PDA

View Full Version : Καγιέν..κακίες..



mbjp
18/04/2005, 23:22
(ακολουθουν κακίες)

Στη Βουλιαγμενης στο ρευμα προς Γλυφαδα αργα το μεσημερι σκαει ενας τυπος με ενα Porsche Cayenne (απο αυτα τα 4χ4 που εχουν κατακλυσει τους δρομους σαν πανουκλα - γεια σου ελλαδαρα με τα πλουτη σου) πισω απο ενα λεωφορειο του ΟΑΣΑ..ολη η μουρη μεσα, το λεωφορειο σχεδον ουτε γρατζουνια.

Ειμαι λοιπον στον παραδρομο πισω απο ενα Nissan X-Trail το οποιο κοβει χαρακτηριστικα ταχυτητα στο υψος του τρακαρισματος, προφανως για να δει ο οδηγος του τι εγινε.

Φανταζομαι τι θα σκεφτοταν - οταν ενας οδηγος τετοιου οχηματος βλεπει τετοια σκηνικα, καταρρει ο κοσμος ολοκληρος γι'αυτον. ΝΑΙ μεγαλε, τελικα το τιτανομεγιστοτεραστιο 4χ4 που αγορασες για να κινεισαι στους υπερσυγχρονους και αδειους δρομους της πολης μας μπορει να στραπατσαριστει το ιδιο ευκολα με το 205 μου. Ισως τωρα να σταματησεις να κατεβαινεις την Βουλιαγμενης με 140, με προσπερασεις και σφηνες λες και εχεις supersport μηχανη, κανοντας εμας τους υπολοιπους καρδιακους και να φωναζουμε "που παει ο μαλακας με το κοιτος;;"

Συμμεριζομενος λοιπον αυτην ακριβως την ανησυχια του οδηγου του Χ-Trail, αρχισα να κορναρω δειχνοντας επανειλημενα μια αυτον και μια την Πορσε.."Ερχεται η σειρα σου φουστη!" :evil:

τετοιες στιγμες ειχα να ζησω απο περυσι με τα χιονια, οπου ολοι οι "off road" ειχαν κολλησει στη Μαραθωνος για κανα διημερο :evil: :winka: :wacko: :wacko: :wacko:

AFTER
18/04/2005, 23:43
Αχχχχχχχχχχχχχ νεο σωματοτυπο (νεο)Ελληνα αυτο του κατοχου super τζιπ για να διασχιζει την παραλιακη και να στριβει Ζοοδοχου πηγης με Σολωνος γωνια!

Υφακι ''σας βλεπω ολους απο ψηλα,ειμαι ο θεος'',τι να πουνε και τα παληκαρια με τα χωματερα δηλαδη.....

Ειχα εναν φιλο(και χαιρομαι για τον αοριστο) που θα επαιρνε μονο τζιπ γιατι ειναι επικινδυνα να κυκλοφορεις στους δρομους και θελεις προστασια!
Ευτυχως που δεν οδηγαει απεναντι απο καθρεπτες λεμε.....

Περιττο να πω τι πρεπει να κανουμε αν δουμε τζιπ με μπαριερες μπροστα για χρηση εντος δρομου.

Εις ανωτερα,και του χρονου με τριαξονικο!!!!

darkwing
19/04/2005, 01:20
Το καλυτερο της υποθεσης ηταν οτι μολις εγινε με πηρε ο πατερας μου τηλ και μου λεει:

Ρε συ ενας μαλακας με porshe καρφωθηκε στο λεωφορειο μου απο πισω!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:Ο πατερας μου ηταν ο οδηγος του λεωφορειου και αυτα μου τα ειπε με μεγαλη δυσκολια γιατι ειχε κατουρηθει απο τα γελια.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ΖΗΤΩ ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ!!!!

hornet
19/04/2005, 08:42
Χαχαχαχαχ ειναι πολυ μικρος ο κοσμος τελικα!!

idi
19/04/2005, 10:06
PORSCHE = PIMP CARS !!!


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

SF
19/04/2005, 10:08
:rotflmao: και πάλι :rotflmao: !!!

devil's animal
19/04/2005, 11:14
Γ@ΜΩ-Γ@ΜΩ:lol: :lol: :lol:
:rotflmao:
:rotflmao:
:rotflmao:

πραγματικα οι φατσες τους οταν γινονται τετοια ειναι ολα τα λεφτα....


δεν εχουν κατσει φαινεται ποτε να σκεφτουν οτι αν πηγαινεις με 140 σε εναν πολυσυχναστο δρομο και σου γινει η στραβη.........................τσαρουχωνοντας τα φρενα κατεβαινεις στα 80-90 και στουκαρεις με τοσα...........το "υπερμεγιστοτεραστιο" αυτοκινητακι σου γινεται μια αμορφη μαζα στο εμπρος μερος!!!:rotflmao: :rotflmao:




πολυ γελιο λεμε:lol: :lol:

darkwing
19/04/2005, 11:38
Τελευταια νεα.....


Ο κινητηρας του λεωφορειου καταστραφηκε......:bigcry: :bigcry: :bigcry:

H porshe παει για αποσυρση......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και τα κακα νεα.....

Ο πουστης ειχε μικτη ασφαλεια σε λιγο καιρο θα ξαναβγει στους δρομους.... :sad: :sad: :sad:

Nik0s
19/04/2005, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkwing

Ο πουστης ειχε μικτη ασφαλεια σε λιγο καιρο θα ξαναβγει στους δρομους.... :sad: :sad: :sad:


Ναι γιατί αν δεν είχε θα καθόταν σπίτι του.... :smokin: :evil: :lol:

idi
19/04/2005, 11:44
εχει και δουλειες λεμε.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


12902

GST
19/04/2005, 11:45
τα περισσοτερα απο αυτα αγοραζονται με leasing οποτε εχουν μεικτη ασφαλεια .....τωρα για τα σχολια τι να πω ρε παιδες αμα χαιρεστε τοσο πολυ παω πασο ...ελπιζω και ευχομε ομως και οι αλλοι να μη σας καντεμιαζουν οταν καβαλατε τις καλες σας και πατε με 140 στην πολη ......

idi
19/04/2005, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
τα περισσοτερα απο αυτα αγοραζονται με leasing οποτε εχουν μεικτη ασφαλεια .....τωρα για τα σχολια τι να πω ρε παιδες αμα χαιρεστε τοσο πολυ παω πασο ...ελπιζω και ευχομε ομως και οι αλλοι να μη σας καντεμιαζουν οταν καβαλατε τις καλες σας και πατε με 140 στην πολη ......

Γιωργο αν εχεις προσεξει το βλεμα οσων οδηγανε τετοια αμαξια.... και οτι ΠΟΤΕ δε κανουν λιγο αριστερα/δεξια για να σε βοηθησουν να περασεις στο μποτιλιαρισμα σαν τους "κοινους θνητους" με τα "φτωχα αμαξια" .... ειναι λογικο πιστευω ...

ΚΑΙ ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!

GST
19/04/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Γιωργο αν εχεις προσεξει το βλεμα οσων οδηγανε τετοια αμαξια.... και οτι ΠΟΤΕ δε κανουν λιγο αριστερα/δεξια για να σε βοηθησουν να περασεις στο μποτιλιαρισμα σαν τους "κοινους θνητους" με τα "φτωχα αμαξια" .... ειναι λογικο πιστευω ...

ΚΑΙ ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!

ρε συ ..δε με νοιαζει το βλεμμα κανενος ....στη θεση αυτου μπορουσε να ειναι ενα αλλο αμαξι ..ενα αλλο οχημα τελος παντων και τοτε δεν θα γινοταν θεμα ....μαλακες στους δρομους υπαρχουν πολλοι και προσωπικα αυτοι με τα ακριβα αυτοκινητα μονο απαθεις δε μενουν οταν πας να τους προσπερασεις φοβουμενοι μηπως τους γρατζουνισεις το καμαρι τους.....απο κει και περα ειναι ανθρωποι και αυτοι ασχετα αν εσυ τους αποδεχεσε οι οχι δεν μπορεις να μερολοιπτεις και να λες τρακαρε αυτος με την πορσε και καλα να παθει και τρακαρε και αυτος με το πουντο ...α το καημενο το παληκαρι ...........δικιες μου αποψεις ειναι αυτες και δεν νομιζω οτι πρεπει να γελαμε με τα ατυχηματα αλλων οποιοι και αν ειναι αυτοι........γιατι υπαρχουν και αυτοι που ξεπουλανε τα παντα για να παρουν ενα καλο αμαξι...και μη το κατακρινουμε γιατι και μεις μπορει να κανουμε να πιουμε ενα μηνα καφε για να βαλουμε κατι στη καλη μας......


αυτα .........καλα να παθει ο πουστης:lol: :wave2:

mbjp
19/04/2005, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
ρε συ ..δε με νοιαζει το βλεμμα κανενος ....στη θεση αυτου μπορουσε να ειναι ενα αλλο αμαξι ..ενα αλλο οχημα τελος παντων και τοτε δεν θα γινοταν θεμα ....μαλακες στους δρομους υπαρχουν πολλοι και προσωπικα αυτοι με τα ακριβα αυτοκινητα μονο απαθεις δε μενουν οταν πας να τους προσπερασεις φοβουμενοι μηπως τους γρατζουνισεις το καμαρι τους.....απο κει και περα ειναι ανθρωποι και αυτοι ασχετα αν εσυ τους αποδεχεσε οι οχι δεν μπορεις να μερολοιπτεις και να λες τρακαρε αυτος με την πορσε και καλα να παθει και τρακαρε και αυτος με το πουντο ...α το καημενο το παληκαρι ...........δικιες μου αποψεις ειναι αυτες και δεν νομιζω οτι πρεπει να γελαμε με τα ατυχηματα αλλων οποιοι και αν ειναι αυτοι........γιατι υπαρχουν και αυτοι που ξεπουλανε τα παντα για να παρουν ενα καλο αμαξι...και μη το κατακρινουμε γιατι και μεις μπορει να κανουμε να πιουμε ενα μηνα καφε για να βαλουμε κατι στη καλη μας......


αυτα .........καλα να παθει ο πουστης:lol: :wave2:

Δε πιστευω οτι ο καθε τυπακος και η καθε γκομενιτσα που σουλατσαρουν με πορσε, slk και λοιπα φτωχαμαξα μερα μεσημερι καθημερινης μεσα στη πολη ειναι απο αυτους που "ξεπουλανε τα παντα για να παρουν το αμαξι των ονειρων τους" (50 χιλιαρικα;).. Μαλλον για εισοδηματιες και επιχειρηματιες-παταωστολαιμοτωναλλωνγιαναβγαλωχρημα μου φαινονται. Οποτε εαν το δεις απο κοινωνικοπολιτικης αποψης, καλα να παθει :nono:

αλλωστε ο ανθρωπος δεν χτυπησε, γι'αυτο και τα σχολια..
Και ειμαι σιγουρος οτι θα βρει τον "τροπο" να ξεμπλεξει αναιμακτα απο αυτη την ιστορια, οπως ολοι αυτοι οι "καθως πρεπει" !
Θα μαθει απο το παθημα του και την επομενη φορα λοιπον που θα τον δουμε στη Βουλιαγμενης να κατεβαινει με 140, θα ειναι στην αριστερη λωριδα :beer:

Boxer
19/04/2005, 13:34
ουδεν σχολιον

adam_tsouk
19/04/2005, 15:05
Ρε! Είναι ορισμένοι που δεν παίζονται με τπτ~!!


Αλλά το κορυφαίο είναι να έχεις μόλις διαβάσει το πσοτ και να είσαι ο angogsxr και στο καπάκι να σε παρουν τηλέφωνο!! :lol: :lol:



ΌΣο για την μικτή ασφάλεια.... Εννοείται λέμε!

Είναι δυνατόν; Και εγώ να το είχα (λέμε τώρα) και χωρίς leasing, το ίδιο θα έκανα! Κάθε γρατζουνιά και μισθός είναι αυτά για μας τους φτωχούς πλην τίμιους....... βιομήχανους!! :uplate: :uplate:

cityfly
19/04/2005, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
PORSCHE = PIMP CARS !!!


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:


PORSCHE
=
PROOF
OF
RICH
SPOILED
CHILDREN
HAVING
EVERYTHING

για τα υπόλοιπα αυτοκίνητα στα ανέκδοτα

stukas
19/04/2005, 15:44
ΕΤΣΙ Ο ΠΟΥΣΤΗΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ!ΑΑΑΧ!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΣΗΜΕΡΑ! :beer: :D :evil:

artech
19/04/2005, 17:24
:D :evil: http://users.pandora.be/eforum/emoticons4u/fingers/fing27.gif

Spike
19/04/2005, 19:30
A... ton fousti ton kipouro .... mou pire to amaxi kai to trakare.... APAPAAAAAA......


KRIMA .. KRIMA.... TO LEOFOREIO..... ENNOEITAI......:bawl: :bawl: :lol: :lol: :lol: :lol:

periklisk
19/04/2005, 23:43
αυτοί με τα καγιέν είναι η καινούργια φάρα δυστυχώς....

τι να πει κανείς....

DoctorS
20/04/2005, 09:03
έτσι έτσι είναι αυτοί οι αληταράδες με τις porche............ενώ εγώ με τη ferrari μου δεν κάνω τέτοια πράγματα...........:hypnotize :look: :uplate: :eyepop: :rolleyes:


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: