PDA

View Full Version : Σπασμένη πινακίδα.



super_toto
07/07/2009, 10:30
Πριν από κάποιους μήνες με είχε χτυπήσε από πίσω μία άλλη μηχανή. Ουσιαστικά με βρήκε ρόδα με ρόδα. Το μόνο που παρατηρησα αρχικά ήταν ότι είχε σπάσει το αντανακλαστικό κάτω από την πινακίδα, οπότε ούτε δήλωση δεν ζήτησα από το παλικάρι και φύγαμε και οι δύο.

Με τον καιρό όμως παρατήρησα ότι η πινακιδα είχε αρχίσει να ραγίζει και με τους κραδασμούς η κατάσταση χειροτερευε. Τώρα ουσιαστικά η πινακίδα έχει σπάσει στις δυο πάνω γωνίες και κρατιέται μόνο από τις 2 κάτω βίδες.

Η ερώτηση είναι τι κάνουμε σε αυτη την περίπτωση? Υπάρχει περίπτωση να την αντικαταστήσω? Πως? Η θα πρέπει να δηλώσω απώλεια και να μου βγάλουν καινούρια κάτι που δεν θα το ήθελα γιατι είναι βαβούρα να αλλάξω αριθμό.

Δεν θέλω να την αφήσω έτσι γιατι κάποια στιγμή θα φύγει τελείως .

Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθησει . Ευχαριστώ προκαταβολικά:wave2:

road spirit
07/07/2009, 10:31
Νομίζω ότι αναγκαστικά βγαίνει καινούρια. Πας στο υπουργείο με την παλιά, σπασμένη ή κομμένη ή όπως είναι, τους την αφήνεις και σου βγάζουν επιτόπου νέα ...

λογικά θα πληρώσεις και το παράβολο

super_toto
07/07/2009, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
Νομίζω ότι αναγκαστικά βγαίνει καινούρια. Πας στο υπουργείο με την παλιά, σπασμένη ή κομμένη ή όπως είναι, τους την αφήνεις και σου βγάζουν επιτόπου νέα ...

λογικά θα πληρώσεις και το παράβολο

Σε αυτή την περίπτωση αλλάζω και αριθμό?

road spirit
07/07/2009, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Σε αυτή την περίπτωση αλλάζω και αριθμό? ναι, εμένα μου είχαν δώσει καινούριο

super_toto
07/07/2009, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ναι, εμένα μου είχαν δώσει καινούριο

Αυτά τα γραφιοκρατικά ήλπιζα να γλυτώσω...

sapila racing
07/07/2009, 10:46
Αν δεν θέλεις αλλαγή πινακίδας, πήγαινε και κόψε ενα κομμάτι ανωξείδωτη λαμαρίνα η και φύλλο αλουμινίου στο σχήμα της πινακίδας σου σε ενα σιδερά.
Βαζεις τη λαμαρίνα η το φύλλο αλουμινίου στην πίσω πλευρά της πινακίδας, κανεις 4 τρύπες στις 4 γωνίες και ισως κανα δυο καπου στο κεντρο αναλόγως των ρωγμών και πριτσινώνεις τη λαμαρίνα με την πινακίδα.

Ετοιμη και δεν θα χαλάσει ποτέ!

byron
07/07/2009, 10:47
Γιατί δεν την επισκευάζεις?

edit: προλαβε ο sapilas :wave2:

sapila racing
07/07/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Γιατί δεν την επισκευάζεις?

edit: προλαβε ο sapilas :wave2:

φιλαράκι είσαι πολύ αργός :smokin:

:lol: :rotflmao: :wave2:

gcrook
07/07/2009, 10:57
Ρε συ μολις τωρα μου ηρθε μια ιδεα.
Γιατι δεν την επισκευαζεις;:lol:

super_toto
07/07/2009, 11:02
Βασικά αυτό που θέλω να αποφύγω είναι η γραφειοκρατία με το υπουργείο. Λογικά δεν θα πρέπει να αλλάξει και η άδεια και η ασφάλεια?

Επομένως μάλλον σκεφτομαι να την επισκευάσω μόνος μου :lol: