PDA

View Full Version : ΕΛΕΟΣ!!!ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΟΡΙΟ!!!



ilias s.m.
06/07/2009, 15:21
Δειτε τι προκειτε να γινει 24-25 Ιουλιου στην Επιδαυρο :eyepop: :eyepop: :eyepop:
http://troktiko.blogspot.com/2009/07/blog-post_22.html

ggs
06/07/2009, 15:28
και πιο ειναι το οριο ??

:D

super_toto
06/07/2009, 15:29
Δεν υπάρχουν όρια φίλε. Τα έχουμε ξεπεράσει προ πολλού.

Ότι και να συμβεί σε αυτη τη χώρα, έτσι όπως έχει καταντήσει, μια χαρά θα το δεχτούμε.

alximistis
06/07/2009, 15:33
συγνώμη... ποιο ακριβώς είναι το θέμα-πρόβλημα;;;; Γιατί να μας ενοχλεί η παράσταση αυτή;;; Ή κάτι έχω χάσει;;;

Akatanomastos
06/07/2009, 15:33
ρε παιδια οταν μια χωρα εχει ξεπουληθει σε καθε ειδους ξενες επιρροες, και αυτο να μην γινει τελικα το αποτελεσμα δεν αλλαζει

Akatanomastos
06/07/2009, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
συγνώμη... ποιο ακριβώς είναι το θέμα-πρόβλημα;;;; Γιατί να μας ενοχλεί η παράσταση αυτή;;; Ή κάτι έχω χάσει;;;

ε μπαστα(οχι σασα):D

η επιδαυρος δεν ειναι ενα θεατρακη να ανεβαζει ο καθενας οτι μαλακια του κατεβει..

εχει εναν συμβολισμο και μια ιστορια

alximistis
06/07/2009, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ε μπαστα(οχι σασα):D

η επιδαυρος δεν ειναι ενα θεατρακη να ανεβαζει ο καθενας οτι μαλακια του κατεβει..

εχει εναν συμβολισμο και μια ιστορια


Το ξέρεις πως είναι μαλακία;;;; Για την συγκεκριμένη παράσταση έχουν γράψει το Έθβος το Αθηνόραμα η Ελευθεροτυπία και αρκετά θεατρικά μπλοκ. Γιατί είναι μαλακία; Εγώ δεν το γνωρίζω αλλά επειδή δηλαδή το ανεβάζει εβραίος είναι κακό και μαλακία;;;

Akatanomastos
06/07/2009, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το ξέρεις πως είναι μαλακία;;;; Για την συγκεκριμένη παράσταση έχουν γράψει το Έθβος το Αθηνόραμα η Ελευθεροτυπία και αρκετά θεατρικά μπλοκ. Γιατί είναι μαλακία; Εγώ δεν το γνωρίζω αλλά επειδή δηλαδή το ανεβάζει εβραίος είναι κακό και μαλακία;;;

με την λεξη μαλακια εννοω ΚΑΙ κατι το οποιο ειναι πολυ ξενο για την αρχαια ελληνικη ιστορια.

ουτε ενα εργο αμερικανικης/γαλλικης/αγγλικης/οτιδηποτε ιστοριας θα ηθελα να δω εκει, ουτε εβραικης.

alximistis
06/07/2009, 15:39
κι ενδεικτικά και μόνο...

"Η θρυλική Ζαν Μορό έρχεται στην Επίδαυρο! Αυτή κι αν είναι η είδηση του καλοκαιριού. Θα τη δούμε σε ένα θέαμα του ισραηλινού σκηνοθέτη Άμος Γκιτάι, που εμπνεύστηκε από την «Ιστορία του Ιουδαϊκού Πολέμου» του Ιωσήπου Φλαβίου (1ος αιώνας μ.Χ.), που περιγράφει την κατάκτηση της Ιουδαίας από τους Ρωμαίους και την καταστροφή της Ιερουσαλήμ, το 70 μ.Χ. Μια παράσταση ανάμεσα στο θέατρο και στο ορατόριο, στην ομιλία σε διαφορετικές γλώσσες και στο τραγούδι, στη φαντασμαγορία των προβολών και στη δύναμη του φυσικού τοπίου, που παίρνει το όνομά της από τον ομώνυμο πάπυρο της Νεκράς Θάλασσας: στρατιωτικό εγχειρίδιο και ταυτόχρονα προφητεία σύγκρουσης του καλού με το κακό. Η προπώληση των εισιτηρίων αρχίζει στις 3 Ιουλίου".

Αυτό είναι από την Ναυτεμπορική.

alximistis
06/07/2009, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
με την λεξη μαλακια εννοω κατι το οποιο ειναι πολυ ξενο για την αρχαια ελληνικη ιστορια.

ουτε ενα εργο αμερικανικης/γαλλικης/αγγλικης/οτιδηποτε ιστοριας θα ηθελα να δω εκει, ουτε εβραικης.


Οκ έτσι όπως το θέτεις. Καταλαβαίνω την αντίρρησή σου τότε οκ. :) Δεν συμφωνώ απόλυτα αλλά για μένα έχει βάση αυτό που λες. :)

Akatanomastos
06/07/2009, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Οκ έτσι όπως το θέτεις. Καταλαβαίνω την αντίρρησή σου τότε οκ. :) Δεν συμφωνώ απόλυτα αλλά για μένα έχει βάση αυτό που λες. :)


επισης ενα εργο που ειναι προιον αγνης και μη στατευμενης τεχνης δεν εχω αντιρρηση να το δω,ανεξαρτητα την καταγωγη των συντελεστων,
αλλα οι εβραιοι ειναι ψιλογνωστοι για την προπαγανδα τους και ειμαι καχυπτοτος

super_toto
06/07/2009, 15:47
Όλο το νόημα με την Επίδαυρο είναι ότι εκεί ανεβαίνουν Ελληνικές τραγωδίες. Όπως ανέβαιναν και κατά την αρχαιότητα.
Δεν εχει σημασία αν κάποιο έργο είναι αξιόλογο ή όχι. Ο λόγος που χρησιμοποιείται αυτό το θέατρο είναι για να αναβιώνουν οι αρχαιοελληνικές τραγωγίες. Πέρα από το ισραηλίτικο έργο έχουν παιχτει κατά καιρούς και΄αλλα ασχετα.

Υπάρχουν άλλοι χώροι για παραστάσεις που δεν σχετίζονται με την Επίδαυρο. Μην ξεχνάμε ότι εκει είναι αρχαιολογικός χώρος. Αν σιγά σιγά τον μετατρέψουμε σε ενα κοινό θέατρο που θα μπορεί να ανεβαίνει οτιδήποτε τότε να κάνουμε και την Ακρόπολη καφετέρια, την Αγορά θερινό σινεμά και τους Δελφούς λούνα πάρκ.

ilias s.m.
06/07/2009, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
επισης ενα εργο που ειναι προιον αγνης και μη στατευμενης τεχνης δεν εχω αντιρρηση να το δω,ανεξαρτητα την καταγωγη των συντελεστων,
αλλα οι εβραιοι ειναι ψιλογνωστοι για την προπαγανδα τους και ειμαι καχυπτοτος

Εδω ειναι το ζουμι.... :winka:
η προπαγανδα που πλασαρουν οι εβραιοι και εμεις την δεχομαστε!
οσο για τα Μ.Μ.Ε. που την προβαλουν ως κατι πολυ καλο και την εκθειαζουν,
εχουν τους λογους τους......

ilias s.m.
06/07/2009, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Όλο το νόημα με την Επίδαυρο είναι ότι εκεί ανεβαίνουν Ελληνικές τραγωδίες. Όπως ανέβαιναν και κατά την αρχαιότητα.
Δεν εχει σημασία αν κάποιο έργο είναι αξιόλογο ή όχι. Ο λόγος που χρησιμοποιείται αυτό το θέατρο είναι για να αναβιώνουν οι αρχαιοελληνικές τραγωγίες. Πέρα από το ισραηλίτικο έργο έχουν παιχτει κατά καιρούς και΄αλλα ασχετα.

Υπάρχουν άλλοι χώροι για παραστάσεις που δεν σχετίζονται με την Επίδαυρο. Μην ξεχνάμε ότι εκει είναι αρχαιολογικός χώρος. Αν σιγά σιγά τον μετατρέψουμε σε ενα κοινό θέατρο που θα μπορεί να ανεβαίνει οτιδήποτε τότε να κάνουμε και την Ακρόπολη καφετέρια, την Αγορά θερινό σινεμά και τους Δελφούς λούνα πάρκ.

πολυ σωστος ο φιλος!!!

Akatanomastos
06/07/2009, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Εδω ειναι το ζουμι.... :winka:
η προπαγανδα που πλασαρουν οι εβραιοι και εμεις την δεχομαστε!
οσο για τα Μ.Μ.Ε. που την προβαλουν ως κατι πολυ καλο και την εκθειαζουν,
εχουν τους λογους τους......

ναι, απλα εγω δηλωσα οτι ειμαι καχυπτοτος. οχι οτι το απορριπτω ως τεχνη, γιατι απλα δεν το εχω δει.

σε καθε περιπτωση παντως λογω του ασχετου topic δεν θα μαρεσε να παιξει στην επιδαυρο.

η αληθεια ειναι ομως πως γενικα δεν ξερω τι πολιτικη ακολουθειται, και απο τι καταλαβα παιζοντε ετσι και αλλιως ασχετα εργα εκει

alximistis
06/07/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Εδω ειναι το ζουμι.... :winka:
η προπαγανδα που πλασαρουν οι εβραιοι και εμεις την δεχομαστε!
οσο για τα Μ.Μ.Ε. που την προβαλουν ως κατι πολυ καλο και την εκθειαζουν,
εχουν τους λογους τους......


Κι εμένα εδώ είναι η διαφωνία μου!
Καλά αυτά τα περί ΜΜΕ που προβάλλουν την προπαγάνδα των εβραίων ούτε που τα σχολιάζω τα θεωρώ παραμύθια της χαλιμάς.
Τώρα για το άλλο που λες που είναι πιο σημαντικό αυτό δηλαδή για την προπαγάνδα που την πλασάρουν κι εμείς την δεχόμαστε η απάντηση-παρατήρηση είναι απλή. Σκέψη έχουμε κριτική μάλιστα. Δεν μας υποχρεώνει κανείς ούτε να το δούμε το έργο ούτε όμως πολύ περισσότερο να πιστέψουμε σαν πρόβατα ότι μας λένε. Ας βάλουμε το μυαλουδάκι μας να σκεφτούμε και γιατί όχι να ανατρέξουμε και σε πηγές και σε βιβλία να δούμε τι γίνεται. Αυτή η ιστορία με τους εβραίους και την προπαγάνδα τους με υποτιμά ως άτομο και θα έπρεπε όλους να μας υποτιμά για έναν πολύ απλό λόγο.
Διότι αυτή (η προπαγάνδα) υπάρχει ναι αλλά αν την καταπίνουμε και την "τρώμε" τότε απλούστατα είμαστε ηλίθιοι και τίποτε άλλο!!!!! Πρόβατα και άβουλα πλάσματα. Και αυτό θα έπρεπε να μας προσβάλλει μόνο και μόνο ως σκέψη.

Akatanomastos
06/07/2009, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Κι εμένα εδώ είναι η διαφωνία μου!


εχεις δικιο φιλε αλχημιστη, αυτα που λες ειναι σωστα και ωραια αλλα δυστηχως μονο σε θεωρητικο επιπεδο.

και η αποδειξη αυτου που σου λεω ειναι οτι τα περισσοτερα στην ανθρωπινη ιστορια γιναν και γινοντε στην πλατη του παραπλανημενου, εξαπατημενου, και ανενημερωτου λαου..

βεβαια και το να επιβαλεις απαγορευσεις ωστε να μην την πατησει ο λαος δεν ειναι λυση.

δεν ξερω που βρισκεται η αληθεια, ισως στην μεση:D

WebD
06/07/2009, 16:23
και κατά τα άλλα δεν είναι άξιος ο Καρακατσάνης για να του δώσουν την Επίδαυρο..... :( :(

Giorgos19
06/07/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gigenis
και κατά τα άλλα δεν είναι άξιος ο Καρακατσάνης για να του δώσουν την Επίδαυρο..... :( :(


+675. Αυτο ετοιμαζομουν να γραψω και εγω :sad:

alximistis
06/07/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
εχεις δικιο φιλε αλχημιστη, αυτα που λες ειναι σωστα και ωραια αλλα δυστηχως μονο σε θεωρητικο επιπεδο.

και η αποδειξη αυτου που σου λεω ειναι οτι τα περισσοτερα στην ανθρωπινη ιστορια γιναν και γινοντε στην πλατη του παραπλανημενου, εξαπατημενου, και ανενημερωτου λαου..

βεβαια και το να επιβαλεις απαγορευσεις ωστε να μην την πατησει ο λαος δεν ειναι λυση.

δεν ξερω που βρισκεται η αληθεια, ισως στην μεση:D


σωστός είσαι γενικώς :) αλλά εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι μόνο θεωρητικά αυτά. Αρκεί... να το θελήσουμε ;)

σωστός και ο Gigenis πολύ σωστή παρατήρηση φίλε μου. Δεν την έδωσαν οι απαράδεχτοι!!! :(

ilias s.m.
06/07/2009, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Κι εμένα εδώ είναι η διαφωνία μου!
Καλά αυτά τα περί ΜΜΕ που προβάλλουν την προπαγάνδα των εβραίων ούτε που τα σχολιάζω τα θεωρώ παραμύθια της χαλιμάς.
Τώρα για το άλλο που λες που είναι πιο σημαντικό αυτό δηλαδή για την προπαγάνδα που την πλασάρουν κι εμείς την δεχόμαστε η απάντηση-παρατήρηση είναι απλή. Σκέψη έχουμε κριτική μάλιστα. Δεν μας υποχρεώνει κανείς ούτε να το δούμε το έργο ούτε όμως πολύ περισσότερο να πιστέψουμε σαν πρόβατα ότι μας λένε. Ας βάλουμε το μυαλουδάκι μας να σκεφτούμε και γιατί όχι να ανατρέξουμε και σε πηγές και σε βιβλία να δούμε τι γίνεται. Αυτή η ιστορία με τους εβραίους και την προπαγάνδα τους με υποτιμά ως άτομο και θα έπρεπε όλους να μας υποτιμά για έναν πολύ απλό λόγο.
Διότι αυτή (η προπαγάνδα) υπάρχει ναι αλλά αν την καταπίνουμε και την "τρώμε" τότε απλούστατα είμαστε ηλίθιοι και τίποτε άλλο!!!!! Πρόβατα και άβουλα πλάσματα. Και αυτό θα έπρεπε να μας προσβάλλει μόνο και μόνο ως σκέψη.

Την προπαγανδα την ανεφερα ως υπαρξη!δεν την δεχομαι!
απλα δεν μπορω να ξερω και να δεχτω το οτι το σημαντικοτερο μερος που ενεβαζαν οι αρχαιοι Ελληνες τις παραστασεις τους χρησημοποιειται για κατι εντελος ξεκαρφωτο και ειδηκα για μια εβραικη παρασταση που αναφερεται σε εβραικη ιστορια,με ο,τι αυτο συνεπαγεται.....

Banana hammock
06/07/2009, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
με την λεξη μαλακια εννοω ΚΑΙ κατι το οποιο ειναι πολυ ξενο για την αρχαια ελληνικη ιστορια.


Δεν εννοουσες εκεινο το ασπρο, το παχυρευστο; :sick:

Akatanomastos
06/07/2009, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
Δεν εννοουσες εκεινο το ασπρο, το παχυρευστο; :sick:

μιλας με γριφους

vrider
06/07/2009, 17:19
Διακρινω τασεις ρατσισμου στο φορυμ ή ειναι ιδεα μου?

aakkuan
06/07/2009, 17:33
παντως η μεγαλυτερη διαστρεβλωση της αρχαιοελληνικης φιλοσοφιας γινεται απ τους ελληνοχριστιανους εδω και χιλιαδες χρονια. αρχιζοντας απ τον σωκρατη και τον αγνωστο θεο του και φτανοντας στο δηθεν ρητο του ισοκρατη για την "αναρχια" και την "ελευθερια του λογου".

το αστειο βεβαια με ολους τους υπερασπιστες των αρχαιοελληνων ειναι οτι συνηθως ελαχιστη επαφη εχουν με αυτα που υποτιθεται οτι υπερασπιζονται...

manos_korg
06/07/2009, 17:46
Να γινει STICKY στα καλλιτεχνικα!!!! :wacko: :dizzy: :sick: :sick: :dizzy: :wacko: :sick: :dizzy: :wacko:

Elle
06/07/2009, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Διακρινω τασεις ρατσισμου στο φορυμ ή ειναι ιδεα μου?

Γιατί Εβραίος είσαι; Μη μασάς... :D
Είσαι ο εκλεκτός λαός εσύ! Δεν έχεις πρόβλημα...:lol: :lol: :rotflmao: :beer: :beer:

fantacid
06/07/2009, 18:19
ρε παιδια που ειναι λιακοπουλος να απολκαλυψει τα βρωμικα σχεδια των εβραιων στην ιερη μας επιδαυρο!!!!

υ.γ. αν υποψιαστω οτι θα πουλανε κ μπλουζακια με εβραικα συμβολα μετα τη παρασταση................:sick: :sick: :sick:

ermiss
06/07/2009, 18:25
Επειδή την τελευταία 5ετία βλέπω 2 τουλάχιστον παραστάσεις κάθε χρονο στην Επίδαυρο. Πιστέψτε με, αλλά μετά την τραγική περσινή χρονιά (γιουχαίσμτατα, φωνές και τρελές μαλακίες απο σκηνοθέτες) φέτος μπορώ να δώ τα πάντα :rotflmao: :rotflmao:



Προσωπικά την συγκεκριμένη παράσταση δεν θα την δώ, απλά γιατί σαν θέμα δεν μου λέει κάτι, το ίδιο συμβουλεύω σε όποιον δεν ενδιαφέρεται να δει μια ισραηλιτική παραγωγή...

Φέτος όμως έχουν αφιερώσει μερικές παραστάσεις σε παραγωγές ξένων χωρών.

Θεατρικός Οργανισμός Κύπρου
Αριστοφάνη, Νεφέλες

Εθνικό Θέατρο Μεγάλης Βρετανίας
Ρακίνα, Φαίδρα

Εθνικό Θέατρο - Θωμάς Μοσχόπουλος
Ευριπίδη, Άλκηστη

Amos Gitai, O πόλεμος των υιών του φωτός κατά των υιών του σκότους

Εθνικό Θέατρο - Dimiter Gotscheff
Αισχύλου, Πέρσες

Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος - Νικαίτη Κοντούρη
Ευριπίδη, Τρωάδες

Αριστοφάνη, Όρνιθες
Σκηνοθεσία: Σωτήρης Χατζάκης

The Bridge Project (BAM - The Old Vic - Neal Street Productions) - Sam Mendes
William Shakespeare, To Χειμωνιάτικο Παραμύθι


Θα δω σίγουρα το δεύτερο (φαιδρα-Ρακίνα) και το τελευταίο (shakespeare)

Κανένα απο τα 2 δεν είναι ελληνική αρχαία τραγωδία... Είναι όμως δυο διαμάντια στην θεατρική τέχνη... ΚΑΙ ΧΩΡΑΝΕ ΑΠΟΛΥΤΑ στο χώρο της Επιδαύρου...

XJR_Billy
06/07/2009, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ρε παιδια που ειναι λιακοπουλος να απολκαλυψει τα βρωμικα σχεδια των εβραιων στην ιερη μας επιδαυρο!!!!

υ.γ. αν υποψιαστω οτι θα πουλανε κ μπλουζακια με εβραικα συμβολα μετα τη παρασταση................:sick: :sick: :sick:

Τα'πες όλα αρχηγέ !!!!:beer: :beer: :beer:

Ρε πστμ...:(

Σε κάτι τέτοια ποστ λείπει ο .....................























































































Βεστρώμας !!! :p

Θα'χαμε χυθεί κάτω τώρα !!:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :bawl:

Banana hammock
06/07/2009, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
με την λεξη μαλακια εννοω ΚΑΙ κατι το οποιο ειναι πολυ ξενο για την αρχαια ελληνικη ιστορια.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
Δεν εννοουσες εκεινο το ασπρο, το παχυρευστο; :sick:



Αρχικά δημιουργήθηκε από manos_korg
Να γινει STICKY στα καλλιτεχνικα!!!! :wacko: :dizzy: :sick: :sick: :dizzy: :wacko: :sick: :dizzy: :wacko:


Ναι...ναι! Sticky! :lol:

vrider
06/07/2009, 18:52
Ρε παιδια με συγχωρητε, αλλα βασιζεστε σε μια αναλυση ενος εργου απο το Troktiko?????
Εδω κολλαει το ΕΛΕΟΣ. Απο ποιον ? Απο το Troktiko! Ξανα ΕΛΕΟΣ. Απο τη Lady Gaga, στις φωτογραφιες της V.Beckham , τωρα και στην Επιδαυρο!

Δε θα μακρυγορησω, αλλα μη καταπινετε αμασητα οτι σας σερβιρουν διαφοροι δημοσιγραφισκοι που δε βρισκουν δουλεια αλλου και το ριξαν στο blogging.

Να τους συστησουμε στον Αδωνη και στον Καρατζαφυρερ.

Akatanomastos
06/07/2009, 19:06
με την σημερινη εννοια του ρατσισμου, ειμαστε ολοι μας ρατσιστες

ermiss
06/07/2009, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Ρε παιδια με συγχωρητε, αλλα βασιζεστε σε μια αναλυση ενος εργου απο το Troktiko?????
Εδω κολλαει το ΕΛΕΟΣ. Απο ποιον ? Απο το Troktiko! Ξανα ΕΛΕΟΣ. Απο τη Lady Gaga, στις φωτογραφιες της V.Beckham , τωρα και στην Επιδαυρο!

Δε θα μακρυγορησω, αλλα μη καταπινετε αμασητα οτι σας σερβιρουν διαφοροι δημοσιγραφισκοι που δε βρισκουν δουλεια αλλου και το ριξαν στο blogging.

Να τους συστησουμε στον Αδωνη και στον Καρατζαφυρερ.

+1 το πρωκτικό είναι σαν τις μεσημεριανές εκπομπές... Σταματάει η συζήτηση μόλις αλλάξεις κανάλι (σελίδα) :rotflmao: :rotflmao:

Akatanomastos
06/07/2009, 19:22
παιδια κατηγορειτε το τρωκτικο, και γω μαζι σας, κανενα προβλημα.

αλλα το αξιοθαυμαστο ειναι πως θεωρειτε ποιο αξιοπιστες κριτικες-πηγες απο εφημεριδες οι οποιες ειναι αποδεδειγμενα στρατευμενες και εντασσοντε σε πολιτικες και κομματα!!!

ermiss
06/07/2009, 19:33
Στο τροκτικό απλά κάνει ο καθένας ανάρτηση ότι γουστάρει, βλέπεις πολλά κουφά και ψέματα.

Και κυρίως δεν είναι blog, δεν έχεις δικαίωμα διαλόγου και κριτικής. Δεν έχεις δυνατότητα να σχολιάσεις οποιαδήποτε δημοσίευση...

Είναι πίνακας ανακοινώσεων που ο κάθε πικραμένος μπορεί να πει την μαλακία του....
Η κριτική κάθε παράστασης είναι υποκειμενική, το τροκτικό είναι απλά αναξιόπιστο...



Εβραϊκή ιστορία, συμφωνώ... Δηλαδή τραγωδίες ελληνικές με ιστορικά στοιχεία μέσα (πέρσες κλπ) δεν πρέπει να παιχτούν σε ένα ιστορικό κτήριο του Ιραν πχ?

SVX
06/07/2009, 19:38
οι Εβραιοι ειναι ΦΙΛΟΙ μας....!!!! ( για τις Γερμανοι που μας αγοραζνε Ολοι κανεις δε λεει τιπτες...Α?)

Akatanomastos
06/07/2009, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

Εβραϊκή ιστορία, συμφωνώ... Δηλαδή τραγωδίες ελληνικές με ιστορικά στοιχεία μέσα (πέρσες κλπ) δεν πρέπει να παιχτούν σε ένα ιστορικό κτήριο του Ιραν πχ?


γιατι στο ισραηλ μπορεις να παιξεις αρχαια ελληνικη τραγωδια:confused:

βεβαια και τον φιλελευθερσμο στο Ισραηλ τον εχουμε δει, που εχουν εξοντωσει ολους τους κακομοιρηδες
:rolleyes:

atom_smasher
06/07/2009, 20:12
Η βίσση δεν ξερω τι θα κανει στην Επιδαυρο αλλα δεν νομιζω να θεωρειται αρχαια παρασταση. Εμενα δεν με πειραζει. Δεν μ αρεσουν τα ορια στην τεχνη.

fantacid
06/07/2009, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι στο ισραηλ μπορεις να παιξεις αρχαια ελληνικη τραγωδια:confused:

βεβαια και τον φιλελευθερσμο στο Ισραηλ τον εχουμε δει, που εχουν εξοντωσει ολους τους κακομοιρηδες
:rolleyes:


αν θες να λέγεσαι πολιτισμενος πρεπει να το δικαιολογήσεις καπως,
αν θες να κατακρινεις τις τριτοκοσμικες συμπεριφορές του ισραηλ θα πρεπει να δειξεις ανωτερότητα κ οχι να εξισώνεσαι με τον πατο.
αλλιως με ποια ιδιοτητα κρινεις τις πραξεις των αλλων κ κριτικαρεις τις ανομίες τους?

ermiss
06/07/2009, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
γιατι στο ισραηλ μπορεις να παιξεις αρχαια ελληνικη τραγωδια:confused:


Γιατί δεν μπορείς?


Μιλάμε για τέχνη η οποία παρουσιάζεται σε ξένες χώρες, Οι ελληνικές τραγωδίες έχουν παίξει σε όλη την ΓΗ

τεσπά είναι ανούσια η συζήτηση...


Εμένα δεν μου λέει τίποτα και δεν παίζει να πάω να την δω...

Αλλά απο ελληνικές παραγωγές με φίσκα το θέατρο, που με το ζόρι κρατηθήκαμε να μην φύγουμε και ήμασταν έτοιμοι να κλάψουμε από όσα βλέπαμε (ηρωικό καλοκαίρι 2008) θα προτιμούσα κάτι τέτοιο

Akatanomastos
06/07/2009, 22:23
τελος παντων, εγω θεωρω οτι σε μεροι οπως η επιδαυρος θα πρεπε να παιζοντε εργα αρχαια ελληνικα, και εργα ανταξια του χωρο (πχ σεξπιρ οπως αναφερθηκε)

ουτε η βισση θα παθει τιποτα αν δεν τραγουδησει εκει, ουτε οι εβραιοι θα παθουν κατι αν δεν παιξουν εκει, που ειναι πολλα παραπανω απο ενα απλο θεατρο


ΔΕΝ ειπε κανεις να απαγορευτουν ολα τα παραπανω και να μην παιζοντε πουθενα, μπορουν να πανε σε αλλο θεατρο-μουσικο χωρο να τα παιξουν


ξαναλεω εδω πως το εργο δεν το χω δει, αν ειναι οπως απλα το λεει το τρωκτικο ενα θεατρικο που αναφερετε στην εβραικη ιστορια, σαφως και δεν εχει θεση εκει.

Δεν κανουν ΟΛΑ για ΟΛΟΥς, πρεπει να υπαρχουν καποιοι διαχωρισμοι και ας κινδυνευουμε να μας πουν και ρατσιστες.

εδω μας εχουν και μαλακες :rotflmao: και τι εγινε:lol:

Akatanomastos
06/07/2009, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
Η βίσση δεν ξερω τι θα κανει στην Επιδαυρο Εμενα δεν με πειραζει. Δεν μ αρεσουν τα ορια στην τεχνη.

εσυ φιλε μου μπορει να εισαι πολυ κουλ ατομο και να μην σε πειραζει τιποτα, αλλα εμενα μου κανει καπως περιεργα να ακουω στην επιδαυρο το ασμα

Μπορεις αν θελεις να βγεις με ολες τις τσουλες της γης:eek:

ermiss
06/07/2009, 23:35
Έχει παίξει και Νταλάρας στην Επίδαυρο "Οιδίπους Τύραννο" το 2005...

Με τον Γιώργο κορυφαίο του χορού!!!


Ο Ποιοτικός Νταλάρας-Νταλάρας-πολύ νταλάρας ρε παιδί μου, μετέτρεψε την τραγωδία σε μιούζικαλ!!!!
Μετατρέποντας επίσης την υπόθεση-τραγωδία σε παράσταση-τραγωδία και όποιος προλάβει να φύγει...


Σχετικά είναι όλα φίλε.

Πέρυσι κράξανε τον σκοπιανό σκηνοθέτη πριν την καν ξεκινήσει η παράσταση σχεδόν όλα τα έντυπα, απλά και μόνο λόγο καταγωγής... Σε πληροφορώ ότι η σκηνοθεσία του ήταν ακόμα πιο χάλια απο τα σάπια πορτοκάλια της Επιδαύρου...

Και στο καπάκι παίζει και η Μήδεια με την Λυδία Κονιόρδου και γίνεται το έλα να δεις... Πανηγύρι κανονικό στην epidauros-arena...




Στην τελική ο κόσμος θα δείξει αν αξίζει η παράσταση, η Επίδαυρος είναι ένα μεγάλο γήπεδο και αν το ματσάκι είναι σούπα, ο κόσμος-όχλος δεν αργεί να φύγει πριν το ημίχρονο και να αρχίζει να βρίζει προπονητή-σκηνοθέτη και παίχτες-ηθοποιούς... Έχε του εμπιστοσύνη, οι 12 χιλιάδες θεατές δεν αργούν να βγάλουν τον οπαδό-κριτικό απο μέσα τους και να κάνουν μπουρδέλο την παράσταση αν είναι αίσχος...

npat
06/07/2009, 23:43
Πριν ακούμε τι λέει κάθε καραγκιοζάκι / ανθυπό-Λιακόπουλος, καλό είναι να ρίχνουμε και μια ματιά παραπέρα πριν το ποστάρουμε στο μοτό-τζιάρ... Στο προκείμενο:

- Πρόκειται για μια παράσταση βασισμένη στο πιο φημισμένο έργο ενός Ρωμαίου πολίτη (με Εβραϊκή καταγωγή) του πρώτου μ.Χ. αιώνα. Από τον Σαίξπηρ, πάντως, ο Φλάβιος περισσότερο ταιριάζει στην Επίδαυρο.

- Tο έργο έχει συχνά κατηγορηθεί (από Εβραίους) ως φιλο-Ρωμαϊκό (όχι άδικα).

- Η παραγωγή δεν είναι Ισραηλινή αλλά γαλλική (Φεστιβάλ Αβινιόν / AGAV)

- Πρωταγωνιστεί η Jean Moreau (http://www.youtube.com/watch?v=KkXSbwyln-0). Λίγο σιτεμένη πια, αλλά τι να κάνουμε.

- Ο σκηνοθέτης το 1983 αυτοεξορίστηκε απ' το Ισραήλ και έζησε για δέκα χρόνια στη Γαλλία αφού το πρώτο του ντοκιμαντέρ λογοκρίθηκε από το Ισραηλινό στρατιωτικό καθεστώς (και ο ίδιος χαρακτηρίστηκε "αριστερός"). Επέστρεψε στο Ισραήλ μετά το 94, αφού υπογράφηκε η συνθήκη του Όσλο.

- O σκηνοθέτης έχει γυρίσει ένα ταινιάκι μαζί με τον Παλαιστίνιο σκηνοθέτη Elia Suleiman (εβραϊκός δάκτυλος κι αυτός (http://www.youtube.com/watch?v=EQmSu7iVWrk)).

- Στις ταινίες του, αν και η ματιά του είναι σαφώς Ισραηλινή (και ομολογώ ότι, ενστικτωδώς, αυτό με εκνευρίζει), ο Gitai παρουσιάζει τεράστια καλλιτεχνική ευαισθησία και δεν καταφεύγει σχεδόν ποτέ σε πολιτικές υπεραπλουστεύσεις---πόσο μάλλον σε φτηνή προπαγάνδα (δική μου άποψη αυτή και δεν έχω δει και όλες τις ταινίες του---μια-δυο μόνο).

Χωρίς λοιπόν να έχω δει την παράσταση, ούτε να έχω διαβάσει πολλά γι' αυτή, μπορώ να πω ότι η ελληνοφροσύνη μας δεν κινδυνεύει άμεσα από την απροκάλυπτη σιωνιστική προπαγάνδα. Θα αντέξουμε!

Αυτά.

(Ότι κάποτε θα υπερασπιζόμουν Ισραηλινό δημιουργό στο moto.gr και να μου το-λεγαν... δεν... μα δεν...)

ermiss
06/07/2009, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat


(Ότι κάποτε θα υπερασπιζόμουν Ισραηλινό δημιουργό στο moto.gr και να μου το-λεγαν... δεν... μα δεν...)


Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ :beer:

fantacid
07/07/2009, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ :beer:

οταν ο λιακο ελεγε οτι μας ραντιζουν εσεις παλι ...... για μηχανακια θα μιλαγατε!!!!


:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

vangelis 64
07/07/2009, 00:07
Τέχνη κάνει η Βίσση,τέχνη οι εβραίοι,τέχνη κάνανε κι ο Μινωτής,ο Κουν,η Παξινού και ο Κατράκης.Όλοι αυτοί τέχνη κάνουνε.:sick:

Κι εμείς,ως γνήσια παιδιά τής παγκοσμιοποίησης,απαλλαγμένοι από κόμπλεξ και ταμπού,δεν έχουμε πρόβλημα να δούμε και τσόντα στην Επίδαυρο.

Κάποτε την παρουσία ενός θεατρανθρώπου σ' αυτόν το χώρο την θεωρούσαν ύψιστη τιμή για κάθε καλλιτέχνη παγκοσμίως.

Σήμερα η υψηλή τιμή που προσφέρει ο εβραίος,μωαμεθανός ή βεδουίνος,φτάνει για ν' αλλάξει κάθε τέτοια ηλίθια προκατάληψη.
Εδώ ρε στην Επίδαυρο τραγούδησε ο Κότσιρας.Στούς εβραίους θα κολλήσουμε;:sad:



υγ.

Δεν μ' ενδιαφέρει αν το δημοσίευμα είναι αληθινό ή μουσαντένιο,αλλά διαβάζω πολύ ωραία πράγματα εδώ μέσα.

aakkuan
07/07/2009, 00:22
npat γεια στο στομα σου, επιβεβαιωσες και τυπικα αυτο που ελεγα :beer: :beer:

ilias s.m.
07/07/2009, 02:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Πριν ακούμε τι λέει κάθε καραγκιοζάκι / ανθυπό-Λιακόπουλος, καλό είναι να ρίχνουμε και μια ματιά παραπέρα πριν το ποστάρουμε στο μοτό-τζιάρ... Στο προκείμενο:

- Πρόκειται για μια παράσταση βασισμένη στο πιο φημισμένο έργο ενός Ρωμαίου πολίτη (με Εβραϊκή καταγωγή) του πρώτου μ.Χ. αιώνα. Από τον Σαίξπηρ, πάντως, ο Φλάβιος περισσότερο ταιριάζει στην Επίδαυρο.

- Tο έργο έχει συχνά κατηγορηθεί (από Εβραίους) ως φιλο-Ρωμαϊκό (όχι άδικα).

- Η παραγωγή δεν είναι Ισραηλινή αλλά γαλλική (Φεστιβάλ Αβινιόν / AGAV)

- Πρωταγωνιστεί η Jean Moreau (http://www.youtube.com/watch?v=KkXSbwyln-0). Λίγο σιτεμένη πια, αλλά τι να κάνουμε.

- Ο σκηνοθέτης το 1983 αυτοεξορίστηκε απ' το Ισραήλ και έζησε για δέκα χρόνια στη Γαλλία αφού το πρώτο του ντοκιμαντέρ λογοκρίθηκε από το Ισραηλινό στρατιωτικό καθεστώς (και ο ίδιος χαρακτηρίστηκε "αριστερός"). Επέστρεψε στο Ισραήλ μετά το 94, αφού υπογράφηκε η συνθήκη του Όσλο.

- O σκηνοθέτης έχει γυρίσει ένα ταινιάκι μαζί με τον Παλαιστίνιο σκηνοθέτη Elia Suleiman (εβραϊκός δάκτυλος κι αυτός (http://www.youtube.com/watch?v=EQmSu7iVWrk)).

- Στις ταινίες του, αν και η ματιά του είναι σαφώς Ισραηλινή (και ομολογώ ότι, ενστικτωδώς, αυτό με εκνευρίζει), ο Gitai παρουσιάζει τεράστια καλλιτεχνική ευαισθησία και δεν καταφεύγει σχεδόν ποτέ σε πολιτικές υπεραπλουστεύσεις---πόσο μάλλον σε φτηνή προπαγάνδα (δική μου άποψη αυτή και δεν έχω δει και όλες τις ταινίες του---μια-δυο μόνο).

Χωρίς λοιπόν να έχω δει την παράσταση, ούτε να έχω διαβάσει πολλά γι' αυτή, μπορώ να πω ότι η εληνοφροσύνη μας δεν κινδυνεύει άμεσα από την απροκάλυπτη σιωνιστική προπαγάνδα. Θα αντέξουμε!

Αυτά.

(Ότι κάποτε θα υπερασπιζόμουν Ισραηλινό δημιουργό στο moto.gr και να μου το-λεγαν... δεν... μα δεν...)


Με τα δεδομενα που αναφερεις αλλαζει το θεμα.
και εχεις δικιο,κακως βασηστηκα σε μια αναρτηση του troktikou.
(μου επεσε λιγο βαρυ το να κατσω να δω την ταινια :D )αν και θα επρεπε,για να εχω ολοκληρομενη αποψη επι του θεματος.

ΑΛΛΑ δεν παυει να ειναι μια ταινια που κατα την αποψη μου δεν πρεπει να παιχτει στην Επιδαυρο,οπως ουτε η Βισση επρεπε να παει ουτε ο Κοτσιρας κτλ.

θα επρεπε τα κριτηρια για να παιχτει μια παρασταση στην Επιδαυρο να ηταν πολυ πιο αυστηρα.

npat
07/07/2009, 04:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
Με τα δεδομενα που αναφερεις αλλαζει το θεμα.


Και επί της ευκαιρίας, μια και το πέτυχα τυχαία, να τι γράφει (http://www.jcpa.org/JCPA/Templates/ShowPage.asp?DBID=1&LNGID=1&TMID=111&FID=254&PID=0&IID=1615) το JCPA (Jerusalem Center for Public Afairs) για τον Amos Gitai:

"... Η γαλλική ελίτ και τα μέσα μαζικής ενημέρωσης αγαπάνε τους Εβραίους που κριτικάρουν αυστηρά το Ισραήλ. Πολλοί από αυτούς είναι σχεδόν άγνωστοι στο Ισραήλ, όπως ο Michel Warshavsky. Σκηνοθέτες όπως ο Amos Gitai και ο Eyal Sivan είναι άλλα παραδείγματα Ισραηλιτών ενάντια στο Ισραήλ. Πολλά γαλλικά ΜΜΕ παρουσιάζουν αυτούς τους ανθρώπους, που ανήκουν στο περιθώριο, ως αντιπροσωπευτικούς Ισραηλίτες..." και πάει λέγοντας (μετάφραση δικιά μου).

Να ξεκαθαρίσω εδώ, ακόμη μία φορά, ότι δεν υπερασπίζομαι ούτε τις θέσεις (όπως είπα τις βρίσκω πολύ επηρεασμένες από την ισραηλίτικη καταγωγή του) ούτε το έργο, αυτό καθ' αυτό, του Amos Gitai (προσωπικά τις ταινίες του τις βρίσκω κομματάκι βαρετές). Δεν πρόκειται όμως για σκοτεινό διακινητή των πρωτοκόλλων της Σιών, όπως τον παρουσίαζε το αρχικό ποστ, και πρέπει να παραδεχτώ ότι καλλιτεχνικά το έργο του είναι πολύ αξιόλογο.

Το αν, τώρα, κάτι τέτοιο θα έπρεπε να παιχτεί στην Επίδαυρο και αν καλύπτει τα απολύτως υψηλά καλλιτεχνικά στάνταρ που πρέπει να πληρούν οι παραστάσεις που ανεβαίνουν σ' αυτό το χώρο, τι να πώ... Αφού τραγούδησε ο Κότσιρας, ο Gitai και ο Φλάβιος θα μας χαλάσουν?

super_toto
07/07/2009, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Και επί της ευκαιρίας, μια και το πέτυχα τυχαία, να τι γράφει (http://www.jcpa.org/JCPA/Templates/ShowPage.asp?DBID=1&LNGID=1&TMID=111&FID=254&PID=0&IID=1615) το JCPA (Jerusalem Center for Public Afairs) για τον Amos Gitai:

"... Η γαλλική ελίτ και τα μέσα μαζικής ενημέρωσης αγαπάνε τους Εβραίους που κριτικάρουν αυστηρά το Ισραήλ. Πολλοί από αυτούς είναι σχεδόν άγνωστοι στο Ισραήλ, όπως ο Michel Warshavsky. Σκηνοθέτες όπως ο Amos Gitai και ο Eyal Sivan είναι άλλα παραδείγματα Ισραηλιτών ενάντια στο Ισραήλ. Πολλά γαλλικά ΜΜΕ παρουσιάζουν αυτούς τους ανθρώπους, που ανήκουν στο περιθώριο, ως αντιπροσωπευτικούς Ισραηλίτες..." και πάει λέγοντας (μετάφραση δικιά μου).

Να ξεκαθαρίσω εδώ, ακόμη μία φορά, ότι δεν υπερασπίζομαι ούτε τις θέσεις (όπως είπα τις βρίσκω πολύ επηρεασμένες από την ισραηλίτικη καταγωγή του) ούτε το έργο, αυτό καθ' αυτό, του Amos Gitai (προσωπικά τις ταινίες του τις βρίσκω κομματάκι βαρετές). Δεν πρόκειται όμως για σκοτεινό διακινητή των πρωτοκόλλων της Σιών, όπως τον παρουσίαζε το αρχικό ποστ, και πρέπει να παραδεχτώ ότι καλλιτεχνικά το έργο του είναι πολύ αξιόλογο.

Το αν, τώρα, κάτι τέτοιο θα έπρεπε να παιχτεί στην Επίδαυρο και αν καλύπτει τα απολύτως υψηλά καλλιτεχνικά στάνταρ που πρέπει να πληρούν οι παραστάσεις που ανεβαίνουν σ' αυτό το χώρο, τι να πώ... Αφού τραγούδησε ο Κότσιρας, ο Gitai και ο Φλάβιος θα μας χαλάσουν?

Όπως είπα και πιο πάνω τα όρια έχουν ξεπεραστεί προ πολλού με το κάθε ψώνιο που μεθοδεύει να τραγουδήσει ή να παίξει στην Επιδαυρο ή το Ηρώδειο.
Αρα όντως δεν έχει νόημα να συζητάμε για το συγκεκριμνο έργο.

Εντελώς φιλολογικά όμως , για μένα είναι αδιάφορο αν το εργο αποτελεί φιλοισραηλινή προπαγάνδα ή το αντιθετο. Όπως επίσης μου είναι αδιάφορο αν αποτελεί υψηλής μορφής τέχνη ή σκουπίδι.
Το σημαντικό είναι ότι δεν κολάει με το θέατρο της Επιδαύρου. Το συγκεκριμένο θέατρο αποτελεί αρχαιολογικό χώρο. Δεν έχει κανένα νόημα να παιζεται εκεί οτιδήποτε άλλο εκτός απο αρχαιες ελληνικες τραγωδίες η κωμωδίες.
Οτιδήποτε άλλο είναι παράταιρο. Όπως θα ήταν παράταιρο να δεις στο μουσείο της Ακρόπολης ένα Βυζαντινό πίνακα ασχετα με την καλλιτεχνική του αξία ή όπως ήταν παράταιρο και γελοίο να διοργανωθεί το αγώνισμα της σφαίρας στον αρχαιολογικό χώρο της Ολυμπίας κατά τους ολυμπιακούς του 2004.

Ο κάθε χώρος απαιτεί τον σεβασμό που του αρμόζει.

glargkatzis
07/07/2009, 12:08
αίσχος !!!
σε λίγο στον Αγνωστο Στρατιώτη θα κάνουν επίδειξη οπλοασκήσεων οι γερμανοί.

TROOPER
07/07/2009, 12:29
H Mακεδονία ανήκει στους Έλληνες, η Kύπρος ανήκει στους Έλληνες, το
Aιγαίο ανήκει στους Έλληνες...
Mόλις ακούσω πως και η Πελοπόννησος ανήκει στους Έλληνες, θ' αρχίσω να
ανησυχώ σοβαρά.

χαρρυ κλυνν.

sober
07/07/2009, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Το σημαντικό είναι ότι δεν κολάει με το θέατρο της Επιδαύρου. Το συγκεκριμένο θέατρο αποτελεί αρχαιολογικό χώρο. Δεν έχει κανένα νόημα να παιζεται εκεί οτιδήποτε άλλο εκτός απο αρχαιες ελληνικες τραγωδίες η κωμωδίες.
Οτιδήποτε άλλο είναι παράταιρο. Όπως θα ήταν παράταιρο να δεις στο μουσείο της Ακρόπολης ένα Βυζαντινό πίνακα ασχετα με την καλλιτεχνική του αξία ή όπως ήταν παράταιρο και γελοίο να διοργανωθεί το αγώνισμα της σφαίρας στον αρχαιολογικό χώρο της Ολυμπίας κατά τους ολυμπιακούς του 2004.

Ο κάθε χώρος απαιτεί τον σεβασμό που του αρμόζει.


Απο τη στιγμη που ανεβαζουν ΚΑΙ αρχαιες Ελληνικες τραγωδιες ή τελος παντων γινονται παραστασεις το 8εατρο δεν αποτελει μονο αξιο8εατο...οπως ας πουμε και το Ηρωδειο...και πιστεψε με, εκει να δεις καταστροφη τα μαρμαρα απο τα τακουνακια της εκαστοτε ''αριστοκρατισας'' Αθηναιας...:rolleyes: :mad: :mad:

υγ..

οσο για το ΤΙ ειδους παραστασεις ανεβαινουν αυτο ειναι 8εμα των διαφορων φορεων..κυκλων .... συναφιων..μπλα μπλα μπλα...:winka:

υγ2..

αν και δε νομιζω πως επειδη ειναι το αρχαιο 8εατρο δε μπορει να φιλοξενησει άλλα εργα...με την καταλληλη σκηνογραφια ολα γινονται...αρκει να ειναι δουλεια υπευθυνη και οχι δη8εν..:winka:

super_toto
07/07/2009, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Απο τη στιγμη που ανεβαζουν ΚΑΙ αρχαιες Ελληνικες τραγωδιες ή τελος παντων γινονται παραστασεις το 8εατρο δεν αποτελει μονο αξιο8εατο...οπως ας πουμε και το Ηρωδειο...και πιστεψε με, εκει να δεις καταστροφη τα μαρμαρα απο τα τακουνακια της εκαστοτε ''αριστοκρατισας'' Αθηναιας...:rolleyes: :mad: :mad:

υγ..

οσο για το ΤΙ ειδους παραστασεις ανεβαινουν αυτο ειναι 8εμα των διαφορων φορεων..κυκλων .... συναφιων..μπλα μπλα μπλα...:winka:

υγ2..

αν και δε νομιζω πως επειδη ειναι το αρχαιο 8εατρο δε μπορει να φιλοξενησει άλλα εργα...με την καταλληλη σκηνογραφια ολα γινονται...αρκει να ειναι δουλεια υπευθυνη και οχι δη8εν..:winka:

Την άποψή μου εκφράζω. Δεν λέω ότι αυτό είναι απαραίτητα και το σωστό. Εγώ έτσι το βλέπω.

sober
07/07/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Την άποψή μου εκφράζω. Δεν λέω ότι αυτό είναι απαραίτητα και το σωστό. Εγώ έτσι το βλέπω.

ok..:)