PDA

View Full Version : Προς Pc wizards



Boxer
19/04/2005, 09:59
Εχω ενα pc το οποιο μου κανει το εξης.

Ενω γραφει DVD δεν μου γραφει cd με κανενα προγραμμα εκτος των windows.
Οταν βαζω ενα cd , dvd δεν μου το διαβαζει και στο my computer μου βγαζει Μοναδα cd (D:) οτι και αν εχω μεσα.Oταν κανω ανοιγμα το διαβαζει κανονικα.
Το autoplay το εχω ενεργοποιημενο.
Σε safe mode μου γραφει και cd.

Τι μαλακια ειναι αυτη;

derd
19/04/2005, 10:10
1. Τι λειτουργικο εχεις?
2. Ειναι επωνυμο το Pc (π.χ.ΗΡ)?

Το οτι σε Safe mode σου το γραφει και το διαβαζει 'μυριζει' αλλαγη στο registry που μπορει να συνεπαγεται διαφορα πραγματα..
Απεγκατεστησε υποπτα προγραμματα.
Τρεξε καλου κακου κανα antivirus.

Boxer
19/04/2005, 10:21
Εχω xp home
Οχι δεν ειναι επωνυμο.
Μου το κανει απο την αρχη.
Εχω antivirus και το τρεχω καθε βδομαδα.
Οταν παω να γραψω mp3 σε audio με το nero φτανει στο 2% και κολλαει εκει.
Με τα dvd κανενα προβλημα. Γραφω αυτη τη στιγμη που μιλαμε.
Με το media player γραφω αλλα πολλες φορες βαζω ενα καινουριο cd και δεν το αναγνωριζει και μου λεει να βαλω αδειο cd.Πρεπει να κανω restart για να το διαβασει.

derd
19/04/2005, 10:52
Ειναι πιθανο το προβλημα να το εχει το dvd-rom.
Δοκιμασε και το easy cd creator

thewhiteowl
19/04/2005, 10:57
Epidi eixa antimetwpisi paromoio provlima se kapoion ipologisti, to provlima mallon einai sto nero.
Kapou stin egkatastasi tou, kati den egine kala me apotelesma na min exei parei ton pliri elegxo tis monadas egrafis.
Dokimase na to apegkatastiseis kai na egkatastiseis mia na ekdosi (www.nero.com gia to programma www.astalavista.com gia to crack).

bugsbunny
19/04/2005, 11:21
Επίσης μια πιθανή αιτία μπορεί να είναι πολλά αντιγραφικά προγράμματα εγκατεστημένα μαζί. Δοκίμασε να έχεις μόνο ένα γιατί πολλές φορές κάποιες ρυθμίσεις που κάνει το ένα αντικρούονται με τις ρυθμίσεις του άλλου με αποτέλεσμα να μην δουλεύει σωστά κανένα !! :hypnotize

Boxer
19/04/2005, 12:54
Εχω clonedvd , nero , anydvd

Θα το κοιταξω.

AFTER
19/04/2005, 13:01
Τιποτα απο ολα αυτα!

Κοιταξε να απενεργοποιησεις την λειτουργια εγγραφης cd των windows που ειναι μια βλακεια και μιση!

Και ολα θα πανε καλα

:wave2:

Boxer
19/04/2005, 13:24
Μεγαλε

Πως το κανεις αυτο;

thewhiteowl
19/04/2005, 14:05
Den xreiazete na apenergopoiithi i eggrafi CD twn Windows (exallou to na peirazeis to registry twn windows einai genikotera mia POLY KAKH praktiki :nono: ). An i egkatastasi tou CD/DVD recording software (vl. Nero, Easy CD Creator, klp) exei ginei swsta, tote den parousiazete kanena provlima arki opws eipe kai o Bugs na min exei fortwsei 15 antigrafika kai kontaroxtypiountai metaxy tous gia to poio tha elegxei tin siskeui!!!

AFTER
19/04/2005, 14:49
Και ποιος σου ειπε οτι θα πειραξει την registry?
Ειπα κατι τετοιο και δεν το καταλαβα?

Υπαρχει αναλογη εντολη σε καποιο υπομενου των windows properties!

thewhiteowl
19/04/2005, 14:50
Exeis dikio AFTER, katalaba lathos.

afrotwin
19/04/2005, 15:02
ante re boxer kantou kana system restore merikous mines prin na sinel8i lemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

AFTER
19/04/2005, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Exeis dikio AFTER, katalaba lathos.

Καλα σε συγχωρω :wave2:

:beer:

Spike
19/04/2005, 19:42
BOXER , EPIDH EKANA FORMAT STON DIKO MOU YPOLOGISTH LOGO TOU IDIOU PROBLHMATOS ... H LYSH EINAI APLH..... FTAIEI TO M@MHMENO TO AnyDVD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

periklisk
19/04/2005, 23:45
Βάλε Nero και θα ησυχάσεις..... το είχα και γω αυτό το πρόβλημα...

Boxer
20/04/2005, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
BOXER , EPIDH EKANA FORMAT STON DIKO MOU YPOLOGISTH LOGO TOU IDIOU PROBLHMATOS ... H LYSH EINAI APLH..... FTAIEI TO M@MHMENO TO AnyDVD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ετσι μου φαινεται και μενα.
Παντως το εχω ψιλοαποδεχθει και γραφω cd σε safe mode και τελειωσε.