PDA

View Full Version : Sxetika me to diploma



roussos
07/07/2009, 11:07
paidia na rwthsw kati akousa oti enas gnostos mou pou einai 17 etwn 8a bgalei diploma gia 125 me dikaiologia oti douleuei kai kala se ena katasthma pou xreiazete mhxanaki klp klp ginete auto to pragma??
kai genika uparxei alu dieksodos gia na bgalw auto to kolo diploma i oxi?? eimai 17 klismena

CIRUS
07/07/2009, 11:17
όχι βλακείες λέει, πρέπει να κλείσεις τα 18. μπορείς να βγάλεις για 50cc όμως

roussos
07/07/2009, 11:26
:( kai 8elw na tsibisw to yzf r125 :D den prz na rwthsw an me stamathsei h astunomia ti epiptoseis exw?? eimai koble apo xartia kranos klp klp to mixanaki apiraxto..(den exw duploma:rolleyes: )

CIRUS
07/07/2009, 11:51
εχω βαρεθεί να τα λέω αλλά ας το πω μια ακόμη φορά.......


πρόβλημα αν σε σταματήσουν μπάτσοι δεν έχεις μεγάλο, δεν θα πληρώσεις πρόστιμο γιατί μέχρι να γίνει το δικαστήριο λογικά θα έχεις πάρει νομίμως το δίπλωμα τεσπα δεν έχει πολύ μεγάλη σημασία

έχεις τεράστιο πρόβλημα αν χτυπήσεις κάποιον πεζό αν προκαλέσεις γενικά ατύχημα με τραυματία, γιατί ακόμα και να το έχεις ασφαλίσει το μηχανάκι σε όνομα άλλου η ασφαλιστική δεν πρόκειται να αποζημιώσει κανέναν τη στιγμή που είσαι παράνομος και δεν έχεις δίπλωμα, κοινώς μπορεί να πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου σε ψυχικές οδύνες κτλ αν ο άλλος θέλει να σε σκίσει (και πολύ καλά θα κάνει έτσι).

Γενικά υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που σε περίπτωση ατυχήματος την πατάς πολύ άσχημα. Φίλε μια συμβουλή μην την κάνεις την μ@λ@κία και περίμενε 1 χρόνο ακόμα:wave2:

TassosK
07/07/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από roussos
paidia na rwthsw kati akousa oti enas gnostos mou pou einai 17 etwn 8a bgalei diploma gia 125 me dikaiologia oti douleuei kai kala se ena katasthma pou xreiazete mhxanaki klp klp ginete auto to pragma??
kai genika uparxei alu dieksodos gia na bgalw auto to kolo diploma i oxi?? eimai 17 klismena

χαχα ελεος τι αλλο θα ακουσουμε ρε

μην ακους οτι @@ρια σου λενε

αν ηταν ετσι θα ελεγα και γω οτι επειδη ο μπαμπας μου εχει 2 μηχανες δωστε μου με τη μια το Α να μην περιμενω 2 χρονια

οσο για το διπλωμα θα ελεγα ουτε να το σκεφτεσαι δεν αξιζει να ζεις με την αγωνια αν θα σε σταματησουν η αν θα παθεις κατι

ασε που αν παρεις το α1 θα μπορεις να επιλεξεις και απο μεγαλυτερα κυβικα

Pappios
07/07/2009, 19:06
το ατυχημα κ το αυτοφορο να φοβασαι..

epp1640
07/07/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
εχω βαρεθεί να τα λέω αλλά ας το πω μια ακόμη φορά.......


πρόβλημα αν σε σταματήσουν μπάτσοι δεν έχεις μεγάλο, δεν θα πληρώσεις πρόστιμο γιατί μέχρι να γίνει το δικαστήριο λογικά θα έχεις πάρει νομίμως το δίπλωμα τεσπα δεν έχει πολύ μεγάλη σημασία

έχεις τεράστιο πρόβλημα αν χτυπήσεις κάποιον πεζό αν προκαλέσεις γενικά ατύχημα με τραυματία, γιατί ακόμα και να το έχεις ασφαλίσει το μηχανάκι σε όνομα άλλου η ασφαλιστική δεν πρόκειται να αποζημιώσει κανέναν τη στιγμή που είσαι παράνομος και δεν έχεις δίπλωμα, κοινώς μπορεί να πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου σε ψυχικές οδύνες κτλ αν ο άλλος θέλει να σε σκίσει (και πολύ καλά θα κάνει έτσι).

Γενικά υπάρχουν πάρα πολλές περιπτώσεις που σε περίπτωση ατυχήματος την πατάς πολύ άσχημα. Φίλε μια συμβουλή μην την κάνεις την μ@λ@κία και περίμενε 1 χρόνο ακόμα:wave2:


έργο προβολή 10.001.. περίμενε μικρέ.. δεν σε πήραν και τα χρόνια.. αν εμπλακείς σε ατύχημα με δικη σου υπαιτειότητα.. θα σε πάνε γαμιώντας.. δεν μπορούμε να το πούμε πιο απλά.. όσο για την άλλη βλακεία που σου είπε ο φίλος σου την έχω ακούσει και εγώ και όταν την άκουσα μου έφυγε η coca colla από τη μύτη.. :bigcry: :lol:

roussos
08/07/2009, 11:03
pedes kai egw gelasa otan m to eipan den pisteua oti uparxei kati tetoio tespa euxaristw gia tis plirofories 8a perimenw alo ena kalokairi.. :S enas xeimwnas akoma me to runner kai sproksimo sthn anifora :D