PDA

View Full Version : ξανα από την αρχη...



aakkuan
03/07/2009, 00:51
πρωτη μου μηχανη ηταν μια super four αλλα δυο μηνες πριν μου την κλεψανε... μολις τεσσερις μηνες την χαρηκα... και οντας ακομη τσατισμενος αλλα και στερημενος, αφου προλαβα να εθιστω στο σπορ σκεφτομαι να ξαναπαρω honda. το θεμα ειναι οτι ειναι δυσκολο να ξαναπαρω super four γιατι δεν εχω να ξαναδωσω δυο χιλιαρικα και ενταξει για μεσα στην θεσσαλονικη ειναι λιγο too much. ετσι λεω να παρω bros που ειναι και φτηνοτερη (βρηκα μια με 900 ευρω), και συντηρειται φθηνοτερα, και μπορεις να πας και εκδρομουλες.επισης δεν θα τραβαει τα ματια επιδοξων κλεφτων.



βεβαια δεν φτανει στην ομορφια το σουπερακι, αλλα τι να κανουμε...

επισης εχω διαβασει οτι ειναι αρκετα μικρη και για τον συνοδηγο ειναι δυσκολα. ειμαι 1,83 και 90 κιλα. θα μου φτανει??

επισης μου φαινεται οτι θα πρεπει να ειμαι αρκετα σκυφτος. οντως ετσι ειναι?

για αλλα αρνητικα δεν εχω ακουσει, περιμενω απο σας....


ακουω τις γνωμες σας, να παω για bros???

nassosxlvbros
03/07/2009, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
πρωτη μου μηχανη ηταν μια super four αλλα δυο μηνες πριν μου την κλεψανε... μολις τεσσερις μηνες την χαρηκα... και οντας ακομη τσατισμενος αλλα και στερημενος, αφου προλαβα να εθιστω στο σπορ σκεφτομαι να ξαναπαρω honda. το θεμα ειναι οτι ειναι δυσκολο να ξαναπαρω super four γιατι δεν εχω να ξαναδωσω δυο χιλιαρικα και ενταξει για μεσα στην θεσσαλονικη ειναι λιγο too much. ετσι λεω να παρω bros που ειναι και φτηνοτερη (βρηκα μια με 900 ευρω), και συντηρειται φθηνοτερα, και μπορεις να πας και εκδρομουλες.επισης δεν θα τραβαει τα ματια επιδοξων κλεφτων.



βεβαια δεν φτανει στην ομορφια το σουπερακι, αλλα τι να κανουμε...
για αλλα αρνητικα δεν εχω ακουσει, περιμενω απο σας....


ακουω τις γνωμες σας, να παω για bros???

πέρασαν 3 από τα χέρια μου και κάθε μέρα μετανοιώνω που δεν κράτησα ένα...:(

βρες ένα καλό και όσο γίνεται πιο μαμά 650,και μείνε μαζί του για πάντα...θα το λατρέψεις!!!
θετικά: πλαισιάρα:στρίβει,φρενάρει άψογα,άπιαστο στην κίνηση,άθραυστο μοτέρ,γραμμικό και φιλικό.Συντήρηση απλούστατη,διαχρονικό "tectro" σουλούπι.Με ένα μικρό ανεμοθώρακα κάνεις ταξιδάκια πολύ άνετα! Ιδανικό μηχανάκι για project ή ένα οικονομικό track bike...
αρνητικά: μικρό ρεζερβουάρ,άβολη σέλλα για συνεπιβάτη... (συνήθεια είναι και τα 2 βέβαια...)


:wave2:

GiannisBlessed
03/07/2009, 01:07
συμφωνω με τον προλαλησαντα.
εγω ςχω το 400 και απλα τα κανει ολα.αυτο το ρεζερβουαρ μονο....αλλα θα το αλλαξω:smilea:
δεν εισαι αρκετα σκυφτος...αλλα ουτε και τσολιας...:lol: ειναι μια χαρα

nassosxlvbros
03/07/2009, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
συμφωνω με τον προλαλησαντα.
εγω ςχω το 400 και απλα τα κανει ολα.αυτο το ρεζερβουαρ μονο....αλλα θα το αλλαξω:smilea:
δεν εισαι αρκετα σκυφτος...αλλα ουτε και τσολιας...:lol: ειναι μια χαρα

Στο δικό μου 400άρι με έπιανε ρεζέρβα στα 170-190 κμ (μαμά εξάτμιση) μόλις άλλαξα πέρναγε τα 220...:) ταιριάζει ρεζερβουαρ από revere :beer:

aakkuan
03/07/2009, 09:29
τελικη ποσα πιανει??? γενικα με το σιμπι δεν ετρεχα πολυ σε εκδρομες το χα κοντα στα 120 140 αλλα αμα ηθελα λιγη ακομα επιταχυνση για προσπεραση την ειχα. με το μπροσακι τι γινεται? (για 400αρι μιλαμε παντα )

επισης οι κραδασμοι (που μαλλον θα χει σαν μονοκυλινδρο ) απο τα ποσα χλμ ανα ωρα αρχιζουν??

kachius
03/07/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
επισης οι κραδασμοι (που μαλλον θα χει σαν μονοκυλινδρο ) απο τα ποσα χλμ ανα ωρα αρχιζουν??

δικύλινδρο είναι :)

aakkuan
03/07/2009, 17:07
ουπς, σορρυ....δηλαδη δεν κουναει??

GiannisBlessed
03/07/2009, 19:15
τελικη ειχα δει 180:eyepop:
αλλα δεν υπαρχει....
τωρα εχω βαλει αξιοπιστο κοντερ και βλεπω 150.
nassosxlvbros τα 190 σε ταξιδι ε?
εμενα μονο μεσα στην πολη βγαζει 150 με 9 λιτρα.αυριο θα το δω και στο ταξιδι.
τι εξατμιση ειχες?:eyepop:

GiannisBlessed
03/07/2009, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
ουπς, σορρυ....δηλαδη δεν κουναει??
δεν κουναει...γιατι δεν ψαχνεις να το βρεις για βολτα?
παντως νομιζω οτι θες το 650.το 400 ειναι λιγο......
.
.
.
.
.
.
.

.λιγο.

akaposto
03/07/2009, 19:33
και εγώ νομίζω ότι το 400 θα σου πέσει λίγο.
Δεν είσαι και μικροκαμωμένος.

Για την σέλα...όποια βάλεις επάνω,θα πρέπει να σε αγαπάει αρκετά.Εντάξει είναι ένας τρόπος να δοκιμάσεις την σχέση σας!

Για το 650,φοβερό μηχανάκι,αν αντέχεις τους κραδασμούς.

kriskris
03/07/2009, 22:07
Το δικό μου 400 μεχρι 160(κοντέρ παντα εεεεε... :rolleyes: ) παει σχετικα ανετα μονος,παραπάνω θέλει κατήφορο....:D
Απο κατανάλωση αν και δεν εχω μαμα εξατμιση που λεει ο νασος (δε καταλαβα ομως γιατι να εχει διαφορα στη κατανάλωσηως προς το καλυτερο..) Εχω κάπου 18-20 χλμ το λίτρο!!
Με λίγες παραχωρησεις κανει τα πάντα,και μες τη πολη δε το συζηταω παπι....
ΥΓ.Εβγαλα τα κλιπ ον και εβαλα ισιο τιμονι και αλλαξανε τα πάντα στη μεση μου....:D
Καποια στιγμη ισως τα ξαναβάλω ομως....
:beer:
ΥΓ2.Μακαρι να βρεις 650,κι εγω αυτο εψαχνα,ειναι στα ιδια Λ7 και ειναι 650....
:winka:

Καλη επιλογή...

kriskris
03/07/2009, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
επισης δεν θα τραβαει τα ματια επιδοξων κλεφτων.


Καποια μέρα ξυπνησα και μου έλειπε το κενρικο σταντ.................:confused: :confused:
:lol: :lol: :lol: ΣΟΒΑΡΑ.....:beer:

aakkuan
04/07/2009, 23:18
http://www.youtube.com/watch?v=xx7up9syaEk&feature=related


εκει που λεει ο τυπος για τα πηρουνια οτι ειναι χαλια ισχυει ή είναι υπερβολικός?

και παραπονιεται για τους δρομους στην αγγλια!! που να δει ελληνικο δρομο...