PDA

View Full Version : Συντονισμοί στο CBF-600S



bsari
19/04/2005, 13:09
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΜΟΛΙΣ 1500 ΧΛΜ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΤΕ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΤΡΙΖΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ .ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ.ΚΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΕΧΕΙ ΛΕΠΤΥΝΕΙ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΚΑΠΩΣ ΥΨΙΣΥΧΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕΤΡΙΑ ΚΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ 205.(ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΤΟ ΣΚΙΖΩ ΛΙΓΟ ΔΗΛ. ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5000 ΔΕ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ Η 1η ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ ΣΥΧΝΑ 160 ++).ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ:confused:

Zan_Prizol
19/04/2005, 13:45
Οι κραδασμοί στις 5000-6000 σ.α.λ. είναι πάγιο φαινόμενο και το έχουν όλα τα CBF.Τελική έχω δει μέχρι 210 και έχει ακόμα λίγο περιθώριο (215-220 το πολύ).Μην ξεχνάς ότι έχεις μόνο 1500 χλμ.

Περίεργο μου φαίνεται για τα φρένα!Στα δικά μου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και όσοι το έχουν οδηγήσει τα βρίσκουν πάρα πολύ καλά και σίγουρα!Εγώ αισθάνομαι σαν να τα πατάω ο ίδιος...

JimmyZ
19/04/2005, 23:08
Το σφύριγμα το έχω και εγώ...και μερικές φορές είναι σπαστικό.

Επίσης όταν καμιά φορά σταματάω ακούγετε από το μπροστινό φρένο ένα τρίξιμο...

Τί συμβαίνει; Σας το κάνει εσάς;

Zan_Prizol
19/04/2005, 23:38
Σφύριγμα δεν έχω...ούτε και τριξίμο στο φρένο!
Ρε μπας και δεν σας γουστάρουνε ρε;;;:lol:
Θα μου πεις είμαι και γω γόης...έτσι που την χαιδεύω δεν μπορεί να μου κάνει κόνξες :smokin: :smokin: :smokin:

bsari
20/04/2005, 09:16
ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΕΝΩ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΕ 60-80 ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΝΑΤΟ ΠΙΑΣΙΜΟ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΣΩΣΤΑΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΙΟ ΟΧΙ ΠΙΣΡΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΥΨΗΛΗΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ.Ο ΗΧΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΣΦΥΡΙΓΜΑ;ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΜΕΤΑ ΤΙΣ 5000 ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ .ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΙΟ ΜΠΑΣΟ.ΠΑΝΤΩΣ Ο ΣΥΝΕΠΙΒΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ ΠΙΣΩ.ΑΠΟ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΤΙ ΛΕΤΕ,ΟΜΟΡΦΑ

JimmyZ
20/04/2005, 23:38
Το σφύριγμα ακούγεται από το ρελαντί μέχρι περίπου στις 4-5.000 στροφές...

Δεν είναι πρόβλημα του κινητήρα, απλώς έτσι ακούγεται η μηχανή..
(το σχόλιο για τον Zan_Prizol), ή δεν το ακούς ή σου φαίνεται φυσιολογικό...:D

Τα φρένα είναι πολύ καλά, κανένα πρόβλημα...απλά η δύναμη του φρένου αρχίζει λίγο αργά...