PDA

View Full Version : !!! Problem Me To Τιγκα ΟΧημα?? (ράγισμα σε CBR 1000RR)



Tigas
19/04/2005, 22:43
ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΟΧΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕ ΣΤΟΝ ΣΚΕΛΕΤΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΑΙΜΟΥ ΕΝΑ ΡΑΙΣΜΑ.
Η ΜΗΧΑΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΑΚΑΡΕΙ, ΕΧΕΙ 6000χλμ.
ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΜΗΑΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΗΠΩΣ ΤΥΧΩΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ Η ΚΑΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΑΣ.
ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Pokermon
20/04/2005, 00:42
to eyxomai kai ego ayto kai mallon prepei na einai astoxia ylikoy giati opos eixa grapsei kai allu enas gnostos me to idio exei kanei 3 fores perielhjh kai tora ekane thn tetarth kai olo thn kaiei.....opote mallon milame gia memonomena peristatika.....tha mathume en kairo.....

Tigas
20/04/2005, 09:54
ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΦΑΝΑΡΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΑΖΕΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΠΙΣΩ.
ΛΥΣΗ ΕΥΚΟΛΗ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 600RR ΣΙΛΙΚΟΝΙΤΣΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΛΑΝΤΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ:beer:

Pokermon
27/04/2005, 23:53
emathes tpt parapano gia to ragisma??????? :confused: :confused:

Tigas
28/04/2005, 08:25
ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΛΙΣ ΔΩ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΟ ΘΑ ΤΟΝΕ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΡΗΤΗΞΙΣ

arxaios
26/05/2005, 00:02
Να δείς που στου Σαραβαλάκη θα του βάλουν και τις φωνές γιατί δεν έκανε δίαιτα........................και φυσικά θα αρνηθούν οποιαδήποτε ευθύνη της εταιρείας:hypnotize :hypnotize :hypnotize

gmakris
26/05/2005, 01:07
Σοβαρο ακουγεται - κρατα μας ενημερους.....
:wave2:

sniper
26/05/2005, 01:36
Αστοχία υλικού....


Σε διαφορετική περίπτωση θα είχε βγάλει ανακοίνωση η μαμά......


Όπως η Καου-α-σάκι με το τροχό του zx10.......


:smokin:

Tigas
31/05/2005, 14:26
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ, ΕΙΧΕ ΩΝΤΟΣ ΡΑΙΣΜΕΝΟ ΣΚΕΛΕΤΟ.
ΠΗΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΚΕΛΕΤΟ.
ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΤΛ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΓΕΛΘΕΙ ΝΕΟ CBR 1000RR ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΘΕΙ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΗΜΕΡΩΝ

pissaman
31/05/2005, 14:47
Και λογικό μου ακούγετε, αφού αντικατάσταση πλαισίου, δεν γίνετε δεκτή από την ελληνική νομοθεσία!
Πάντως βάλε μια φωτογραφία αν υπάρχει, για να τσεκάρουμε και τα υπόλοιπα! ;)
(για να ξέρουμε τι περίπου ψάχνουμε!)

Tigas
31/05/2005, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Και λογικό μου ακούγετε, αφού αντικατάσταση πλαισίου, δεν γίνετε δεκτή από την ελληνική νομοθεσία!
Πάντως βάλε μια φωτογραφία αν υπάρχει, για να τσεκάρουμε και τα υπόλοιπα! ;)
(για να ξέρουμε τι περίπου ψάχνουμε!)

ΤΟ ΡΑΙΣΜΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΟΥ ΛΕΜΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ.
ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΤΟ ΕΙΔΕ

Tigas
08/06/2005, 12:11
ΛΟΙΠΟΝ ΝΕΟΤΕΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ FIRBLADE.

ΞΑΝΑΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΕΓΓΥΗΣΕΩΝ ΣΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟΝ ΚΙΝΕΖΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΞΟΥΝ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ.
ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΑΝΕΒΑΣΕ ΠΙΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΗ ΓΕΝ.ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ, ΟΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΡΕΖΙΛΙ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ.
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.
Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ , ΠΗΓΕ ΔΙΑΛΕΞΕ ΜΙΑ 1000RR REPSOL ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ 100ε ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(ΤΑ 100 ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΕΛΗ ΜΑΛΛΟΝ)

gdevelek
08/06/2005, 12:18
Σύμφωνοι, αλλά αν σε παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον κάποιος υπάλληλος κάνει ΠΑΛΙ τον κινέζο, τότε ΟΝΤΩΣ φταίει η διεύθυνση του Σαρακάκη, γιατί δεν φρόντισε στο περιστατικό που αναφέρεις να κατσαδιάσει τον υπάλληλο και να εξηγήσει και στους υπόλοιπους πώς να κάνουν στο εξής τη δουλειά τους. Με άλλα λόγια ο υπάλληλος φταίει την πρώτη φορά μόνο.

stako
08/06/2005, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.

Σταύρο επειδή έχω δουλέψει ένα χρόνο σε σχετικό τομέα (προβλήματα με εγγυήσεις συκευών κτλ), θα πρέπει να πω ότι αυτό είναι συνηθισμένη τακτική των εταιρειών. Αν κάποιος παραπονεθεί για εγγύηση ή οτιδήποτε άλλο σε θέματα επισκευών μέσα στην εγγύηση ή αντικαταστάσεων κτλ, τότε αρχικά του κάνουν τον δύσκολο. Αν αυτός δεν επιμείνει τότε τελειώνει εκεί το θέμα (και μένει με πλαίσιο ραγισμένο στην συγκεκριμένη περίπτωση). Αν επιμείνει τον στέλνουν παραπάνω. Αυτό συνεχίζεται μέχρι να δικαιωθεί ο πελάτης ή, στην περίπτωση των απαράδεκτων εταιρειών, να μην δικαιωθεί όσο ψηλά και να πάει. Τότε η μόνη διέξοδος είναι μηνύσεις κτλ.......

Έτσι γλιτώνουν μεγάλο ποσοστό από αντικαταστάσεις κτλ. Από την δική μου εμπειρία πάνω από 50-60%........

Φυσικά οι σωστές εταιρείες αντικαθιστούν τα πάντα χωρίς ταλαιπωρία.

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες εταιρείες αλλά το ότι δεν τον εξυπηρέτησε άμεσα ο υπεύθυνος εγγυήσεων ΔΕΝ τιμάει τον Σαρακάκη.......

sniper
08/06/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
...........

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ.
........

Ποτέ κανένας ρε Σταύρο δεν νόμισε ότι ο ίδιος κάνει τα πάντα μέσα στον όμιλό του... αλλά για την στελέχωση των θέσεων τα διευθυντικά στελέχη έχουν την άμεση ευθύνη και άρα και αυτός που παίρνει τους διευθυντές....

Εγώ ο απλός ΠΕΛΑΤΗΣ γιατί θα πρέπει να με νοιάζει πως ξύπνησε ο κάθε υπάλληλος που ΖΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ για να με εξυπηρετήσει ή όχι;

Πως την έχουν δει ορισμένοι δηλαδή; Δημόσιοι Υπάλληλοι;

Στα @@ μου ρε φίλε αν πήρες CBR1000RR και έδωσες 14.300.... τι με νοιάζει εμένα αν για να τα δώσεις αυτά δουλεύεις σαν τον μ@λ@κα 10 χρόνια και έχεις στεερηθεί δεν ξέρω κι εγώ τι....

ΠΕΛΑΤΗΣ = αυτός που αγοράζει κάτι από κάποιον
ΠΩΛΗΤΗΣ = αυτός που πουλάει κάτι σε κάποιον

Αν ο ΠΕΛΑΤΗΣ πάει σε άλλο πωλητή τότε ο ΠΩΛΗΤΗΣ θα πάρει τα @@ του ΠΕΛΑΤΗ, τα παπούτσια στο χέρι απο το αφεντικό επειδή θα το κλείσει το μαγαζί....

Και εκείνο το παλιό: "Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο" δεν ισχύει πλέον; Ή ισχύει μόνο μέχρι να αγοράσεις κάτι; Μετά τι γίνεται; Είσαι έρμαιο του κάθε εξυπνάκια; Από πότε;

Για να ξυπνάνε ορισμένοι γιατί αρχίζουμε και ξυπνάμε και τα δικαστήρια (Ελληνικά ή Ευρωπαϊκά) δουλεύουν ευτυχώς καλά....

stako
08/06/2005, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Σύμφωνοι, αλλά αν σε παρόμοιο πρόβλημα στο μέλλον κάποιος υπάλληλος κάνει ΠΑΛΙ τον κινέζο, τότε ΟΝΤΩΣ φταίει η διεύθυνση του Σαρακάκη, γιατί δεν φρόντισε στο περιστατικό που αναφέρεις να κατσαδιάσει τον υπάλληλο και να εξηγήσει και στους υπόλοιπους πώς να κάνουν στο εξής τη δουλειά τους. Με άλλα λόγια ο υπάλληλος φταίει την πρώτη φορά μόνο.

Σύμφωνα και με όσα έγραψα παραπάνω ο υπάλληλος δεν έκανε τον κινέζο, σε αυτά τα σοβαρά θέματα ένας υπεύθυνος εγγυήσεων ΞΕΡΕΙ τι κάνει.

Στην τελική ας ρωτούσε τον ανώτερο του..........

gdevelek
08/06/2005, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Σύμφωνα και με όσα έγραψα παραπάνω ο υπάλληλος δεν έκανε τον κινέζο, σε αυτά τα σοβαρά θέματα ένας υπεύθυνος εγγυήσεων ΞΕΡΕΙ τι κάνει.

Αναφερόμουν στο μήνυμα του Τίγκα

stako
08/06/2005, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Αναφερόμουν στο μήνυμα του Τίγκα

Ναι ναι, το κατάλαβα, απλά συμφώνησα μαζί σου και επαυξάνω.......:)

pissaman
08/06/2005, 13:25
Ίσως ο υπεύθυνος να είχε την εντολή αυτή!
Παίζονται πάρα πολλά παιχνίδια με τις εγγυήσεις και γενικότερα με την πολιτική της κάθε εταιρίας!
Ευτηχώς που το παιδί ξεμπέρδεψε και κυκλοφορεί με το μηχανάκι του πλέον!

Tigas
08/06/2005, 13:55
O ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ, ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ-ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ- ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ-ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΟΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΕΖΟΥΝ(ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ) Κ.Α
ΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΣΑΡΑΚΑΚΗ.

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ 1 ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ(40 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 20 ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ)

Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΠΟΛΛΩΝ ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΩΝ

free rider
08/06/2005, 14:01
ο Σαρακάκης διλύθηκε σαν εταιρία απο τότε που ανέλαβαν οι διάδοχοι...

έχει απο τους πιο κακοπληρωμένους υπαλλήλους...

pissaman
08/06/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ 1 ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ(40 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 20 ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΝ)

Μια ωρίτσα μόνο????
ΓΟΥάου !
έφυγες μπαμ μπαμ δηλαδή!
ΤΥΧΕΡΕ!!!

stako
08/06/2005, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Μια ωρίτσα μόνο????
ΓΟΥάου !
έφυγες μπαμ μπαμ δηλαδή!
ΤΥΧΕΡΕ!!!

Καλαθάκι είχες? (Για να θυμηθούμε και το επίκαιρο post της Γιαγιάς Αρκούδας.....)

:) :) :)

Tigas
08/06/2005, 14:31
ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΠΛΕΟΝ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗ-ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ.

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ Ο HONDA-MITSUBISHI ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ , Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ :rolleyes:

pissaman
08/06/2005, 14:38
Ρε συ τίγκα, εγώ το βλέπω κάθε μέρα στη δουλειά μου!
Είναι πολλοί που λένε ότι θα πάρουν honda αν τα παρατήσει ο σαρακάκης!
Λύση υπάρχει, αλλά δεν θέλουν να κάνουν την εταιρία να δουλέψει. Γιατι? Δεν ξέρω τι παιχνίδια παίζουν!

sniper
08/06/2005, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΠΛΕΟΝ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΠΑΓΚΟ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΧΟΝΔΡΙΚΗ-ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ.

ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ Ο HONDA-MITSUBISHI ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ , Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΑ ΕΧΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ :rolleyes:

Οπότε.... είτε έχουν τόσα λεφτά που δεν τους νοιάζει τι θα απογίνει η επιχείρηση και ο κόσμος που δουλεύει εκεί ή είναι ανίκανοι να λειτουργήσουν μία επιχειρηση...

Όσο για τις δικαιολογίες του στυλ "κακοπληρωμένοι υπάλληλοι" είναι από τις χειρότερες που μπορεί κάποιος να πει. Τι σημαίνει δεν δουλεύω επειδή δεν πληρώνομαι καλά; Άμα δεν σου φτάνουν κύριε/κυρία βρες μία άλλη που θα σου δίνει αυτά που θες. Αν δεν μπορείς ή δεν υπάρχουν τότε κάνε την δουλειά σου κανονικά και άσε τις δικαιολογίες για τους τεμπέληδες και τους αποτυχημένους.

Tigas
08/06/2005, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Οπότε.... Τι σημαίνει δεν δουλεύω επειδή δεν πληρώνομαι καλά; Άμα δεν σου φτάνουν κύριε/κυρία βρες μία άλλη που θα σου δίνει αυτά που θες. Αν δεν μπορείς ή δεν υπάρχουν τότε κάνε την δουλειά σου κανονικά και άσε τις δικαιολογίες για τους τεμπέληδες και τους αποτυχημένους.

NIKO MHN EIΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ , ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ 40+ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΠΟΛΥ ΛΑΪΚΑ ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΟΙ ΚΩΛΟΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

sniper
08/06/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
NIKO MHN EIΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ , ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ 40+ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΠΟΛΥ ΛΑΪΚΑ ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΟΙ ΚΩΛΟΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

Δεν διαφωνώ με αυτό ρε Σταύρο αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά κάποιων... Ίσα ίσα που λόγω αυτών των δεδομένων θα έπρεπε να δουλεύουν καλύτερα μήπως και τους απολύσει κανένας διευθυντής που θέλει η εταιρεία να δουλεύει ρολόι....

free rider
08/06/2005, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
NIKO MHN EIΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ , ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ 40+ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΚΛΩΤΣΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ.
ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΠΟΛΥ ΛΑΪΚΑ ΕΧΟΥΝ ΣΦΙΞΕΙ ΟΙ ΚΩΛΟΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

μετά τα σαράντα φίλε μου είναι πολύ σκληρή η πραγματικότητα στον ιδιωτικό τομέα...
είδικά την συγκεκριμένη χρονική περίοδο τώρα μετά τους ολυμπιακούς ...

υπάρχει πολύς κόσμος χωρίς δουλειές..

ειναι πολύ άσχημη η πραγματικότητα...
:sad: :sad: :sad:

Tigas
08/06/2005, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν διαφωνώ με αυτό ρε Σταύρο αλλά αυτό δεν δικαιολογεί την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά κάποιων... Ίσα ίσα που λόγω αυτών των δεδομένων θα έπρεπε να δουλεύουν καλύτερα μήπως και τους απολύσει κανένας διευθυντής που θέλει η εταιρεία να δουλεύει ρολόι....

ΜΕΡΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ, ΕΙΠΑΜΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ 100% ΟΛΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ.
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΟΥ 10 ΛΕΠΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΛΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΩ 5 ΛΕΠΤΑ Η ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 15-20 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΟΥΤΑΡΕΙΣ.
ΑΝ ΔΙΩΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΛΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΔΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑ

TEO.VFR
25/06/2005, 10:34
ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΙΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΣΕΙΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
1,30 ΩΡΑ ΓΙΑ 4 ΖΙΓΚΛΕΡ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ 5 EYRO ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝΕ ΣΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ .ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΟΥ .
ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΡΕ Μ@@@@@Σ ΤΟΥ ΣΑΡΑΚΑΚΗ
ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΤΣΑΜΠΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΤΕ
ΣΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΣΑΣ ΑΝ ΤΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ (ΕΝΑ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΙΣΑΓΗ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΟΥΝ VFR400R NC30)
A ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΙΓΚΛΕΡ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ HRC ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟΚΟΥΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΕΩΣ 5 HP ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ Η ΦΙΛΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΑΡΑΚΑΚΗ ΚΑΙ ΜΑΜΑΣ HONDA ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΗ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΘΕΣΕΙ Η ΙΑΠΩΝΕΣ ΤΗ ΤΡΩΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ ΙΑΠΩΝΕΣ .
ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΙΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ HONDA KAI ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΣΑΡΑΚΑΚΗΣ

Tigas
03/08/2005, 09:49
ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΛΑΣ ΣΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ.
ΣΕ ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΣΤΡΑΒΟΝΟΥΝ, ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΟ ΛΥΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΜΟΝΟΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.

ΤΑ ΦΛΑΣ ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ, ΑΝ ΣΕ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΚΑΤΙ ΕΥΚΟΛΑ ΡΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΦΕΡΙΝΓΚ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ CBR-FIREBLADE.
ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ ΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ.
ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΤΑ AΞΕΣΟΥΑΡ ΓΙΑ ΤΟ 1000RR ΛΙΑΝ ΣΥΝΤΟΜΟΣ.

Pokermon
03/08/2005, 18:17
ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ 2 ΣΤΑΥΡΟ.....ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.....ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ..... :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Tigas
04/08/2005, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
ΠΑΡΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ 2 ΣΤΑΥΡΟ.....ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.....ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ..... :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ INTERNET ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ:smokin: