PDA

View Full Version : fazer 2003?



noble
19/04/2005, 12:23
προσπαθω απελπισμενα να παρω ενα,πιθανοτατα απο γερμανια.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι επειδη μ'ενδιαφερει το 2003 η 2002 κι οχι το καινουργιο!ειμαι περιπου 1,60-1,63 θα εχω προβλημα με το υψος μου?υπαρχει δηλαδη περιπτωση να μην φτανω κατω?κι αν ναι τι μπορω να κανω,να σκαψω τη σελα?

THEOD
19/04/2005, 14:33
Πρώην κάτοχος '02

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Στο δικό μου 1,75 πατάς γερά και τα 2 πόδια κάτω και με περιθώριο. Φαντάζομαι ότι και στο ύψος που αναφέρεις τουλάχιστον το ένα πόδι πατάει αρκετά σταθερά στο έδοφος.
Για να σιγουρευτείς καβάλλησε κάποιο να δεις.

marios8
20/04/2005, 16:38
Δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις προβλημα αυτα τα μοτο ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να ευνοουν τους μικροσωμους αναβατες. Ριξε μια ματια στα υψη των οδηγων GP και θα καταλαβεις. :beer:

mao
24/04/2005, 19:44
καλησπερα πουλαω το δικο μου fazer 1000/03 ασημι με acrapovic,μανιταρια,σωληνακια υψηλης πιεσεως κ τιμονι renthal (ξεχωριστα για πιο ξεκουραστη θεση)9500 χλμ ειμαι ναυτικος κ θελω να αγορασω πιο τουρινκ μηχανη. ειναι σε αριστη κατασταση αγρατσουνιστη σαν καινουργια. τιμη συζητησημη.

gdevelek
24/04/2005, 20:41
Πιστεύω πως το ζήτημα του άνετου χειρισμού μιας μηχανής από άτομο περιορισμένου ύψους είναι θέμα εμπειρίας/τεχνικής. Αν έχεις πάρει τον αέρα αυτού του πράγματος που λέγεται μοτοσυκλέτα, τότε δεν έχεις πρόβλημα, αυτό φαίνεται από τα άτομα που είναι κάτω από 1.75 και χειρίζονται africatwin σχεδόν σαν να είναι παπί. Ακόμη και στο θέμα του παρκαρίσματος δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού ο "γάτα" αναβάτης βρίσκει τρόπο να παρκάρει ώστε να μην χρειαστεί να σπρώξει το "τέρας" προς τα πίσω σε ανηφορικό δρόμο. Πάντως τα ύψη των οδηγών motogp δεν λένε πολλά πράγματα, το πάτημα δεν χρειάζεται εκεί, χρειάζεται στην κίνηση της πόλης

Κατά τα άλλα κατέβασμα της θέσης οδήγησης δεν ενδείκνυται με πείραγμα των αναρτήσεων αλλά μόνο με σκάψιμο της σέλας σε ταπετσέρη, που δεν δίνει πάνω από 1-2εκ. το πολύ, αφού οι σύγχρονες σέλες είναι ήδη λεπτές από το εργοστάσιο.

noble
25/04/2005, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mao
καλησπερα πουλαω το δικο μου fazer 1000/03 ασημι με acrapovic,μανιταρια,σωληνακια υψηλης πιεσεως κ τιμονι renthal (ξεχωριστα για πιο ξεκουραστη θεση)9500 χλμ ειμαι ναυτικος κ θελω να αγορασω πιο τουρινκ μηχανη. ειναι σε αριστη κατασταση αγρατσουνιστη σαν καινουργια. τιμη συζητησημη.

σ'ευχαριστω πολύ!αν και μ'αρεσει πολυ περισσοτερο το 1000,θελω και μπορω ν'αγορασω απ'ολες τισ αποψεις το 600!