PDA

View Full Version : Μεγα διλημμα!Κορινθος-Λαμια απο που;



MUSTILI
07/07/2009, 07:49
Λοιπον το βαζω στις γενικες και ας παει μετα στις πληροφοριες ταξιδιωτικων:D

Θελω την κυριακη το πρωι να φυγω απο το Ζευγολατιο Κορινθιας και να ειμαι 10 το πρωι στην Λαμια (μνημοσυνο...).

Το απλο:Παρε αγορι μου τις δυο εθνικες και την Αττικη οδο και σε 285 χλμ θα εισαι Λαμια
Το "αλλο":Κατεβα Αιγιο, μπες στο φερυ για Αγιο Νικολαο και απο Ιτεα πανω Λαμια σε 200 χλμ χονδρικα αλλα με 50 λεπτα πλοιου.

Βοηθεια, το ξερω ειναι πολυ σοβαρο το ζητημα:cool:

kyko
07/07/2009, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Λοιπον το βαζω στις γενικες και ας παει μετα στις πληροφοριες ταξιδιωτικων:D

Θελω την κυριακη το πρωι να φυγω απο το Ζευγολατιο Κορινθιας και να ειμαι 10 το πρωι στην Λαμια (μνημοσυνο...).

Το απλο:Παρε αγορι μου τις δυο εθνικες και την Αττικη οδο και σε 285 χλμ θα εισαι Λαμια
Το "αλλο":Κατεβα Αιγιο, μπες στο φερυ για Αγιο Νικολαο και απο Ιτεα πανω Λαμια σε 200 χλμ χονδρικα αλλα με 50 λεπτα πλοιου.

Βοηθεια, το ξερω ειναι πολυ σοβαρο το ζητημα:cool:

ουτε να το συζητας!!!
υπερειδικη αγ.νικολαος-ιτεα-51-μπραλλος rules:D :D :winka: :winka:

MUSTILI
07/07/2009, 07:58
Μωρε rules αλλα δεν ειμαι απο τους γρηγορους:lol: Δεν ξερω και δρομολογια του φερυ...Δεκτη παντως η ψηφος σου υπερ της 2ης προτασης!!!:wave2:

kyko
07/07/2009, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Μωρε rules αλλα δεν ειμαι απο τους γρηγορους:lol: Δεν ξερω και δρομολογια του φερυ...Δεκτη παντως η ψηφος σου υπερ της 2ης προτασης!!!:wave2:

κανε ενα τηλ να τα μαθεις
:winka: :wave2:

http://aigio.gr/gr/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=221

MUSTILI
07/07/2009, 08:04
Γαμω! Παει και αυτο, ωραιος:beer:

Οι υπολοιποι κυριοι παρακαλουνται να πουν την γνωμη τους.

KaTaNaS
07/07/2009, 08:18
h diadromh einai mia!

Λουτρακι- περαχωρα- πισια - σχοινος - αλεποχωρι - ψαθα - βιλια - παλαια εθνικη οδος Αθηνων - Θηβων

μιλαμε για πολυ στροφή και καλή άσφαλτο!

MUSTILI
07/07/2009, 08:21
φιλε κατανας το χω σκεφτει αλλα μιλαμε για κυριακη πρωι (πολυ πρωι βεβαια) και φοβαμαι τις ορδες που πανε για μπανιο. Ασε που περναει πολυ απο χωρια κλπ και θα καθυστερω...Το χω υποψη μου:beer:

XJR_Billy
07/07/2009, 08:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
φιλε κατανας το χω σκεφτει αλλα μιλαμε για κυριακη πρωι (πολυ πρωι βεβαια) και φοβαμαι τις ορδες που πανε για μπανιο. Ασε που περναει πολυ απο χωρια κλπ και θα καθυστερω...Το χω υποψη μου:beer:

Αδερφέ, δεν είναι μόνο το στροφιλίκι, είναι και η θέα... η φύση...
Εγώ θα πήγαινα χαλαρά από Ιτέα.:beer: :beer:

hidefnick
07/07/2009, 09:04
Ρε καμμένοι, σε μνημόσυνο θέλει να πάει ο άνθρωπος. Λέτε να πάει full εξοπλισμό και τάπα? :wacko: :wacko:

XJR_Billy
07/07/2009, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Ρε καμμένοι, σε μνημόσυνο θέλει να πάει ο άνθρωπος. Λέτε να πάει full εξοπλισμό και τάπα? :wacko: :wacko:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer: :beer:

KaTaNaS
07/07/2009, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Ρε καμμένοι, σε μνημόσυνο θέλει να πάει ο άνθρωπος. Λέτε να πάει full εξοπλισμό και τάπα? :wacko: :wacko:



exoyme ξεφυγει εχεις δίκιο! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lilipoua
07/07/2009, 10:34
και γιατι δεν πας απο την πρωτη και γρηγορη διαδρομη να εισαι στην ώρα σου....................και να γυρισεις χαλαρα απ' όπου σου κανει κέφι???? (μόνο ρωτα πότε ειναι το τελευταιο δρομολόγιο για Αίγιο)


:D

MUSTILI
07/07/2009, 11:08
Γυναικεια μυαλα:bigcry: Εκει! Να πουν το αναποδο ρε γαμωτο. Δεν παιζει η επιστροφη απο Αιγιο γιατι μενω Αθηνα. Τυχαινει να φυγω απο Ζευγολατιο (κορινθιας) Lilipoua χωρις παρεξηγηση:lol:


Ακου ταπα να πας στο μνημοσυνο:lol:

lilipoua
07/07/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Γυναικεια μυαλα:bigcry: Εκει! Να πουν το αναποδο ρε γαμωτο. Δεν παιζει η επιστροφη απο Αιγιο γιατι μενω Αθηνα. Τυχαινει να φυγω απο Ζευγολατιο (κορινθιας) Lilipoua χωρις παρεξηγηση:lol:


Ακου ταπα να πας στο μνημοσυνο:lol:




Ε, δωσε κι εσυ βρε παλικαρι μου όλες τις πληροφορίες, τα γυναικεία μυαλά ειναι πάντα πιο πρακτικά!!! :lol: :lol: :lol:

hidefnick
07/07/2009, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
.....τα γυναικεία μυαλά ειναι πάντα πιο πρακτικά!!! :lol: :lol: :lol:

:a014: :a014:

MUSTILI
07/07/2009, 13:43
Χριστε μου, θα παει στις αντιπαραθεσεις με τιτλο "Γυναικες...", οι μοντ θα βριζουν, ολοι θα βγαλουν τα σωψυχα τους και γω δεν θα εχω ικανοποιητικο δειγμα για travel exit poll:bigcry:

Λεωνίδας
07/07/2009, 14:38
Κόρινθος - Πάτρα - Βενετία - Ζάγκρεμπ - Βελιγράδι - Σόφια - Σέρρες - Θεσσαλονίκη - Λαμία :wave2:

alximistis
07/07/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Κόρινθος - Πάτρα - Βενετία - Ζάγκρεμπ - Βελιγράδι - Σόφια - Σέρρες - Θεσσαλονίκη - Λαμία :wave2:


τώρα μάλιστα... μιλήσαν οι ταξιδευτές :smokin: :lol: :lol:


από Αίγιο- Ιτέα και τέλος!!!!

Λεωνίδας
07/07/2009, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
τώρα μάλιστα... μιλήσαν οι ταξιδευτές :smokin: :lol: :lol: :mad:


:lol: :lol: :lol:

blackbusa
07/07/2009, 15:01
Το ενα...λιγο παραπανω χλμ...αλλα πολυ λιγοτερος χρονος....και πιο σιγουρο λογω ΕΟ....



:wave2:

MUSTILI
13/07/2009, 07:07
Loipon. Πηγα την διαδρομη απο Αιγιο Αγιο Νικολαο Ιτεα και πανω Λαμια.
Πληροφοριες και λεπτομερειες ακολουθουν:wave2:

MUSTILI
13/07/2009, 07:20
Βασικα η Κορινθου Πατρων ειναι γλεντι στις 6.30 το πρωι γιατι ειναι αδεια αλλα και το φως ειναι πισω σου(οταν πας προς Πατρα ε!) οσο χαζο και αν ακουγεται δεν σε στραβωνει στις κωλοστροφες

Το καραβακι κανει 3.90 η μηχανη και 2.60 ο επιβατης (φοιτητικο εκτός Ιουλιου Αυγουστου) κανει 45 λεπτα και Απο το Αιγιο παει απεναντι στον Αγιο Νικολαο. 4 δρομολογια την ημερα.
2691028888 Υπολιμεν. Αιγιου

Παραδοξως το Αιγιο ειναι ωραιο για βολτα καφε.Πλατανια μεχρι τη θαλασσα...

Μεχρι την Ιτεα εχει ενα φανταστικο παραλιακο δρομο με ανοιχτες στροφες, γρηγορο.Το πιο επικινδυνο σημειο ειναι οι στροφες κοντα στην Ιτεα.

Ιτεα Αμφισσα πολυ ανετα και μετα στο βουνο. Λαθος μας που ειχαμε μονο καλοκαιρινα μπουφαν..Μαλακαααα κρυοοο και Μπραλος με συνθηματα "μοτο-στρατα-ηρωων" Μπααα δεν ειναι και πολυ ηρωικα τα φαναρακια:sad:

Πανω στο βουνο εχει 2 βενζιναδικα πιο οικονομικα απο αυτα της Εθνικης.

Ζευγολατιο-Αιγιο-Αγιος Νικολαος-Λαμια 210 χιλιομετρα

MUSTILI
13/07/2009, 07:22
Μετα επστροφη απο εθνικη. Μεγας υπνος και νομιζω πολυ επικινδυνα. Ρε γαμωτο ορισμενοι με αμαξια διαολιζονται; Τι νευρα, τι τσαντιλα κουβαλανε ρε γαμωτο!Και τι φταιμε οι αλλοι;

Τιμη και δοξα στην παρεα απο 5-6 μηχανες και σκουτερ:wacko: που μπηκαν μαζι μας στο καραβακι μαλλον για βολτουλα:wave2:

Allst@rf
13/07/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Βασικα η Κορινθου Πατρων ειναι γλεντι στις 6.30 το πρωι γιατι ειναι αδεια αλλα και το φως ειναι πισω σου(οταν πας προς Πατρα ε!) οσο χαζο και αν ακουγεται δεν σε στραβωνει στις κωλοστροφες

Το καραβακι κανει 3.90 η μηχανη και 2.60 ο επιβατης (φοιτητικο εκτός Ιουλιου Αυγουστου) κανει 45 λεπτα και Απο το Αιγιο παει απεναντι στον Αγιο Νικολαο. 4 δρομολογια την ημερα.
2691028888 Υπολιμεν. Αιγιου

Παραδοξως το Αιγιο ειναι ωραιο για βολτα καφε.Πλατανια μεχρι τη θαλασσα...

Μεχρι την Ιτεα εχει ενα φανταστικο παραλιακο δρομο με ανοιχτες στροφες, γρηγορο.Το πιο επικινδυνο σημειο ειναι οι στροφες κοντα στην Ιτεα.

Ιτεα Αμφισσα πολυ ανετα και μετα στο βουνο. Λαθος μας που ειχαμε μονο καλοκαιρινα μπουφαν..Μαλακαααα κρυοοο και Μπραλος με συνθηματα "μοτο-στρατα-ηρωων" Μπααα δεν ειναι και πολυ ηρωικα τα φαναρακια:sad:

Πανω στο βουνο εχει 2 βενζιναδικα πιο οικονομικα απο αυτα της Εθνικης.

Ζευγολατιο-Αιγιο-Αγιος Νικολαος-Λαμια 210 χιλιομετρα


:beer: :beer: :beer:

:wave2: :wave2: :wave2: