PDA

View Full Version : Διόδια, απάνθρωπη συμπεριφορά



paulopoulos
30/06/2009, 08:10
Οι παλαιοί θα θυμούνται πως τις περισσότερες φορές στον δρόμο Θεσσαλονίκη - Αθήνα στα περισσότερα διόδια μας άφηναν να περνάμε τζάμπα. Πλέον τα πράγματα έχουν σφίξει και δεν αφήνουν ούτε κουνούπι να περάσει χωρίς να πληρώσει.. Ως εδώ μια χαρά.

Επιστρέφω που λέτε την Κυριακή από Αθήνα στην Θεσσαλονίκη. Λίγο πριν την Λάρισα αρχίζει να βρέχει και σε λίγα λεπτά αρχίζει να ρίχνει καρέκλες...(έπεφταν κεραυνοί κλπ) Πολλά αυτοκίνητα αρχίζουν να σταματάνε στις εσοχές (υποτιθέμενα παρκινγκ) που υπάρχουν στην Εθνική οδό. Εγώ φυσικά τι να σταματήσω.. αφού κανένα παρκιγκ δεν έχει υπόστεγο.. Φτάνω που λέτε στα διόδια.. Το αδιάβροχο παντελόνι φαντάζει πλέον λινό μιας και το νερό έχει φτάσει μέχρι το βρακί. Το μπουφάν δε, δείχνει μόλις να έχει βγει από το πλυντήριο.
Φτάνω στο υπόστεγο των διοδίων και μια ψαρωμένη κυρία, υπάλληλος των διοδίων με κοιτάει. Ανοίγω το κράνος και της λέω...

Δεν πιστεύω να θέλεις λεφτά?? (πωπω λες και της είπα πως η κόρη της θα κάνει έκτρωση)

Ε, ναι μου λέει θέλω..

Προσπαθώ που λέτε να συνέλθω από την πρώτη σφαλιάρα και ταυτόχρονα κάνω λίγο στην άκρη, κατεβαίνω από τη μηχανή να δω η γυναίκα μου άμα έχει βγάλει αφρούς από το νερό. Ευτυχώς για μένα το διασκέδαζε το γεγονός. Λέω άντε να κάνω ένα τσιγάρο μιας και βρήκαμε υπόστεγο, λίγο να στανιάρουμε από την απίστευτη βροχή.
Πετάγεται που λέτε το βούρλο από τα διόδια και μας λέει..

"Ελπίζω στάση να κάνετε και να μην κάτσετε πολύ ώρα εδώ."

Πωςςςςςςςςςςςς???? Τι γαμ....... κύριε πρόεδρε ή όχι....??????

Παίδες τρελάθηκα.. πως μπορεί να υπάρχει τέτοιος ηλίθιος κόσμος.....

TROOPER
30/06/2009, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
...........Παίδες τρελάθηκα.. πως μπορεί να υπάρχει τέτοιος ηλίθιος κόσμος.....

ευκολα.

idi
30/06/2009, 08:41
Σορυ αλλα θα διαφωνήσω

Δε ξερω το σημειο που έκατσες αν ηταν ασφαλές αλλα σε τετοια σημεία (διόδια) γίνονται πολλα ατυχήματα ποσο μάλιστα σε συνθήκες μειωμένης ορατότητας (βροχη)

Για μενα μονο σε παρκινγκ μπορεις να σταματήσεις επι της εθνικης οδου ... η καλύτερα σε σημειο ανασυγκρότησης

Τα αλλα ειναι λογια της παρηγοριάς και να εχουμε να λεμε και να γκρινιάζουμε

Η ασφάλεια ειναι πανω απο ολα! Πανω απο το αν βράχηκες και πανω απο την ανεση μας...

paulopoulos
30/06/2009, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Σορυ αλλα θα διαφωνήσω

Δε ξερω το σημειο που έκατσες αν ηταν ασφαλές αλλα σε τετοια σημεία γίνονται πολλα ατυχήματα ποσο μάλιστα σε συνθήκες μειωμένης ορατότητας (βροχη)

Για μενα μονο σε παρκινγκ μπορεις να σταματήσεις επι της εθνικης οδου ... η καλύτερα σε σημειο ανασυγκρότησης

Τα αλλα ειναι λογια της παρηγοριάς και να εχουμε να λεμε και να γκρινιάζουμε

Η ασφάλεια ειναι πανω απο ολα! Πανω απο το αν βράχηκες και πανω απο την ανεση μας...

Σταμάτησα στα διόδια... ακριβώς εκεί που σταματάς να πληρώσεις.. Εκεί που δίνεις τα λεφτά και παίρνεις το απόκομα. Σε πάρκινκ να σταματήσεις να κανεις τι? μπάνιο βλέποντας τα σταματημένα αυτοκίνητα??? δεν ξέρω άμα σε έχει πιάσει τέτοια βροχή ποτέ.. και ελπίζω να μην σε πιάσει.

idi
30/06/2009, 08:45
εισαι λαθος.+_

δε σταματας εκει για κανενα λογο. η ασφαλεια πανω απο ολα. τελος.

σσ. με εχει πιασει βροχη για ωρες δεν εισαι ο πρωτος που καβαλας μηχανη με βροχη....

paulopoulos
30/06/2009, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εισα λαθος.+_

δε σταματας εκει για κανενα λογο. η ασφαλεια πανω απο ολα. τελος.

σσ. με εχει πιασει βροχη για ωρες δεν εισαι ο πρωτος που καβαλας μηχανη με βροχη....

Κάτσε ρε,, γιατί θα με τρελάνεις.. Κατάλαβες που λέω.. εκεί που όλοι έχουν κόψει ταχύτητα και πάνε με πρώτη.. Εκεί που σταματάνε για να πληρώσουν. Πως θα γίνει ατύχημα άμα είναι όλοι σταματημένοι???

Buenaventura
30/06/2009, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Οι παλαιοί θα θυμούνται πως τις περισσότερες φορές στον δρόμο Θεσσαλονίκη - Αθήνα στα περισσότερα διόδια μας άφηναν να περνάμε τζάμπα. Πλέον τα πράγματα έχουν σφίξει και δεν αφήνουν ούτε κουνούπι να περάσει χωρίς να πληρώσει.. Ως εδώ μια χαρά.

Επιστρέφω που λέτε την Κυριακή από Αθήνα στην Θεσσαλονίκη. Λίγο πριν την Λάρισα αρχίζει να βρέχει και σε λίγα λεπτά αρχίζει να ρίχνει καρέκλες...(έπεφταν κεραυνοί κλπ) Πολλά αυτοκίνητα αρχίζουν να σταματάνε στις εσοχές (υποτιθέμενα παρκινγκ) που υπάρχουν στην Εθνική οδό. Εγώ φυσικά τι να σταματήσω.. αφού κανένα παρκιγκ δεν έχει υπόστεγο.. Φτάνω που λέτε στα διόδια.. Το αδιάβροχο παντελόνι φαντάζει πλέον λινό μιας και το νερό έχει φτάσει μέχρι το βρακί. Το μπουφάν δε, δείχνει μόλις να έχει βγει από το πλυντήριο.
Φτάνω στο υπόστεγο των διοδίων και μια ψαρωμένη κυρία, υπάλληλος των διοδίων με κοιτάει. Ανοίγω το κράνος και της λέω...

Δεν πιστεύω να θέλεις λεφτά?? (πωπω λες και της είπα πως η κόρη της θα κάνει έκτρωση)

Ε, ναι μου λέει θέλω..

Προσπαθώ που λέτε να συνέλθω από την πρώτη σφαλιάρα και ταυτόχρονα κάνω λίγο στην άκρη, κατεβαίνω από τη μηχανή να δω η γυναίκα μου άμα έχει βγάλει αφρούς από το νερό. Ευτυχώς για μένα το διασκέδαζε το γεγονός. Λέω άντε να κάνω ένα τσιγάρο μιας και βρήκαμε υπόστεγο, λίγο να στανιάρουμε από την απίστευτη βροχή.
Πετάγεται που λέτε το βούρλο από τα διόδια και μας λέει..

"Ελπίζω στάση να κάνετε και να μην κάτσετε πολύ ώρα εδώ."

Πωςςςςςςςςςςςς???? Τι γαμ....... κύριε πρόεδρε ή όχι....??????

Παίδες τρελάθηκα.. πως μπορεί να υπάρχει τέτοιος ηλίθιος κόσμος.....

Φιλε παροτι εσυ εχεις τα δικαια σου,δεν με εκπλησει τετοια συμπεριφορα...Παλια που τα διοδια ηταν κρατικα δεν τους ενοιαζε,και για να μην υπαρχει καθυστερηση μας αφηναν να περναμε αερα.Απο τοτε που εγιναν ιδιωτικα φαινεται οτι τους εβαλαν το δαχτυλο βαθια και δεν θελουν ουτε σεντσι να χασουν.Εγω αυτο που κανω ειναι να τους σπαω τα νευρα οσο ποιο πολυ μπορω..Ααααααρρρργαααααααα....σβυνω,βγαζω τα γαντακια μου σιγα σιγα,ψαχνω για τα ψιλα ακομα ποιο αργα και παει λεγοντας...
Τωρα για το οτι ηθελε να κατσεις στην νεροποντη....:mad: :mad: :mad:

idi
30/06/2009, 08:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Κάτσε ρε,, γιατί θα με τρελάνεις.. Κατάλαβες που λέω.. εκεί που όλοι έχουν κόψει ταχύτητα και πάνε με πρώτη.. Εκεί που σταματάνε για να πληρώσουν. Πως θα γίνει ατύχημα άμα είναι όλοι σταματημένοι???

και ομως γινονται παρα πολλα ατυχηματα στα διοδια.... ρωτα καποιον που δουλεύει εκει να σου πει τι εχουν δει τα ματια του....

ξερεις πχ ποσες φορες εχουν σκασει πανω στα διαχωριστικά (τα υπερ-ενισχυμένα) με πολλα χλμ ?

για την πληρωμη δεν επιμενω ..χεστηκα για τα λεφτα τους... επιμενω στην ασφαλεια

XJR_Billy
30/06/2009, 09:02
Κι όμως ο idi έχει δίκιο.

Απλά παρατηρήστε τις γρατζουνιές και τα χτυπήματα στους τοίχους και στα διαχωριστικά των διοδίων...

Χίλιες φορές καλύτερα να φάω 10 λεπτά ακόμα βροχή και να την πέσω σε κανά βενζινάδικο...:wave2:

DimChios
30/06/2009, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Κάτσε ρε,, γιατί θα με τρελάνεις.. Κατάλαβες που λέω.. εκεί που όλοι έχουν κόψει ταχύτητα και πάνε με πρώτη.. Εκεί που σταματάνε για να πληρώσουν. Πως θα γίνει ατύχημα άμα είναι όλοι σταματημένοι???


κατσε να βρω ενα βιντεακι στο youtube να δεις τι εννοει ο idi!

:winka:

Gandalf dr685sm
30/06/2009, 09:11
Χωρίς να είμαι σίγουρος , νομίζω οτι στα περισσότερα διόδια , το τερματικό που έχουν τέρμα δεξιά είναι για φορτηγά άρα έχει και περισσότερο χώρο τόσο στην άκρη όσο και το οτι είναι καλυμμένο. Τουλάχιστον αυτό νομίζω ισχύει στα διόδια των Αφιδνών , Σχηματαρίου αλλά και στην Αττική Οδό. Σαφώς και εκεί δεν είναι ασφαλές, αλλά σίγουρα είναι πιο ακίνδυνο απο το να σταθείς στην μέση.

Γενικά πάντως συμφωνώ με τα παιδιά για το θέμα ατυχημάτων στα διόδια. Έχω δεί με τα μάτια μου σε βροχή , όπως ερχόταν κάποιος να μην μπορεί να το κρατήσει ίσιο και να χτυπάει στο διάζωμα ανάμεσα στα περίπτερα.. με λίγα χιλιόμετρα μεν, αλλά αν είσαι εκεί σε έχει ισοπεδώσει κανονικότατα.

Gandalf

posnightmist
30/06/2009, 09:16
Αν παρατηρήσετε στην ακρή εκεί που είναι τα γραφεία έχει ανταλακτικές μπάρες! Είναι πάρα πολλοι αυτοί που αφαιρούνται και την παίρνουν σβάρνα!!! Εχω γνωστό που το έκανε γιατί νόμιζε ότι δεν πλήρωνε στα συγκεκριμένα διόδια!:eyepop: :eyepop: :eyepop:

zzr2005
30/06/2009, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Φτάνω στο υπόστεγο των διοδίων και μια ψαρωμένη κυρία, υπάλληλος των διοδίων με κοιτάει. Ανοίγω το κράνος και της λέω...

Δεν πιστεύω να θέλεις λεφτά?? (πωπω λες και της είπα πως η κόρη της θα κάνει έκτρωση)

Ε, ναι μου λέει θέλω..



φίλε με συγχωρεις αλλα με τέτοια ερώτηση (αν διατυπώθηκε ακριβώς έτσι) ήταν πολύ ευγενική η απάντησή της....

επίσης δεν ξερω αν δεν σας αφησε να παραμεινετε για λογους ασφάλειας, αλλα καλά έκανε γιατί οπως τα περιγράφεις υπήρχαν λογοι ασφάλειας....
επίσης δεν κατάλαβα ακριβως που σταθμεύσατε...ετσι οπως τα περιγραφεις ειναι σαν να κοψατε την κυκλοφορια στα διοδια ....:confused:

εκτος αν ήταν η δεξια λωριδα των φορτηγών όπου οπως ειπε ο φιλος εχει χώρο....αλλα και παλι εγω δεν θα σταμάταγα εκει με τιποτα...
να ερθει κανενας Βαλκάνιος ξενυχτισμένος νταλικιερης και να με κανει αλοιφή...

700_Thespieis
30/06/2009, 14:57
δε ξερω τι παιζει με τα διοδια,αλλα την Κυριακη γυρνωντας και ο πατερας μου απο το ιδιο σημειο μου ειπε πως δεν εχει ξαναδει τετοια καιρικα φαινομενα ποτε στη ζωη του-Και για 10 χρονια γυρνουσε ολη την Ελλαδα..


:wave2:

chr1s_86
30/06/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Απο τοτε που εγιναν ιδιωτικα φαινεται οτι τους εβαλαν το δαχτυλο βαθια και δεν θελουν ουτε σεντσι να χασουν.Εγω αυτο που κανω ειναι να τους σπαω τα νευρα οσο ποιο πολυ μπορω..Ααααααρρρργαααααααα....σβυνω,βγαζω τα γαντακια μου σιγα σιγα,ψαχνω για τα ψιλα ακομα ποιο αργα και παει λεγοντας...


Το έκανα κι εγώ αυτό που λες μερικές φορές αλλά μετά κατάλαβα πως οι μόνοι χαμένοι από αυτό είναι οι οδηγοί που περιμένουν από πίσω και όχι οι εταιρίες, και έτσι το σταμάτησα...

:winka:

SVX
30/06/2009, 21:44
ειδα DimChios και μπηκα ! :a014: :a014: :a014: :a014:


:lol: :lol:

DimChios
30/06/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
ειδα DimChios και μπηκα ! :a014: :a014: :a014: :a014:


:lol: :lol:



μωρ τι μλκς εισαι?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
30/06/2009, 21:51
περα απο την πλακα ...σχετικα με τα ατυχηματα, απο τοτε που βαλαν και τις μπαρες εδω πανω( ΔΙΟΔΙΑ Μοσχοχωριου ΚΑΙ Λεπτοκαρυας) εχω πετυχει "ζωντανα" 3 ατυχηματα με αυτοκινητα ακριβως εκει που υποτιθεται πως επιβραδυνουν.... και σκεψου με βροχη τι ευκολο ειναι ....ο κουτακιας...που δεν θελει να αλλαξει ταχυτητα μεχρι να φτασει τον εισπρακτορα(μη του συγκαει η μασχαλη) ....επειδη βαριεται.... και δουλευει μονο γκαζι φρενο...λαθος εκτιμηση.... ΜΠΑΜ !! δεν θελει πολυ μαγκες...

fdTolis
30/06/2009, 22:18
Δειτε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=75ieuafR9Bk

Καταλαβαινω οτι εβρεχε αλλα καμια φορα δεν ξερεις:confused:

chr1s_86
30/06/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από fdTolis
Δειτε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=75ieuafR9Bk

Καταλαβαινω οτι εβρεχε αλλα καμια φορα δεν ξερεις:confused:


:eek: :eek: :eek: :eek:

DimChios
30/06/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από fdTolis
Δειτε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=75ieuafR9Bk

Καταλαβαινω οτι εβρεχε αλλα καμια φορα δεν ξερεις:confused:


Aυτο εψαχνα!

:winka:

ilias s.m.
01/07/2009, 01:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από fdTolis
Δειτε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=75ieuafR9Bk

Καταλαβαινω οτι εβρεχε αλλα καμια φορα δεν ξερεις:confused:


:eek: :eek: :eek: :eyepop:

transalpblack
01/07/2009, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Κάτσε ρε,, γιατί θα με τρελάνεις.. Κατάλαβες που λέω.. εκεί που όλοι έχουν κόψει ταχύτητα και πάνε με πρώτη.. Εκεί που σταματάνε για να πληρώσουν. Πως θα γίνει ατύχημα άμα είναι όλοι σταματημένοι???


υπαρχουν και λακαμαδες που ειναι αφηρημενοι και πεφτουν πανω στα διοδια χωρις καν να φρεναρουν.
τωρα οσο για τα διοδια, αφου σταματησες εισαι υποχρεωμενος να πληρωσεις, αλλιως ας περναγες απο διπλα χωρις να σταματησεις. με τοση βροχη οπως λες ουτε χαμπαρι δεν θα σε επαιρνε. και οσο για την ξεκουραση, ας σταματαγες κατω απο καμια γεφυρα ή σε κανα υποστεγο βενζιναδικου.

απλα τα πραγματα

XJR_Billy
01/07/2009, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από fdTolis
Δειτε αυτο

http://www.youtube.com/watch?v=75ieuafR9Bk

Καταλαβαινω οτι εβρεχε αλλα καμια φορα δεν ξερεις:confused:

Πω πωωωωω.... :eek:

Τι είπες τώρα?:eyepop: :sick:

vagtav
01/07/2009, 09:25
Εχεις λάθος. Σε κάθε περίπτωση η κοπέλα έκανε σωστά τη δουλειά της και θέλησε να σε προστατεύσει από κανέναν λακαμά, ενώ ταυτόχρονα προστάτευε και τη θέση εργασίας της. Αν (έστω και 1 στο 1.000.000.000) συνέβαινε ατύχημα και τραυματιζόσασταν, θα είχε μπλέξιμο.
Έχουμε ταξιδέψει οι περισσότεροι εδώ μέσα με δυνατή βροχή. Είναι ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας και όχι μαγειρικής. Αν εσύ τώρα είχες τα νεύρα σου για τις καρέκλες που έφαγες, δεν σου φταίνε οι άλλοι. :wave2:

devil's animal
01/07/2009, 09:30
και για μενα εισαι φαουλ.
δεν επρεπε να σταματησεις εκει.

αν υπηρχε αμαξι μπροστα σου θα μπορουσες να περασεις απο πισω του τσαμπε...
βρες μια γεφυρα μετα ή ενα βενζιναδικο και αραξε να χαλαρωσεις.
:wave2:

harvester
01/07/2009, 10:38
εγω δεν εχω περασει απο διοδια τον τελευταιο χρονο σε ολη την ελλαδα που να μην με εχουν καλημερησει, καλησπερησει, καληνυχτησει.

παντως με τον τροπο που της μιλησες επρεπε και αυτη να σου πει

στο μουνι μου που βραχηκες πληρωσε και κοπανα την :wave2:

paulopoulos
01/07/2009, 11:00
Πριν τη λάρισσα και μέχρι τα διόδια δεν υπάρχει κανένα βενζινάδικο, ούτε υπόστεγο ούτε γέφυρα,
Το ατύχημα που είδα στο youtube είναι απίστευτο,,, άλλα με την ίδια λογική πρέπει να καθόμαστε σπίτι μας.
Και για να τελειώνει το θέμα.
1. Έκανα μαλακία που μίλησα στην γυναίκα έτσι (είμαι εντελώς απάνθρωπος, σε αντίθεση με αυτήν)
2. Έκανα μαλακία που σταμάτησα στα διόδια (δεν πρόκειται να ξανασυμβεί. άμα με δείτε να με βάλετε φυλακή αμέσως.)
3. Και η χειρότερη μαλακία είναι που άνοιξα το θέμα.. Ζητώ ταπεινά συγνώμη από όλους όσους θεώρησαν την συμπεριφορά μου αυτή ανήθικη, είχαν απόλυτο δίκιο και θα τους έδινα το δικαίωμα να με πυροβολήσουν άμα ήταν εδώ, έτσι να τους φύγει ο θυμός.....

Από εδώ και στο εξής οι σχολιασμοί μου, οι ερωτήσεις μου και τα θέματα που θα συμμετέχω θα αφορούν μόνο τεχνικά θέματα μοτοσυκλέτας.

harvester
01/07/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από paulopoulos
Πριν τη λάρισσα και μέχρι τα διόδια δεν υπάρχει κανένα βενζινάδικο, ούτε υπόστεγο ούτε γέφυρα,
Το ατύχημα που είδα στο youtube είναι απίστευτο,,, άλλα με την ίδια λογική πρέπει να καθόμαστε σπίτι μας.
Και για να τελειώνει το θέμα.
1. Έκανα μαλακία που μίλησα στην γυναίκα έτσι (είμαι εντελώς απάνθρωπος, σε αντίθεση με αυτήν)
2. Έκανα μαλακία που σταμάτησα στα διόδια (δεν πρόκειται να ξανασυμβεί. άμα με δείτε να με βάλετε φυλακή αμέσως.)
3. Και η χειρότερη μαλακία είναι που άνοιξα το θέμα.. Ζητώ ταπεινά συγνώμη από όλους όσους θεώρησαν την συμπεριφορά μου αυτή ανήθικη, είχαν απόλυτο δίκιο και θα τους έδινα το δικαίωμα να με πυροβολήσουν άμα ήταν εδώ, έτσι να τους φύγει ο θυμός.....

Από εδώ και στο εξής οι σχολιασμοί μου, οι ερωτήσεις μου και τα θέματα που θα συμμετέχω θα αφορούν μόνο τεχνικά θέματα μοτοσυκλέτας.
ετσι να κανεις παντα στην ζωη να την κοπανας οταν σου λενε οτι εχεις αδικο.
Το οτι απο τη μια αρνησε την χρηση των διοδιων σαν θεσμο αλλα απο την αλλη τον αποδεχεσαι σαν κατασκευη σε κανει τραγικο.
εγω παντως πιστευω οτι αν ησουν εστω και στο ελαχιστο ευγενικος θα μπορουσες μεχρι και στα γραφεια τους να ξαποστασεις απο την βροχη.

α και μην ανοιγεις θεματα αν δεν αντεχεις την αληθεια

idi
01/07/2009, 11:12
+953

vagtav
01/07/2009, 11:12
Sorry ρε φίλε, αλλά ήθελες να συμφωνήσουμε απαραίτητα?
Ανοιξες το θέμα για να σου πούμε μπράβο ή για να κατηγορήσουμε την κοπέλα, επειδή είμαστε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές?
Αν έκανες μαλακία ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΚΡΙΣΗ, δεν έπρεπε να το πώ?

Ηταν επικίνδυνο αυτό που έκανες, άσχετα αν εσύ εκείνη την ώρα είχες τον πόνο σου από τη βρόχα .
Κατά τα άλλα από εμένα έχεις το ελεύθερο να ανοίγεις ό,τι θέμα θέλεις, και εμείς έχουμε το δικαίωμα να συμφωνούμε ή να διαφωνούμε.

notakos600
01/07/2009, 11:24
Πάντως αρχηγέ, εκτός από την στάση σε διόδια που θεωρείται εγκληματική, αυτό το ''περιμένεις και να πληρώσω τώρα?'' μου φάνηκε κάπως.

Αν ήμουν υπάλληλος διοδίων και μου μιλούσε ο άλλος έτσι θα είχα βγει με τη μια έξω και θα τον βάραγα ακόμα.

Χωρίς παρεξήγηση, έτσι.