PDA

View Full Version : Αγορά Gps



tbaris
29/06/2009, 23:41
Θέλω να αγοράσω ενα GPS για την μηχανή και δεν έχω ιδέα τι παίζει!

Θέλω να μου πέιτε γνώμες, προτάσεις και γενικά τι να προσέξω!

Ευχαριστώ

Fanisgs
29/06/2009, 23:45
ΠΑΡΕ ΤΟ GARMIN ZUMO 660.ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΘΟΝΗ 4.3!

tbaris
29/06/2009, 23:47
Ξέρεις κανα site online και περίπου την τιμή?

Με οθόνη αφής είναι?

Sapadak
30/06/2009, 08:06
Ερωτηση

Τα garmin δεν εχουν δωρεαν τις αναβαθμισεις των χαρτων?

Εψαξα λιγακι στο σαιτ τις εταιριας και το μονο πο βρηκα ειναι αγορα των χαρτων αλλα οχι δωρεαν αναβαθμιση :look:

Εχω ενα τις DIS οχι τιποτα σοβαρο αλλα σχεδον καθε μηνα ερχετε εμαιλ για να με ενημερωση οτι υπαρχει ΔΩΡΕΑΝ αναβαθμιση και με περιμενει

Xrider
30/06/2009, 09:52
O Zumo ειναι μεν για μηχανη αλλα ειναι αβολος και μεγαλος+ την ολη κατασκευη για να κατσει στην μοτο.
Η πιο απλη λυση ειναι ενας Garmin Nuvi i Garmin T ο δευτερος ειναι για τρεκινγξ,μηχανη,αυτοκινητο,βαρκα ακομα και αεροπλανο..κοινως κανει τα παντα και ειναι διαστασεις τσεπης.

Οσο για τους χαρτες δυστηχως πρεπει να πληρωσεις για να κανεις αναβαθμιση.
Ομως δεν ειναι τραγικα τα πραγματα,δεν αλλαζει η χαρτογραφηση μια πολης/χωρας τοσο που να σου βγαζει τον χαρτη οφ.
Η αλλη λυση ειναι εγγραφη στην σελλιδα της Garmin και αγορα χαρτη Ευρωπης με 150€ και απο εκει και περα σου δινει δωρεαν 3 αναβαθμισεις τον χρονο και 1 καινουριο χαρτη της Ευρωπης καθε χρονο για οσα χρονια χρσμποιεις το GPS...ολα αυτα πληρωνοντας μονο 1 φορα και για τα υπολοιπα χρονια ειναι δωρεαν.

Χαρτες βρισκονται στον νετ απο "μουλους","τορεντ" κλπ αλλα...για να τους περασεις στο Garmin πρεπει να εχεις τελειωσει το Μ.Ι.Τ
Θελει σπασιμο κωδικο του Garmin,σπασιμο κωδικο του χαρτη.... :rolleyes: χαμος και αποτελεσμα 0.

Sapadak
30/06/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider

Χαρτες βρισκονται στον νετ απο "μουλους","τορεντ" κλπ αλλα...για να τους περασεις στο Garmin πρεπει να εχεις τελειωσει το Μ.Ι.Τ
Θελει σπασιμο κωδικο του Garmin,σπασιμο κωδικο του χαρτη.... :rolleyes: χαμος και αποτελεσμα 0.

Κριμα και τελειωσα το UMIST :lol:

Για καποιο της σειρας ζουμο σκεφτομανε και εγω, αλλα αν ειναι ετσι τα πραγματα θα το ξανασκεφτω

SeNNinhA
30/06/2009, 10:17
Όλα τα καινούργια το κακό είναι ότι έχουν οθόνη που βολεύει εαν έχεις αυτοκίνητο. Κοντόφαρδη δηλαδή.

Στην μηχανή θέλεις περισσότερο να βλέπεις τι έχεις μπροστά σου και όχι στο πλάι σου. Οπότε η κλασική μακρόστενη οθόνη εμένα με βολεύει περισσότερο. Συν ότι πιάνει λιγότερο χώρο στο τιμόνι.

Δεν ξέρω εαν βγαίνει κανένα έτσι πια, αλλά θα το προτιμούσα κι ας είναι πιο απλό.