PDA

View Full Version : σαμαρια



ahassiotis
06/07/2009, 16:13
Για χαρα σε ολους,

Bandit 2008 650S
Ηθελα να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις σαμαρια και ποια ειναι οκ!?
Βασικο να μην ακουμπουν στην εξατμιση μαμας και να χωρανε πραγματα για ενα ταξιδι βδομαδας.
Εχω και 46αρα μπαγκαζιερα, αλλα καβαλαμε μαζι με την Missus οποτε τα αναγκαια διαθεσιμα λιτρα ανεβαινουν x3.

Thanks!

peter86
15/07/2009, 00:06
Γεια χαρά!!!Έχω ακριβώς το ιδιο μοντέλο με σένα.Μόλις σημερα γύρισα από εβδομαδιαίο ταξίδι στη Κέρκυρα.Αγόρασα τα kappa ΤΚ714.Αρκετός χώρος, δε τα χρησιμοποίησα βέβαια τελείως ανοιχτά (είναι διαιρούμενα),και εφόσον ρυθμίσεις σωστά τους ιμάντες τους δ έχεις κανένα
πρόβλημα με την εξάτμιση αλλά και τον χώρο για τον/την συνεπιβάτη σου....
Κόστος 85 ευρώ

creperistas
15/07/2009, 23:58
Έχω το ίδιο μοντέλο με σένα και πριν ένα χρόνο πήρα μεταχειρισμένα σαμάρια της Kappa (δεν ξέρω τι μοντέλο είναι) τα οποία είναι αρκετά μεγάλα σε μέγεθος. Ανοιχτά πλήρως χωράνε πράγματα δύο ατόμων για ταξίδια. Τα έχω χρησιμοποιήσει σε ταξίδια στην Κέρκυρα, Θάσο, Κομοτηνή αλλά και σε επαρχιακό δίκτυο. Κάθονται πολύ καλά πάνω στη σέλα αρκεί να σφίξεις τους ιμάντες ώστε να είναι κάθετα προς τη σέλα. Αν τα υπερφορτώσεις ακουμπούν λίγο στα φλας, αλλά αυτά είναι ελαστικά δεν έχουν πρόβλημα. Στην εξάτμιση δεν ακουμπούν και δεν επιρρεάζουν τα πόδια του συνεπιβάτη. Στο ταξίδι πήγαινα απροβλημάτιστα μέχρι 200 και δεν έχουν δείξει σημάδια φθοράς. Τα είχα πάρει 50? από 90? που έκαναν και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Ελπίζω να σε βοήθησα.:wave2:

bandit650s
29/07/2009, 14:52
με τk714 της καππα, μια χαρα. Λιγο να τσιτωσεις τα βέλκρο για να μην πιανει στην εξατμησαρα που ειναι σαν μπουρι...Κλειστα τα είχα και ολα καλα. Σημειωση. Επανω καθοταν ο πισινος της Λενας. Γι'αυτο προτειμα τον κώλο παραά τα χταποδια για εχτρα κρατημα...

ahassiotis
29/07/2009, 18:30
Παιδια τελικα εβαλα τις GIVI T438N

http://www.givi.it/soft-luggages/Saddle-bags/T438N

Εκανα ταξιδι Βολο και πισω και ηταν μια χαρα. 122 ευρο απο την Givi.

Εχουν αδιαβροχο καλημα αλλα δεν προλαβα να το φορεσω στο μπουρινι της Σκιαθου...