PDA

View Full Version : -Κερκυρα για μπαλα, εισαι; -Ειμαι



MUSTILI
01/07/2009, 19:48
Το πρωταθλημα εχει τελειωσει και η ομαδα ξαπλωμενη στο τεχνητο βρωμερο χορτο εχει μολις χασει την ευκαρια να παει Κερκυρα για ενα τουρνουα Beach Soccer...

Το τηλεφωνο χτυπα μια μερα μετα και η μικρη μου ανηψια με ρωταει ολο ναζι -Θα ρθεις Τηνο να με δεις που θα χορεψω; Ναι, μωρο μου θα ρθω!
Μετα απο 10 λεπτα ξαναχτυπα, -Ελα ρε, η μια ομαδα ψαχνει 3 παιχτες, ειστε να πατε καποιοι απο εσας. -μμμ εγω ειμαι μεσα.μονο εγω τελικα...

Τηλεφωνα στην αρραβωνιαστικια και ενω το μελι σταζει απο το ακουστικο λεω:Αγαααπηηη θα μου κρατησεις το μαγαζιιιιι, ναι ναι να μωρε τα παιδια απο την μπαλα χαχαχα ναι ναι οχι εεεΑθηνα - Κερκυρα και Κερυρα-Ραφηνα-Τηνο. ναι ουου πανευκολο βρε. Μωωωροοο, ευχαριστω.

Κλεινω

Χριστε μου, τι εκανα λεω μεσα μου

MUSTILI
01/07/2009, 19:52
Πατερα γκουχ γκουχ να μωρε το πρωι της Παρασκευης κρατας το μαγαζι; Δεν ειναι τιποτα..Αθηνα Κερκυρα και μετα Τηνο. ουουου Δευτερα βραδυ θα μαι πισω. -ΦΥΓΕ, οκ!

Πρωι Παρασκευης, το v strom εχει φορτωθει και φευγει με τον καβαλαρη απο την Κορινθου...βαρετα χιλιομετρα αλλα με αυτη την γαμημενη αισθηση οτι τετοια παρανομια δεν εχει ματαγινει(μεχρι την επομενη). Κορινθου Πατρων, αυτος ο τοσο ωραιος δρομος οταν ειναι αδειος, στεγνος και συ ξεκουραστος φευγατος και με 130-150 το πολυ...

MUSTILI
01/07/2009, 19:56
Σαν τον Καπιροσσι ακολουθω ενα ΤΔΜ και μαζευω χιλιομετρα, Θανασης Λαλας με Πορσε στο Μακ Ντοναλτς (ασχετο) και η γεφυρα...τιμη και δοξα σε αυτους που εφτιαξαν αυτο το πραγμα. Εκπληκτικο, καθε φορα πεταω και γελαω που δεν αφηναν τον Webber με τη φορμουλα να τρεξει...τι χωρα...επισης γελαω που για το περασμα δινω 1.8 ενω για την Κορινθου Πατρων 1.90...

MUSTILI
01/07/2009, 20:10
Περασμα εξω απο το Μεσολογγι και την νεα περιφερειακη του Αγρινιου. Ετσι ειναι αυτη η χωρα, μια νεα περιφερειακη που την τελειωνουν Αλβανοι εργατες αλλα και μια στροφη που τα φαναρακια την κανουν να μοιαζει με νησι του Αιγαιου ολο εκκλησακια... Πρασινο και ανασες, πρασινο και ανασες μαλακα Αθηναιε...Αμφιλοχια και συνιστω ανεπιφυλακτα την διαδρομη προς Βονιτσα. τρελες στροφες μοναχικοι δρομοι και τελικα Ακτιο, χαζευω το αεροδρομιο και μπαινω υποθαλασσια (αλλο θαυματακι αυτο). Τιμημενα 80 χλμ μεχρι την Ηγουμενιτσα, πρασινα, διπλα στην θαλασσα, μας εχετε πρηξει με τα νησακια σας ρε!Γι αυτο το μερος δεν μιλαει κανεις...

τακ τακ τακ, βρεχει βρεεεχει, δεν οριζω ποδια, τεμω και σταματαω στην Πορταρια 12 χλμ πριν το λιμανι για να αλλαξαω και να ξαναβραχω μεχρι το πλοιο...

MUSTILI
01/07/2009, 20:16
Το φερυ κανει 1 και 50 και κοστιζει 13.5 μηχανη και φοιτητικο. Και Κερκυρα, βρεγμανη, πρασινη οσο δεν παει και παλι ενας απιθανος φιδωτος δρομος μεχρι το νοτο και τα Μωραιιτικα (20χλμ). Η Αισθητικη και παλι διφορουμενη, ελληνικη, διπροσωπη. Αρχοντικα με ψηλες ελιες παρεα με ελεεινα σουπερμαρκετ, φαγαδικα και αθλια ξενοδοχεια κιτς διπλα σε ενα πανεμορφο τοπιο...Ολα ακριβα, η βενζινη, το νερο, το φαι. Τσεχοι, Αγγλοι, Ισπανοι, χαλαροι, ερχονται να ησυχασουν, δεν ξερω...

MUSTILI
01/07/2009, 20:21
3 ματς ποδοσφαιρου 2 νικες μια ηττα. Μα οι αλλοι ειναι παντα η κολαση που ελεγε και ο Σαρτρ. Μεγαλοι ανθρωποι τσακωθηκαν, βριστηκαν, αποβληθηκαν, θυμωσαν για μια φαση, ενα γκολ. Μαλακες, ηρθαμε να παιξουμε..ζωα. Σε μια παραλια θεικη (Ισσος), ξυπολητοι και ωραιοι αλλα αυτοι εκει...Ολος ο ανθρωπος αντανακλαται στο ποδοσφαιρο, μεχρι το βρακι του, ολος! Ο εγωιστης, ο περιεργος, ο ψυχολογος, ο χαλαρος.Το Κωλοπαιχνιδο, μας ξεβρακωνει...

Καποιοι ειπαν οτι η κολαση ειναι ο Σαρτρ χαχαχαχα (ασχετο)

MUSTILI
01/07/2009, 20:28
Επεσα πανω στην συνοδο του ΟΑΣΕ αλλα καταφερα να δω το καστρο, το Λιστον και λιγο την πολη. Το σημειο μου ομως ηταν στη γεφυρα στο ποντικονησι που τα αεροπλανα περνανε απο πανω σου ισα ισα για να προσγειωθουν μετα απο 100 μετρα ΘΕΙΚΟ!

Φτανει η Κερκυρα. Πρωι κυριακης αναχωρω, η ανιψια χορευει σε 11 ωρες στην Τηνο.
Στο πλοιο χαζευω μια οικογενεια με ενα αρρωστο παιδι (νευρομυοπαθεια μαλλον). Εγω και αυτοι, Εσεις και αυτοι, εμεις μακρυα τους, τοσο μακρυα τους, ενα βημα το λεπτο, εγω στη μηχανη με 120 χλμ κανω 2 χιλιομετρα σε αυτο το λεπτο, περπατωντας 120 μετρα...να σαι καλα και συ και η οικογενεια σου γιατι πολυ ξεχνιομαστε ωρες ωρες.

MUSTILI
01/07/2009, 20:40
Ακριβες οι βενζινες παντου αν και πιο εξοργιστικο ειναι αυτο το αλλανταλλων 1.02-1.19-1.25 ή 0.99 ρε κεραταδες. Δρομος, ολα ειναι δρομος, κανω 100 χλμ ωριαια (πολυ) και στη Βονιτσα καφες καρφωτος στο μπαγκστερ και δρομο...Τι μερη ρε γαμωτο, ποση ομορφια, λιμνη κομητη, λιμνοθαλασσες, δαση, δρομοι...Αμφιλοχια και μεσα μακρυα ενα συννεφο μαυρο σαν τον Σισε ετοιμο για ολα. Και...σεξ(εδω πεφτει το Καλασνικοφ απο το Underground του κουστουριτσα. τουιιιιιιι ,Τα τα τα ρα, Τα τα τα ρα βρειτε το στο youtube) Ολο τον περιφερειακο του Αγρινιου με βροχη, οπου δεν εχει ουτε μισο δεντρο να σταθεις. Αχελωος, τερμα η βροχη (μεχρι την Κορινθο ειχαν στεγνωσει και τα παπουτσια). Ριο γευρα και αποφασιζω ορθολογικα οτι προτιμω να μεινω παρα να δωσω 1.25 το λιτρο στα Γκουντις μετα την γεφυρα. Δεν εμεινα, εβαλα λιγο με 1.16 και τελικα με 1.09 Ουστ!

Και πανικος ... με τις μαλακειες μου αργησα και τραβαω ωριαια 120 χλμ (ψιλομαλακεια, ειναι τρελο για μενα). Αττικη οδος, Ραφηνα και ο κωλος μου ανοιξε απο τα χιλιομετρα. Ραφηνα-Τηνο σαν το πρεζακι απο την κουραση και η ανηψια στην αγκαλια μου μετα απο πολυ καιρο, δεν της το ειπα μα η γιαγια της, η μανα μου θα ηταν τοσο περηφανη...το λεω σε σας ...ωωωχ το βαρυνα παλι

MUSTILI
01/07/2009, 20:44
Αυτα ρε παιδες.
Απο μηχανες, οι μισοι το χαν σε κακο να χαιρετησουν, οι ξενοι χαιρεταγαν.
Στην Κερκυρα μπολικες μηχανες και καλες αλλα γκραντε μαλακας, αυτος με την κιτρινη cbr και τις ξενες πινακιδες (ντοπιος ομως χαλαρα) που περασε απο το γεφυρακι με χιλια για να μας δειξει τι μαγκας ειναι.Αν επεφτε στο νερο, εγω δεν τον εβγαζα...
Βενζινες 70 ευρω και μπολικα διοδια. τρελο ταξιδι...

atom_smasher
01/07/2009, 20:51
Ωραιος! Φιλια!:beer:

jimmy10
01/07/2009, 22:19
πωωωωωωω ρε MUSTILI

'σωραιος ρεεεεε


παντα καλους δρομους φιλε και συνεχισε να χαιρετας, ολο και καποιος θα βρεθει...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
01/07/2009, 22:45
σωραίος...! Τρέλααααα!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
01/07/2009, 23:33
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
01/07/2009, 23:35
:winka: :blush:


167621

jimtarasxt660x
02/07/2009, 07:24
Ωραιος :beer: :beer: :beer:

makis206
02/07/2009, 07:42
Αυτές είναι βόλτες !!

:beer: :beer: :beer: :beer: