PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ



trelofanis
04/07/2009, 20:24
Παιδια καλησπερα...ειμαι και νεος στο forum αλλα και νεος κατοχος μιας yamaha tdm 900...την αγορασα μεταχειρισμενη,μοντελο του 2004 και ειναι blue black...
Η μηχανη ειναι σε αριστη κατασταση και το μονο που μου παν απο το συνεργειο που την ελεγξαν, οτι χρειαζεται
ειναι λαστιχα και αλυσογραναζα λογω χιλιομετρων(33000)....Οποτε ρωτω:
1)Ποια ειναι κατα τη γνωμη σας τα ιδανικοτερα λαστιχα??ειμαι νεος στην tdm(οδηγουσα 5 χρονια xt) και σιγουρα με ενδιαφερει το λαστιχο να χει πολυ καλο κρατημα και να με βοηθησει μεχρι να της παρω τον αερα που λεμε...:smilea: τη μηχανη θα τη χρησιμοποιω κατα κορον στην αθηνα αλλα δεν αποκλειω και τα ταξιδακια....
2)Απο αλυσογραναζα τι προτεινετε??
3)Ενδιαφερομαι να βαλω και xenon(ειναι το μονο extra που δεν εχει πανω)...ξερετε τιποτα αξιοπιστο και οικονομικο?
4)Τελος οπως ειπα η μηχανη ειναι blue-black...και τα φλας ειναι πορτοκαλι κατι που δε μαρεσει ιδιαιτερα...εχω βρει στην αγορα μονο κατα διαφανα ασπρα και ασπρο πισω led...εχετε να προτεινετε κατι αλλο που να ταιριαζει στο χρωματικο συνδυασμο blue-black??
χαιρομαι πολυ που μπηκα στο forum...ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας....

alex-kal
04/07/2009, 23:31
www.tdmhellas.gr
Θα φας πολλές ώρες διαβάσματος αλλά θα μάθεις αρκετά..

trelofanis
05/07/2009, 13:24
το θεμα ηταν να αποφυγω τοσες ωρες διαβασματος για 2-3 ερωτησουλες....:)

ploiarxos
10/11/2009, 09:36
ΑΛΥΣΙΔΟΓΡΑΝΑΖΟ=JT ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΚΑΙ DID ΑΛΥΣΙΔΑ ZVM ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΗ=189,50!
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΙΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ!ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΦΟΡΑΩ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ....ΥΠΑΡΧΟΘΝ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΘΗΝΑ!

ΛΑΣΤΙΧΑ=BRIGESTON BD21 ΔΥΓΟΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 289 ΚΑΤΑΛΟΓΟ,ΣΑΦΩΣ Η ΤΙΜΗ "ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ".
ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ ΓΙΑ 148HP ΡΟΔΑ...