PDA

View Full Version : Αδιάβροχα καλύματα για σαμάρια.



oute200
02/07/2009, 20:40
Χαιρετώ ολους τους φορουμίτες καλές μας διακοπές και καλά ταξίδια. Ήθελα να ρωτήσω αν κανένας απο εσάς γνωρίζει αν υπάρχουν αδιάβροχα καλύματα για σαμάρια. Εχω δει κάποια σε φωτογραφία απο ταξιδιωτικο που ήταν απο νάυλον και μάλλον είχαν λάστιχο στο πίσω μέρος για να σουρώνουν. Η απορία μου λοιπόν είναι αν αυτά πουλιούνται στα μαγαζιά? Γιατί ρώτησα σε ενα στη Λένορμαν και δεν είχαν ιδέα. ::confused: :confused: :confused:

Sapadak
02/07/2009, 20:46
Συνηθως πανε πακετο με τα σαμαρια

oute200
02/07/2009, 21:03
Καλά τα λες sapadak μου αλλά σε εκείνο το ταξιδιωτικό που διάβασα ανέφεραν οτι είχαν πάρει αρκετά επειδή το δεξί το έκαιγε η εξάτμιση, οπότε εδώ πρόκειται για κάτι άλλο.

road spirit
02/07/2009, 23:29
πήγαινε σε ένα αντιπρόσωπο της givi και πάρε, 5 ? περίπου το κάλυμα που δίνει η εταιρεία αυτή για τα δικά της σαμάρια. Μπορεί να μην κάθονται ακριβως στα δικά σου αν είναι άλλη μάρκα αλλά τη δουλειά σου μάλλον θα την κάνεις

SVX
02/07/2009, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
πήγαινε σε ένα αντιπρόσωπο της givi και πάρε, 5 ? περίπου το κάλυμα που δίνει η εταιρεία αυτή για τα δικά της σαμάρια. Μπορεί να μην κάθονται ακριβως στα δικά σου αν είναι άλλη μάρκα αλλά τη δουλειά σου μάλλον θα την κάνεις


Η απλα ψεκασε ΤΑ με Spray Αδιαβροχοποιησης ...... :wave2: :wave2: :wave2:

ΜΟΡΦΕΑΣ
06/07/2009, 19:09
Μπορείς να βάλεις χοντρό πλαστικό κάλυμμα, αν και συνήθως όλα έχουν στην συσκευασία τα καλύματά τους. Τώρα αν δεν θες να στα καίει από την εξάτμιση, εγώ πήγα αγόρασα υαλόνημα με αλουμίνιο πάχους 1,5 χιλιοστών και τα έβαλα πάνω από τα προστατευτικά των εξατμίσεων πίσω από τα σαμάρια. Όταν κατέβω Αθήναι γιατί ειμαι σε διακοπές θα βάλω και φώτο. Το Υαλόνημα το αγοράζεις από μονοτικά υλικά με το μέτρο. Εγώ πήρα 1 μετρο και μου στοίχισε 11 ?.

oute200
07/07/2009, 20:45
Παιδιά βρήκα αδιάβροχα καλύματα για τα σαμάρια μετά απο πολύ ψάξιμο σε καλλιρόης και μιχαλακοπούλου. Είναι σε ενα μέγεθος αλλα αρκετά μεγάλα για καλύπτουν τα πάντα. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τα βρεί στο κατάστημα των ΑΦΟΙ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΙ Α.Ε. στην μιχαλακοπούλου 200 και κάνουν 3.5 ευρώ το ένα. :beer: