PDA

View Full Version : ΑΤΥΧΗΜΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ



caesarsk
06/07/2009, 13:00
...

Δεν εχει περάσει ακόμη μια ώρα. Μοτοσυκλέτιστης με φανάρι πράσινο καταπράσινο όσο και το γκαζόν, ΤΟΛΜΗΣΕ να βγεί στην Βυζαντίου από την Βιθυνίας.

Στην γωνία τον περίμενε αυτοκινητιστής εξαγριωμένος με τον φίλο του, γιατι το πρωι στο καφενείο καυγάδιζαν για το πόσο μακρυα μπορεί να πετάξει ανθρωπος χτυπημένος απο τον προφυλακτήρα του.

Βλέποντας λοιπόν το παπί να περνάει, γκαζώνει και τον πετυχαίνει ακριβώς με την μέση του προφυλακτήρα του στο αριστερό πόδι. Δυστυχώς ο μοτοσυκλετιστής αλητης μηχανόβιος τσαντακιας θέλησε να του χαλάσει το στοίχημα και χτύπησε πρώτα στο παρπρίζ του, σπάζοντας το ο αλήτης, και χαλώντας την ιδανική πτήση με αποτελεσμα να προσγειωθεί ΜΟΝΟ 20 μέτρα παραπέρα ενω θα μπορούσε αλλα 10 τουλάχιστον.


Αποτέλεσμα...Ενας μηρός σπασμένος, δύο σκισίματα επιπόλαια, αλλα τιποτα παραπάνω... τουλαχίστον θα γινει καλα αρκετά γρήγορα να μπορεσει να συνεχισει την δουλειά του το παληκαρί. Του έδωσα τις πρώτες βοήθειες, το ασθενοφόρο τον παρέλαβε πάρα πολύ γρήγορα...


Τελος ιστορίας

dim40
06/07/2009, 13:17
και ακομη ενα στο ιδιο δρομο το σαβατο μπροστα στα ματια μου.
αυτοκινητο απο τη αντιθετη κατευθυνση εστριψε καθετα στο δρομο με σκοπο να μπει στο βενζιναδικο. ενα σκουτερ με 2 ατομα απανω τον καρφωσε ακριβως στη μεση του χιουνται. ο ενας σηκωθηκε κουτσενοντας ο αλλος εμεινε ξαπλωμενος και σε λιγο ειχε γεμισει η πλατη του αιματα.

και οι 2 αναβατες με κοντο παντελονι μπλουζακι και χωρις κρανος..........

καλεσα το 166 αλλα επειδη ημουν με αυτοκινητο επρεπε να φυγω γιατι ειχα κλεισει το δρομο.

caesarsk
06/07/2009, 13:21
ενημερωθηκα και για αυτο

XJR_Billy
06/07/2009, 13:37
KWλόδρομος του κερ@τ@...

Το τι έχω δει από μικρός εκεί δεν περιγράφεται...
Ιδιαίτερα πριν μπουν τα φανάρια... σφαγείο... :(

Τις καλύτερες ευχές μου για γρήγορη ανάρρωση στα παιδιά...:sad: