PDA

View Full Version : Sites για Camping στο internet?



@ngelos
07/07/2009, 18:19
Είναι καιρός τώρα που το camping μπήκε για τα καλά στο πρόγραμμα των εξορμήσεων μου...
Φορτώνεις την "καλή" σου,καλή παρέα και έφυγες...
Για πού όμως ?:uplate:
Κάποτε θυμάμαι κάποιος από εμάς στο forum είχε postάρει ένα site που παρείχε την δυνατότητα εύρεσης μέσω χάρτη χώρων οργανωμένης κατασκήνωσης σε Ελλάδα και όχι μόνο...Έλα όμως που τώρα πιά δεν θυμάμαι πιο είναι.
Αποφάσισα λοιπόν να ανοίξω αυτό το thread ζητώντας τα φώτα όλων σας.
Επειδή,επίσης,θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο σε πολλούς από το forum...θα προσπαθώ να ανανεώνω το αρχικό και εγώ με ότι σχετικό βρίσκω στην πορεία (όπως πηγές πληροφοριών σχετικά,site συγκεκριμένων campings κ.τ.λ.).


ΥΓ1.Αν κάτι παρόμοιο ήδη υπάρχει παρακαλώ τους administrators να διαγραφεί το παρόν και να ενημερωθώ για το που μπορώ να βρώ και εγώ πληροφορίες.Ευχαριστώ...:smilea:
ΥΓ2.Όσο αναφορά την δημοσίευση κάποιου link από sites camping ανά την Ελλάδα,θα μπορούσαμε να γράφουμε και τις προσωπικές μας εμπειρίες αν και εφόσον δεν θεωρείται κάτι τέτοιο διαφήμιση...

tai
07/07/2009, 20:08
http://www.camping.gr/
:wave2:

Road67
07/07/2009, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mead5600
Είναι καιρός τώρα που το camping μπήκε για τα καλά στο πρόγραμμα των εξορμήσεων μου...
Φορτώνεις την "καλή" σου,καλή παρέα και έφυγες...
Για πού όμως ?:uplate:
Κάποτε θυμάμαι κάποιος από εμάς στο forum είχε postάρει ένα site που παρείχε την δυνατότητα εύρεσης μέσω χάρτη χώρων οργανωμένης κατασκήνωσης σε Ελλάδα και όχι μόνο...Έλα όμως που τώρα πιά δεν θυμάμαι πιο είναι.
Αποφάσισα λοιπόν να ανοίξω αυτό το thread ζητώντας τα φώτα όλων σας.
Επειδή,επίσης,θα μπορούσε να φανεί χρήσιμο σε πολλούς από το forum...θα προσπαθώ να ανανεώνω το αρχικό και εγώ με ότι σχετικό βρίσκω στην πορεία (όπως πηγές πληροφοριών σχετικά,site συγκεκριμένων campings κ.τ.λ.).


ΥΓ1.Αν κάτι παρόμοιο ήδη υπάρχει παρακαλώ τους administrators να διαγραφεί το παρόν και να ενημερωθώ για το που μπορώ να βρώ και εγώ πληροφορίες.Ευχαριστώ...:smilea:
ΥΓ2.Όσο αναφορά την δημοσίευση κάποιου link από sites camping ανά την Ελλάδα,θα μπορούσαμε να γράφουμε και τις προσωπικές μας εμπειρίες αν και εφόσον δεν θεωρείται κάτι τέτοιο διαφήμιση...

έλα στο στρατό να μου κάνεις παρέα κι εκεί κάμπινγκ είναι :D :lol: :lol:

Σε κάμπινγκ έχω κάνει τις καλύτερες διακοπές... Κι όταν λέμε ''φορτώνεις την καλή σου'' εννοούμε τίγκα!!!

panagiotispapa
07/07/2009, 21:16
http://www.e-camping.gr/

Αρκετά ενημερωμένο για όλη την Ελλάδα.

Επίσης, θα σε βοήθαγε να πάρεις χάρτες που έχουν σημειωμένα τα σημεία στα οποία υπάρχουν camping.

Κατά την γνώμη μου, το καλύτερο camping είναι το ελεύθερο σε απομακρυσμένες παραλίες (συχνά χρειάζεται να πατήσεις και λίγο χωματόδρομο για να φτάσεις εκεί). Μεγάλη εμπειρία να περνάς εντελώς μόνος σου το βράδυ σε μια έρημη παραλία. Επίσης, αν τύχει και συναντήσεις άλλα άτομα εκεί, είναι εγγυημένο ότι θα κάνετε την καλύτερη παρέα (μιας και αυτοί είναι ταξιδιώτες/εξερευνητές όπως εσύ).

:wave2:

PortisHead
07/07/2009, 21:19
Παρε και ενα καινουργιο.....

http://www.gocamping.gr/index.asp?lng=GR

:wave2:

@ngelos
08/07/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa

Κατά την γνώμη μου, το καλύτερο camping είναι το ελεύθερο σε απομακρυσμένες παραλίες (συχνά χρειάζεται να πατήσεις και λίγο χωματόδρομο για να φτάσεις εκεί). Μεγάλη εμπειρία να περνάς εντελώς μόνος σου το βράδυ σε μια έρημη παραλία. Επίσης, αν τύχει και συναντήσεις άλλα άτομα εκεί, είναι εγγυημένο ότι θα κάνετε την καλύτερη παρέα (μιας και αυτοί είναι ταξιδιώτες/εξερευνητές όπως εσύ).

Ωραίο είναι το ελεύθερο αλλά πρέπει να έχεις κάτι από ιχνηλάτη για να βρεις παραλία να μην σου την πέσουν το βράδυ και σε σέρνουν στα αυτόφορα...Ωραία ιδέα,μεγάλη κσυζήτηση...:sick:
Δεν ήξερα πως υπάρχουν χάρτες με λεπτομέριες όπως το που υπάρχουν camping.Πολύ καλή λύση,thanks panagiotispapa.:wave2:

@ngelos
08/07/2009, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Παρε και ενα καινουργιο.....

http://www.gocamping.gr/index.asp?lng=GR

:wave2:
Πολύ ωραίο και πλήρες όσο αναφορά την εύρεση από χάρτη...:beer:
Ορίστε και ένα forum που βρήκα από μια πρώτη αναζήτηση: ...