PDA

View Full Version : R6 παραεισαγωγής ή αντιπροσωπίας????



fdTolis
29/06/2009, 14:17
Γεια σας παιδες, σε 2 μηνες αν ολα πανε καλα θα παρω το R6 2009 και εχω καποιες αποριες!

Εχω διαβασει πολλα ποστ εδω για παραεισαγωγης ή αντιπροσωπιας αλλα ακομα ειμαι μπερδεμενος (μπορει και δυσκολοπιστος)!

1) Αν παρω την μηχανη μπορει να ερθει με καποιο προβλημα (μηχανικο, κτλ..)?

2) Αν υπαρξει καποιο προβλημα ο εξουσιοδοτημενος θα με εξυπηρετηση ή θα με εχει στο περιμενε?

3)Το βιβλιο service θα ερθει κανονικα απο την yamaha?

4) Αν γινει ανακληση θα το μαθω ποτε?

5) Και γενικα αξιζει για 1500 ευρο διαφορα να ταλαιπωριθω, αν ταλαιπωριθω με το παραεισαγωγης?

DimST
29/06/2009, 14:48
Αν αγοράσεις παραεισαγωγής δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις με τον εξουσιοδοτημένο κατάστημα, το βιβλίο service που θα παραλάβεις θα σου το συμπληρώνει ο μηχανικός σου και αν προκύψει πρόβλημα θα σε καλύψει το κατάστημα που το αγόρασες - γι’ αυτά καλό είναι να κάνεις κουβέντα βέβαια και με το κατάστημα που θα το αγοράσεις.

Ανάκληση θεωρώ χλωμό να γίνει σ’αυτό το μοντέλο μια είναι ίδιο ουσιαστικά με το 2008 και ήδη στο 2008 δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα... αλλά αν γίνει θα ενημερωθείς απο το κατάστημα που το αγόρασες αλλά και απο σχετική ανακοίνωση που θα βγεί απο τη Yamaha με αριθμούς πλαισίου.

Aξίζει να γλιτώσεις αυτά τα χρήματα, με 1500Ε ανανεώνεις πλήρως τον εξοπλισμό σου και αν το δείς απο την άλλη, 12000Ε περίπου που θα σου κοστίσει απο την αντιπροσωπία είναι πάρα πολλά όσο καλό και αν θεωρείτε το r6.

Και μια συμβουλή, πρίν πάς να το κλείσεις απο κάποιο μαγαζί παραεισαγωγής, πήγαινε ‘με τα λεφτά στο χέρι‘ σε κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα με τη Yamaha (όχι σε μαγαζί Yamaha) και κάνε τους ένα σχετικό παζάρι, ποτέ δε ξέρεις ;)

Με το καλό...
:beer: :beer: :wave2:

fdTolis
29/06/2009, 15:28
Ευχαριστω πολυ!

Αφου δν θα εχω προβλημα θα κινηθω ετσι!:D

περιμενω κιαλες γνωμες.....