PDA

View Full Version : Μεγάλο τιμόνι σε Street Triple



McZab
07/07/2009, 15:35
Καλησπέρα σε όλους,

Μετά από πολύ ψάξιμο και ταλαντεύσεις, καταλήγω στην αγορά ενός Street Triple μέσα στις επόμενες ημέρες...Θεωρώ ότι το πακέτο μηχανή-αντιπροσωπεία-τιμή/χρηματοδοτικό είναι ίσως το καλύτερο στην κατηγορία αυτή τη στιγμή. Άλλωστε εξαρχής ήμουν υπέρ "ευρωπαικής" λύσης χωρίς να αγνοώ τα πλεονεκτήματα της ιαπωνικής σχολής.

Πάω λοιπόν σε μια ειδική ερώτηση...
Ποια πλεονεκτήματα έχει και αν αξίζει η τοποθέτηση του upsized τιμονιού? Κερδίζω κάτι οδηγικά ή έχει να κάνει με το σώμα του αναβάτη?

bentouza
08/07/2009, 00:18
"upsized τιμονιού"
σε ποια διασταση;;

Giorgos19
08/07/2009, 10:13
Kαλημερα φιλε μου.

Εγω εχω βαλει το τιμονι απο το R. Ειναι αρκετα πιο ανοιχτο απο το μαμα. Το πλεονεκτημα του ειναι οτι σε γρηγορη οδηγηση, επειδη εχεις πιο καλη λαβη, μπορεις να κοντρολαρεις τη μηχανη καλυτερα. Βεβαια το γεγονος οτι εχεις πιο ανοιχτη λαβη συνεπαγεται και πιο πολυ αερα σε υψηλες ταχυτητες!

Καλοταξιδος σου ευχομαι! Το μηχανακι ειναι γαματο!:beer: :beer:

McGyver
08/07/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Εγω εχω βαλει το τιμονι απο το R.

Ακόμα δεν το πήρες άρχισες τις μόντες...

'σ' ωραίος λέμε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

McZab
08/07/2009, 11:30
Δεν ξέρω τη διάσταση, η Triumph δίνει η ίδια τη δυνατότητα να βάλεις upsized αλλά δεν δίνει λεπτομέρειες.

Το εργαλείο "κλείστηκε" χθες το απόγευμα πάντως και είμαι απόλυτα ενθουσιασμένος και απόλυτα τρελαμένος να καβαλήσω την πρώτη μηχανή μου!

Τώρα για το τιμόνι, βλέποντας και κάνοντας. Θα δω στο μέλλον τι θα κάνω, όταν θα έχω και μεγαλύτερη πείρα να καταλάβω και τις διαφορές.

Άντε με γεια μου! :beer:

ΥΓ. Φωτό σε καμμιά 15αριά μέρες...

bentouza
09/07/2009, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Kαλημερα φιλε μου.

Εγω εχω βαλει το τιμονι απο το R. Ειναι αρκετα πιο ανοιχτο απο το μαμα. Το πλεονεκτημα του ειναι οτι σε γρηγορη οδηγηση, επειδη εχεις πιο καλη λαβη, μπορεις να κοντρολαρεις τη μηχανη καλυτερα. Βεβαια το γεγονος οτι εχεις πιο ανοιχτη λαβη συνεπαγεται και πιο πολυ αερα σε υψηλες ταχυτητες!

Καλοταξιδος σου ευχομαι! Το μηχανακι ειναι γαματο!:beer: :beer:

Καταρχην μεγειες!!!

το R με το απλο δεν υποτιθεται οτι εχουν ιδιο τιμονι σε διαστασεις κ γωνιες;απλα του R ειναι fatbar και ποιο ωραιο;