:p

μακρια απ την μποχαλια ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

haskosktm
30/06/2009, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Παρων!! Βασικα δεν ειμαι απο την Κω, αλλα ειναι σαν να εχω μεγαλωσει σε αυτο το νησι.
Απο ο,τι καταλαβαινω παιρνεις μεταθεση εκει??
Λοιπον, μια γκαρσονιερουλα στην πολη της Κω δεν πρεπει να σου στοιχηζει ακριβα..Κανενα 300αρι ευρω??Καπου εκει θυμαμαι να παιζουν οι τιμες.
Στην Κω μπορεις γενικοτερα και να ξεφαντωσεις αλλα και να περασεις ηρεμα...
Αξιοθεατα??ΠΑΝΤΟΥ! :lol: Η πολη εχει ενα μονο μουσειο, ολα τα αλλα αρχαια ειναι διασπαρτα και με εισοδο ελευθερη... Must see ειναι Ο "πλατανος" τον οποιο χρονολογουν απο την εποχη του Ιππορκατη, το Ιπποκρατιο καθως επισης και το καστρο των ιπποτων.
Για διασκεδαση.... χμμμ τωρα που ειναι καλοκαιρι θα βουλιαξει απο τις τουριστριες!!! Μαζευονται τα βραδια στα "Εξαρχεια" και πολυ απλα γινεται Π-Α-Ν-Ι-Κ-Ο-Σ! Αν πας προς τα εκει , μια και αγγλοφιλος, δοκιμασε την Irish pub...
Για ποιο κουλ καταστασεις, κανε μια βολτα απο τα παρακατω μαγαζια..
"Νοστος": Εξω απο την πολη της Κω προς την περιοχη Ψαλιδι
"Μυλος" : Και αυτο λιγο εξω απο την πολη, πηγαινοντας προς τον Φαρο. (ειναι η ακριβως αναποδη απο την παραπανω διαδρομη.
"Bitter Sweet" : Φανταστικο μαγαζι στην παλαια πολη. Αν πας, δοκιμασε τις κρεπες του Σωτηρη...
Αυτα τα παραπανω μαγαζια μαζευουν κυριως Ελληνες και επομενως δεν γινεται το χαλι που γινεται στα εξαρχεια..
Ακριβως διπλα υπαρχει και ενα ιταλικο εστιατοριο, το Otto e Mezzo, ακριβουτσικο αλλα ειναι πολυ ωραιο για να πας με κανενα προσωπο! :winka: (επισης, τουλαχιστον μεχρι περισυ, ολα τα μακαρονια του ηταν, εξακριβωμενα, φτιαγμενα την ιδια μερα, απο τον ιδιο τον Σεφ..)
Επισης για καλο φαγητο θα συνιστουσα να πας και στο Πλατανι η οπως το λενε οι ντοπιοι, στον Κερμεντε. Ειναι μια περιοχη λιγο εξω απο την πολη της Κω, κανα 10λεπτο με μηχανακι-αυτοκινητο..

Επισης ειναι αναγκαιο να πας να φας, εστω και μα φορα στη Ζια, οπου το ηλιοβασιλεμα της ειναι εφαμιλο της Σαντορινης!( ειναι πανω στο βουνο)
Για ξεφαντωμα κλπ, επισκεψου και την Καρδαμενα.

Για μπανακι, θα σου προτεινα τα "πετρελαια" :lol: Δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ακουγεται.Πηγαινε και θα με θυμηθεις! :winka: Το τιγκακι, καθως επισης και την παραλια της Κεφαλου!!


Αυτα τα ολιγα, αν θυμηθω κατι θα ξαναποσταρω! Τωρα που ειναι καλοκαιρακι θα περασεις σουπερ! Ε το χειμωνα, νησι ειναι, γινονται πιο μουντα τα πραγματα, αλλα οχι κατι που δεν αντεχεται!!



ΥΓ1: Παιζει να κατεβω και γω αν παιξουν καποια χρηματα που περιμενω να παρω, οποτε αν ειναι βρισκομαστε!
ΥΓ2: ελπιζω να καταλαβες οτι αν θες να μ@μησεις, βγαινεις εξαρχεια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Καλημέρα στην μοτοπαρέα. :wave2: Σαν Μπόχαλος ενα εχω να πω, ο φίλος Giorgos19 ήταν λεπτομερόστατος. Ακολούθα τις οδηγίες του και δεν θα χάσεις.... :beer:


Αντι για μπουκαλι νερο θυμησου να λες μποχαλι αλλιως δεν σε καταλαβαινουν μακρια απ την μποχαλια ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :mad:

@Ζεύκας Αν θες κάτι άλλο μπορείς να ρωτίσεις.... :wave2:

Giorgos19
30/06/2009, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από haskosktm
Καλημέρα στην μοτοπαρέα. :wave2: Σαν Μπόχαλος ενα εχω να πω, ο φίλος Giorgos19 ήταν λεπτομερόστατος. Ακολούθα τις οδηγίες του και δεν θα χάσεις.... :beer:

:mad:

@Ζεύκας Αν θες κάτι άλλο μπορείς να ρωτίσεις.... :wave2:

Ελα ρε πατριδααααααααααα! Την Κω την νιωθω πολυ κοντα μου. Εχω περασει απιστευτα παιδικα αλλα και εφηβικα χρονια εκει! Απο 5 χρονων παιδακι, Χριστουγεννα, Πασχα, καλοκαιρι ημουν κατω. Πλεον, κατεβαινω μια φορα τον χρονο, παντα καλοκαιρακι...

@ ζευκα και devils : Οταν με το καλο επιστρεψετε να μας πειτε εντυπωσεις απο το νησι μας!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
30/06/2009, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από haskosktm
@Ζεύκας Αν θες κάτι άλλο μπορείς να ρωτίσεις.... :wave2:


250 ευρώ για καλή κ εξοπλισμένη γκαρσονιέρα είναι καλά? :look: :lol:

haskosktm
01/07/2009, 12:25
Μια χαρα μου ακουγεται....