PDA

View Full Version : βλακες



MANOSR1
03/07/2009, 11:57
Σας ειδα βλακες εσενα και τον φιλο σου να ειστε στην συγγρου αριστερη λωριδα να μιλατε και να πηγαινετε με 70χλμ ( με το παπι και το σκουτερ ) και να σας μπινελικονουν. αλλα εσει στα παπαρια σας .ποσο βλακες μπορει να ειστε :a24:

BlackAdder
03/07/2009, 12:26
Το όριο ταχύτητας στη Συγγρού είναι 70χ/α...οπότε τυπικά...


Παρόλα αυτά είναι επικίνδυνο για όλους να κάθεται κάποιος στην αριστερή λωρίδα και να πιάνει την κουβέντα...

yannis24
03/07/2009, 12:28
ναι.....

και μετα να πεσει ο κουτακιας απο πισω τους που πηγαινει με 100-120 ( στην καλυτερη !!) και να τον βριζουμε ολοι οτι τρεχει.....

τετοιους βλακες φιλε μου δυστηχως εχουμε πολλους !!!

BlackAdder
03/07/2009, 12:36
Μα θα τρέχει ο κουτάκιας αν πηγαίνει με 120 σε εντός πόλης...

Και το όριο είναι 70χ/α για να μπορούν να κινούνται με ασφάλεια και οχήματα που δεν μπορούν να αναπτύξουν μεγάλες ταχύτητες...παπιά, σκούτερ σε έναν ιδανικό κόσμο ακόμη και ποδήλατα...

Τώρα αν ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς, ο κ@υλόγκαζος ο Έλληνας βλέπει ευθεία και του σηκώνεται τι να πω...πολύ προσοχή....

LiakosVstrom
03/07/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
Μα θα τρέχει ο κουτάκιας αν πηγαίνει με 120 σε εντός πόλης...

Και το όριο είναι 70χ/α για να μπορούν να κινούνται με ασφάλεια και οχήματα που δεν μπορούν να αναπτύξουν μεγάλες ταχύτητες...παπιά, σκούτερ σε έναν ιδανικό κόσμο ακόμη και ποδήλατα...

Τώρα αν ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς, ο κ@υλόγκαζος ο Έλληνας βλέπει ευθεία και του σηκώνεται τι να πω...πολύ προσοχή....

πέστααααααααααααα :a016: :a016:

FestoNero
03/07/2009, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
Μα θα τρέχει ο κουτάκιας αν πηγαίνει με 120 σε εντός πόλης...

Και το όριο είναι 70χ/α για να μπορούν να κινούνται με ασφάλεια και οχήματα που δεν μπορούν να αναπτύξουν μεγάλες ταχύτητες...παπιά, σκούτερ σε έναν ιδανικό κόσμο ακόμη και ποδήλατα...

Τώρα αν ο κλασσικός, ο μ@λ@κ@ς, ο κ@υλόγκαζος ο Έλληνας βλέπει ευθεία και του σηκώνεται τι να πω...πολύ προσοχή....
Σόρυ κιόλας, αλλά:
α) Η Συγγρού σε πολλά σημεία έχει όριο 90.
β) Το να μοιράζεσαι τη λωρίδα σου είναι παράνομο.
γ) Η αριστερή λωρίδα είναι για προσπεράσεις. Όχι για να μπαστακώνεσαι.
δ) Αν δεν μπορούν να κινηθούν με ασφάλεια ας χρησιμοποιήσουν τις δεξιές λωρίδες ή και το παράδρομο, εναλλακτικά ας πάνε απο άλλο δρόμο.

Και στη τελική αν ήθελαν κουβεντούλα, ας τράβαγαν σε κανέναν Γρηγόρη απένταντι απο τη Πάντειο, να κοζάρουν και κανένα γκομενάκι τα ζώα.
Άντε, που θα αναγκάσουν όλους τους υπόλοιπους να κινούνται με 70 σε ευθύ δρόμο με 4 λωρίδες και στηθαίο..

Κράνος φορούσαν τουλάχιστον οι ηλίθιοι;

BlackAdder
03/07/2009, 13:18
α) Η Συγγρού σε πολλά σημεία έχει όριο 90.

90 μέγιστη όχι 120-140 που πάνε οι περισσότεροι...


β) Το να μοιράζεσαι τη λωρίδα σου είναι παράνομο.
Σωστό!
Δεν είπα ότι ήταν συστός ο τρόπος που οδηγούσαν αυτοί οι δύο...


γ) Η αριστερή λωρίδα είναι για προσπεράσεις. Όχι για να μπαστακώνεσαι.
Συμφωνώ επίσης


δ) Αν δεν μπορούν να κινηθούν με ασφάλεια ας χρησιμοποιήσουν τις δεξιές λωρίδες ή και το παράδρομο, εναλλακτικά ας πάνε απο άλλο δρόμο.
Να φύγουν; Να πάνε αλλού; κι'αν πάει ο γρήγορος κι'αυτός αλλού; Που να πάνε αλλου γι'αλλού;
Να μη βγούν απο το σπίτι τους καλύτερα;

Η διαφωνία μου είναι στο κατα πόσο θεωρείται βλακεία απο πολλούς να πηγαίνει κάποιος πιο αργά (λογική ταχύτητα 50-60χ/α) σε σημείο να μη μπορεί να κυκλοφορήσει πολύς κόσμος με ασφάλεια και ψυχική ηρεμία εντός πόλης.

Το να κατσικώνεται κάποιος στην αριστερή και να πιάνει κουβέντα είναι προφανές ότι είναι βλακεία...

LiakosVstrom
03/07/2009, 13:21
οι συγκεκριμένοι ήταν βλάκες... στη Συγγρού όμως η πλειοψηφία πάει με 120+ και ειδικά τα βράδια...

stvr1
03/07/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
Το όριο ταχύτητας στη Συγγρού είναι 70χ/α...οπότε τυπικά...


Παρόλα αυτά είναι επικίνδυνο για όλους να κάθεται κάποιος στην αριστερή λωρίδα και να πιάνει την κουβέντα...

90 είναι

jp79
03/07/2009, 14:18
Απαγορεύεται να οδηγάς στην αριστερή λωρίδα στην συγγρού παραμόνο για να προσπεράσεις

Το να πηγαίνεις αργά δεν σημαίνει οτι πας και με ασφάλεια. Με περισότερη ασφάλεια πηγαίνεις στην συγγρού με 60-70 στην μεσαία λωρίδα παρά στην αριστερή.

Όταν πάω αργά έχω το άγχος μην πέσει κάποιος απο πίσω μου. Όταν πάω γρήγορα έχω το άγχος μην πέσω πάνω σε κάποιον. Έτσι αποφάσησα να κατεβαίνω τη συγγρού στο μεσαίο ρευμα με την ίδια ταχύτητα με τον μπροστά. Και φροντίζω ο μπροστά μου να είναι χαμηλό αυτοκίνητο για να βλέπω και εγώ ότι βλέπει αυτός.

LiakosVstrom
03/07/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Απαγορεύεται να οδηγάς στην αριστερή λωρίδα παραμόνο για να προσπεράσεις

όταν με το καλό πάμε στον παράδεισο (σε καμιά 90αριά χρόνια δλδ γιατί έχω σκοπό να ζήσω μέχρι τα 120) θα το δούμε κι αυτό.

PortisHead
03/07/2009, 14:53
Εγα κατα καποιον τροπο τους ζηλευω.
Να σε βριζουν...να σε μπινελικώνουν...κιεσυ...χαλλλλλλαρααααα....να μην τρεχει καστανο.
Ποσο θα ηθελα να ημουν ετσι.
:lol:

sergiosm
03/07/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Σόρυ κιόλας, αλλά:
α) Η Συγγρού σε πολλά σημεία έχει όριο 90.
β) Το να μοιράζεσαι τη λωρίδα σου είναι παράνομο.
γ) Η αριστερή λωρίδα είναι για προσπεράσεις. Όχι για να μπαστακώνεσαι.
δ) Αν δεν μπορούν να κινηθούν με ασφάλεια ας χρησιμοποιήσουν τις δεξιές λωρίδες ή και το παράδρομο, εναλλακτικά ας πάνε απο άλλο δρόμο.

Και στη τελική αν ήθελαν κουβεντούλα, ας τράβαγαν σε κανέναν Γρηγόρη απένταντι απο τη Πάντειο, να κοζάρουν και κανένα γκομενάκι τα ζώα.
Άντε, που θα αναγκάσουν όλους τους υπόλοιπους να κινούνται με 70 σε ευθύ δρόμο με 4 λωρίδες και στηθαίο..

Κράνος φορούσαν τουλάχιστον οι ηλίθιοι;

+ 1

jimmy10
03/07/2009, 22:32
αν ο πισω δεν ειχε το ποδι του στο μαρσπιε του αλλο, δεν πιανεται...

guzzistas
03/07/2009, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εγα κατα καποιον τροπο τους ζηλευω.
Να σε βριζουν...να σε μπινελικώνουν...κιεσυ...χαλλλλλλαρααααα....να μην τρεχει καστανο.
Ποσο θα ηθελα να ημουν ετσι.
:lol:

+1100

yannis24
03/07/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Εγα κατα καποιον τροπο τους ζηλευω.
Να σε βριζουν...να σε μπινελικώνουν...κιεσυ...χαλλλλλλαρααααα....να μην τρεχει καστανο.
Ποσο θα ηθελα να ημουν ετσι.
:lol:

τι ζηλευεις δηλαδη ?
το οτι γραφανε στα τετοια τους την ιδια τους την ζωη για να το παιξουν και καλα μαγκες και ανετοι....γιατι περι αυτοι προκειται....και το εχω συναντησει πολλες φορες και εγω ....ανετοι -ξεκρανωτοι , μιλαμε κανουμε πλακα, και αντε και γαμηθειτε ολοι σας....

ΑΛΛΑ οταν ο αλλος πεσει πανω μας γιατι ειναι μαλακας, ασχετος, μεθυσμενος, τρεχει, κα ιδεν ξερω και εγω τι αλλο....τοτε...φταιει αυτος.....
αλλα προηγουμενος....εμεις οι ιδιοι τα γραφαμε ολα στα παπαρια μας γιατι ειμαστε large και γουσταρουμε κιολας !!!

ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΖΩΟΥΛΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΜΕ εκει εξω στην ζουγκλα και δεν προκαλουμε......αυτο θελω να δω.....

και πειτε μου ρε παιδια.....υπαρχει ανθρωπος απο εδω μεσα που πηγαινει με 70 ή 90 στην Συγγρου......αν υπαρχει εστω και ενας .....γιατι και εγω με το φτωχο πλη τιμιο Modenas μου στην κατηφορα τα 100 τα πηγαινω ανετα........και οταν ειχα το CBR ή TDM πηγαινα και κανα 120+.....
μην λεμε λοιπον οτι θελουμε .....

το θεμα δεν ειναι

yannis24
03/07/2009, 23:31
:beer:

mivvo
05/07/2009, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
στη Συγγρού όμως η πλειοψηφία πάει με 120+ και ειδικά τα βράδια...

Τα βράδυα ο πιο αργος παει με 120km/h στην συγγρου :)

kokos08
05/07/2009, 14:50
Ρε πανω απο 200 στην Συγγρου,ειναι για πολλα χιλιομετρα ο δρομος!

EVI
05/07/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ρε πανω απο 200 στην Συγγρου,ειναι για πολλα χιλιομετρα ο δρομος!

τι μονο????300ρου τσε βαλε κανουν και τεστ ραιντ τα ακριβα κρανη συγγρου :rotflmao: :lol: οποιος παει κατω απο 280χαω εκει ειναι κουλατζα και να παρει αμαξι :lol:

EVI
05/07/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannis24


και πειτε μου ρε παιδια.....υπαρχει ανθρωπος απο εδω μεσα που πηγαινει με 70 ή 90 στην Συγγρου......αν υπαρχει εστω και ενας .....γιατι και εγω με το φτωχο πλη τιμιο Modenas μου στην κατηφορα τα 100 τα πηγαινω ανετα........και οταν ειχα το CBR ή TDM πηγαινα και κανα 120+.....
μην λεμε λοιπον οτι θελουμε .....

[/B]

καλα ρε παιδακι μου δικιο εχεις ολοι τρεχουν εκει αλλα υπαρχουν και καποια οχηματα που δεν πιανουν ουτε τα 80χαω και αυτα με το ζορι οκ πανε αριστερα πανε απο παραδρομο κατι κανουν αλλα υπαρχουν ξερεις και οκ στη συγγρου υπαρχει αλλος τροπος σε κατι πωσειδονος ομως που δεν υπαρχουν παραδρομοι??????εκει να δεις γελιο να κολλαει το κουτι πισω απο το 50ρακι και να κορναρει και να αναβει φωτα και να βριζει λες και το 50ρακι παει 500ΜΑΧ απλα βαριετε νταξ μαλακια καναν αυτοι στο αρχικο ποστ αλλα μην μιλαμε για ορια ταχυτητας στους Ελληνικους δρομους γιατι ειναι ενα απο τα συντομα ανεκδοτα :beer: προσοχη

div400
05/07/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Απαγορεύεται να οδηγάς στην αριστερή λωρίδα στην συγγρού παραμόνο για να προσπεράσεις

.....

το λέει κάπου ο ΚΟΚ αυτό; ή καμία πινακίδα στην αρχή της Συγγρού;.....:look:

μην μπερδεύεσαι με την Εθνική Οδό....είναι αστικός δρόμος (ταχείας κυκλοφορίας) και εφόσον τηρείς το επιτρεπτό όριο, (τυπικά) είναι νόμιμο να κινείσαι σε όποια λωρίδα θες.
νόμιμο όχι όμως και ασφαλές βέβαια....:wave2:

kokos08
06/07/2009, 20:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τι μονο????300ρου τσε βαλε κανουν και τεστ ραιντ τα ακριβα κρανη συγγρου :rotflmao: :lol: οποιος παει κατω απο 280χαω εκει ειναι κουλατζα και να παρει αμαξι :lol:



Ετσι ειναι,παρτε αυτοκινητο ρε κουλομαριες,απο σημερα ολοι με 300 στη Συγγρου,δεν θελω φλωριες!:smilea:

PortisHead
07/07/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Ετσι ειναι,παρτε αυτοκινητο ρε κουλομαριες,απο σημερα ολοι με 300 στη Συγγρου.....

....στην ανοδο ε?
Στην καθοδο να παμε λιιιιγο πιο γρήγορα ? ε ?
:rotflmao:

TROOPER
07/07/2009, 11:02
ρε τι διαβαζουμε...!!!!!!!

kokos08
07/07/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
....στην ανοδο ε?
Στην καθοδο να παμε λιιιιγο πιο γρήγορα ? ε ?
:rotflmao:


Οσα πιανει,οση φορα παρει,με ολα ρε! Στην Συγγρου δεν τρεχουμε μονο οταν θελουμε να παμε μπουζουκια,εκει απαιτει προσοχη...

Road67
07/07/2009, 11:14
Eγώ ξέρω οτι χθες που γύριζα σπίτι μου πέτυχα στην Ποσειδώνος σκουτεράκια να πηγαίνει με καμια 70άρα και να πίνει ταυτόχρονα γάλα από μπουκάλι :eyepop:

LsKostas
07/07/2009, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Eγώ ξέρω οτι χθες που γύριζα σπίτι μου πέτυχα στην Ποσειδώνος σκουτεράκια να πηγαίνει με καμια 70άρα και να πίνει ταυτόχρονα γάλα από μπουκάλι :eyepop:

Τωρα που φθηνηνε απλα δεν αντιστεκεσαι στον πειρασμο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GAS NICK
07/07/2009, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Eγώ ξέρω οτι χθες που γύριζα σπίτι μου πέτυχα στην Ποσειδώνος σκουτεράκια να πηγαίνει με καμια 70άρα και να πίνει ταυτόχρονα γάλα από μπουκάλι :eyepop:


μηπως εβλεπε και την τανια Milk σε φορητο DVD :D :lol: :eyepop:

glargkatzis
07/07/2009, 12:59
πρόσφατα κατέβηκα αθήνα και ξανασάλταρα με την κατάσταση στους δρόμους.επίσης ευχαριστώ το θεό που με αξίωσε να γυρίσω στη πατρίδα μου τη λάρισα μετά απο 4 χρόνια καφρίλας εκεί κάτω.!!!

(επίσης εθεάθη μηχανόβιος γρήγορος στριτάς να καπνίζει με περίπου 80 χλμ/ώρα !!!και φορούσε και κράνος!!! πως γίνεται αυτό γιατί δεν είμαι καπνιστής ρε παιδιά?)

mplah
07/07/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
πρόσφατα κατέβηκα αθήνα και ξανασάλταρα με την κατάσταση στους δρόμους.επίσης ευχαριστώ το θεό που με αξίωσε να γυρίσω στη πατρίδα μου τη λάρισα μετά απο 4 χρόνια καφρίλας εκεί κάτω.!!!

(επίσης εθεάθη μηχανόβιος γρήγορος στριτάς να καπνίζει με περίπου 80 χλμ/ώρα !!!και φορούσε και κράνος!!! πως γίνεται αυτό γιατί δεν είμαι καπνιστής ρε παιδιά?)


αν εχεις κρανος φλιπ-απ(flip up) ανοιχτου τυπου μια χαρα καπνιζεις
το πτυχιο το χρειαζεσαι αμα καπνιζεις με φουλ φεις κρανος :cool:

glargkatzis
07/07/2009, 15:46
με φούλ φεις κράνος ήταν ο μεγάλος !!! κόντεψε να μου φύγει το uvex εμένα !!! μήπως είχε πίπα χέρμπ στους αεραγωγούς ? και σε πόσα λεπτά το καπνίζεις με ~80χλμ???

twat
07/07/2009, 15:52
για να μπορουσε να καπνιζει με full face τοτε σκεψου ποσο λαθος νουμερο κρανος η' ποσο ¨μαπα" ποιοτητα ηταν

LiakosVstrom
07/07/2009, 16:30
εύκολο. πιάνεις το κράνος από πίσω και ενώ το φοράς το σμπρώχνεις προς τα πάνω! αν δεν σε πνίξει το λουράκι θα έχεις καταφέρει να βγει το στόμα σου στο κενό. έχω φάει σάντουιτς εγώ έτσι...

glargkatzis
08/07/2009, 08:00
φίλε θα ήθελα να μου βγάλεις την επόμενη μια φωτό από το γεύμα σου αλλά να κρατάς και κόλα στο αριστερό :lol: