PDA

View Full Version : Cb 750 F1 Honda ..1977 -78 ??



Σελίδες : [1] 2

Zpower
07/07/2009, 00:09
......ξεκινωντας την ιστορια μας με λιγα λογια ,και πολλες φωτο ,το συγκεκριμενο μοντελο 8βαλβιδης γουρουνας ,βρεθηκε σε αρκετα καλη κατασταση μεσα σε υπογειο πολυκατοικιας στο οποιο ειχε μετα τον εγκλεισμο της σφραγισθει δια παντος η εισοδος της ραμπας (οχι δεν σας λεω οδο και περιοχη να πατε να καρφωσετε τον ανθρωπο στην πολεοδομια ,,!!) τουλαχιστον για 15 και πλεον ετη η γουρουνα η μαλλον αρκουδα της ιστοριας μας εν μεσω πληρους χειμεριας ναρκης και καλοκαιρινης ραστωνης υπεμενε καρτερικα στη γωνια της ,τον φαντασμενο και ξιπασμενο νεο ιδιοκτητη της .......το ντηλ εκλεισθη παραυτα αν και η κοιμωμενη ειχε ενα μεγαλο προβλημα να λυσει ,,το πως θα εβλεπε δλδ το φως και το καυσαεριο της νεας εικοσαετιας ,αμεσως και κατοπιν συσκεψεως των αρμοδιων παραγοντων απεφασισθει οπως υποβληθει σε πληρες στριπτιζοελαφρωμα ,,με αλλα λογια κατω τα μοτερια πανω στο αερα τα σκελετα .και στο μεσο σε κουτες Νουνου ( ιστορικα εχει αποδειχθει οτι σε τεστ αντοχης βαρους ειναι οι καλυτερες ) καρμπς , βιδες , βασεις ,λαδιερες ,κλπ αναλωσιμα και μη ...η ραχοκοκαλια εεε σκελετος μετα εμπροσθιων υποδηματων και ανευ τροχου ανεβηκε αγκαλια σε χερια 3 αρκουδιαρεων καμια 30αρια σκαλοπατια στενα και καβατζωτα σε ακαλυπτο χωρο και αρχισε να τραβα βαθιες ανασες ..το μοτορι καθοτι πανβαρο και ασηκωτο το ρημαδι εκανε την περθενικη του βολτα με ανσανσερ με τον φοβο των συνοδων του ,, ρε μπας και μεινουμε εδω μεσα κυριακατικα κατεβαζωντας κεφαλες και τριβωντας βαλβιδες μεχρι να ερθει η πυροσβεστικη να μας ξεκολησει .γμτ μου εφυγαν τα νεφρα απο το βαρος ....τεσπα το συνολο εφθασε τελικα στο νεο του προορισμο και αρχισε αμεσως ασκησεις ακριβειας και προσαρμογης ,και εμεις σε νεες περιπετειες ,, ολα τα ειχαμε το Σεμπε μας ελειπε .Το σουρουπο μας βρηκε να εχουμε ξηλωσει τελειως το σκελετο απο τα περιφερειακα του τα οποια ηδη ειχαν τακτοποιηθει σε κουτες γραμμενα και αριθμημενα σχολαστικως ...μειναμε πλεον να θαυμαζουμε οτι ειχε απομεινει κραυγαζωντες ,,,εδω θα μπει το ξερεις ,εκει θα ταιριαξουμε τα εκεινα μωρε , που ειχε βαλει και ο ζεσουι στο δικο του ,,ααα εχουμε και το ταδε που ηθελες να το πεταξεις και το μαζεψα την τελευταια στιγμη κουτι καθεται ...και περασε η ωρα ετσι και νυχτωσε για τα καλα Kυριακατικα και απορημενοι οι περαστκοι εβλεπαν δυο μαλακες να τσακωνoνται για το τι χρωμα θα μπει στις ριγες των φαιριγκ .....αυτα με λιγα λογια και καθολου φωτο ...εεε συνεχιζεται

Zpower
07/07/2009, 00:13
http://www.youtube.com/watch?v=citPVEAsOPE ,,,,,,,,,,

Zpower
07/07/2009, 00:39
η αρχη της ιστοριας μας ,,,η γωνια


167986

Zpower
07/07/2009, 00:42
λεπτομερεια ..


167987

Zpower
07/07/2009, 00:44
απο εδω μπηκε ....


167988

Zpower
07/07/2009, 00:47
και απο εδω βγηκε ......εξοδοςςς υεααα τραγουδωντας Μαρλευ


167989

Zpower
07/07/2009, 00:49
μοτορι πολλα βαρυ και ασηκωτο .....


167990

Zpower
07/07/2009, 01:01
ετσι ακριβως αγκαλια ανεβηκε πισω στη χαρα της ζωης ....


167991

Zpower
07/07/2009, 01:03
τα πρωτα βηματα στην ελευθερια .....


167992

George_M.
07/07/2009, 01:09
για συνεχισε μπας κ βγει η βαρδια...

hidefnick
07/07/2009, 01:15
Πας να με καταστρέψεις εσύ τώρα, αλλά τέσπα....:beer: :beer: :beer: :beer:

Zpower
07/07/2009, 01:18
απο αυτο το μονοπατι


167993

Zpower
07/07/2009, 01:24
εκτελουνται μεταφοραι ο μητσος ...........σκονη πετρες λασπη ολη μερα στο γιαπι


167994

Zpower
07/07/2009, 01:27
στο καπακι μια ενδιαμεση σταση ..για το νεο ντηλ της χιλιετιας


167995

George_M.
07/07/2009, 01:32
γιάυτο ειμαστε εμεις εδω..κρατα γερα :beer:

George_M.
07/07/2009, 02:03
αν προκειται να επανελθεις τοτε εισαι ελευθερος,καλη ξεκουραση

Zpower
07/07/2009, 02:05
να την κανω για υπνο γιατι σημερα ειχαμε και νεες περιπετειες ,αντε και καλη βαρδια


167997

dirtbird
07/07/2009, 05:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
να την κανω για υπνο γιατι σημερα ειχαμε και νεες περιπετειες ,αντε και καλη βαρδια

Δεν προλαβαίνεις να τα συμμαζέψεις όλα, δώσε το ένα εφτάμισυ και θα στο επιστρέψω μόλις ΄τελειώσω'........:alien: :alien:

filipp0s
07/07/2009, 06:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Πας να με καταστρέψεις εσύ τώρα, αλλά τέσπα....:beer: :beer: :beer: :beer:

+1 :beer: :beer:

nassosxlvbros
07/07/2009, 07:01
Είμαστε που είμαστε τελειωμένοι ήρθες να μας αποτελειώσεις με αυτά!...ε,τι να πω τώρα...δε παίζουν με αυτά τα πράματα!σέβας!

υγ.: λέγε μας νεώτερα τουλάχιστο και με φωτό,ε;

:beer: :beer: άντε καλημέρα!

sapila racing
07/07/2009, 09:04
Γεια σου Γιώργο με τα ωραία σου!

Εχεις εξερευνήσει όλα τα υπόγεια της Αθήνας μου φαίνεται. :beer:

dirt ποιό 750 θέλεις εσύ, το κακό ε?

hidefnick
07/07/2009, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
...dirt ποιό 750 θέλεις εσύ, το κακό ε?

Τώρα ερώτηση είναι αυτή? (και ας απευθύνεται σε άλλον) :D :D :D

dirtbird
07/07/2009, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

dirt ποιό 750 θέλεις εσύ, το κακό ε?

μπααααα.... το honda θέλω

:) :)

Tpap
07/07/2009, 10:38
Eμένα για δε με φωνάξατε ωρέ...?! :eyepop: :eyepop:

Rare find, και λείπω...?! :confused:


:wave2: :beer: :beer: :wave2:

byron
07/07/2009, 10:45
:cry: :cry:

Eγω βολεύομαι και με το μικρούλι το 350....:blush:


:beer: :beer:

road spirit
07/07/2009, 10:49
:a014:

sapila racing
07/07/2009, 10:55
To CB750F1 με το sport look της εποχής την 4 σε 1 και την ωραία ουρά ηταν το προτελευταίο CB750 με εναν εκκεντροφόρο.
Λίγο πιο γρήγορο απο τα προηγούμενα, με πίσω δίσκο για πρωτη φορά, και αρκετές κοσμητικές αλλαγές.
Γιώργο θα περιμένουμε φωτό :wave2:


168008

FRAGISCOS
07/07/2009, 13:53
Αυτα ειναι...................
Αμα εχεις τυχη.............................
Αντε ρε φιλε με το καλο να τα αναστησεις και να τα χαρεις.:beer:

Zpower
12/07/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Αυτα ειναι...................
Αμα εχεις τυχη.............................
Αντε ρε φιλε με το καλο να τα αναστησεις και να τα χαρεις.:beer: ..................φιλε τυχη υπαρχει , χρηματα δεν υπαρχουν για πολυτελειες .και δεν μιλαμε για ενα η δυο μηχανακια ..τελος παντων απο την τελευταια εξορμηση εχω να πληροφορησω οτι υπαρχουν προς πωληση 1 cb750......1cb350........1gt750 suzuki 2stroke wcooled.......2cb175 ,ειναι φιλου και προσπαθω να τον εξυπηρετησω ,θα ανεβασω και φωτο εαν υπαρχει ενδιαφερον .

Zpower
12/07/2009, 20:10
ειμαι αναγκασμενος επισης να δωσω ενα BSA M20 με πινακιδα .για να προχωρησω σε αγορα ανταλλακτικων που εχω σε λιστα αναμονης ..εαν υπαρχει ενδιαφερον και εδω το βλεπουμε ..


168684

George_M.
12/07/2009, 20:23
exeis pm apo mena

makis 71
13/07/2009, 00:20
Νομιζω πως με ενδιαφερει το GT...Στειλε μου ενα μην στο6944614488 για πιο αμμεση επικοινωνια κ θ σε παρω να τα πουμε...;)

Zpower
22/07/2009, 11:37
το CB εχει ηδη αρχισει και προχωρα κανονικα ...το μονο αρνητικο ειναι οτι εχω πεσει επανω σε ιρλανδους αδειουχους και περιμενω αναγκαστικα μετα τις 20 αυγουστου να συνελθουν απο τα οινοπνευματα !!! και να πιασουν παραγωγη ...θα χρειαστω ενα ταμπουρο για τον οπισθιο τροχο κατα προτιμηση με διπλα εκεντρα οσο μεγαλυτερο υπαρχει σε διαμετρο .εαν καποιος φιλος εχει στην κατοχη του κατι ας αφησει παρακαλω ενα μηνυμα .

Zpower
20/08/2009, 17:55
που θα βρουμε ενα διπλο για πισω ?


171394

Zpower
19/09/2009, 00:51
...........σημερα μετα απο αναμονη μηνος και πλεον παρελαβα τα ρουλεμαν εμπροσθιου συστηματος . εδω Ελλαδα δεν υπηρχαν ουτε για δειγμα (μαζι με ενα αποστατη για να καλειψω την διαφορα στο κατω ρουλεμαν )


174506

Zpower
19/09/2009, 01:15
Αυριο σαβ/κο θα ασχοληθω με το μπροστινο ....θα γινει μια μετατροπη ελπιζω προς το καλυτερο ,το μαμισιο θα μπει στην ακρη προς το παρον .και στη θεση του θα μπει ενας συνδυασμος απο διαφορα HONDA ιδιας διατομης 35 χιλ.με γρηγοροτερη γεωμετρια .λιγοτερο βαρος και οι δυο πλακες ειναι αλουμινιου .και το κυριοτερο 2 δισκους με ισχυροτερες δαγκανες Nissin ..ολα προερχονται απο μοντελα εποχης ,ο τροχος παραμενει ο ιδιος με διαφορετικο στεφανι ,και τουλαχιστον αισθητικα το αποτελεσμα δεν θα ενοχλει ..(στη φωτο βλεπουμε το οριτζιναλ με την μια δαγκανα και διπλα του τη μετατροπη μας ) ,,,,συνεχιζεται


174512

Zpower
21/09/2009, 00:53
Ειναι ωρα για να ηρεμησουμε λιγο .....(και στο πνευμα της εποχης Curved Air - Melinda (More or Less) Live '72 http://www.youtube.com/watch?v=t3aSY0MNvTs ..και ασε να παιζουν και τα υπολοιπα ) Τι μερα και η σημερινη κυριακατικο φλαουερ παουερ σκετο ...αρχη με την κατω πλακα


174725

Zpower
21/09/2009, 00:59
εμφανη τα καταλοιπα απο το καλουπι .αντε αρχιζουμε δουλεια (ενταση στο http://www.youtube.com/watch?v=9Klu9lmltEI&feature=related ,,) η πρωτη δοκιμαστικη στη βουρτσα


174726

Zpower
21/09/2009, 01:15
μετα το πρωτο περασμα απο το τροχο ..καθαρισμος απο τα χονδραδια , υπομονη με ψιλο λιμακι και http://www.youtube.com/watch?v=hOD3FnTigFE&feature=related


174728

Zpower
21/09/2009, 01:31
ενα περασμα απο την βουρτσα ξανα ,, και διαμορφωση με ντουκοχαρτα (οχι στεγνα .παντα με νερο και κυκλικες κινησεις ) αντε και μας πηρε και ο υπνος ....για βαλτε λιγο ενταση .77τις ειναι αυτα φλαουερ παουερ ,,ELOY power http://www.youtube.com/watch?v=u1Kdv_il5pA&feature=related .και ο ζε παουερ παει για ενα μπυρονι ........εντασηηηη λεμεεε


174730

Zpower
21/09/2009, 01:36
κατα τις 11 περασε και ο αλεξ ........


174731

Zpower
21/09/2009, 01:42
πανε και οι λιμες και τα φλεξιμπλια και τα καγκελα ........ και τα μυαλα στα καγκελαααααααααα http://www.youtube.com/watch?v=EVj-cPfJYFk

Zpower
21/09/2009, 01:58
μετα το μεσημερι εσκασε και αγγλος κατασκοπος ....εγω σταθερα ( μετα το πολιτισμικο σοκ )και αφου ειχα επιστρεψει στα ,,, γνωστα τριβε ραβε ξηλωνε ..πανε και τα 77τις πιασαμε τωρα ..ενταση σκετο παουερ ,, μακραν το καλυτερο γκρουπ . τι ευρωπας και αμερικας εαν μπορουν ας τα παιξουν αυτοι ...εμεις αμα θελουμε παιζουμε τα δικα τους αυτοι παιζουν τα δικα μας ?? (Ταδε εφη Πετρολουκας Χαλκιας ) και για την μεταφραση ...http://www.youtube.com/watch?v=bLpCSc6q8s8&feature=related


174732

Zpower
21/09/2009, 02:10
μια πρωτη προβα στο πλαισιο ........και επειδη με πιασανε οι ευαισθησιες μου τετοια ωρα (μιλαμε για τωρα που γραφω 3,00 και ,κατι ξημερωματα ) ακουστε και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=jdKr9noUM44&feature=related


174733

Zpower
21/09/2009, 02:21
...οο ουυυ γιεςς .προβλεμα με τα στοπ του τιμονιου ,...νο προβλεμα ..κοψει στοπ (ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ειναι δευτερο και ευγενικη χορηγια φιλου (θενκς Σαββας ...) ηδη εχουν αφαιρεθει απο το πλαισιο ..βασεις σελας , μαρσιπιε ,Βασεις εξατμισεων ,κλειδαριες, λαμακια διαφορα ,διπλα και πλαινα σταντ ...η χαρα του παλιατζη


174734

Zpower
21/09/2009, 02:44
με αυτα και με αυτα η ωρα ειχε παει 5 το απογευμα .....η πλακα ηταν σχεδον ετοιμη κατα το 80% .. εχει μεινει το τελευταιο γυαλισμα ....και αρχισαν τα ονειρα που θα μπει το ετσι .που θα κατσει το εκεινο .και τι στο καλο θα προλαβω την επομενη εβδομαδα να κανω ..και ξαφνικα χτυπαει τηλεφ ..... ελα μην κανονισεις για απογευμα τιποτα ,ακυρωσε τα , θα παμε να παρουμε ενα 1000 εντυ )... μετα μου λες ζεις σε ονειρα , ναι ρε φιλε δικαιωμα στο ονειρο .δικαιωμα στο τιποτα ...και οσοι καταλαβαν καταλαβαν ,,για αυτους ειδικα αφιερωμενο ...http://www.youtube.com/watch?v=RCOBKfgofuQ


174735

Zpower
21/09/2009, 03:17
αργα βραδυ Κυριακης ενα καβα 1000 J mod 1981 ηρθε για να μεινει ....ηταν μια καλη ημερα τελικα .να την τελειωσουμε με τον καλυτερο τροπο .Socrates Drank The Conium (Live 1999) Voodoo Chile .. http://www.youtube.com/watch?v=CY8OTCg7gUc

Zpower
03/10/2009, 19:12
Την Καλησπερα μου
μιας και αποκτησαμε την δικη μας γωνια ,και βλεπω να υπαρχει ορεξη και συμμετοχη.μαζι με το CB 750 του 70 παραλληλα θα παρουσιαζω και το επισης ιστορικο 16valves CB750F του 1979 , φυσικο απογονο του 8βαλβιδου παλιου καλου CB , και μεταβαση στη νεα τεχνολογια και δεκαετια. .................................................................................................... .....................................................

In 1979 Honda introduced a new type of motorcycle to the world, the CB750F SuperSport. This bike came with an impressive 748cc 4 cylinder engine , dual overhead cams with bucket and shims instead of rocker arms and four valves per cylinder making 72hp. This bike raised the bar with its superior engine performance and handling, making it stand above the rest in its class.

Available to the rest of the world sooner, the CB900F SuperSport was introduced to North America in 1981. The CB900F had a slightly shorter wheelbase than the 750F, weighed 22.5 lbs more, but boasted a 902cc motor with 84hp. The 900F also came with a larger diameter fork, adjustable dampening shocks, stiffer frame, as well as larger valves and carburetors. The CB900F also served as the basis for Honda's Superbike racing efforts in the capable hands of Freddie Spencer and Mike Baldwin, lending further eyeball appeal and prestige. And perhaps best of all, the suggested retail price of the CB900F made it an irresistible bargain.


In the last year run for the CBF series in North America, Honda brought the CB1100F SuperSport. The CB1100F was only available for one year in the United states, but was one incredible motorcycle. With its 1062cc engine, improved TRAC "anti-dive" forks, boxed swingarm, and 108hp, made this Honda's first 1100cc Superbike. Its arrival remains a benchmark for Honda in the evolution of the high-performance motorcycle.

The CBF series of motorcycles will have for ever changed the way sportbikes were made.


176255

Zpower
03/10/2009, 19:41
.Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...

byron
03/10/2009, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zpower
.Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...

Να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι εννοείς να μπουν σε μία ενότητα. Να φτιαχτεί μια νέα ενότητα μόνο για τα Honda? Δεν θα είχε νόημα, μιας και τα μηχανάκια που μπάινουν εδώ είναι πολύ λίγα, μιας και μιλάμε για restoring ή πολύ σοβαρές αλλαγές.
Αν φτιάχνεις 1-2 διαφορετικά, καλύτερα να φτιάξεις εδώ καινούργιο thread.
Αν κατάλαβα κάτι λάθος, γράψε εδώ και ο mod της κατηγορίας (δεν είμαι εγώ εδώ) είμαι σίγουρος ότι θα το κοιτάξει. :wave2:

Zpower
03/10/2009, 21:58
ok να το θεσω διαφορετικα ...υπαρχει το Σεμπε ... να ανοιξω ενα νεο για το 750μπολ. .?..ενα νεο για το 1100 μπολ ?.ενα νεο για το 1100 το σκελετομενο ? ,αυτα ειναι μονο για τα Χοντα εαν βαλω και τα υπολοιπα καηκαμε .Δεν μπορω να κανω καταχρηση του χωρου ,απλα νομιζω οτι καλυτερα τα σεμπεδια να ειναι ολα μαζι σε ενα θρεντ ....τα καβα το ιδιο κλπ ας το δουμε στην πορεια .ευχαριστω

gixxerpap
04/10/2009, 09:18
όχι ρε, το καθένα ξεχωριστά, να μπορεί στο τέλος να διαβάσει κάποιος όλη την ιστορία χωρίς να μπερδεύεται....;)

sv9cvk
03/02/2010, 17:25
Ρε παιδι μου CΒ που κυκλοφορανε στο forum και στο γκαραζι του Zpower!!!
Δεν βλεπω ομως τελευταιες φωτο να γουσταρω!!!!:beer: :beer: :a18:

lspiros
03/02/2010, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sv9cvk
Ρε παιδι μου CΒ που κυκλοφορανε στο forum και στο γκαραζι του Zpower!!!
Δεν βλεπω ομως τελευταιες φωτο να γουσταρω!!!!:beer: :beer: :a18:
θα σας δειξω εγω,θα δειτε τι θα παθετε παλιογιαπωνεζοι,οι ευρωπαιοι μετα απο δεκαετιες θα παρουν το αιμα τους πισω,σοβαροι βαυαροι,πολυλογαδες ιταλιανοι,competicion αυστριακοι ενωθειτε κατα της απειλης απο τη χωρα του ανατελοντος ηλιου.η αρχη σε λιγες μερες...:beer: :wave2: :rotflmao: :lol:

sv9cvk
03/02/2010, 17:51
Περιμενουμε με αγωνια
:a013: :a014:

buckley
09/12/2012, 05:28
.Σεβομενος αυτο τον φιλοξενο χωρο .εχω την γνωμη οτι καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν τα ΗΟΝDA σε μια ενοτητα .(ηδη υπαρχουν 2 μπολντορια που δουλευω συν το Σεμπε )..ο χρονος σε αυτες τις καταστασεις ειναι ο μεγαλυτερος αντιπαλος ,, ετσι θα υπαρχει σχολιο σε καθε νεα προοδο εργασιων ..σημερα υπηρξα απιστευτα τυχερος εψαχνα ενα συγκεκριμενο αντα/κο χρονια απο εμπευ κλπ και το βρηκα ξαφνικα στα ποδια μου .Ακυρο σε οτι εχει γινει μεχρι τωρα στο μπολντορακι και ξανα απο την αρχη .Το 8βαλβιδο παραμενει σε αναμονη παραγγελιας ...

Καλημέρα , τι έχουν γίνει όλα αυτά ρε αρχηγέ και από τα 2χρονα τι παίζει ??? Και εγώ έχω μπλέξει με διάφορα μηχανάκια και μη και σπάνια γράφω πια αλλά εσύ εξαφανίστηκες εντελώς !
Γούσταρα τα μουσικά επενδεδυμένα αρθράκια σου (Curved Air...etc)και αν παίζει για Νέα Σμύρνη εκδήλωση ρίξε πμ κερνάω καφέ.

sv9cvk
09/12/2012, 08:43
Καλημέρα , τι έχουν γίνει όλα αυτά ρε αρχηγέ και από τα 2χρονα τι παίζει ??? Και εγώ έχω μπλέξει με διάφορα μηχανάκια και μη και σπάνια γράφω πια αλλά εσύ εξαφανίστηκες εντελώς !
Γούσταρα τα μουσικά επενδεδυμένα αρθράκια σου (Curved Air...etc)και αν παίζει για Νέα Σμύρνη εκδήλωση ρίξε πμ κερνάω καφέ.

+1
Που εισαι ρε Γιωργο???Πραγματικα σε χασαμε !!!!:( Τι εγινε με τα μηχανακια? τα εφτιαξες???:a014::beer:

Zpower
31/12/2012, 19:37
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ..............στο γιαλο πετουν οι γλαροι

Παιδες καλη χρονια να εχετε με υγεια και απειρα γκαζια στα σκελια σας ....

τωρα τα ειδα τα σχολια σας

γμτ εχασα ενα καλο καφε ...
πλατεια πηγα ....αλλα δεν ημουν εκει ...ειχα παει πισω καμια 30+ χρονια

με ενα ασπρο λαβερντα .κατι παλιο σεμπεδια ..ΤΟ 650 του πουλια με το ελευθερο μπαζανι ...στριγλες με τριπλα τζιτζικια να ντουμανιαζουν μεταμεσονυκτια την συγγρου ...κατι βρωμικα ισπανικα τρακτερια ..παπια στις λιμνες ...γαλαξιες ..νατασσες ..αδωνι ..ΚΒ ατ ...το ηρωικο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ..αλσος ...τον ΤΖΟ την ΒΕΖΕΣΤΕΡΝΤΖΗ ..τον Μπουρανη

και και και και και γμτ γμτ !!! αλητες μηχανακιδες τεντυμπουδες γιεγιεδες
με μπριζοσατε για τα καλα .......


την επομενη να εχουμε θεμα απο το 80 και μετα

Χρηστο μου για εσενα αφιερωμενο ...( ο Ζε στα τοτε ...σεπτεμβρης του 76 με ενα σεμπε εποχης εξω απο το παλιο καλο ρουαγιαλ )

sv9cvk
01/01/2013, 01:07
ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ ΝΤΑΡΙ..............στο γιαλο πετουν οι γλαροι

Παιδες καλη χρονια να εχετε με υγεια και απειρα γκαζια στα σκελια σας ....

τωρα τα ειδα τα σχολια σας

γμτ εχασα ενα καλο καφε ...
πλατεια πηγα ....αλλα δεν ημουν εκει ...ειχα παει πισω καμια 30+ χρονια

με ενα ασπρο λαβερντα .κατι παλιο σεμπεδια ..ΤΟ 650 του πουλια με το ελευθερο μπαζανι ...στριγλες με τριπλα τζιτζικια να ντουμανιαζουν μεταμεσονυκτια την συγγρου ...κατι βρωμικα ισπανικα τρακτερια ..παπια στις λιμνες ...γαλαξιες ..νατασσες ..αδωνι ..ΚΒ ατ ...το ηρωικο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ..αλσος ...τον ΤΖΟ την ΒΕΖΕΣΤΕΡΝΤΖΗ ..τον Μπουρανη

και και και και και γμτ γμτ !!! αλητες μηχανακιδες τεντυμπουδες γιεγιεδες
με μπριζοσατε για τα καλα .......


την επομενη να εχουμε θεμα απο το 80 και μετα

Χρηστο μου για εσενα αφιερωμενο ...( ο Ζε στα τοτε ...σεπτεμβρης του 76 με ενα σεμπε εποχης εξω απο το παλιο καλο ρουαγιαλ )

:beer: Καλη χρονια Γιωργο!!! :wave2::beer:

buckley
14/01/2013, 23:03
Έλα ένα UP στο θεματάκι μήπως και ξυπνήσεις ρε Ζ POWER (μάλλον και flower power σε κόβω εσένα) πάρε και ένα κορυφαίο από παλιούς Stones να γουστάρεις , αρέσουν και στο παλικάρι από Κρήτη .Ειδικά όταν ακούω δεύτερη φωνή από την Merry Clayton ανατριχιάζω ακόμα μετά από 40+ χρόνια...

http://www.youtube.com/watch?v=R3rnxQBizoU

sv9cvk
20/01/2013, 22:47
Έλα ένα UP στο θεματάκι μήπως και ξυπνήσεις ρε Ζ POWER (μάλλον και flower power σε κόβω εσένα) πάρε και ένα κορυφαίο από παλιούς Stones να γουστάρεις , αρέσουν και στο παλικάρι από Κρήτη .Ειδικά όταν ακούω δεύτερη φωνή από την Merry Clayton ανατριχιάζω ακόμα μετά από 40+ χρόνια...

http://www.youtube.com/watch?v=R3rnxQBizoU

:a25::beer:

Zpower
22/01/2013, 23:36
καλα ... καλα ...περιμενετε

σαββατοκυριακο θα εχει παταρι για να βρω την ...... τουρτα για τις πετρες που κυλανε



buckley ..ναι τελικα το λινκ δεν υπαρχει (υπαρχουν ομως φωτο απο το σεμπε σεβενφιφτυ ... που θα εβλεπες .εαν ισχυε το λινκ ...)


να αρχισω να γραφω ιστοριες παλι ..??
ασε και που τα γραφω καταλαβαινει και κανεις ? μαλλον οχι
καλυτερα ειναι ετσι .στα ηρεμα και χωρις παρεξηγησεις .


ΥΓ ......
Το δικο μου σεμπε περιμενει ενα borrani 18Χ3,00 για πισω, ωστε να σταθει στα ισια του , για εμπρος μπορανι τσερκια εχω 3 η 4 να διαλεξω ..
Μπροστινο συστημα ...... πηρουνι + πλακες + ρουλεμαν λαιμου ... ειναι επανω στην θεση του
Αμορτισερ πισω κλασσικα κονια .... φορεμενα
καρμπς CR καινουργια περιμενουν στα κουτια τους ....
η δουλεια στο πλαισιο σχεδον τελειωμενη ...

....μου εσπασαν τα νευρα με το ρεζερβουαρ του Ιρλανδου , χωρις αυτο δεν μπορεις να συνεχισεις ,αρα τι ?
θα κατσω τελικα , να τα φτιαξω ολα σιγα σιγα μονος μου ....το εχω ξανακανει ...το ξερω το ποιημα
στο κατω κατω της γραφης , αυτη η χωρα απο αλουμινιο δεν πασχει ...

....και εδω τελειωνουν ολα http://www.youtube.com/watch?v=f2ViQXg_0bw

.

buckley
23/01/2013, 11:10
καλα ... καλα ...περιμενετε

σαββατοκυριακο θα εχει παταρι για να βρω την ...... τουρτα για τις πετρες που κυλανε



buckley ..ναι τελικα το λινκ δεν υπαρχει (υπαρχουν ομως φωτο απο το σεμπε σεβενφιφτυ ... που θα εβλεπες .εαν ισχυε το λινκ ...)


να αρχισω να γραφω ιστοριες παλι ..??
ασε και που τα γραφω καταλαβαινει και κανεις ? μαλλον οχι
καλυτερα ειναι ετσι .στα ηρεμα και χωρις παρεξηγησεις .


ΥΓ ......
Το δικο μου σεμπε περιμενει ενα borrani 18Χ3,00 για πισω, ωστε να σταθει στα ισια του , για εμπρος μπορανι τσερκια εχω 3 η 4 να διαλεξω ..
Μπροστινο συστημα ...... πηρουνι + πλακες + ρουλεμαν λαιμου ... ειναι επανω στην θεση του
Αμορτισερ πισω κλασσικα κονια .... φορεμενα
καρμπς CR καινουργια περιμενουν στα κουτια τους ....
η δουλεια στο πλαισιο σχεδον τελειωμενη ...

....μου εσπασαν τα νευρα με το ρεζερβουαρ του Ιρλανδου , χωρις αυτο δεν μπορεις να συνεχισεις ,αρα τι ?
θα κατσω τελικα , να τα φτιαξω ολα σιγα σιγα μονος μου ....το εχω ξανακανει ...το ξερω το ποιημα
στο κατω κατω της γραφης , αυτη η χωρα απο αλουμινιο δεν πασχει ...

....και εδω τελειωνουν ολα http://www.youtube.com/watch?v=f2ViQXg_0bw

.

1 Κουκλίτσα ,έστω και με ψηλό τιμόνι (σε έχασα κάπου πάντως αυτή την έδωσες ή την έχεις ???)
2 Τώρα αν σε καταλαβαίνει κάποιος όταν γράφεις την ξέρεις την απάντηση και θα σου πει τα ίδια και ο ασπρομάλλης και ο ψηλός ,ξέρουν αυτοί...
(φτάνει βεβαίως να χεις όρεξη)
3 Αν βρεις παλιό βινύλιο και είναι Decca παρατήρησε πόσο πιο παχύς ήταν τότε ο δίσκος (δεν λύγιζε με τίποτα) ενώ προς το τέλος στα LP έκαναν οικονομία ακόμα και στα υλικά !

Zpower
21/02/2016, 02:38
αντε ρε Πανο ....
3 χρονια περασαν απο το Ιανουαριο του 13.....

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 16 βγηκε απο την γωνια του ..

αυτο κυριε μου.. παει να πει προοδος

Zpower
21/02/2016, 03:16
Ο σκελετος δεν ειχε ουσιαστικα κανενα θεμα .εκτος απο τα σημαδια και ψιλογρατσουνιες απο την πατινα του χρονου ..θα τον αφησω οπως ειναι
δεν θελω να πλεξω σε λογικες βαψε κανε δειξε ..γιατι στο τελος δεν θα τελειωσει ποτε

ετσι κι αλλιως ..μου αρεσει το παλιο μπλουτζην ..να εχει τα σημαδια του επανω με το ξεβαμμα του

μπροστινα φοραει αναβαθμισμενα απο το cb1100r
ψαλιδι το δικο του ,με μια γεφυρα απο κατω
τροχοι εμπρος πισω 18" με το πνευμα της εποχης του
φρενα εμπρος cb1100r (δαγκανες δισκοι )
φρενα πισω ..προσπαθω να προσαρμοσω μια racing δαγκανα εποχης
αμορτισερ προς τα παρον τα ΚΟΝΙ εποχης επισης

ολα αυτα ειναι μονταρισμενα και ελπιζω να εχω το μοτερ ισως και αυριο Κυριακη ετοιμο για να μπει στην θεση του
ηλεκτρικα υπαρχουν .οπως και κουστουμια που θελουν ομως δουλεια βαψιματα δλδ ...
εχω αρχισει και ανοιγω κουτια ξεχασμενα ....με διαφορα μπιχλιμπιδια εδω και 2 μηνες σχεδον

οργανα δεν υπαρχουν ...καρμπυλατερ ...φαναρια εμπρος ...και δεν μπορω τωρα να δω τι ακομη εχει δωθει απο δαυτο

Εισαγωγη ειχε γινει απο γερμανια ,ουσιαστικα για το μοτερ του , ( το προοριζα για το σκελετομενο μου) και εμεινε και αυτο στην ακρη
περισσοτερο με ενδιαφερει λογω του οτι μπορει να στηθει ευκολα...ωστε να μαζευτει ελπιζω και ο χωρος λιγο ,,και τελος να υπαρχει ενα κλασσικο για μια κυριακατικη βολτα
Αυτα για ενα συντομο ιστορικο ..

εδω εχω αρχισει να ψιλοκαθαριζω το μοτερ ..το μισο δλδ

Zpower
21/02/2016, 03:26
καπακια ροτορα και πικαπ οπως και ητα ...δεν ... δεν καθαριζουν
οσο και να τα ετριψα θελουν την βουρτσα τους

Zpower
21/02/2016, 03:43
αυριο Κυριακη εχει συνεχεια σε βουρτσα κλπ κλπ του ειδους ταρζανιες ..και μακαρι να το τελειωσω !!
Ητα υπαρχουν (ΗΤΑ σημαινει το καπακι των βαλβιδων) στα πραγματα μου ετοιμα και καθαρα και γυαλισμενα ...ομως εδω προσοχη υπαρχει πιθανοτητα να εχετε θεμα εαν δεν ειναι συμβατα
εξωτερικα ολα ειναι ιδια ...

εσωτερικα υπαρχουν διαφορες (τα μεσα τους λεμε δεν ειναι ιδια ) χρεειαζεται μετρηση να εισαι σιγουρος στο τι κανεις ...

Zpower
21/02/2016, 03:59
Ενα θεμα επισης ..σημερα σαββατο προεκυψε στο καπακι της περιεληξης
δεν θελει να αφησει την στενη επαφη της η περιελιξη ...με το καπακι της

το παρατησα και εγω .. στο μαγικο ζουμι του Ζpower ολο το βραδυ ..για να το συνεχισω αυριο
συγχρονως εξακολουθω να βγαζω πραγματα απο κουτια (ηλεκτρικα απο HONDA εχω παρα πολλα //οταν λεμε πολλα εννοω παρα-παρα πολλλααα οκ ?? )
Εαν χρειασθειτε κατι για τα δικα σας , αφηστε μηνυμα .

μπομπινες ... περιελιξεις ...πικ-απς ...ηλεκτρονικες ..ροτορες ( παρα πολλα ειναι καινουργια )

Zpower
21/02/2016, 04:13
σε γενικες γραμμες το μοτερ δεν εχει γραψει χλμτρα απο οτι μπορω να δω ...
και επισης θυμαμαι το οτι δουλευε αψογα ..

θα δειξει η συνεχεια

ξημερωματα Κυριακης 5 η ωρα το πρωι ....την κανω για υπνο
ελπιζω αυριο να το συνεχισω

Πανο τηλεφ ...
μοτομανιακ ...σου το χρωσταγα και εσενα

Zpower
21/02/2016, 04:23
Καλημερες ..
και λογικα κατι θα γραψω και αυριο ...εαν μπορεσω να το συνεχισω ..
ελπιζω και το ευχομαι δλδ

μαλιστα πηγε η ωρα 5,30 το πρωι ..για αρχη καλα ηταν
χαιρετω σας

mankam
21/02/2016, 07:51
Ο κινητήρας φαίνεται σε άριστη κατάσταση, η μίζα, τα αμύγδαλα των εκκεντροφόρων έχουν ακόμα το αρχικό φινίρισμα λες και το ξέχασε ο χρόνος!
Εμπαινε δυνατά Γιώργο:beer:

buckley
21/02/2016, 08:20
Παλιά ο καλλιτέχνης επένδυε τα αρθράκια με κομμάτια εποχής (μουσικά) τώρα μας κάνει επίδειξη και του φωτογραφικού του ταλέντου...
Άξιος ρεεεεεεεεεεεεε.
Εντάξει ρε κουφ@λες το μόνο που λείπει πια από δω μέσα είναι ο Κρητικός...
Άντε πάρτε για τέλος και κάτι για έμπνευση !

https://www.youtube.com/watch?v=HESIjHvOjtw

leo1964
21/02/2016, 10:01
Άντε ξύπνησες;;;
Θέλουμε συνέχεια......

sapila racing
21/02/2016, 10:57
Καλημερες ..
και λογικα κατι θα γραψω και αυριο ...εαν μπορεσω να το συνεχισω ..
ελπιζω και το ευχομαι δλδ

μαλιστα πηγε η ωρα 5,30 το πρωι ..για αρχη καλα ηταν
χαιρετω σας

Καλημέρα και καλή συνέχεια!! :)

motomaniac
21/02/2016, 13:08
Γιωργο ευχαριστω!!!

με σενα συνεχως μαθαινω. μια απο την μουσικη, μια για μηχανακια..

Βαρα γερα και μην μασας.

Καμια αγγελια εβαλες?

Zpower
21/02/2016, 14:43
Μαλιστα κυριοι ...(σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια )
φτιαξαμε και καφε ιταλικο κουπατο και παμε για δουλεια

παμε και Ενα ρεστορασιον απο τα παλια .. δυο σε ενα ..το ενα καλυτερο απο το αλλο ..

https://www.youtube.com/watch?v=dvfwV5lMDUA

https://www.youtube.com/watch?v=6QjIHnb5Ivs

καλες ακροασεις
POYTANA GIBSON με τα 57αρια σου τα κλασσικα .....

Triathlon 7
21/02/2016, 14:56
Μετα σου λεει ο Stephen Hawking οτι δεν υπαρχουν χρονομηχανες. Και αυτο τι ειναι; Αντε, καλη δουλεια.
:beer:

turist
21/02/2016, 18:32
:beer::beer::beer::beer:

DAYMAN
21/02/2016, 23:31
Παλιά ο καλλιτέχνης επένδυε τα αρθράκια με κομμάτια εποχής (μουσικά) τώρα μας κάνει επίδειξη και του φωτογραφικού του ταλέντου...
Άξιος ρεεεεεεεεεεεεε.
Εντάξει ρε κουφ@λες το μόνο που λείπει πια από δω μέσα είναι ο Κρητικός...
Άντε πάρτε για τέλος και κάτι για έμπνευση !

https://www.youtube.com/watch?v=HESIjHvOjtw

:beer:

Zpower
25/02/2016, 16:51
Καλησπερες ....

βρεθηκαν μετα απο σαφαρι στη αποθηκη ...

το φιλτρο αερος της ( το φιλτροκουτι κομπλε )
εξατμισεις 4 σε 2 (μαυρο χρωμιο ) σχεδον αδουλευτες ..
μαρσιπιεδερες 2 ...( η δεξια καθαρισθηκε γυαλιστικε στην βουρτσα και μπηκε προχειρα στην θεση της ηδη )
διαφορες βιδες της μηχανης , βασεις κινητηρα ...κλπ ψιλολογια

Αγνοειται ακομη το ψυγειο λαδιου με τα μαρκουτσια του ...?? που να ειναι τωρα αυτο αντε βρες το ...

Βρεθηκε ενα κουτι απο οργανα cb 750F σπασμενα -ταλαιπωρημενα , τα κραταγα για μια ωρα αναγκης ...
απο αυτα θα βγει ενα σετ οργανα και θα κανει την δουλεια του ,μιας και τα δικα της τα ειχα πουλησει για να κατεβασω το κοστος αγορας τοτε ..

Το ιδιο ειχε συμβει και με το κουστουμι και τα καρμπυλατερ της ...(τα ειχα πουλησει αμεσως με την αγορα της μοτο )
κουστουμι υπαρχει ενα σετ . ομως ειναι δανεικο απο δευτερο μπολντορ ....προχειρη λυση και αυτη
καρμπυλατερ επισης ..προχειρη λυση απο το πρωτο μου CB 900F2 ...
εχω καινουργια CR Racing στα κουτια τους .Αλλα καλυτερα προς το παρον ,να παραμεινουν στα κουτια τους καινουργια ..ισως τα διωξω ε-μπευ

στο μοτερ εχω προχωρησει λιγο με τα καπακια ..βουρτσες κλπ
ελπιζω σαβ /κο , να το στησω στο πλαισιο .και να συνεχισω το υπολοιπο μονταρισμα


Καλες συνεχειες ... (να εχω ) και ενα ευχαριστω σε ολους σας που βοηθατε ...να το συνεχισω

..Ευχη να τελειωσει γρηγορα ..να μαζευτουν τα πραγματα του , και να μπορει να κυκλοφορησει (οι λεπτομερειες δεν με πολυ ενδιαφερουν )
να αδειασει λιγο και ο χωρος ,ωστε να πιασω το επομενο ...

Ενα επισης CB 750 Four 8βαλβιδο που επροκειτο να στηθει ακυρωνεται .......οποτε παει για πωληση ειτε ολοκληρο ειτε σαν ανταλλακτικα
γενικα θα περισσεψουν αρκετα απο ΗONDA ..οποιος ενδιαφερεται ας αφησει πμ

Στο τελος εχω αφησει το CB που ξεκινησε το θρεντ ......
αντε να δουμε εαν θα τελειωσει καποτε στο μελλον

χαιρετω σας

buckley
25/02/2016, 17:11
Καλησπερες ....

βρεθηκαν μετα απο σαφαρι στη αποθηκη ...

το φιλτρο αερος της ( το φιλτροκουτι κομπλε )
εξατμισεις 4 σε 2 (μαυρο χρωμιο ) σχεδον αδουλευτες ..
μαρσιπιεδερες 2 ...( η δεξια καθαρισθηκε γυαλιστικε στην βουρτσα και μπηκε προχειρα στην θεση της ηδη )
διαφορες βιδες της μηχανης , βασεις κινητηρα ...κλπ ψιλολογια

Αγνοειται ακομη το ψυγειο λαδιου με τα μαρκουτσια του ...?? που να ειναι τωρα αυτο αντε βρες το ...

Βρεθηκε ενα κουτι απο οργανα cb 750F σπασμενα -ταλαιπωρημενα , τα κραταγα για μια ωρα αναγκης ...
απο αυτα θα βγει ενα σετ οργανα και θα κανει την δουλεια του ,μιας και τα δικα της τα ειχα πουλησει για να κατεβασω το κοστος αγορας τοτε ..

Το ιδιο ειχε συμβει και με το κουστουμι και τα καρμπυλατερ της ...(τα ειχα πουλησει αμεσως με την αγορα της μοτο )
κουστουμι υπαρχει ενα σετ . ομως ειναι δανεικο απο δευτερο μπολντορ ....προχειρη λυση και αυτη
καρμπυλατερ επισης ..προχειρη λυση απο το πρωτο μου CB 900F2 ...
εχω καινουργια CR Racing στα κουτια τους .Αλλα καλυτερα προς το παρον ,να παραμεινουν στα κουτια τους καινουργια ..ισως τα διωξω ε-μπευ

στο μοτερ εχω προχωρησει λιγο με τα καπακια ..βουρτσες κλπ
ελπιζω σαβ /κο , να το στησω στο πλαισιο .και να συνεχισω το υπολοιπο μονταρισμα

καλες συνεχειες ...

Είχα ένα ωραίο της Lochart και το δωσα ρε.Πάρε τον Γιάννη για όργανα και άλλα ψιλολόγια όλο και κάτι θα χει.

Zpower
25/02/2016, 17:35
οκ , θα παρω ....θενκς

παρε και εσυ ........
https://www.youtube.com/watch?v=m7hvZjjsO28

λεω να το κανω αυτο το χρωμα ..(εχω καλο δειγμα οριτζιναλ !!! )

Zpower
25/02/2016, 17:49
.......καλα τα παμε για αρχη

παμε ενα ακομη ........https://www.youtube.com/watch?v=go9J9REtfdA
εως το σαβ/κο

buckley
25/02/2016, 17:55
Ρε συ υβρίδιο sohc-dohc θα στήσεις ???

mankam
25/02/2016, 21:14
.......καλα τα παμε για αρχη

παμε ενα ακομη ........https://www.youtube.com/watch?v=go9J9REtfdA
εως το σαβ/κο




Φωτογραφίες με το σταγονόμετρο μα έχεις πετάς και το άσμα αντε γειά....
Κρίμα που είμαι μακριά, αλλα και κοντά να ήμουν σιγά μην με έμπαζες στα ενδότερα, λέω τώρα Γιώργο:p

Zpower
25/02/2016, 22:06
τι λες τωρα ρε φιλε ?

σαβ και κυριακη το bar is open ..
οποιος θελει γουελ καμ .....

Μανο ...η προσκληση για εσενα το γνωριζεις αλλωστε , ειναι παντος καιρου και ημερας
οποτε κατεβεις με την πρωτη ευκαιρια και εχεις χρονο ελευθερο .τα λεμε

φωτο οταν τελειωσει κατι ..να ανεβασω τωρα τι να ανεβασω απο δαυτο ?
ελπιζω σαβ/κο να εχω κανει κατι

ρε κανεις για βοηθεια ??
ειναι βαρυ το ρημαδι ..
κερναμε και μπυρες ....

Zpower
25/02/2016, 22:09
Ρε συ υβρίδιο sohc-dohc θα στήσεις ???

ρε αφου το ειδες το μοτερ ...τι με ρωτας
σαν ιδεα καλη ειναι ..λες ?

να το βγαλουμε ετσι στο τελος .........ρεπλικα μεν .. αλλα ειναι ομορφο να το κοιτας
το σκελετομενο μπορει ..ισως .το εχω σκεφτει θελει ομως απιστευτη δουλεια ..και μηχανουργειο που να βρεις για τετοια εδω .

Ας βγαλουμε το μπολντορακι μιας και υπαρχει και ειναι κριμα ..για κανα καφε στο Σουνιο και πολυ μας ειναι

buckley
26/02/2016, 08:09
Φίλε ειλικρινά μ' έχεις μπερδέψει (οκ δεν είναι η 1η φορά).
Σε σκαρί boldor θα βάλεις sohc μοτέρ και συγχρόνως λες αλλού ότι το πρότζεκτ του 8βάλβιδου ακυρώνεται ? ενώ επιπροσθέτως ξέρω ότι έχεις μοτέρ 1100F !
Replica να καταλάβω ότι γουστάρεις και γουστάρω και γω αλλά με τι κουστούμι ???
Πρέπει να κατέβω στο μαγαζί γιατί δεν βγάζω άκρη με σένα ρε !
Τα Κάβα τι γίνανε δεν τολμώ να ρωτήσω εννοείται...

Zpower
26/02/2016, 08:22
Καλημερες
ελα ρε Πανο ...απλα ειναι ,μην το ζαλιζουμε αλλο

υπαρχει ενα cb 750 ....που ηθελε να γινει Daytona
επιπλεον ακομη ενα cb 750 ...που θα πουληθει η για ανακατασκευη η για ανταλλακτικα

υπαρχει ενα CB750F ...που θελει να γινει Spencer
ενα επισης CB1100F ...που θελει να βγει εξω βολτα οτι να'ναι για καφε και γρηγορα

υπαρχει τελος και ενας σκελετος στο ντουλαπι ........

υπαρχω και εγω στο τελος ..που εχω εισπραξει τα @@ μου ...με ολα αυτα

για τα kawa ...αστο στο επομενο θρεντ (η θες να αρχισω να γραφω εδω μεσα και για αυτα ..δεν το εχω και πολυ )

ελπιζω να ειμαι κατανοητος ,,,,,,,,
καφες και μπυρες παντα στην διαθεση σας

αβε .

https://www.youtube.com/watch?v=tZTfgM7UJA0

buckley
26/02/2016, 08:26
ελα ρε Πανο ...απλα ειναι
μην το ζαλιζουμε αλλα

υπαρχει ενα cb 750 ....που ηθελε να γινει Daytona
'' '' cb 750 ...που θα πουληθει

υπαρχει ενα cb750F ...που θελει να γινει Spencer
'' '' cb1100F ...που θελει να βγει εξω βολτα οτι να'ναι για καφε και γρηγορα

υπαρχει τελος και ενας σκελετος στο ντουλαπι ........

υπαρχω και εγω στο τελος ..που εχω εισπραξει τα @@ μου ...με ολα αυτα

για τα kawa ...αστο στο επομενο θρεντ

ελπιζω να ειμαι κατανοητος ,,,,,,,,
καφες και μπυρες παντα στην διαθεση σας

αβε .

Από όλα αυτό κρατάω ...

Zpower
26/02/2016, 08:52
τωρα ειναι πρωινη ωρα του καφε παιδες ...

χθες δεν βρηκαμε το φακεν γ@μημενο ψυγειο ..αλλα το βραδυνο σαφαρι ειχε αποτελεσμα στα εξης
4 σελλες boldor (η μια σκαμενη ετοιμη )
2 φαναρια μπροστινα
και πραγματα για το κουστουμι του 1100 ...

κουστουμι ?
σιγα μην φορα κουστουμι η στικουδη ...θα το βαψω αμστελ
ρε τι χρωμα να το κανω το ρημαδι ??? γμτ την μ@λ@κια που με δερνει ... γμτ ..
αντε καμια ιδεα ..
παει ο καφες τελειωσε ...


https://www.youtube.com/watch?v=x4f3gaLhgVU

motomaniac
26/02/2016, 09:15
μαυρο. η μπλε. να φαινονται σωστα τα γυαλισματα. καλημερα.

theofilos888
26/02/2016, 09:58
κοκκινο λευκο.... τι αλλο;;)

Zpower
29/02/2016, 19:16
μαυρο με χρωμιο θελει ο ενας
κοκκινο λευκο ,θελει ο αλλος.....
οκ παιδες εχουμε και απο τα δυο .....υπομονη σε λιγες ημερες που θα ελθει η σειρα των οργανων ..

Προς το παρον εφυγε ενα σαβ/κο σχεδον στο να καθαριζω και να γυαλιζω σελλες , καπακια ροτορα και πικαπς ..και ακομη τελος δεν εχω


Απο κατω οι σελλες καθαρες και περασμενες με κρεμα συντηρησης ...(για αυτο το λογο οι θαμπαδες και οι κηλιδες εως οτου να εξατμισθει )
πρωτη επιλογη η (σκαμενη )το πιθανοτερο να ειναι Τζουλιαρι , με το κουστουμι που θα χρησιμοποιησω τελικα

Zpower
29/02/2016, 19:21
καπακια συνεχεια .... και υπολοιπα
στα πρωτα βηματα καθαρισμου

Zpower
29/02/2016, 19:36
Εδω εχει αρχισει κατι να αλλαζει ..ομως ακομη θελουν δουλεια ..


Εργολαβια λεμε ..ολα μαζι 750 και 1100 , μπολντορια στην γραμμη
συγχρονως ξεχωριζω και ξεδιαλεγω τα πραγματα τους ,στην ακρη να ειναι ετοιμα ,οταν ελθει η ωρα τους ..

Zpower
29/02/2016, 20:07
σορρυ ξεχασα ,καλη εβδομαδα να εχετε

https://www.youtube.com/watch?v=yS-Wz8SH8Nw&list=RDyS-Wz8SH8Nw#t=18

MESOLOGI
01/03/2016, 14:34
καλά το πααααααααας!

Zpower
03/03/2016, 19:55
Ασχετο με την επαναφορα που τρεχει τωρα .......
αλλα σχετικο με το πρωτο ποστ της εισαγωγης του θρεντ το 2009 , το οποιο εχει παγωσει .....(εξακολουθω να το ελπιζω ) λεμε τωρα .....

εχθες ανοιξα μια κουτα απο δαυτες ... CB750 το 8-βαλβιδο . 4 σε 4

Zpower
03/04/2016, 20:32
Μοτερ τελος και επανω στο πλαισιο ...
εγινε και ενα σχετικο ξεκαθαρισμα απο διαφορα χυμα ευκαιριας δοθεισης .
το ψυγειο λαδιου βρεθηκε , απο την επομενη εβδομαδα εχουμε ηλεκτρικα, .καρμπυλατερ ..κλπ κλπ ..
Γενικα οτι υπαρχει απο δαυτο να μπαινει στην θεση του για αρχη



To δικο μας μοντελλακι ειναι ακριβως το ιδιο με το κατωθεν ιδιο χρωμα και σειρα .. ταξη του 83 .
οι διαφορες και μόντες θα ειναι σε τροχους 18" εμπρος και πισω . μπροστινο συστημα ..καρμπυλατερ ...καθως και σε μερικα επισης καλουδια
που θα προστεθουν στην πορεια ...αυτο που εχει σημασια ειναι παντως να δεθει στα βασικα του και να αρχισει να δουλευει σιγα σιγα


Υγ ..ειμαι κοματια ποναει ολο μου το κορμι ...βαρυ το ρημαδι και να σκεφτεις ειναι απο τα ευκολα
γεραματα ..γμτ γμτ

συνεχιζ...