PDA

View Full Version : Πρόβλημα



spyrval
07/07/2009, 10:43
Λοιπόν παιδιά έχω ένα πρόβλημα και ζητάω γνώμες. Αποφάσισα να δώσω το ΧΧ για ένα πιο καθημερινό μηχανάκι και διάλεξα το ληστή (650). Πήγα σε γνωστό μαγαζί της Αθήνας, είδε και τσέκαρε το ΧΧ, συμφωνήσαμε τιμή ανταλλαγής, έδωσα προκαταβολή και έκλεισα την παραγγελία. Όλα αυτά έγιναν.....αρχές Μαίου κι ακόμα περιμένω. Να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι επίσημο Suzuki αλλά φέρνει τα πάντα και κάνει και εισαγωγές. Μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με την αντιπροσωπεία που δεν τους στέλνει τα χαρτιά επειδή τα μηχανάκια τώρα εκτελωνίστηκαν κτλ κτλ. Τί μπορεί να παίζει? Μπορεί η αντιπροσωπεία να μη στέλνει τα χαρτιά από μηχανάκια που εκτελωνίστηκαν πριν από 1,5 ή 2 μήνες? Να ζητήσω τα λεφτά πίσω και να την κάνω?

DUKASII
07/07/2009, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrval
Λοιπόν παιδιά έχω ένα πρόβλημα και ζητάω γνώμες. Αποφάσισα να δώσω το ΧΧ για ένα πιο καθημερινό μηχανάκι και διάλεξα το ληστή (650). Πήγα σε γνωστό μαγαζί της Αθήνας, είδε και τσέκαρε το ΧΧ, συμφωνήσαμε τιμή ανταλλαγής, έδωσα προκαταβολή και έκλεισα την παραγγελία. Όλα αυτά έγιναν.....αρχές Μαίου κι ακόμα περιμένω. Να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι επίσημο Suzuki αλλά φέρνει τα πάντα και κάνει και εισαγωγές. Μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με την αντιπροσωπεία που δεν τους στέλνει τα χαρτιά επειδή τα μηχανάκια τώρα εκτελωνίστηκαν κτλ κτλ. Τί μπορεί να παίζει? Μπορεί η αντιπροσωπεία να μη στέλνει τα χαρτιά από μηχανάκια που εκτελωνίστηκαν πριν από 1,5 ή 2 μήνες? Να ζητήσω τα λεφτά πίσω και να την κάνω? παρε τα λεφτα η το μηχανακι αν δεν εχει πουληθει και πες του αντιο.

spyrval
07/07/2009, 10:53
Ξέχασα να πω ότι το ΧΧ μου είπαν ότι θα το αφήσω όταν πάρω το καινούργιο, οπότε το έχω εγώ

goumis hornet
07/07/2009, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyrval
Λοιπόν παιδιά έχω ένα πρόβλημα και ζητάω γνώμες. Αποφάσισα να δώσω το ΧΧ για ένα πιο καθημερινό μηχανάκι και διάλεξα το ληστή (650). Πήγα σε γνωστό μαγαζί της Αθήνας, είδε και τσέκαρε το ΧΧ, συμφωνήσαμε τιμή ανταλλαγής, έδωσα προκαταβολή και έκλεισα την παραγγελία. Όλα αυτά έγιναν.....αρχές Μαίου κι ακόμα περιμένω. Να σημειώσω ότι το συγκεκριμένο μαγαζί δεν είναι επίσημο Suzuki αλλά φέρνει τα πάντα και κάνει και εισαγωγές. Μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με την αντιπροσωπεία που δεν τους στέλνει τα χαρτιά επειδή τα μηχανάκια τώρα εκτελωνίστηκαν κτλ κτλ. Τί μπορεί να παίζει? Μπορεί η αντιπροσωπεία να μη στέλνει τα χαρτιά από μηχανάκια που
εκτελωνίστηκαν πριν από 1,5 ή 2 μήνες? Να ζητήσω τα λεφτά πίσω και να την κάνω?


Λες οτι κανει και εισαγωγες.
Πως εισαι σιγουρος οτι ειναι της εδω αντιπροσωπειας και οτι δεν ειναι δικιας του εισαγωγης δηλαδη
παραεισαγωγης;
Νομιζω πως μια απλη ερωτηση στην αντιπροσωπεια θα σου ελυνε την απορια αν ισχυει
αυτο με τα χαρτια.

:wave2:

cptm
07/07/2009, 11:35
Λίγο ύποπτη μου φαίνεται η συμπεριφορά του έμπορα. Καλύτερα να πας από καμία suzuki του Σφακιανάκη και να ρωτήσεις αν παίζει τίποτα με τα τελωνεία. Good luck.